Lista artykułów

Dostosuj

Kultury Panowie! (30 komentarzy)

AnT - 2009-02-15 21:34:49

Kategoria:

Kobieta, w oczach większości znawców Counter-Strike'a, nie jest w stanie dorównać mężczyźnie umiejętnościami i poziomem gry. Jest może w tym dużo racji, co widać na dowolnych przykładach, jednak jest coś, w czym płeć piękna wgniata w ziemię bandę niewyżytych seksoholików - zachowanie i podejście do rywalizacji. Oprócz urody, właśnie to czyni kobiety obiektem wartym uwagi dla organizacji esportowych - w końcu ich urok oraz kultura osobista mogą ludzi jedynie przyciągać. Jednak czy taka rola i to w takim towarzystwie im odpowiada?

więcej

Jakie będzie Extreme Masters III? (5 komentarzy)

rapek - 2009-02-12 10:58:43

Kategoria:

W pierwszej połowie 2009 roku czeka na nas masa turniejów na scenie Counter-Strike, którego uczestnikami będą największe i najbardziej znane organizacje e-sportowe na świecie. Do takich wydarzeń można zaliczyć KODE5 08/09 rozgrywane w hali T-Modul Exhibition Complex w Moskwie, ASUS Winter Cup 2009, e-Stars Seul, a przede wszystkim światowe finały Intel Extreme Masters III. Trzeci sezon rozgrywek organizowanych przez Electronic Sports League i firmę Intel, będzie jedną z najbardziej wspominanych imprez LAN-owych w tym roku.

więcej

Esportowa uroda (54 komentarzy)

s1d - 2009-02-11 21:09:34

Większość mężczyzn pragnie by ich życiowe partnerki były piękne, schludnie się ubierały oraz dbały o swój wygląd. Życie nie jest jednak idealne – nie wszystkie kobiety potrafią sprostać oczekiwaniom płci przeciwnej. Jak widzimy, już w tym aspekcie uroda zwiększa szansę na sukces, lecz czy ta teza sprawdza się również w świecie sportów elektronicznych?

 

więcej

Dla casuali za wszelką cenę (15 komentarzy)

rml - 2009-02-11 11:11:18

Wystarczy rzut oka na listę zmian, jakie w stosunku do poprzednich części wprowadzi jedna z dwóch zapowiedzianych właśnie gier z serii Battlefield i od razu nasuwa się pytanie o przyszłość shooterów sieciowych w ogóle. Czy to już koniec gier nadających się do profesjonalnej rywalizacji?

więcej

NonY o swoim pobycie w Korei i powrocie do USA (6 komentarzy)

raul - 2009-02-09 14:27:26

Kategoria:

Wczoraj wieczorem na łamach popularnego serwisu StarCraft`owego - www.scforall.com ukazał się wywiad przeprowadzony przez  Dana "Artosis" Stemkoskiego. Jego rozmówcą jest jeden z dwóch obcokrajowców, którzy są powiązani z profesjonalnymi koreańskimi zespołami na wspomnianej platformie. Niestety ta lista uszczupla się o połowę, gdyż  Tyler "NonY" Wasielski zamierza porzucić życie progamera, do którego tak uporczywie dążył (prawie udało mu się zdobyć licencję) i powrócić do USA. U nas możecie przeczytać interpretację tego króciutkiego wywiadu na język polski.

więcej

America’s Army a współczesne wymagania graczy (25 komentarzy)

minor - 2009-02-08 15:48:25

Kategoria:

Celem tworzenia takich gier jak Call of Duty, Counter Strike, czy też FIFA jest przyciągnięcie przed ekran komputera możliwie największej ilości graczy. Mają oni czerpać z zabawy przyjemność od początku do końca swojej przygody z tytułem. W przypadku America’s Army sprawa ma się podobnie, lecz nie do końca tak samo...

więcej

Z podniesionym czołem przez ESL Pro Series (7 komentarzy)

minor - 2009-02-07 17:34:20

Kategoria:

Jeszcze niedawno, niszowa esportowo gra, jaką bez wątpienia było America’s Army, uważana była za nudnego shootera, który nie ma nic wspólnego z profesjonalną rywalizacją – a w wielu głowach nadal gości taki obraz. Głosy te spróbowała uciszyć administracja Electronic Sports League dając scenie kredyt zaufania – szansę na spróbowanie swoich sił w Amateur Series obok takich marek jak Counter-Strike 1.6.

więcej

Relacja z NC XII CoD S&D (9 komentarzy)

tbla - 2009-02-07 16:54:27

Kategoria:

Końcem ubiegłego roku podane zostały informacje na temat platform, w które ClanBase postanowiło zorganizować turniej sygnowany nazwą NationsCup. Jest to już dwunasta edycja zmagań dla reprezentacji krajów i oczywiście na liście gier nie mogło zabraknąć takich tytułów jak Call of Duty 2 oraz Call of Duty 4: Modern Warfare. W obu przypadkach wśród uczestników znajdują się narodowe drużyny biało-czerwonych.

więcej

Same chęci nie wystarczą (8 komentarzy)

Siemys - 2009-02-06 23:11:22

Kategoria:

Od dłuższego czasu na europejskiej scenie America’s Army panuje wielka moda na „organizowanie” LAN-a. Prawie każdy rzucał na jednym z kilku społecznościowych forów swoim planem na zorganizowanie pierwszej europejskiej imprezy offline. Takie ogłoszenia, zakładające rychły start turnieju traktowane były z przymrużeniem oka. Chyba nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek spróbuje zrealizować tak pochopny plan.

więcej

Stara prawda potwierdza się raz jeszcze (11 komentarzy)

rml - 2009-02-05 23:51:47

Jest taka stara opowieść o biednym Żydzie, który przyszedł do rabina narzekając, że mu źle i że ma ciasno w mieszkaniu - żona, dzieci, reszta rodziny, nie do wytrzymania. Rabin doradził mu: "Mosze, ty kup kozę". Po kilku dniach Żyd wrócił do Rabina totalnie załapany: "Teraz to dopiero jest koszmar, nie dość, że ciasno i wszyscy się kłócą, to jeszcze koza beczy, brudzi, bałagani". Rabin doradził więc: "Mosze, ty sprzedaj kozę". Po kilku dniach Żyd wraca szczęśliwy: "Dzięki za mądrą radę! Teraz u nas cisza, spokój, czysto, mnóstwo miejsca..."

więcej

Puchary Narodów Quake na eSports.pl (72 komentarzy)

raul - 2009-02-02 12:56:37

Początek roku to okres, w którym organizowane są Puchary Narodów, czyli rozgrywki o podniesionym prestiżu, gdyż występują w nich same reprezentacje narodowe. W obecnym sezonie fani i miłośnicy serii Quake nie mogą narzekać na nudę, gdyż każda część sygnowana logiem "gwoździa" doczekała się turnieju na swojej platformie. Nasz serwis prowadzi jako jedyny w kraju (a być może także i na świecie) relację on-line ze wszystkich scen Quake! Tylko u nas możecie przeczytać najświeższe wiadomości z pola walki w pucharach narodów na: Quake 3 Arena CPMa vq3 TDM 4v4, Quake 3 Arena CPMa CPM TDM 4v4, Quake 3 Arena ClanBase OSP vQ3 CTF oraz Quake Live TDM 4v4. We wszystkich wspomnianych turniejach biorą udział nasze drużyny narodowe. Oprócz tego aktualnie z udziałem naszej reprezentacji odbywa się puchary narodów na platformach Quake World. Turniej Quake 2, w którym ma zamiar startować także Polska. Niestety turniej ten został wstrzymany do odwołania z powodu niewystarczającej liczby uczestników. Jedyną platformą Quake, gdzie nie zobaczymy Biało-Czerwonych jest Quake 4. Do wspomnianego turnieju zgłosiło się zaledwie pięć ekip. Nie jest tajemnicą, iż Polska od dawna jest jedną z najmocniejszych ekip na arenie Quake. Ile uda nam się w tym roku wywalczyć medali? Na to pytanie odpowiedzi na razie nie zna nikt, jednak oczywiście wszyscy trzymamy kciuki, aby była to ilość jak największa i najlepiej w kolorze złotym.

więcej

Kto do wzięcia? (32 komentarzy)

Plec - 2009-01-29 16:47:58

Kategoria:

W WarCraftcie rozłam i rewolucja, która na pewno zmieni oblicze całej sceny. Najlepsze organizacje na świecie już odczuły skutki kryzysu gospodarczego, a co za tym idzie - tną koszty bardzo gwałtownie. Na pierwszy ogień idą ci, którzy biorą najwięcej, a tutaj już prosta droga do wyrzucenia czołowych zawodników. Co z tego, że jest to niezwykle popularna gra, kiedy płaci się za nią ogromne pieniądze. Jeżeli ufać plotkom, czołowy gracz MYM.wc3 zarabiał dwukrotność pensji zawodnika z MYM.cs.

więcej

Co dalej? (45 komentarzy)

Plec - 2009-01-27 14:30:24

Kategoria:

Najpierw ValeR, teraz Paladyn. Mamy już dwa oficjalne odejścia z dywizji WarCrafta organizacji D-Link PGS. Tutaj powstaje zasadnicze, tytułowe pytanie - "Co dalej?". Czy utrata lidera zespołu zrówna się z tym, że sekcja przestanie istnieć? W zespole pozostało jeszcze czterech graczy.

więcej

Sav1ola numerem jeden minionego roku (13 komentarzy)

Goods - 2009-01-10 13:53:24

Kategoria:

Końcówka roku to czas podsumowań i rozważań. Redakcja Heyah Logitech Cybersport idąc z duchem czasu rozpoczęła plebiscyt, który miał za zadanie wyłonić m.in. najlepszego gracza 2008 roku, jeśli chodzi o scenę FIFA 08. Ankiety potrwały do północy piątego stycznia. Czas przyjrzeć się wynikom głosowania internautów. Kto najlepiej kopał wirutalną piłkę w tym roku?

więcej

Raven wraca do rodzinnego gniazda (3 komentarze)

sajrus - 2009-01-08 20:57:59

Kategoria:

31 grudnia zakończyła się oficjalnie kadencja Szymona „HeadCuttera” Ciechackiego na stanowisku kapitana reprezentacji Polski SC:BW. Jako że nie pojawił się żaden poważny kandydat do dalszego prowadzenia POL-Teamu, z propozycją postanowił wyjść Maciej „Raven” Polak, który już po raz trzeci objął drużynę narodową. Raven to jeden z najlepszych polskich Terranów w historii, były gracz takich klanów jak: (GN) czy MYM. Wielokrotny uczestnik polskich finałów WCG i niezliczonej ilości innych, mniejszych turniejów, stały bywalec LAN-ów. Raven, obok Draco, to jeden z nielicznych polskich zawodników, którzy mogą poszczycić się niemałą liczbą wygranych spotkań z profesjonalnymi i półprofesjonalnymi graczami z Korei. Na liście pokonanych znajdują się m.in. Fantasy, July, Midas, Ogogo czy Pepe, czyli gracze rozdający karty lub aspirujących do  tego miana. O tym, jaki jest Maciek na co dzień, czym się zajmuje i jak widzi POL-Team za swojej kadencji, dowiecie się czytając naszą rozmowę.

więcej

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1319 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie