Lista artykułów

Dostosuj

Profesjonalny esport w Polsce (32 komentarzy)

jason.paury - 2009-06-19 13:40:54

Kategoria:

Dziś będzie poważnie. Nie tak całkiem poważnie, ale jednak poważniej niż do tej pory. Temat jaki jest każdy widzi – wywołujący skrajne emocje: począwszy od dumy, poprzez konwulsje śmiechu, aż po zażenowanie demonstrowane popularnym gestem typu „face palm”. Nie będzie to jednak tekst mający na celu ocenę lub przedstawienie sytuacji w polskim esporcie.  Nie będzie statystyk, podsumowań oraz raportów finansowych. Nie będzie także wywiadów z „profesjonalistami”. Po prostu krótkie wytłumaczenie pewnych spraw.

więcej

Parszywa Trzynastka - dominatorzy znów na czele (3 komentarze)

minor - 2009-06-13 13:13:13

Kategoria:

No i stało się... Dzień po piątku dwunastego, przyszedł czas na sobotę, oznaczającą kolejny, trzynasty dzień miesiąca. Sobotę, w którą każdy z Was po raz kolejny ma szansę przekonać się o najaktualniejszym i najbardziej obiektywnym – bo wybieranym przez samych graczy – rozkładzie sił na polskiej scenie America’s Army.

więcej

German esport – Sorry We’re Closed! (27 komentarzy)

s1d - 2009-06-12 23:19:45

Kilka dni temu świat graczy komputerowych w Niemczech przeżył prawdziwy szok. Otóż 16 ministrów niemieckich landów złożyło do ich odpowiednika sejmu - Bundestagu – wniosek, który ma na celu wprowadzenie całkowitego zakazu produkcji, dystrybucji oraz grania w gry, które według władzy zawierają w sobie jakąkolwiek dozę przemocy. Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie niemieccy gracze, będą musieli pożegnać się ze sportem elektronicznym oraz graniem w „usiane” przemocą gry. Czy taka właśnie wizja może przerodzić się w rzeczywistość?

więcej

Stare mapy w Quake Live. Orgazm i whine. (65 komentarzy)

raul - 2009-06-12 08:59:09

Kategoria:

Nieco ponad cztery tygodnie temu, z inicjatywy id Software, ruszyła kampania Sneak Peak, której celem jest dostarczanie specjalnie dla graczy nowej porcji map. Konkretnie sześciu sztuk. Największe emocje bez wątpienia wywołała "nowa stara" mapa, czyli Blood Run autorstwa Stena "ztn" Uusvali. Pod newsem zamieszczonym na popularnym serwisie ESReality.com, jak i pod tym opublikowanym na naszej stronie posypała się lawina komentarzy. Zdania graczy na temat tego faktu są bardzo podzielone. Począwszy od ogromnego entuzjazmu, poprzez obojętność, aż po skrajne narzekanie.

więcej

Rumunia? Nie grasz. (17 komentarzy)

Plec - 2009-06-10 21:57:03

Kategoria:

Lazar "NightEnd" Silviu jeszcze rok temu był nieznanym na światowej scenie zawodnikiem, który tułał się po średnich, europejskich formacjach - nic w tym dziwnego, bo z najlepszymi na Starym Kontynencie szans wielkich nie miał. Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie, kiedy Rumun zaczął się dobrze prezentować.

więcej

Coś, co mnie od dawna wk**wia (26 komentarzy)

Mav_ - 2009-06-07 15:00:00

Kategoria:

Nie oszukujmy się, kogo obchodzi, że jesteś dobry w gry? Ciebie? Twoich znajomych? Innych zawodników na serwerach? Ale czy wszyscy oni dadzą Ci pieniądze za to, że jesteś dobry w gry? Chyba nie. Więc kto tak naprawdę to robi? Odpowiedź jest prosta, robią to oczywiście sponsorzy. Tylko dlaczego nagle ich to obchodzi? I dlaczego Ty zachowujesz się jakbyś chciał to wszystko na co tak mocno pracowałeś wyrzucić w błoto?

więcej

Homo playerus codus (37 komentarzy)

jason.paury - 2009-06-06 15:16:03

Homo  playerus, jest jednym z najszybciej ewoluujących obecnie stworzeń na kuli ziemskiej. Stale powiększająca się ilość środowisk naturalnych spędza sen z powiek naukowcom zajmującym się jego badaniem. Cykl życiowy przeciętnego osobnika obejmuje zmianę środowiska średnio raz na dwa lata. Ponadto, potrafi on chwilowo zmienić środowisko na całkowicie odizolowane, co skutecznie utrudnia badanie jego zachowań. Niemniej, obiektem badań są głównie gatunki żyjące w łatwo dostępnych dla badaczy i w miarę trwałych warunkach naturalnych. Czasem zdarzają się przypadki przebywania w jednym z nich przez dłuższy okres czasu, jednak są to środowiska tak bardzo wyeksploatowane, że ich badanie mija się z celem – wszystko co było do odkrycia już dawno przyniosło swoim odkrywcom nagrody i wyróżnienia. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić efekty półtorarocznych badań nad gatunkiem homo playerus codus klasy czwartej.

więcej

Sodoma, Gomora i polski Counter Strike (12 komentarzy)

s1d - 2009-05-30 22:18:42

Kategoria:

Według biblii - Sodoma i Gomora zostały dosięgnięte karą boską, bowiem mieszkańcy tych dwóch legendarnych miast żyli niegodziwie, nie szanując zarazem prawa, a w szczególności boga. Podobnie sytuacja ma się na naszej rodzimej scenie – tak uwielbianej przez nastolatków gry – CS-a. Jedni zmieniają, inni wyrzucają, znajdą się też tacy, którzy są zdolni w trakcie kilku dni znaleźć się w trzech różnych organizacjach. Nachodzi mnie tutaj pytanie – czy poprzez takie właśnie zachowanie, gracze owej sceny – tak jak mieszkańcy Sodomy i Gomory - nie zapędzą jej do grobu?

więcej

Majowa klasyfikacja polskiej sceny Call of Duty 4 (58 komentarzy)

tbla - 2009-05-29 15:24:22

Kategoria:

Od naszego ostatniego rankingu polskiej sceny Call of Duty 4: Modern Warfare, który jednocześnie był pierwszym takim projektem, minął miesiąc. Pora więc na kolejne zestawienie rodzimych drużyn podsumowujące ich wyniki oraz umiejętności. Majowa klasyfikacja odbiega sporo od inauguracyjnej, głównie dlatego, że tym razem formacje nie mogły głosować na siebie i oceniały obecną predyspozycję swoich rywali.

więcej

cOw.: Warunki są naprawdę beznadziejne (115 komentarzy)

mateck - 2009-05-26 17:00:00

Kategoria:

Mariusz „cOw.” Matyjas jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie Call of Duty. W swojej kilkuletniej karierze rozegrał setki, jeśli nie tysiące meczów oraz poznał wielu niesamowitych ludzi. W rozmowie przeprowadzonej z 20-letnim zawodnikiem vacuum (byłe UF Gaming) znajdziemy spory nawał informacji zarówno na tematy bieżące, jak i te przeszłe.

więcej

Za pięć dwunasta WC3L (4 komentarze)

AnT - 2009-05-24 11:55:00

Kategoria:

Finały piętnastego sezonu WC3L, które odbędą się między 25, a 27 dniem maja w chińskim Beijing, to nie lada wydarzenie w świecie w Warcrafta. W ostatnich zawodach tej serii najlepsze było World Elite, które triumfowało jeszcze w starym systemie. Ta edycja przyniosła wraz z nowym sposobem rozgrywki wiele zaskoczeń, w tym między innymi w postaci finalistów. Swoją nieobecnością zasmucą nas obrońcy tytułu oraz SK Gaming. Na scenie zobaczymy za to Evil Geniuses, nGize, Mousesports oraz WICKED.Asia.

więcej

Miara skilla (24 komentarzy)

jason.paury - 2009-05-22 22:59:29

Kategoria:

Jakiś czas temu zasłyszałem (lub przeczytałem – tego do końca nie jestem pewien), że „miarą sukcesu jest ilość wrogów”. O niewątpliwej prawdziwości tego stwierdzenia, jak i o samym myślicielu, który je powołał do życia może świadczyć fakt, że ciszy się ono poparciem tak zacnych person, jak Doda, czy nasz ukochany „admin Internetu”. Z takim poparciem nie wypada nawet polemizować, więc szybko dałem sobie z tym spokój. Jednak mój delikatnie wypaczony esportem umysł szybko zadał pytanie podobnej natury: „co jest miarą skill’a?”.

więcej

Problemy Almost Lost (26 komentarzy)

Mav_ - 2009-05-22 17:30:07

Kategoria:

Mapy w Quake Live to temat tak długi i rozległy, że praktycznie niemożliwym jest uzbierać do takiego felietonu odpowiednią ilość (innymi słowy: całość) materiałów. Cały czas jednak ciężko dociera do niektórych ludzi pewna rzecz, która z punktu widzenia gracza, który z Quake'iem jest za pan brat od lat oczywista: qztourney6 jest jedną z najgorzej wyważonych map, jakie kiedykolwiek były regularnie używane w trybie duel w jakiejkolwiek grze na silniku Quake'a 3!

więcej

Będzie biało i bardzo zimno (18 komentarzy)

tbla - 2009-05-20 17:30:28

Kategoria:

Akcja Modern Warfare 2 od podstaw opiera się na historii z poprzedniej części, ale zawiera w sobie również wiele zupełnie nowych wątków, które przeplatają się ze starymi motywami. Modern Warfare 2 zabierze graczy w długą podróż. Będzie ona kontynuować historię rozpoczętą w Call of Duty 4, a więc nadal światem będą pragnęli rządzić niebezpieczni rosyjscy politycy. Przedsmak tego, co was czeka, znajdziecie w rozwinięciu.

więcej

Zwiększenie płynności w Quake Live (23 komentarzy)

Mav_ - 2009-05-20 11:05:28

Kategoria:

Quake Live jest bez wątpienia grą, która zyskała sobie bardzo dużo popularności w ostatnim czasie. Jednak nie należy zapominać, iż jest to cały czas produkt w fazie beta-testów, a co za tym idzie produkt niepełny, wadliwy, cały czas ulepszany. Jednym z problemów, które czasami pojawiają się w Quake Live jest jego brak płynności. Klatkowanie. Na szczęście jest kilka sposobów, by temu zaradzić.

więcej

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2235 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie