Lista artykułów

Dostosuj

Na czyich barkach nasza reprezentacja? (15 komentarzy)

rml - 2009-08-21 00:00:01

Reprezentacja Polski na platformie Counter-Strike ma kłopoty z zebraniem funduszy potrzebnych na wyjazd na LAN-owe finały ESL European Nations Championship 2009 - alarmowaliśmy przed dwoma tygodniami. I pytaliśmy: co do tej pory robili menadżerowie reprezentacji, którzy powinni zajmować się takimi sprawami?

więcej

Piórem w klawisz (12 komentarzy)

conish - 2009-08-20 00:00:01

Kategoria:

Nie trzeba skończyć socjologii, żeby wiedzieć, iż człowiek od zarania dziejów poszukuje informacji. Od miejsc stacjonowania zwierzyny, przez wyniki ostatniego Tańca z gwiazdami, przyczyny dziury budżetowej, budowę atomu, na wyniku ostatniej kolejki premiership kończąc, człowiek poszukuje wiadomości, informacji raczej, oraz jej źródła. Mówi się nawet „społeczeństwo informacyjne” o nas samych.

więcej

Cienka, czerwona linia (18 komentarzy)

jason.paury - 2009-08-14 00:00:01

Kategoria:

Oszustwo towarzyszy ludzkości od jej początków. W każdym z aspektów naszego życia można wyróżnić ludzi, którzy oszukują i tych, którzy z oszustami walczą. Staramy się ułatwiać sobie życie jak tylko możemy, często nie zwracając uwagi na fakt, że robimy to kosztem innych. Nie inaczej ma się sytuacja w sportach elektronicznych. Jak w każdym innym sporcie istnieje tutaj granica, która wskazuje miejsce, w którym kończy się rywalizacja, a zaczyna oszustwo.

więcej

Stinger - myszka z Antypodów (41 komentarzy)

Siemys - 2009-08-08 07:00:00

Kategoria:

Stinger, najnowszy produkt niezbyt znanej firmy Cyber Snipa, to najlepiej sprzedająca się mysz w Niemczech. Stosunek ceny do jakości myszy daje mu prowadzenie na liście sprzedaży GamersWare, czyli największego sklepu dla graczy za Odrą. Teraz gryzoń dostępny jest również w Polsce i zdecydowałem się sprawdzić, czy u nas sprawować się będzie równie dobrze.

więcej

Coraz słabsza kondycja PGS-u (49 komentarzy)

mateck - 2009-08-01 07:00:00

D-Link PGS zostało zbudowane z połączenia dwóch organizacji - PGS Gaming oraz Wildy D-Link. Zespół ten wywalczył sobie tytuł najlepszej drużyny e-sportowej w Polsce. Czy po kilkunastu miesiącach po fuzji nadal na niego zasługuje? Mówi się, że upadek jest nieuchronny. A może to tylko tymczasowe problemy?

więcej

Patch me tender (17 komentarzy)

jason.paury - 2009-07-30 07:00:00

Gry schodzą na psy. Jeszcze kilka lat temu przeciętny gracz miał mgliste pojęcie o tym, czym jest patch i do czego służy. Dziś, w trakcie instalacji świeżo wydanej gry odwiedzamy serwisy, których sensem istnienia jest udostępnianie łatek. A właściwie to łat, bo ciężko nazwać  łatką plik ważący 500 MB, wydany przez producenta w dwa dni po premierze. Paranoja.

więcej

Niby-niespodzianka w pierwszej turze eliminacji WCG (6 komentarzy)

rapek - 2009-07-22 07:00:00

Kategoria:

W ostatni piątek, fani polskiej sceny Counter-Strike, mogli uważnie oglądać wielki finał pierwszej tury eliminacji do WCG Polska 2009. Po ponad tygodniowych zmaganiach, dwie najlepsze drużyny walczyły o wyjazd do Warszawy, gdzie w klubie Lucid, w Centrum Handlowym Blue City odbędą się LAN-owe finały krajowych kwalifikacji World Cyber Games. Trzeba przyznać, że rozgrywki były bardzo emocjonujące, jednak zakończenie pierwszej tury mogło być dla wielu wielką niespodzianką.

więcej

Na pewno chcemy ograniczeń wiekowych!? (36 komentarzy)

cwirek - 2009-07-21 07:00:00

Kategoria:

Zdziwiłem się, gdy ujrzałem wyniki ostatniej ankiety na temat ograniczeń wiekowych w turniejach LAN-owych gier komputerowych. Byłem po prostu w szoku! Ponad połowa czytelników eSports.pl, gdyby był to rok 2006, nie pozwoliłaby Maciejowi „Avkowi″ Krzykowskiemu święcić najważniejszych triumfów w Quake'u 4!

więcej

Brutalne gry (6 komentarzy)

jason.paury - 2009-07-17 07:00:00

Kategoria:

Temat bumerang. Powraca w związku z każdą tragedią związaną z młodymi ludźmi dopuszczającymi się poważnych przestępstw. Morderstwa, samobójstwa, rozboje. Wszystkie one, według mediów i polityków, mają jeden wspólny czynnik – brutalne gry. Wszystkie były już wielokrotnie nagłaśniane, a czynnik ten był linczowany za każdym razem. Już to przerabialiśmy. Dlaczego więc po raz kolejny poruszać ten temat? Ponieważ tym razem jest inaczej. Gorzej. I dlatego, że milczenie oznacza zgodę.

 

więcej

Pojadą do Hiszpanii! Tylko po co? (25 komentarzy)

s1d - 2009-07-12 07:00:00

Pod koniec lipca w słonecznej Hiszpanii odbędzie się turniej GameGune, który zaczyna stawać się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu najlepszych graczy CS-a. Nie zabraknie tam również  polskich graczy, którzy zamierzają stanąć w szranki z najlepszymi, europejskimi zespołami. Mowa tu o trzech drużynach – Wicked Esport, BenQ DELTAeSPORTS.COM oraz Frag eXecutors. Pierwsza drużyna, którą wymieniłem posiada oczywiście wielkie szanse, nawet na wygranie całego turnieju. Lecz co z pozostałą dwójką? Dostali sporą kasę na wyjazd,tylko po to, aby nabrać doświadczenia?

więcej

Polak w przeglądarce (13 komentarzy)

ReNu - 2009-07-10 18:32:32

Kategoria:

eRepublik jest zupełnie nowym wcieleniem gier MMO przez przeglądarkę. Pozostałe gry przeglądarkowe nie różnią się znacznie od siebie, we wszystkich chodzi o to samo: wybuduj wiochę, zniszcz przeciwnika, a my zrobimy za jakiś czas reset i od nowa. Otóż eRepublik znacznie odbiega od tej idei, a mimo iż nie ma chodzących oddziałów i krążących karawan, wciąż jesteśmy zajęci, gdyż wszystkie te zadania wykonujemy osobiście.

więcej

Co już wiemy o WCG 2009 (2 komentarze)

rml - 2009-07-07 13:10:18

Polski oddział World Cyber Games po miesiącach milczenia zasypał nas informacjami na temat tegorocznej edycji imprezy miesniącej się Igrzyskami Opimpijskimi sportów elektronicznych. Podsumujmy teraz fakty na ten temat, część z nich opublikowaliśmy już w formie newsów, części do tej pory nie było okazji.

więcej

Cybersport.pl i nowości (4 komentarze)

jason.paury - 2009-07-03 07:06:54

Kategoria:

Nieco ponad tydzień temu Cybersport.pl podał do wiadomości informację o nowych partnerach. Grono partnerów technologicznych powiększyło się o marki Xbox oraz Reaktor, które wraz z firmą Logitech będą dostarczać sprzęt na zawody LAN-owe. Jednak najważniejszą informacją było przedstawienie nowego partnera strategicznego w postaci operatora sieci 36i6, który zastąpił dotychczasowego – sieć Heyah. Najważniejszą, ponieważ wiąże się z tym wiele nowości, które Cybersport.pl przygotowało dla graczy.

 

więcej

Łatanie czarnej dziury w AA3 (10 komentarzy)

minor - 2009-06-28 07:00:00

Kategoria:

Łatka za łatką, łatkę pogania... Tak w... raz, dwa, trzy... pięciu słowach można opisać obecną sytuację najnowszego FPS-a produkowanego przez Armię Stanów Zjednoczonych. Wydane prawie dwa tygodnie temu America's Army 3 już doczekało się trzech aktualizacji. Ktoś powie: szybka reakcja, kto inny: poprawiają grę - wszystko dla dobra graczy. O co więc chodzi? Sęk w tym, że faza beta zakończyła się siedemnastego czerwca. Co więcej, kalendarz wskazuje już dwudziesty ósmy dzień miesiąca. Jaki więc sens ma oddanie do użytku mostu, który zaraz potem trzeba będzie częściowo zamknąć i rozpocząć remont generalny?

więcej

Finały WCG 2010 w Polsce? (30 komentarzy)

s1d - 2009-06-26 20:49:36

Kategoria:

Wyobraźmy sobie, że do Polski za rok zjadą się największe esportowe sławy. A w jednym z polskich miast będziemy się poruszać wśród tysiąca bilbordów, promujących światowe finały World Cyber Games. Skąd takie wymysły? Otóż już w przyszły wtorek odbędzie się konferencja dotycząca polskich finałów WCG, która ma ujawnić kilka szczegółów dotyczących owego wydarzenia, oraz odpowiedzieć na pytanie - Czy polskie miasto może być gospodarzem olimpiady sportów elektronicznych oraz ściągnąć do Polski tysiące graczy i dziennikarzy z całego świata?

więcej

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6760 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie