Sav1ola numerem jeden minionego roku

Dostosuj

Końcówka roku to czas podsumowań i rozważań. Redakcja Heyah Logitech Cybersport idąc z duchem czasu rozpoczęła plebiscyt, który miał za zadanie wyłonić m.in. najlepszego gracza 2008 roku, jeśli chodzi o scenę FIFA 08. Ankiety potrwały do północy piątego stycznia. Czas przyjrzeć się wynikom głosowania internautów. Kto najlepiej kopał wirutalną piłkę w tym roku?

 

Miniony rok obfitował w bardzo ważne wydarzenia na polskiej scenie FIFA. Każda osoba, która zarejestrowała się na stronie Heyah Logitech Cybersport mogła zagłosować w 5 kategoriach: najlepszy gracz FIFA 08, najlepsza drużyna FIFA 08, najważniejsze wydarzenie FIFA 08, najlepiej zorganizowany LAN FIFA 08 oraz najlepszy administrator FIFA 08. Zamknięcie ankiety nastąpiło o północy piątego stycznia, a już niecałe trzynaście godzin później światło dzienne ujrzały wyniki. Poniżej znajduje się krótka prezentacja pierwszej trójki zwycięzców. Za cel obraliśmy tym razem kategorię: najlepszy zawodnik. Postanowiliśmy przyjrzeć się sylwetkom trzech czołowych polskich graczy FIFA minionego roku.

 

 


 

Pierwsze miejsce PIERWSZE MIEJSCE (25% głosów)

Jakub "Sav1ola" Olczak - osiemnastolatek z mało znanej miejscowości Żagań. Fanatyk pierogów. Nie używa podładki pod mysz i jest z tego dumny. Do szkoły podjeżdża BMW. Wszystie laski piszczą, a kiedy powie, że wygrał WCG Polska - mdleją. Z FIFA powiązany od czterech lat.

 

24 sierpnia 2008 - Sav1ola wraz z Team Poland wygrywa European Nations Cup. Na początku swojej drogi do sukcesu zmierzył się z Bebe i ograł go dwa do zera. Ulicę dalej zagrał z Brodo, ale niestety zremisował. W wielkim finale stoczył z nim następny pojedynek, lecz tym razem zwyciężył 2:0. Drugi  finalny mecz Jakub rozegrał z eNnu i wygrał z nim 1:0. Później pozostało tylko oblanie zdobytego tytułu.

 

30 sierpnia 2008 roku - Sav1ola po ciężkich bojach, podczas których wilcze doły nie były czymś wyjątkowym, wygrywa WCG Polska 2008. Można zaznaczyć, a nawet trzeba, że w ów mistrzostwach brały udział gwiazdy i gwiazdeczki polskiej sceny. Trafił do grupy B, w której musiał zmierzyć się z Kamilem "Baku" Bąkowskim, Krystianem "Bondar" Bondarukiem i Piotrem "Pio" Zajkowskim. Magiczna moc dwójek wzięła górę - dwa mecze wygrał, dwa zremisował i dwa przegrał, co dało mu  osiem punktów i przedostatnie miejsce w tabeli. W barażach stoczył ciężki i pełen potu bój z Tomaszem "Cou" Karczewskim i zwyciężył z nim dwa do jednego. W półfinale trafił na Kartka, z którym wygrał tyle samo, co z Cou. Finał to pojedynek gigantów - Jakub "Sav1ola" Olczak vs Bartosz "hom3r" Piętka. Rozegrali cztery mecze i dogrywkę. Pierwszy punkt należał do Jakuba, drugi również. Kolejne dwa do Bartosza, a dogrywkę wygrał Sav1ola i tym samym stał się niekwestionowanym zwycięzcą WCG Polska 2008.

 

Jakub

 

5 listopada 2008 roku - Jakub rozpoczyna walkę na światowych finałach WCG 2008 w Kolonii (Niemcy) - przyjechało trochę mniej osób niż na Światowe Dni Młodzieży, ale i tak było klawo. Osiemnastolatek trafił do  grupy G, w której musiał zmierzyć się z takimi graczami, jak: IntenseJarcinho, perfectgamer1988, playArtTeruliro i TitaNs.Xtr3me3. Z każdym rozegrał po jednym spotkaniu - wygrał z playArtTeruliro i perfectgamer1988, natomiast zremisował z IntenseJarcinho i TitaNs.Xtr3me3. Zdobył osiem cennych oczek, które pozwoliły mu zająć drugie miejsce w tabeli. Awansował do play-offów - tutaj nie było już tak różowo. W pierwszym etapie pokonał Mirodeniro dwa do zera, był bez dwóch zdań lepszy. Kolejna runda to niestety przykry koniec przygody Sav1oli ze światowymi finałami WCG, ponieważ trafia na bardzo dobrego zawodnika - Maximo12 i przegrywa 2:1. Mimo porażki wszyscy powinni być bardzo dumni z Jakuba, ponieważ znajduje się w szesnastce najlepszych graczy na świecie. Warto zaznaczyć, że całe mistrzostwa zwyciężył nExt-BeBe, z którym Sav1ola wygrał 2:0 w pierwszej rundzie WB na European Nations Cup.

 

Jakub "Sav1ola" Olczak - Ubiegły sezon był najlepszym w moim wykonaniu. Dobrze spisywałem się zarówno w internecie jak i na lanach. Zdobycie tytułu mistrza Europy wraz z reprezentacją Polski oraz wygranie WCG Polska i występ w Kolonii zdecydowały, że tytuł najlepszego gracza powędrował do mnie. Cieszę się, że ankietowani docenili moje osiągnięcia i trudy z jakimi musiałem się zmierzyć. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos.
Mam nadzieję, że za rok również przyjdzie mi uczestniczyć w tym rankingu. Z tego miejsca chciałbym podziękować drużynie PGS oraz wszystkim sponsorom (Dlink, Razer, Multimo, Pentagram,Clanserver), dzięki którym osiągnąłem tak wiele.


 

Drugie miejsce DRUGIE MIEJSCE (17% głosów)

Kamil "Baku" Bąkowski - dwudziestodwuletni zawodnik D-Link PGS. Czytuje Tolkiena, kocha piłkę nożną i break dance'a. Truje się coca colą i kotletami mielonym. Kamila lepiej nie denerwować - wykupił lekcje sztuk walki u Bruce'a Lee, (123 zł/h), a niedługo potem pokonał go pod jednym z poznańskich klubów. Z FIFA od maja 2004 roku.

 

16 stycznia 2008 roku - świat w mgnieniu oka obiegła super wiadomość: Kamil "Baku" Bąkowski wygrał V edycję EA Masters dając przy tym wycisk  znanym gwiazdom. Turniej odbył się w odległej Norymberdze. Student o złoto walczył z rodakiem - Kartkiem. Rozegrał znakomity mecz i zwyciężył dwa do jednego. Wcześniejsze spotkania nie przysparzały mu żadnych problemów.

 

17 maja 2008 roku - w studiu HSTV odbył się wielki finał Cybersport 2008 Cup, w którym udział wzięło dwóch zawodników D-Link PGS.Blue - Baku i Kargul oraz jeden zawodnik Betsson Voodoo Gaming - cziko (aktualnie BenQ DELTAeSPORTS.COM - przyp. red.). System rozgrywek wybrany przez organizatorów to "każdy z każdym" po 2 spotkania. Kamil nie przegrał żadnego meczu i zajął pierwszą lokatę - tym samym pojechał do domu bogatszy o dawną najniższą krajową - 600zł.

                    Kamil

 

 

9 października 2008 roku - o godzinie 18:35 na stronie Heyah Logitech Cybersport pojawiła się następująca informacja: "Zwycięzcą turnieju FIFA na Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik 2008 jest Baku, który w finale pokonał DevoNa. Trzecie miejsce zajął Pio po zwycięstwie nad Sav1olą. Gratulujemy!". Kamil rozpoczął bitwę, w której nie zabrakło romantycznych uniesień ani brutalnej walki o swoje. Rozegrał sześć meczów, z których przegrał dwa. To wystarczyło jednak, by zakończyć turniej na pierwszej lokacie.

 

Kamil "Baku" Bąkowski - Cieszę się, że tyle osób oddało na mnie głos. W tym sezonie uważam, że grałem dobrze, udawało mi się wygrywać parę turniejów i cieszę się, że zostało to zauważone. Saviola zaslużył bez dwóch zdań na 1 miejsce. Zagrał bardzo dobrze zarówno na WCG jak i ENC a to są dwie najważniejsze imprezy w FIFA.


 

Trzecie miejsce TRZECIE MIEJSCE (14% głosów)

Piotr "Pio" Zajkowski - dwudziestoletni student mieszkający w Dukli i Krakowie. Prywatnie jadacz ruskich pierogów. Zapija je gęstym sokiem pomarańczowym. Po takim solidnym posiłku wskakuje do swojego AUDI A8 (kupiony za kasę wygraną w turniejach) i wozi się po mieście. FIFA 06 to początek jego poważnej gry i kariery.

 

29 maja 2008 roku - tego dnia Pio wzbogacił się o nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1500zł, ponieważ zajął pierwsze miejsce w dziesiątej edycji Indywidualnych Mistrzostw Polski On-line. W ćwiartce drabinki zmierzył się ze swoim kolegą - Cou i nie dał mu żadnych szans (2:0). Kolejny mecz, czyli półmetek, to pojedynek Piotra i beLu, którego ograł dwa do jednego. Pio w finale rozagrał mecz z hom3rem. Pierwszy set delikatnie, ponieważ tylko 1:0, wygrał Hom3r, a kolejne trzy należały już bez dwóch zdań do Piotra, był wyraźnie prostu lepszy.

 

24 sierpnia 2008 - Pio wraz z Team Poland wygrywa European Nations Cup. W pierwszej jakże ekscytującej rundzie, Piotr zmierzył się z Bigdaddy i wygrał dwa zero. Na  kolejnym zaciętym etapie rozegrał aż dwa mecze, pierwszym   przeciwnikiem   była gwiazda niemieckiej sceny FIFA Chocoyote, a drugim Era. Z pierwszym Niemcem zaliczył remis (1:2, 2:1), a z drugim wygrał - pierwszy set 2:1 dla Piotra, drugi 0:0. W finale aż dwa razy zmierzył się z Chocoyote. Pierwszy pojedynek przegrał aż 2:0 (0:2, 0:1), natomiast w drugim odniósł zwycięstwo. Jak wiadomo, ważne jest, jak facet kończy, a nie zaczyna.

Piotr

 

9 października 2008 roku - Piotr zajmuje trzecie, zaszczytne miejsce w Heyah Logitech Cybersport . Na początku LAN-a trafia do pełnej mocarzy drugiej grupy, w której trzy razy zwyciężał, raz remisował i dwa razy przegrał. Do fazy finałowej wszedł na drugim miejscu mając na swoim koncie 10 punktów. W półfinale uległ Kamilowi "Baku" Bąkowskiemu i musiał skorzystać z finału pocieszenia, w którym pokonał Sav1olę (2:1) i stanął na najniższym stopniu podium

 

Piotr "Pio" Zajkowski - Nie przywiązuję dużej wagi do tego typu głosowań i plebiscytów, bo nie mają żadnego znaczenia.


 

Można wyciągnąć bardzo proste wnioski - ubiegły rok bezsprzecznie należał do graczy D-LINK PGS, którzy dominowali w największych, jak i w tych mniejszych turniejach na platformie FIFA 08. Czy rok 2009 będzie równie dobry dla Sav1oli? A może odkryjemy jakiś nowy wielki talent na naszej scenie. A Ty, Na kogo głosowałeś?

KomentarzeKomentarze

 • raul

  #1 | raul

  2009-01-10 21:34:12

  Gratuluję pierwszego artykułu. Keep going!
 • Goods

  #2 | Goods

  2009-01-10 21:51:49

  Dzięki wielkie. :)
 • Trowi

  #3 | Trowi

  2009-01-10 22:05:46

  ładne :)
 • cow.sndstrm

  #4 | cOw.

  2009-01-13 21:40:56

  Pio
 • lancuchAk47

  #5 | aNK

  2009-01-15 17:11:03

  Fajne teksty walisz ;) np. "wykupił lekcje sztuk walki u Bruce'a Lee, (123 zł/h), a niedługo potem pokonał go jednym z poznańskich klubów" :D
 • Goods

  #6 | Goods

  2009-01-15 17:59:39

  No, jednak nie wszyscy narzekają. :D
 • SKY`General

  #7 | Generall

  2009-01-15 18:00:37

  Good.
 • Klos3k

  #8 | Klos3k

  2009-01-20 16:04:48

  No tak byli najlepsi ale taki Pio, juz nie bedzie tak ogarnial. Otoz na esl mozna dojrzec chlopaka o nick bEAN, ogral pio i kazdego kozaka w FIFE. Jest 2 w eu a pierwszy w PL. Nim to widze ze sie juz nikt nie zainteresuje, a powod bardzo prosty bo gral w SPQR :) Zmienil team na Delta i mysle ze "esportowe media" sie w koncu nim zainteresuja, bo D-LINK PGS oplaca graczy najlepiej w polsce a Ci sie niestety wypalaja i nie graja tego co od nich wymagaja. :)
 • Darky

  #9 | Darky

  2009-01-21 16:51:33

  zobacz sobie liste wygranych w turniejach w 2008, a potem podawaj linka do laddera esl, ktory wiekszosc lepszych graczy traktuje jako sparing/trening :)

  btw. u pio moznaby wspomniec o wygraniu WCG AMD i bileciku na finaly euro :)
 • Klos3k

  #10 | Klos3k

  2009-01-22 13:25:46

  Okej moze przesadzilem. Cale top3 to oczywiscie swietni gracze, ale watpie by traktowali w miare prestizowe mecze w ladderze jak trening/sparing. Rywalizacja miedzy graczami jest i bedzie zawsze i mozna ja nazwac meczem o cos cennego badz sparing, ale zawsze beda miedzy soba rywalizowac i na prawde nie uwierze w to, ze Pio i sav1ola bez kaprysu na twarzy przeszli obok ich przegranej z bEAN'em.
 • Pioo

  #11 | Pioo

  2009-01-23 21:57:58

  sorry ale co Bean wygral :D ?
 • Klos3k

  #12 | Klos3k

  2009-01-24 09:46:47

  http://www.esl.eu/pl/fifa09/1on1/ladder/match/12004826/
 • Klos3k

  #13 | Klos3k

  2009-01-24 09:47:39

  Jesli chodzi o grubsze imprezy to napisalem ze przyjdzie czas :) mysle ze juz w tym roku. (Wiek: 16)
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

950 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie