CoD4 czy CoD:WaW - inicjatywa

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Ik4r.

2008-12-02 13:37:26

Do założenia tego tematu skłoniły mnie przemyślenia nad najnowszym CoD’em... Mówiąc szczerze, niezbyt mi przypadł do gustu, i wiem, że na całej naszej scenie zdania są podzielone. I właśnie w tym rzecz.

Krótko mówiąc, tak jak pisał bodajże reaktiv - LAN-y i turnieje będą w tę grę, w którą je sobie sami będziemy się starali organizować. Nie wiem jak w Europie, ale nie przypuszczam żeby u nas w Polsce na takich turniejach jak chociażby HLC organizatorzy nalegali, żeby pojawił się akurat CoD5 a nie CoD4, i myślę że sprawa będzie się miała podobnie z innymi turniejami. Po prostu... wydawcy akurat naszej serii gier i tak nie dają zbyt wielkiego wsparcia, więc jaka to różnica? Poza tym, w dupie mam Europę, co mnie obchodzi w co będzie grała tak naprawdę. Ile jest zagranicznych LAN-ów, na które pojedziemy, a ile polskich? Zagranicznych może 1, na którym pojawi się polska ekipa... a polskich z 5. Więc zróbmy je razem. Tym bardziej, że z tego co słyszę, to szeroko pojęta Europa i tak w większości preferuje CoD4.

Ergo, to od nas w znacznym stopniu zależeć będzie tak naprawdę, czy się “zjednoczymy” i nie wpadniemy w wir podobny do tego z rynku gry FIFA - co rok to nowa odsłona... Cytując chyba jacobzz’a z innego topiku: teraz jest nasza niepowtarzalna okazja żeby naprawdę się na tej scenie zintegrować i podjąć jakąś wspólną decyzję, bo przecież jasne jest, że bez siebie nawzajem nie damy sobie rady - a nawet jeśli damy, to na pewno nie na takim poziomie jak to teraz wszystko się rozwinęło. Jak sobie myślę, że już nigdy nie dostanę wpieprzu przez neta od tempusów, to mi się łezka w oku kręci :) Wspólną decyzją możemy sobie kupić dość sporo czasu przyjemnej gry, bez ciągłych ulepszeń gry, bez chaosu itd., przynajmniej dopóki nie wyjdzie kolejny CoD, który być może będzie konkurencyjny.

Ta szansa pojawiła się już kiedyś, przy wyjściu CoD2. Każdy na niego narzekał, a jednak nastąpił rozłam. Bo nikt nie rozmawiał ze sobą, takie jest moje zdanie. A dlaczego piszę o tym teraz? Wielu powie, że nie daję szansy najnowszemu CoD’owi... No cóż, po prostu widzę, że pewnych rzeczy promody itd. nie zmienią. Ten WaW nie jest nawet przybliżony do VCoD’a i UO, a naciąganie na siłę recoilów i innych rzeczy, byle tylko gra była grywalna, jest strasznie nienaturalne. Powiedzmy sobie szczerze, nie musimy brnąć w ten niewypał - a przecież to nie nasza wina, że przez producentów wypuszczone zostało takie gówno, pewnie z myślą “i tak będą w to grali, bo jak im się nie wszystko spodoba, to i tak pozmieniają ustawienia a my zarobimy”.

Dlaczego mamy grać w to, co się większości nie podoba? Po co? Bo w gadkę, że tak być musi, nie wierzę. Tak jak nie wierzę w to, że jak przejdziemy na WaW to dostaniemy wsparcie od wydawców... Haha, no błagam. Tak mogą mówić tylko ci, którzy w przejściu na nowego CoD’a wietrzą swoją jedyną szansę, żeby coś zagrać. WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS. Nie odchodźmy od tego, co się podoba każdemu przecież... Od tej części, która naprawdę jest przełomowa, i którą sami stworzyliśmy, że stała się według mnie teraz już niepowtarzalna.

To już prawie koniec mojego wywodu. Na czym polega moja inicjatywa? Chciałbym, żeby każdy lider, każdego myślącego nad przyszłością teamu, porozmawiał szczerze ze swoimi graczami, i wypowiedział się w tym temacie, co o tym wszystkim myśli. Możemy podjąć tę decyzję razem; decyzję o tym, czy zostać czy przechodzić, razem jako polska scena. Co więcej, takie zdanie możemy przedstawić reszcie Europy, chyba jako pierwsi. Innego rozwiązania nie widzę - oczywiście oprócz kolejnego wielkiego rozłamu, i ciągłego corocznego rozdrabniania się. Wierzę, że to co napisałem ma sens, a Wy? Jeśli też w to wierzycie, to zabierajcie głos za swoje zespoły. Weźmy sprawy w swoje ręce, i stwórzmy w końcu jeb*** kolektyw.

Pozdro

__

Użytkownik
voldo

2008-12-02 13:48:01

dobrze gadasz ;] jestem za!

trzeba w koncu ustabilizowac polsca scene CoD, tylko co z tego jak bedziemy mieli 5-10 druzyn ktore beda z nami zgodne tu potrzeba by bylo ze 30 teamow.

no i jak wiadomo cod5 niech sie wypaluje i grajmy w cod4

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-12-02 13:49:12

Podoba mi się to co napisałeś :) można się z Tobą zgodzić chyba w każdej linijce.
Ale tak czy inaczej w największej mierze decyzja będzie zależeć od dużych teamów. Więc panowie delciaki, tempusy i inne, zostańmy przy cod4 ;]

EDIT: dałbym Ci [+] ale chyba się nie da :>

__

Użytkownik
exile

2008-12-02 13:57:02

I tak póki co większość zagranicznych lanów będzie w COD4 bo większość czołowych drużyn i ludzi którzy organizują lany (np. Tosspot) jest za poprzednią częścią.. Kupiłem coda5 z nadzieją że promod zrobi z tego normalną grę a wyszło jak wyszło. Jedyna fajna sprawa to rifla, a reszta rzeczy w porównaniu do Czwórki jest tragiczna.

Mam nadzieję, że dalej będzie się grać w COD4 na nowym promodzie ewentualnie na DAMN’ie.

__

Użytkownik
one

2008-12-02 14:23:05

Na poczatku cod;waw mi sie podobalo jednak po pewnym czasie sobie uswiadomilem jakie to gowno, jezeli scena zostanie przy cod4 to Fear Factory takze to uczyni :)

__

VIP
reaktiv

2008-12-02 14:26:16

Dobrze prawisz! Polac mu! :D

Mam nadzieje ze moj artykul(z poprawkami maxyma, zeby to jakos wygladalo :] ) sie pojawi na esp, ale to juz tylko zalezy od redaktora naczelnego.

__

Użytkownik
shypek

2008-12-02 14:41:37

Zgadzam się całkowicie z Tobą Ik4r mimo to ze gra mi się podoba ale jak widać się nie znam.
Powiem krotko w imieniu swojego teamu. Chodz jestesmy tzw. Średniakami na scenie to gramy od początku w Call Of Duty i staramy się jakos tworzyc tą scene. ZBIERZMY te pare teamow w tym wiekszość topowych druzyn w Polsce. I powiem tak chcialbym grac w COD:WAW, ALE ZOSTANMY WSZYSCY NA COD4 i grajmy w koncu dluzej w jedna gre.

Dziekuje POZDRAWIAM!

__

Użytkownik
Mazarine

2008-12-02 14:44:12

Mimo że nie należę do liczącego się klanu na scenie cod’a to udzielam całkowitego poparcia temu co napisał Ik4r. Nie wrzucajmy całego roku starań w budowanie sceny do kosza!

__

Użytkownik
razr

2008-12-02 14:54:49

To co wypuścił Treyarch nie zasługuje na miano CoD’a, to jest najgorsza część z całej serii. Skopiowany cod4 w realiach WWII i cena 2x wyższa, elo !

__

VIP
vib

2008-12-02 14:57:45

pobozne zyczenia
imo:

wariant I: jesli scena zostanie przy 4, to "e-sportowo" umrze smiercia naturalna, bedzie jak w CS:S, BF, COD 2 itp. - garstka klanow, brak nowej krwi - gra dla dinozaruow
czemu: zobaczcie sami ile jest czynnych dywizji, dzialajacych, grajacych w II polowie 2008, a bedzie jeszcze gorzej - naplywu nowych graczy nie bedzie bo oni dostana od rodzicow pod choinke coda 5

wariant II: czesc druzyn stawia na COD 4, czesc graczy zaczyna przygode z COD 5 - efekt, rozdrobnienie sceny - juz to powtarzalismy w wielu grach - nic dobrego z tego nie wyjdzie

warinat III: wiekszosc przechodzi na COD 5, jest nowa krew, przynajmniej przez 3 miesiace gry - cos sie dzieje, scena zyje do nastepnego roku, do nowej wersji tego fps-a

i to nie jest podejscie pesymistyczne, a realistyczne - podziekujcie Activision

__

Użytkownik
brrum

2008-12-02 15:02:17

Ja powiem tylko tyle że jak gra na samym początku trafiła w moje ręce bez żadnych kitowych modów itp. naprawde bylem pod wrażeniem, tak naprawde to sami gracze psują gre a nie producenci. Gra byla dopracowana, wystarczylo tylko dorobic RUP’a i wylaczyc Perki. Wtedy gra byla by na poziomie a nie to co teraz robia 10000 modów i co drugi to gorszy. pozdro.....

__

Użytkownik
jacobzz

2008-12-02 15:12:31

Ja jestem za jak pisalem w innym topicu. Niech wiecej osob sie wypowie i podejmiemy wspolna decyzje. W innym topicu ktos pisal ze scena uk zostaje jesli my zostaniemy i dolaczy do nas jakas silna scena (nl czy de) to pojdzie z gorki.

Co do coda5 to nie oszukujmy sie, ale to gra dla typow w stylu BOGDAN PL i jego kumpli itp. Wydali gre bez recorda, polowy komend, recoilem na sile, mody zawiodly pozdro;q

A z CS:S jest taka roznica ze w tej sytuacji on nie jest odpowiednikiem cod4 tylko cod5. I jak sie ladnie postaramy to ten codowy CS:S naprawde bedzie martwy.

__

VIP
reaktiv

2008-12-02 15:26:19

@vib

Skoro scena UK moze bo dostala drugi sezon EPS, AAO moze, bo ma HLC, to dla czego nie PL w COD4. Jak tylko cos co daloby jakis priorytet sie pojawi, wtedy nikt nawet na COD5 nie zwroci uwagi.

__

Użytkownik
fantz

2008-12-02 15:26:50

mi od poczatku sie nie podobal pomysl znowu tej 2giej wojny poraz 3ci - nozzomy z rifly, a na dodatek mapy są ostro zj3b4ne w tym codzie, a tego zaden mod nie naprawi :/

cod4 lepszy od cod5 i gra wcale nie umrze, jak tu vib napisal - jak beda lany to bedzie granie.

ggthxbb

__

Użytkownik
M4rko

2008-12-02 15:46:27

CoD4 tylko i wyłącznie :D

tak na marginesie komentarz TosspoTa "You know that CoD5 is being made by the people who made CoD3, not 1, 2 & 4" :)

co do HLC to zależy od organizatorów, a co do ESL to sami możemy wygrać sobie EPS jeśli pokażemy 'stałość' sceny jak AA

__

Użytkownik
venis

2008-12-02 15:51:58

Tak jest !. Popieram

__

Użytkownik
d3v14nc3

2008-12-02 15:54:59

CoD4 - nie ma co psuć największej sceny dla jakiegoś gówna :) IMO ludzie pograją kilka miechów w CoD5 i ta gra pójdzie w odstawkę ( chyba, że wprowadzą tam coś rewelacyjnego i innowacyjnego :>)

++++++++1

__

Użytkownik
freeq7

2008-12-02 16:01:48

Zostancie przy cod4!!!! ;)

__

Użytkownik
imn

2008-12-02 16:08:46

cod4 > all ta gra ma szansę przynajmniej do czasu cod6, dajcie jej drugie życie :)

__

Zbanowany
DIE

2008-12-02 16:16:32

Bo tak będzie,już wcześniej pisałem chodzi o realia :) zauważcie,że COD2 nigdy nie osiągną znaczących sukcesów ...
Nie każdy lubi drugą wojnę światową . Odzwierciedleniem może być np CS =]
gz za posta zgadzam się z tobą w 100%

ave CoD4 :D

__

Użytkownik
AbES69

2008-12-02 16:45:03

zajebista wypowiedz Ikar, cod4 lepsze od cod5 i nie ma ch*** we wsi

__

Użytkownik
richter

2008-12-02 16:58:05

pewnie mnie zbesztacie - cod:WW =)

__

Użytkownik
CRAy

2008-12-02 17:01:00

huhu... zobaczymy jak to sie rozwinie.;))

__

Użytkownik
slxx

2008-12-02 17:11:17

Zdecydowanie lepiej zostać przy cod4 :)

__

VIP
pablopl16

2008-12-02 17:26:51

AMPOL jest z wami ! ^^

__

Użytkownik
DamqON

2008-12-02 17:31:18

Ik4r rzadzisz :) Ogromny plus za inicjatywe i pociagniecie reszty sceny CoD’a do decyzji. Szczerze powiedziawszy to juz od pewnego czasu czekalem na decyzje sceny co do przejscia/nieprzejscia na nowa odslone CoD’a, jednak nie bylo jakiegos impulsu, ktory by to wszystko jakos ukierunkowal. A tu jak widac 1 czlowiek moze. Chciec = moc ;) Ja sie nie wypowiadam, bede gral tam gdzie scena pojdzie (bo glupio grac jak bedzie z 10 klanow na krzyz na danej czesci). Oczywiscie CoD4 jest bardzo grywalne i szybkie i jakis sentyment do tej gry pozostal :D CoDWW dla mnie rowniez nie najgorsze, na promodzie idzie grac, ale to tak jakos “inaczej” niz w CoD4, a fajnie by bylo pozostac troche dluzej przy jednej grze.

Tak jak juz powiedzial wczesniej Ik4r - jezeli chcemy stworzyc naprawde mocna, jednolita scene musimy dojsc do jednego wyniku ten sprawy -> ZOSTAJEMY na CoD4/PRZECHODZIMY na CoD5. Dana gre tworza tak naprawde gracze i to wlasnie od nas - tu i teraz - zalezy przyszlosc silnej galezi esportu jaka jest CoD. Dlatego trzeba sie zebrac i oficjalnie postanowic co robimy!!

Prawie jak na sejmie w XVI wieku :D

__

Użytkownik
paplis

2008-12-02 17:40:51

Brawo Ik4r wreszcie ktoś zauważył , że nie należy przechodzić z części na część dla tego bo jest nowa tylko grac to w Co nam się podoba a nie Activision . Jeszcze raz Brawo Ikar :)

__

Użytkownik
DamqON

2008-12-02 17:51:17

Normalnie POLAC MU!

__

Użytkownik
Q3b3

2008-12-02 17:52:28

Dobrze mówi. Mnie CoD:WaW nie przypadł do gustu zaczynając od dźwięku na realiach(które szczególnie mi nie odpowiadają) kończąc ale oczywiście nie znaczy to, że gra jest źle zrobiona. Właśnie na ten temat należy porozmawiać(jako cała scena), a co za tym idzie - zdecydować w którą z części (4 czy WaW) grać oraz na jakiej scenie się skupić, bo nie ukrywajmy - gdzie będzie większa społeczność graczy tam będzie ciekawiej a także lepiej pod względem np. sponsorów. Zgadzam się w 100% z Ikar’em. Jestem za! ;) Pzdr.

__

Użytkownik
J4ckson

2008-12-02 17:53:43

Masz rację, tak naprawdę to wszystko zaczęło się już po wyjściu vCoDa, prawda jest taka, że sponsorzy są tam gdzie ludzie a nie tam gdzie Activision powie. Ja jestem za sceną Call of Duty 2 i będę się je trzymał choćby do ostatniego gracza. Warto by tak jak napisał Ik4r. wreszcie się zatrzymać bo chyba nikt nie będzie z Was już grał w Call of Duty 6 Sc-fi ... To tyle, dobra inicjatywa. Miło, że ktoś z topowej drużyny wreszcie to zauważył.

__

Użytkownik
esportfun

2008-12-02 17:55:19

warinat III: wiekszosc przechodzi na COD 5, jest nowa krew, przynajmniej przez 3 miesiace gry - cos sie dzieje, scena zyje do nastepnego roku, do nowej wersji tego fps-a



cod6 w 2010 wiec 2 lata spokoju : P

__

Użytkownik
DamqON

2008-12-02 17:58:16

Tak, ale jezeli scena postanowi zostac na CoD4, to nie ma szans na takie cos :) MY - GRACZE - TWORZYMY SCENE i sie trzeba w koncu zdecydowac.

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-12-02 18:34:06

jesli sie nie myle, gracze cs 1.6 dali przyklad, ze mozna zostac przy starszej, lepszej wersji.

moze by zrobic jedna wielka ankiete / sonde na ten temat, zeby miec jasno przedstawiona sytuacje ? po komentarzach widac , ze spora wiekszosc jest za cod4, ale jakos trzeba pokazac tym 'na gorze' co wybieramy.

inicjatywa ze strony Ik4ra jak najbardziej pozytywna.

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
b4ndi

2008-12-02 19:56:57

jak dla mnie cod5 - szit cod4 - ogien,a mnie sie pomysl podoba

__

Użytkownik
shypek

2008-12-02 20:01:02

moim zdaniem portal typu gamemod.pl co stale uczestniczy w scenie CoD! Powinien przeprowadzic petycje typu jak to bylo z allegrą! Podpisujemy sie pod nią calymi druzynami i tyle! zobaczymy kto chce zostac a kto przejsc na COD:WW. Cos w tym stylu zrobic czy to jest w ogole sens robienia takiej inicjatywy jezeli 10 osob popiera to na esp.pl a i tak polowa klanow przejdze na cod:ww :/ Jak cos robic to juz do konca i wszyscy razem!

__

hitonn

2008-12-02 20:27:25

hyhy overdosed aka iNspired zostanie przy cod4! jezeli reszta tak zrobi:< :DDD

__

hitonn

2008-12-02 20:32:28

SZCZEGOLNIE ZE BETA DAMNA JEST NICZEGO SOBIE=]

__

Użytkownik
Shishka

2008-12-02 20:38:35

masz u mnie piwsona, wzruszyłem sie

__

Użytkownik
Mazarine

2008-12-02 22:58:46

Call of Duty -
Call of Duty 2 -
Call of Duty 4 Modern Warfare -
Call of Duty World at War -
Call of Duty 6 Starship Troopers -
Call of Duty Mission to Jupiter -
Call of Duty 3429 -
Call of Duty Chronicles of Obi-Wan Kenobi

Up to YOU! drodzy państwo... ;)

__

Użytkownik
milczar

2008-12-02 23:32:13

@Vib.
Pamiętaj, że do kolejnej odsłony serii został rok, dlatego nie wróżyłbym CoD4 śmierci ani wielkiego sukcesu CoD:WW. Prawdopodobnie będzie względny spokój do wydania kolejnej części, wtedy dopiero zaczną się podziały (no, chyba że 6stka będzie ciąć wszystko co do tej pory powstało).

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

182 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie