CoD4 czy CoD:WaW - inicjatywa

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
karl441

2008-12-03 07:57:15

dobrze gadasz:))

cod4 GL:))

__

Użytkownik
Hunter90pl

2008-12-03 14:20:16

Co tu dużo gadać... COD4 !!!!!

__

Użytkownik
Maniu

2008-12-03 15:34:08

Call of Duty zawsze bylo gra zwiana z 2 ww, zrobili cod4 i wszyscy sie na niego przerzucili, szkoda gadac!

__

Użytkownik
GOMBi

2008-12-03 16:29:33

fajnie ze Ik4r wyszedl z taka inicjatywa. mysle ze jak topowe klany opowiedza sie za tym zeby dalej ciagnac coda4 to scena nie umrze. mala ilosc grajacych w cod5 zmusilaby organizatorow lanow do zostania przy MW bo jak na razie to cod5 niczym nei zachwyca duzo do poprawy praktycznie cala gra. peace ^^

__

Użytkownik
goodtrencherman

2008-12-03 16:49:15

Zdecydowanie jestem za CoD4, ale jak to się potoczy dalej, to już tylko Święty Mikołaj wie :P

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 17:52:58

Rozumiem was, i w pewnej części podzielam zdanie, ale CoD 4 mi sie masakrycznie nie podoba, nie podszedł mi do gustu. Wole tematyke II ws thompsony ect. jak mam strzelać z ak74u albo ak47 to mnie krew zalewa. Jak zagralem w COD:WAW spodobał mi sie, wraz z wychodzeniem nowych promodów i poprawek gra staje sie dużo lepsza. Fajnie sobie tu ikar piszesz i reaktiv, ale jak możesz porównywać CoD 4 do COD:WAW, gdy COD 4 ma za soba rok z groszami chyba, a COD WAW z 3tyg. zal - nie miejcie do mnie żalu- takie moje zdanie

__

Użytkownik
Ik4r.

2008-12-03 18:02:50

Dzięki za głosy wsparcia!
A teraz piszę do wszystkich, którzy myślą, że wraz z reaktivem porównujemy gry... MY TEGO NIE ROBIMY

My porównujemy tylko możliwości scen tych dwóch gier, i to potencjalne możliwości.
Chcesz żeby CoD kiedyś się pojawił na WCG chociażby? Jeśli co rok będziemy przechodzić z jednego na drugi - nigdy się nie pojawi. Jeśli w końcu się zatrzymamy przy jednym; ta gra w końcu dostanie więcej szans, bo scena zacznie być traktowana poważnie.
Tak jak realistycznie reaktiv pisze o HLC (a zna się na rzeczy, bo był organizatorem). Jeśli ludzie będą woleli grać w CoD4, to na HLC 2009 pojawią się aż 3 ligi; Pro, Amator i Open... Nie muszę wymieniać chyba, ile klanów wtedy mogłoby zagrać o fajne nagrody w każdej lidze. Każdy by dostał szanse. Ale jeśli ludzie wybiorą WaW... to cóż, to nie kłamstwo, wtedy (cały czas mówię przykładowo) na takim HLC 2009 CoD będzie miał jedną ligę, bo będzie zaczynał od zera - i zagra tam tylko 8 klanów, zapewne tych samych co zawsze. I tak będzie co rok.

Paradoksalnie tym, którzy nie są na topie, w tym wypadku powinno zależeć na takim a nie innym rozwoju sceny ogólnego CoD’a, i na tym żeby została jednak czwórka. Tyle ode mnie - pamiętajcie, nie oceniam WaW, choć naturalnie wolałbym grać w CoD4, ale to już moje subiektywna opinia, zaś reaktiv podał w swoim arcie same suche fakty, wszystko co jest stuprocentowe, i co podsumowuje możliwości tych dwóch gier. Pozdro

PS. Jeszcze jedno - nie podoba mi się takie mówienie że decyzja powinna należeć do topowych klanów... Wszyscy tworzymy scenę, każdy ma prawo głosu, każdy ma prawo się wypowiedzieć. Prawdę mówiąc bez Was wszystkich my, którzy gramy w tych top klanach, gówno byśmy zdziałali.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 18:06:30

ok3j, wszystko ok, tylko po prostu nie podoba mi się CoD 4, i powiedz jaki problem żeby po prostu zamiast CoD4 pokazało by się COD: WAW a ligi i turnieje by sie nie straciły, bo ludzie by w WAWa grali, ale chyba wielu ludziom sie WAW nie podoba a szkoda...

__

Użytkownik
Ik4r.

2008-12-03 18:10:32

Tak jak mówię, tu nie chodzi o to, co się podoba a co nie :) Po prostu chodzi o stabilizację, której w ten sposób nigdy nie będzie... Osobiście nie podoba mi się WaW, ale byłbym w stanie to przełknąć, gdybym nie zrozumiał faktu, że najlepsze dla nas wszystkich, w ogóle dla rozwoju całej tej sceny, będzie pozostanie przy CoD4.

Wydałem na piątkę 120zł - grałem sporo. I mimo to nawet jej nie oceniając, naprawdę sądzę, że jedyne słuszne rozwiązanie to zostać przy czwórce, po prostu pro publico bono. Nawet nieważne co zmienią promody i jakieś mody, jeśli chcemy być traktowani poważnie i chcemy mieć poważne turnieje - to jest to jedyna racjonalna opcja... MOIM ZDANIEM OCZYWIŚCIE, bo niektórzy go na pewno nie podzielają.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 18:13:07

tak , tylko ty i reaktiv i reszta tych bardziej topowych jesteście ustawieni juz na CoD 4, większość klanów ustawiona jest, i wiesz tobie łatwiej teraz mówić o COD 4, jak masz dogodne warunki ..

__

Użytkownik
Ik4r.

2008-12-03 18:21:09

No LoL, przecież tłumaczę na przykładzie HLC, że chodzi o dobro ogółu, a nie top zespołów...

Jeśli będzie CoD4, to będą 3 ligi = więcej zespołów zagra = nie będą tylko top klany
CoD:WaW = 1 liga = 8 top klanów = brak wszystkich innych

Logika! A nam - top zespołom - z kolei chodzi o to, żeby takich imprez było jak najwięcej w całej Europie. To może wypalić w CoD4 przy STABILNEJ scenie, takiej jaką ma chociażby AA... Przemyśl to na spokojnie, przecież nie próbuję tu wciskać jakiegoś kitu - każdy jak tylko nad tym pomyśli to sam dojdzie do wniosku, co będzie dla niego jednak najlepsze.

Nie wiem jak jeszcze mam to napisać...
Ja wydałem już to 120zł - więc nie chodzi mi o zaoszczędzenie kasy. Tak czy inaczej byłbym top w WaW (bo grałem w UO, a było trudniejsze, i byłem dość dobry :P) - więc nie chodzi mi o własną dupę i ustawienie się! Troszeczkę już osiągnąłem, ale mało - więc nie mówię tego z powodu jakiegoś ego. To mój pierwszy topic na tym forum, nigdy się nie udzielałem - więc nie chodzi o to żeby być jakimś j3b4nym guru! Inni mają tak samo, zrozumcie to. Ludzie, przejrzyjcie na oczy...

__

Użytkownik
tomczak111

2008-12-03 18:33:15

co was trzyma przy cod4 dobre haxy czy co ?nie ma nic ciekawego rozumiem urozmaicenie map bo sa juz na tyle nudne ze gra sie nudzi po 1 cb cod5 jest lepsze bo sa lepszy mody i realia choc i tak cod2 najlepsze z codow

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 18:34:28

Dobra róbcie jak chcecie, ja się nie będę zmuszał do gry w c4 =/ najwyżej będę grał na WAWie , gdzie będzie mało osób, życie

__

Użytkownik
Mazarine

2008-12-03 18:54:56

przy cod4 trzyma nas potrzeba stabilizacji i chęć powiedzenia wyraźnie activison i temu poronionemu treyarchowi "pier****** się! nie będziemy grali w każdy shit jaki wydacie"

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 19:07:36

dla mnie COD4 shit;p

__

Użytkownik
gregorianxXx

2008-12-03 19:19:09

c4 shit < c5 rlz :) czemu? gram w cod’a jak wiele z was od vcod , i zawsze lubilem czasy II wś , wiec dla mnie jest jedna opinia cod4 = jest wszystko promod itp. a cod5 nic poza beta promoda =.= wiec ??to kwestia czasu kiedy wyjda patche i ProMod ostateczny jak w cod4 , zobaczycie sami ....
zreszta , cs 1.6 zostal bo byla za duzo “roznica czasu” pomiedzy cs 1.6 a Source ...

COD5 jak dla mnie :)

__
http://www.gamerconfigs.com/configs/gregorian

Użytkownik
fantz

2008-12-03 19:43:45

a co to za roznica, ile czasu byl css po cs1.6 ?

jezeli chcemy sceny z duza iloscia dobrych lanow z podzialami jak na hlc (pro amator open) to trzeba przy czyms zostac.

wiec teraz albo zostajemy przy cod4 ktory byl przelomowym tytulem albo idziemy znow o rok w plecy grajac w WAW ktorym nikt sie specjanie nie zachwyca, napewno nie tak jak codem4 kiedy wyszedl.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 19:50:42

Zgadzam się, na początku COD 4 był hitem. cod4 JEST renderowy i strasznie się nudzi tylko to AK bum bum rush , ELOELO -.- Dobra intencja wg mnie ! ale nie w COD4 , DAWAJCIE to w WAWie albo C1,C:UO, albo C2

__

Użytkownik
kryshak

2008-12-03 20:08:33

Hehe na HLC, przy tylko jednej lidze, grała jakaś 1/3 zapisanych klanów. W sumie to było więcej walkowerów niż normalnie rozegranych meczy. Aż strach pomyśleć co będzie jak zrobimy 3 ligi :)
Sorki Panowie, ale ten argument mnie nie przekonuje :)

__

Użytkownik
fantz

2008-12-03 20:25:39

Cod2-slaba gra, zero skilla same nozoomy.

cod1 i codUO nie do zrobienia - gra jest za stara i za bardzo skillowa ze scena skladala by sie z kilku dobrych teamow i nara.

cod4 akurat sie nadaje chyba najwiecej lanow mial jak na coda, a przeciez jest od niedawna w sumie porownojac to z cod1 i cod2, i to o czyms swiadczy tak samo jak fakty ze ogolnie ludzie (anglia niemcy wlosi) maja zamiar zostac przy 4rce my tez powinnismy.

do WAWa mam niechec z 3 powodow:
1. TRAGICZNE mapy (ciemne i pelne krzakow i trawy, jak zadne inne z wczesniejszych CODow)
2. promod przez ktorego rifle znowu bija po nogach i przez to nozoomy sa zabojcze jak w 2jce
3. dźwięk ktory sprawia ze mozna sobie beztrosko wyskakiwac z okien bo i tak przeciwnik tego nie uslyszy.

__

Użytkownik
sfx92

2008-12-03 20:56:08

Podzielam opinię wszystkich osób, które są za CoD’em 4. Jednak chyba niektórzy muszą zrozumieć, że tutaj nie chodzi o samo “podobanie się" gry. Jaki jest sens w corocznym przechodzeniu na kolejną odsłonę? Według mnie żaden, a takie ustabilizowanie się na jednej wersji z pewnością wpłynie jak najbardziej pozytywnie na samą scenę, czyli lany, cupy i różnorakie imprezy. Ruseq mówisz, że można by poczekać aż rozwinie się scena CoD:waw i wtedy dopiero na niej zostać na dłużej. Jak dla mnie to także jest pozbawione sensu, gdyż wtedy następna osoba może powiedzieć, że czekamy na rozwój kolejnego CoDa i tam się dopiero przenosimy. Call of Duty potrzebuje pewnego rodzaju spowolnienia, zatrzymania się na konkretnej wersji gry. Według mnie to jest właśnie ten moment, moment, w którym powinniśmy zostać na Call of Duty 4.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 21:02:15

&quot; 3. dźwięk ktory sprawia ze mozna sobie beztrosko wyskakiwac z okien bo i tak przeciwnik tego nie uslyszy. &quot;
zabawne jak sikanie z wiatrem, ile grałeś w WAWa ?

__

Użytkownik
MySS

2008-12-03 21:04:41

Sfx dobrze gada. Osobiście wolałbym przejść na piątkę, ale kiedyś trzeba w końcu uświadomić activision, że nie może już wydawać gier bazujących na sławe poprzednich tytułów. Po drugie pisanie, żeby lepiej zaczekać na rozwój sceny cod waw jest głupie. Jak wyszedł cod4 to nie było tyle uwag. Możliwe, że niektórzy się czepiali, że współczesne czasy i perki, ale była o wiele lepsza sytuacja. Po trzecie pisanie, że decyzję o przeniesienie sceny powiniśmy zostawić &quot;topowym&quot; jest bez sensu. W scenie gry liczy się każda osoba tak samo nie ma ważniejszych.

__

Użytkownik
zoniC

2008-12-03 21:14:36

Teoretycznie nie dziwię się zawodowej scenie CoDa, że chce zostać przy 4. Kto będąc w klanie pokroju tm, MGS czy Phantomy chciałby przejść na CoD5 :) Trening i wyskillowanie w CoD5 to dla takich ludzi teraz bzdura i strata czasu. Teoretycznie do CoD4 nic nie mam, pierwszy CoD w którego grałem dłużej, wciągnął mnie, bardzo fajna gra - tylko nikt nie chce ze mną grać... &gt;.&lt; CoD:WaW natomiast to pierwszy dla mnie CoD z IIWW i mi się BARDZO podoba, lecz dostosuję się jakoś do sceny i jak zostaniemy przy CoD4 jako polski e-sport to się raczej nie popłaczę.

__

Użytkownik
fantz

2008-12-03 21:26:11

RUSEQ

a ile ty grales w WAWa ?

bo ja gralem przez ostatnie 2 tyg, a moja karta dzwiekowa jest w zupelnosci sprawna podobnie jak sluchawki.

i o ile strzaly czy biegania albo sprint slychac to przeskakiwanie/zeskakiwanie brzmi jak trzesienie woreczkiem z patyczkami i jest tak ciche ze to jakas tragedia...

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 22:29:10

Gram od premiery, i jak sie wczujesz w gre i przestaniesz marudzisz, wszystko słyszysz, na poczatku przeszkadzało mi to ale to kwestia przyzwyczajenia i tak to naprawia.

__

Użytkownik
zoniC

2008-12-03 22:36:18

Dźwięk przeszkadza tym co już są z góry negatywnie nastawieni do gry :) Tak to wygląda IMO.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 22:38:24

i jeszce to

1. TRAGICZNE mapy (ciemne i pelne krzakow i trawy, jak zadne inne z wczesniejszych CODow)

nie umiesz rozjaśnić sobie grafiki, zalosne argument ;SSSSSSSSSSSSSSSSSS

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-12-03 22:46:46

czy mozemy poczekac do serwer linux i zobaczyc co sie stanie? bo poki co oceniacie gre w ktora nie graliscie..

__

Użytkownik
Hunter90pl

2008-12-03 22:49:43

krzaki se rozjasnij....

__

Użytkownik
fantz

2008-12-03 22:56:19

nie umiesz rozjaśnić sobie grafiki, zalosne argument ;SSSSSSSSSSSSSSSSSS

brawo - jesteś idiotą

@ zonic

ja wiem ze na pubie to bez roznicy bo i tak jest za glosno

ale wyobraz sobie ze w meczach taki 'drobiazg' jak brak porzadnego dzwieku gdy ktos upada z wysokosci jest krytyczny.

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 23:02:21

Sry za dużo wyciąłem

TRAGICZNE mapy (ciemne <--- chodziło mi o to

Co ty myślisz ze ja dziecko puba ? eloelo dla ciebie...

__

Użytkownik
fantz

2008-12-03 23:04:33

tak ciemne, a zauwaz ze rozjasnianie to poprostu intensywnosc dodawania koloru bialego do KAZDEJ TEKSTURY W TAKIM SAMYM STOPNIU - czyli to nic nie da, poprostu cieme tekstury pomieszczen i wrogow beda jasniejsze tak jak cala reszta co w zaden sposob nie poprawia widocznosci

a kim jestes ?

__

Użytkownik
zoniC

2008-12-03 23:16:10

@fantz

Teoretycznie dźwięk spadania jest, lecz jak spadasz to już częściej dead. W CoD:WaW zabijasz się jak spadasz z takiej wysokości, gdzie w CoD4 miałeś tylko crita. A dźwięk tak czy siak jak spadasz jest - to że niedopracowany to już inna bajka. Muszę przyznać, że Treyarch zwaliło lekko tak ładny klimat IIWW. Oby ten zbliżający się 1.2 coś pomógł...-.-

__

Użytkownik
fantz

2008-12-03 23:20:15

no jest niedopracowany a to jest BARDZO wazne bo tylko w ten sposob mozesz ogarnac ze ktos wyskoczyl z okienka czy cos.... a tego wogole nie slychac

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 23:22:44

dam ci ip wchodzimy na serva i pokażę ci ze słychać? dobra skończymy ta kłótnie sa bugi i niedopracowania ale patch 1.2 dużo rzeczy poprawi ! baczmy dobrej myśli, gram po 3 pcw na dzień w c5, na pubie jestem rzadko, wiec sam sobie odpowiedz

__

Użytkownik
sla-

2008-12-03 23:30:04

Dobra to może też coś ja napiszę :).
Sprawa z CoD`ami jest dosyć sporadyczna ale zapewniam was że patrząc na grę CoD5 WaW po pograniu w nią roku no może 2 i doczekaniu CoD6 na 95 % wiekszość graczy przejdzie na 6 dlaczego bo CoD5 to bubel-shit gra nie dopracowana jak CoD2 na początku to samo dosłownie (wtedy wydali gre bez PB + opóznienie w Polsce kilka tyg z wydaniem) prawie cała scena CoD2 czekała na CoD`a 4 - przeszli bo wiedzieli że gra jest słaba (CoD2) Mam nadzieje że będzie to samo co z vCoD`em kiedy wyszło UO. Scena została i grało jej się dobrze ale troche za długo grali a było za mało lanów i oczekiwali CoD`a 2 - CoD2 przyniósł kilka lanów więcej ale to nie to samo - wyszedł CoD4 wszystko super, fajnie itd. Dużo lanów - fajne nagrody. Naprawde fajna gra i co ??, nawet nie zdąrzyliśmy się nacieszyć i już wychodzi CoD5 ! Dobra jeszcze jak by ta gra miała coś zajebiaszczego - nowego ale co to jest ?? to jest to samo co 4 + 2 Wojna światowa która już była w 1,uo,2,3 teraz 5 + 6 też będzie ... Najlepiej wracaj do pierwowzoru bo był najlepszy zdecydowanie. Ale CoD4 też mi pasuje bo gra się przyjeła na Lan`ach nawet lepiej od CoD`a 1. Aha co do tekstów o przyzwyczajenie się do dzwięków - map itd. Ludzie po co my mamy do cholery się przyzwyczajać skoro nam się nie podoba to co was to obchodzi ?! teksty o tym że i tak na 100 % przejdzie ktoś tam bo reszta przejdzie są śmieszne, chcecie to grajcie ale nie zmuszajcie do tego innych. Ikar i reaktiv nie zmuszają nikogo do zostania przy 4, poprostu piszą wam jak będzie jak przejdziecie na CoD`a 5 i z tymi textami się zgadzam bo wiem z poprzednich części że tak będzie. Pozdro -%^$@^#$

__

Użytkownik
ruseq

2008-12-03 23:36:49

Jednym sie podoba COD WAW (mnie) , drugim sie nie podoba ( wieszkosc :D ), ale zostanę na WAWie, intencja dobra, tylko żałuje ze COD4 mi sie nie podoba :(

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-12-04 00:11:02

tylko ciekawe czy 'ci na gorze' dostrzega ta wiekszosc grajaca w cod4. moze byc tak, ze beda inwestowac w rozwoj cod5 mimo wszystko. gracze swoje, a organizatorzy lanow, lig itp. swoje. jestem pewny, ze cod5 nie pojdzie w calkowite zapomnienie na rzecz 4, a co za tym idzie - nastapi podzial sceny.

z jednej strony dobra intencja umocnienia jednej gry, bo patrzac na kwestie czasu, cod5 za szybko wyszedl. z drugies zas strony, co sie stania z ta nowa produkcja ?
spogladajac w przeszlosc, cs1.6 dostal owe wsparcie graczy i do dzisiaj sa turnieje, a lanow w cs:s jakos nie widac, mimo ze gra w niego sporo osob. tak samo bedzie z cod5 ?

pozamiatane :D

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
jacobzz

2008-12-04 08:16:06

Byłem pewny, że jak pojawi się możliwość rozwinięcia lig i cupów i dojście nowych to tylko pubskille mogą być przeciw, bo reszta sama by sobie zaszkodziła.

Co do tych śmiesznych wypowiedzi o przyzwyczajaniu się. Do czego ja mam się przyzwyczaić? Ta gra bazuje tylko i wyłącznie na sukcesie cod4. Gdyby po cod2 było od razu cod5 scena mogłaby wyglądać podobnie jak poprzedników.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

147 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie