Stowarzyszenia Esportowe?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-07 18:16:18

Wciąż pozostaje pod wrażeniem ESWC Polska 2006, mówcie co chcecie ale mi ta impreza podobała się bez dwóch zdań. Miałem okazje porozmawiać tam z paroma przedstawicielami duzych firm, które chcą dawać pieniądze na rozwój esportu w Polsce (jakich to mało ważne). No właśnie chcą ale nie mogą?

We wszystkich rozmowach pojawiał się ten sam wątek, “owszem chetnie zainwestujemy w kogoś, nawet niekoniecznie z super rewelacyjnymi wynikami, ale musimy mieć jakiś rachunek, chcemy inwestować w kogoś kto ma juz firme lub stowarzyszenie”. Czy nie nadszedł właśnie teraz ten czas, czas w którym należałoby całkiem powaznie zastanowić się w szerokim gronie nad zakładaniem takich stowarzyszeń? Nie wiem czy same klany są wstanie założyć firme czy stowarzyszenie, czy są wstanie ponieść jakieś koszta wiążące się z tym, ale byc może sceny lub jakieś inne grupy mogą takie coś potworzyć?

Multiklany/klany, które zainteresowane byłyby sponsoringiem na poważnie, powinny chyba pomyśleć o tym wspólnie, to z całą pewnościa ułatwiło by przepływ pieniędzy pomiedzy graczami a firmami. Kto miałby sie znaleźć w takich stowarzyszeniach? Jacy przedtsawiciele decydowali by o podziale pieniędzy? Nie mam zielonego pojęcia. Wiem jedno napewno... Jeżeli wszyscy myślimy o poważnych krokach do przodu wykonajmy je... Dajmy możliwość odliczenia sobie tych pieniędzy sponsorom, mozliwość udokumentowania zaksięgowania ich, a napewno popłyną większe sumy i potencjalni sponsorzy będą czuli że inwestują w poważnych ludzi.

Pozostawiam ten temat wam “liderom” scen, ale i prostym graczom, bo wg mnie to co zapoczątkuje się juz teraz może znacznie przyspieszyć rozwój esportów w Polsce i dać nam warunki do godnej walki na arenach międzynarodowych.

__

Użytkownik
e2

2006-06-07 18:20:06

gadałem z jednym z orgów voodoo po eswc i wytłumaczył mi dlaczego chcą ubijać interesy ze stowarzyszeniami - nie ma wtedy umowę o sponsoring "na gębę" a na zarejestrowaną działalność - łatwiej wtedy ścigać za niewywiązywanie się z umów ;)

btw. co z tym filmem i gdzie go będzie można obejrzeć?

__

VIP
jarzaq

2006-06-07 18:22:35

Gdyby dobrze to rozegrać możliwe było by zmajstrowanie w Polsce czegoś w stylu gamingowego gamespotu (fundusze, które mają na rozwój są surrealistyczne jak na nasze warunki)

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-07 19:07:35

spokojnie powoli to nie temat tutaj :]

a co dot ematu nie chodzi o sciaganie kasy za niewywiazanie sie ale o mozliwos rozliczenia sie, jak sobie wyobrazaja niektorzy ze co ze ktos z firmy przeleje kase na ich konto i co potem jak sie z tego rozliczy ? gdzie poszla ta kasa? zadna zlotowka nie moze wyleciec w przestrzen to jest chyba naturalne... z tad tez ten temat wg mnie na dzien dzisiejszy jeden z wazniejszych ktory powinien zostac poruszony na wszystkich scenach wsrod wszystkich srodowisk

__

VIP
kai

2006-06-07 19:57:33

szkoda ze ZUS wynosi okolo 700zl :p

__

VIP
kai

2006-06-07 19:58:13

to co jarzak, zakladamy stowarzyszenie? ;)

__

VIP
postal1

2006-06-07 20:03:57

jak pierwsza firma to przez 2 lata masz po 250 :)

__

VIP
kai

2006-06-07 20:07:32

oooo... to fajnie :D

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-07 20:09:06

sluchajcie stowarzyszenia i inne tego typu organizacje maja statuty, maja czlonkow, podejrzewam ze moga rownierz pobierac oplaty czlonkowskie (co mogloby byc pokryciem wszelkich kosztow zwiazanych z prowadzeniem takiej dzialanosci)

koszty nie sa az tak duze jak sie moze wydawac, wydaje mi sie, ze brakuje odwaznych, rozsadnych ludzi z pomyslem na conajmniej 5 lat dzialanosci takiego stowarzyszenia. Nie zwolno zapominac tez o osobach ktore zajelyby sie pozyskiwaniem pieniedzy od sponsorow (a w zamian dostawalyby procent sumy, mysle kwestia konsultacji z kims znajacym sie na prawie dosc dobrze).

Ja powiedzialem, zapoczatkowalem temat i mam nadzieje ze ktos go pociagnie. Licze na osoby jzu zaawansowane starzem na poslkich scenach, byc moze na wypowiedzi jzu istniejacych gigantow(jak na polskie warunki), chodzby takich jak Team Pentagram G-Shock. Naprawde wola i checi wsrod sponsorow sa czy bedzie odpowiedz z drugiej strony?

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-07 20:09:54

zakładam z Wami ^^

__

VIP
kai

2006-06-07 20:11:56

moim zdanie narazie ludzie (gracze itp.) boja sie takich "wynalazkow", bo jest taka kwestia: co bedzie jak sie nie uda?
a po drugie: czy sa na tyle dojrzale osoby, ktore tego nie sp...

__

VIP
kai

2006-06-07 20:13:45

nie, bo ty bys odstraszal sponsorow :p

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-07 20:15:01

no dobrze ale czego sie boja? ja narazie nie widze zeby ktos sie bal, chyba ze objawem strachu jest brak komentarza tutaj i swojego zdania. Co bedzie jak nie wypali? z takim podjesciem nic na swiecie nie powstaje i koniec.

Czy brakuje tutaj w swiatku esportowym ludzi z inicjatywa? chyba nie ;] Kozysci jakie mozna osiagnac rozpoczynajac prace nad tym? Napewno zapisanie sie w encyklopedii jako pierwsi zalozyciele takiej organizacji esportowej w kraju, bo chyba to ze w rpzyszlosci beda olimpiady esportowe nikt tutaj nie watpi - no chyba ze z jednej strony chcecie esportu a zdrugiej gdzies w duszy myslicie o tym ze to zabawa

Sport To juz nie jest zabawa to jest praca, tak mi sie wydaje

__

VIP
kai

2006-06-07 20:18:55

i dobrze ci sie wydaje, ale w pl nie ma na tyle dojrzalych osob, ktore sie tym zajma (tak mi sie wydaje)...
ogolnie pomysl zarabiscie mi sie podoba dlatego + dla tego Pana ;)
sam bym chcial pokombinowac w kwestii takich stowarzyszen ale nie mam jeszcze 18-stki...

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-07 20:22:22

LOL chyba pomyliłeś mnie z kimś innym :D
kiedy tylko sponsorzy dowiedzieliby się, że ze mną współpracujecie, wyłożyliby więcej, niż trzeba na zorganizowanie finałów ESWC bez podawania zbędnych szczegółów :D

__

VIP
kai

2006-06-07 20:23:41

no dobra, zastanowie sie ;)

__

Użytkownik
e2

2006-06-07 20:30:37

za to płaci sponsor ;>

__

VIP
kai

2006-06-07 20:32:10

mozliwe ;)

__

Użytkownik
Nighter

2006-06-08 12:38:45

ja się deklaruje także, jak coś mozecie na mnie liczyć

__

Użytkownik
e2

2006-06-08 13:25:43

teraz to ty mówisz o mnie ;D ja jestem magnes na sponsorów ;D

__

VIP
Pajda

2006-06-08 13:58:15

Jezeli stowarzyszenie nie bedzie sie rejestrowac w rejestrze przedsiebiorcow, a wiec nie bedzie prowadzic dzialalnosci gospodarczej to koszta sa praktycznie zadne.

Co do polskich druzyn to sa juz takie ze statusem stowarzyszenia i z tego co kojarze juz kiedys byly. Juz dawno ten temat walkowalem, problemow raczej nie ma poza czasem czekania, ktory lacznie moze wyniesc i z 4 miechy (tydzien na papierki, sad do max 3 miechow, 3 tyg. czekac czy ktos sie nie odwoluje i na koniec 14 dni starosta). No i trzeba tez pamietac, ze u kogos musi byc siedziba stowarzyszenia ;)

__

VIP
Pajda

2006-06-08 13:59:59

Pierwszej w historii to nie bo byly i sa. Predzej jak wiecej bedzie to w koncu bedzie mozna powolac zwiazek. Np. Polski Zwiazek Sportow Elektronicznych ;)

__

Użytkownik
boro71

2006-06-08 14:12:28

ja tesh :)

__
.

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-08 15:30:34

oj mowie ogolnie o krajowej :P

__

Użytkownik
freak

2006-06-08 15:58:12

Kurcze. Co mam zrobić jeśli odnoszę wrażenie, że gram całkiem-całkiem (w Q4) tylko nie mam do tego warunków. Do kogo mogę się zwrócić z zapytaniem o sponsoring (karta graficzna i styka). Do starych?: -p Nie niszczę strasznie w roboty, ale moim atutem jest dyspozycyjność =}

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-08 16:25:59

eee czekanie to nie problem owszem sa takei druzyny ale ile ich jest?, byc mzoe latwiej byloby zeby polaczyli sie razem, multiklany razem zalozyly jakies wspolne stowarzyszenie, firme.

Kozysci sa jednoznaczne - wieksze pieniadze od sponsorow, co mozna stracic? chyba nic.

__

VIP
samolot

2006-06-08 16:27:21

na pewno ma ktos znajomego prawnika

popytajcie jak by to musialo wygladac

__

VIP
kai

2006-06-08 18:18:38

ja mam - sasiad :D

__

VIP
kai

2006-06-08 18:19:43

dobry joke :D

__

Użytkownik
Nighter

2006-06-08 19:07:30

no to co tu jeszcze robisz? ;p idź do niego i pytaj :)

__

Użytkownik
twoonesix

2006-06-08 19:23:13

nie podoba mi sie ta idea. dlaczego? dlugo by opowiadac, ale jestem przeciwnikiem grania "na poważnie", tak to ujmijmy.

__

VIP
kai

2006-06-08 19:39:57

granie ma byc przyjemnoscia, a jezeli mozna na niej zarobic to czemu nie :D

__

VIP
kai

2006-06-08 19:40:20

nie chce mi sie :p

__

Użytkownik
twoonesix

2006-06-08 19:50:35

no właśnie ja stawiam wyrażny znak != pomiędzy graniem a kasa.

__

VIP
kai

2006-06-08 20:48:49

oj tam...

__

VIP
Pajda

2006-06-08 20:51:46

Nie widze sensu w dzieleniu sie sponsorem z innymi druzynami.

__

PRO
Lucas

2006-06-08 21:03:27

Tego typu stowarzyszenie to juz 5 lat temu pomysl wyplyna... i nic.

Zakladacie dzialnosc i lecicie.

Kto nie wierzy - www.zjazd.pl

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-08 21:55:47

a ja widze wiecej sponsorow dajacych na takie stawarzyszenie niz na pojedyncze rozrzucone druzyny... przyklady oczywiscie o wiele wiele bardziej zaawansowane to Orange Extraklasa czy chociazby nowo powstala Spolka Zuzlowa Ekstraliga

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-08 21:58:33

tzn ja niechce zakladac :D zle mnie coponiektorzy zrozumieli... rozmawialem z kilkoma potencjalnymi sponsorami i wyraznie powiedzieli czego oczekuja jezeli maja zaczac inwestowac w przeciwnym razie nie ruszy sie wszystko tak szybko jak by moglo...

problem w tym ze to nie zalezy od nas tylko od czlowki polskiej w roznych grach czy tez mutliklanow, bo to im powinno zalezec chyba...

__

Użytkownik
Rzeźnik

2006-06-08 22:25:57

Jeżeli dobrze się orientuje to do takiej organizacji pozarządowej (w formie stowarzyszenia) potrzeba przynajmniej 15 osób (założyć musi osoba pełnoletnia, osoby po 16 roku zycia mogą należeć do stowrzyszenia bez wcześniejszej zgody rodziców, osoby przed 16 muszą takową posiadać) zeby 'stowarzyszenie rejestowe'(czyli takie, które posiadają osobowość prawną czy jakoś tak to było :D tylko chyba trzeba być zarejestowane przez sąd) formalnie zarejestrować, musi ono sporządzać roczne sprawozdania ze swej działalności, to raczej wszystko tak ogólnie ;D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3270 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie