Stowarzyszenia Esportowe?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 15:35:52

Tak sie sklada, ze uczestnicze w przygotowaniu pewnego stowarzyszenia, oraz jestem jednym z pierwszych propagatorow powolania zwiazku.

Nie boj sie nikt ci niechce zrobic konkurencji lol xD

__

VIP
Pajda

2006-06-12 17:02:57

"jezeli tak bardzorrpzeszkadzaja ci te 3 miesiace to olej to i idz porzucaj sobie w darts i nie czytaj tego tematu lol"

Najwyrazniej nie czytasz tego co sie do Ciebie pisze. Pokaz mi prosze gdzie narzekalem na 3 miesiace, ze mi to przeszkadza i z tego powodu calosc nie ma sensu ?

"Zgrywasz jakiegos cwaniaka niewiadomo po co, nikt nie atakuje ciebie, nikt ci nie szkodzi, nikt sie do niczego nie wpieprza, a ty wyjerzdzasz że cos tam ci sie nie podob, ale walsciwie to niewiadomo co..."

Jak wyzej. Wielokrotnie pisalem na temat proponowanego przez Ciebie wieloklanowego stowarzyszenia. Skoro tego wciaz nie zauwazyles, co w sumie brak konkretnych dyskusyjnych odpowiedzi na temat wydaje sie potwierdzac, to juz nie moja wina.

"Z jednej strony to nie pasuje z drugiej to chcesz sie posprzeczac mozemy dniami, kto mnie zna wie ze to uwielbiam ale nie poto napisalem temat zeby sie klucic tylko zeby zasygnalizowac problem ktorego najwyrazniej ty nie dostrzegasz"

Temat nie jest nowy, jestem jego swiadom i jestem swiadom dzialan jakie trzeba podjac by mu sprostac. Jednak zdecydowanie jestem przeciwny rozwiazaniu jakie poczatkowo zaproponowales.
Przyznam, ze dziwi mnie upor z jakim omijasz proby doglebnych dyskusji i odpowiadasz nie nawiazujac do wypowiedzi innych. W takim przypadku zaczyna byc zrozumiale, ze uwielbiasz sie sprzeczac i klocic. Ja preferuje raczej dyskusje szczegolnie takie ktore trwaja, a najdluzsza jaka prowadzilem trwala chyba przeszlo trzy lata.

"wogole czepiasz sie szczegolow itd podczas baaaardzo ogolnego tematu easy dude, i powiedz jasno o co ci chodzi"

Tak w ogole to przeciez juz mowilem pare razy. Temat nie jest znowu tak bardzo ogolny, zaproponowales konkretne rozwiazanie, ja pozwolilem sobie sie z nim nie zgodzic i podalem kilka prostych argumentow przy okazji zaznaczajac wedlug mnie bledy w rozumowaniu na co zasadniczo otrzymywalem odpowiedzi pokroju wlasnie "nie czepiaj sie szczegolow". Niestety bez szczegolow taki temat zakonczyl by sie niedlugo po pierwszym poscie.

__

VIP
Pajda

2006-06-12 17:19:20

Tego nie musze sie obawiac bowiem nasze poglady na kwestie stowarzyszen sa zdecydowanie inne. Niczego co by powstalo w ramach realizacji Twoich moim zdaniem blednych zalozen, nie nazwal bym konkurencja i nie musial sie obawiac zagrozenia z tej strony.

Natomiast wlasnie jako, ze zalezy mi na poruszanym przez Ciebie hasle dobra esportu, postanowilem sie wypowiedziec w temacie aby wyprostowac pare spraw. Ostatecznie grochem o sciane, ale z uwagi na brak poplecznikow wskazujacych na mozliwa realizacje, moge byc spokojny o kierunek rozwoju przynajmniej pod tym wzgledem.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 17:37:45

no jasne... sprostowac co? chyba raczej przedstawiles swoj poglad, a jako ze nie jestes zadnym expertem w tej dziedzinie, wg mnie nie masz racji i takie poglady jak twoje dzialaja wlasnie na szkode :] niestety... ale jak powszechnie wiadomo w takich przypadkach wspolne dzialanie w grupie na rzecz rozwoju okreslonego srodowiska jest konieczne i jest jednym z najlepszych rozwiazan.

Mozna sie sprzeczac jaka forme ma to obrac, kto ma być w takim stowarzyszeniu ale jak slusznie zauwazly osoby rozmawiajace zemna na ten temat, zainteresowane rozwojem progamingu w polsce sa czolowe multiklany i klany polskie nikt pozatym, bo tylko one moga liczyc na pieniadze sponsorow. Z tad uwazam ze powinny one rowniez po czesci kontrolowac rozwoj esportów w polsce.

Wszystko zalezy i tak od szefow juz, czy wkrotce stowarzyszen i tych multiklanow ktore rozdaja karty aktulanie na rynku lub tych ktorzy planuja sie w niego wbic. Wola sponsorow jest jasna a to czy pojdziemy krok dalej i my gracze sami sie zorgaizujemy zalezy od nas, bo zaden multiklan nie bedzie bral sam na barki calego srodowiska...

W tej sprawie musi istniec klarowny pomysl co dalej bez niejasnosci. I nie mam zamiaru z toba sie przekamarzac czy multiklany powinny sie stowarzyszyc razem czy nie bo nie w tym sek, czego chyba ty ciagle nie potrafisz zrozumiec. CHODZI O WSPOLPRACE O WSZECHWIEDZACY PAJDO

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 17:41:37

mozesz nie wiem jak dlugo rozpisywac sie i analizowac moje slowa podajac swoje puste kontr argumenty z ktorymi moge sie zgadzac lub nie masz do tego prawo ale... jedna prawda pozostanie:

Rozwój eSportów pójdzie w tym kierunku gdzie będa peniądze, eSporty w Polsce będą się rozwijać jezeli będą pieniadze. Powiem nawet więcej w przyszlosci bedzie ten dominowal kto skupi wokol siebie wieksza ilosc sponsorow. Dlatego wykorzystal bym jak najwczesniej okazje i laczyl sie w grupy.

__

VIP
Pajda

2006-06-12 18:02:50

Puste to by mogly byc gdyby ktos udowodnil, ze tak jest, obalil je lub podal dalsze swoje, a tak sie nie stalo. Za to mam sie nie czepiac szczegolow, co wskazuje na to, ze jednak trafilem.

Co do pieniedzy to jasne, sek w tym jakie grupy i o jakim profilu. To jest punkt, w ktorym sie roznimy, a w ktory nie chcesz wnikac.

__

VIP
Pajda

2006-06-12 18:23:44

"no jasne... sprostowac co? chyba raczej przedstawiles swoj poglad, a jako ze nie jestes zadnym expertem w tej dziedzinie, wg mnie nie masz racji i takie poglady jak twoje dzialaja wlasnie na szkode :]"

Oczywiscie, jednak patrzac na to co zostalo napisane, smiem sadzic, ze Twoje poglady i propozycje sa przynajmniej lagodnie mowiac nieprzemyslane. Jezeli w tym momencie zaden z nas nie jest w stanie przekonac drugiego, to zasadniczo wszystko podlega ocenie innych. Jako, ze sciezka rozwoju zgodna z mymi pogladami od jakiegos czasu krocza rozne podmioty to jestem spokojny o to kto ma racje.
Odnosnie bycia ekspertem to faktycznie nim nie jestem, Ty jednak takze, a jak juz wspomnialem sadze, iz mam wieksze doswiadczenie i znajomosc rynku.

". Z tad uwazam ze powinny one rowniez po czesci kontrolowac rozwoj esportów w polsce."
"Wola sponsorow jest jasna a to czy pojdziemy krok dalej i my gracze sami sie zorgaizujemy zalezy od nas, bo zaden multiklan nie bedzie bral sam na barki calego srodowiska..."
"W tej sprawie musi istniec klarowny pomysl co dalej bez niejasnosci. I nie mam zamiaru z toba sie przekamarzac czy multiklany powinny sie stowarzyszyc razem czy nie bo nie w tym sek, czego chyba ty ciagle nie potrafisz zrozumiec. CHODZI O WSPOLPRACE O WSZECHWIEDZACY PAJDO"


Teraz pytanie, czy ja w ktoryms miejscu calkowicie zaprzeczylem wspolpracy ?
Piszesz teraz o kontroli, owszem ta jest wazna jednak trzeba rozwazyc pod jakim katem i w jakiej formie. W tym momencie takze przechodzisz po pojeciach i laczysz je.
Natomiast jasny i klarowny pomysl przedstawilem, co wiecej jest to obecnie funkcjonujacy schemat w innych dziedzinach. Odpowiedzi na niego sie nie doczekalem, wlasciwie tak jak na wiekszosc pozostalych wypowiedzi. Z tad wnioskuje, ze najwyrazniej w ogole nie czytasz moich postow. W tym momencie jestem pod wrazeniem tego co wypisujesz, czyzby jakies urojenia ?

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 19:04:11

Tak roznimy sie bo wg mnie grupa ktora bedzie w takim zwiazku jako czlonkowie, zzalozyciele zwal jak zwal ale bedzie miala wplyw na bezposredni kontakt ze sponsorami i eventulana organizacje czegos powinna skladac sie z ludzi tworzacych czolowke w sportach elektronicznych w polsce w roznych grach, zarowno w tych mniej komercyjnych jak i tych znanych powszechnie.

Dlaczego w tych mniej komercyjnych ano dlatego ze wsrod nich rownierz na naszym krajowym rynku mozemy wytworzyc osobne ze tak powiem pole bitwy, osobny rynek an ktory sponsrozy moga lazyc.

Gdzie sa te twoje konkrety rozwiazan te twoje argumenty bo ja sie nie doczytalem jak ty to widzisz?

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 19:07:30

taaak urojenia :D to ciekawe skad te niezadowolenie sponsorow i lekki niesmak w ich wypowiedziach ktore znimi przeprowadzilem podczas eswc :] Cos jest nie tak i trzeba to zmienic jezeli nie chcesz/chcemy stanac w miejscu i jeszcze dalej pozostawac za europa :]

Moj pomysl znasz twojego niestety nie znamy ciagle tylko powtarzasz ze ktos tam wie ze ktos tam to wykorzystuje, najwidoczniej jest on dobry ale na mala skale mzoe czas pomyslec o czyms na szersza skale, o czyms wiekszym?

__

VIP
Pajda

2006-06-12 22:10:56

Ja wiem, ze nie doczytales, w ogole nie czytasz bo w sumie ani razu nie odpowiedziales jeszcze na nic.

"Tak jak mowilem indywidualne stowarzyszenia jako indywidualne druzyny, zwiazek jako podstawa organizacji i promocji, dodatkowe stowarzyszenia/fundusze na promocje i wsparcie reprezentacyjne potrzebujacych. Do tego zwiazek zawodowy jako glos zawodnikow i mamy obraz jak to wszystko w ideale powinno wygladac."
To samo tylko bardziej rozrzucone bylo wspomniane tez w komentarzu nr 50.

__

VIP
Pajda

2006-06-12 22:18:12

Dokladnie - urojenia. Ja pisze o czyms, Ty tego nie czytasz i piszesz odpowiedz wzieta z kosmosu. W tym przypadku zaczynasz pisac o niezawodoleniu sponsorow podczas gdy to rzecz oczywista i dawno przyjeta do wiadomosci/zamknieta, zas temat toczy sie odnosnie rozwiazania.

Gdybys czytal znal bys takze moja idee. Fajnie tez, ze jest on dobry na mala skale, skoro z grubsza korzystaja z niego wszystkie sporty w Polsce, nie wspominajac innych dziedzin i analogicznych rozwiazan zagranica.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 22:56:56

czlowieku z toba sie nie da rozmawiac, wszyscy maja urojenia tylko nie ty lol, jacy wszyscy korzystaja o czym ty gadasz... sponsorzy beda dawac pieniadze na konkretne projekty, konkretne rzeczy a nie ze wplaca ci co meisiac an konto 100tys zebys ty sobie finansowal inicjatywy.

Zbierajac do kupy najlepszych uzyskasz wiecej pieniadzy na najpotrzebniejsze rzeczy, zdobedziesz zaufanie i potem moze sponsorzy zaczna finansowac inne rzeczy. Boze juz prosciej ci chyba nie wytlumacze, bo tobie to trzeba jak lopata

Z jednej strony mowisz ze indywidualnie druzyny sie stowarzyszaja z drugiej ze maja byc zwiazki ale nagle ze zwiazki i spolki to jest za duza organizacja i koszt zdecyduj sie chlopie

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-12 23:14:09

tak dobra ale to dziala tam gdzie sport/druzyny juz maja swoja marke publicznie uznawana (publicznie mam na mysli wszystkich ludzi nie tylko swiatek esportowy). do sponsorow musisz przyjsc z czyms, oni zadaja ci podstawowe pytanie CO PAN MA DO ZAOFEROWANIA? i co im powiesz jako zwiazek? baner na stronie turnieju?

wyobraz sobie teraz sytuacje ze przychodzi stowarzyszenie czolowki krajowej i wymienia sytuacje w jakiej obecnie sa i jakie maja osiagniecia razem, roznice chyba widac. Tym bardziej wg mnie to druzyny beda mialy najlepszy wglad na aktualne zapotrzebowanie i rozdysponuja sobie srodki pomiedzy siebie lub zainwestuja w turnieje.

Osobna sprawa jest tzw "papierek" gdzie druzyna zalatwia sobie sponsora na siebie i tylko kozysta z tej wspolnej instytucji aby wystawic jakis wlasnie "papierek". Przeistaczanie sie w zwiazki na obecnym stadium uwazam za bezsensowne i mogace doprowadzic do jeszcze wiekszych podzialow.

Oczywiscie moj jeden z wielu pomyslow ma sens jezeli osoby najpierw wyraza chec (druzyny) i okaża daleko posunieta dojrzałość i uczciwość. Ale czy to taka duza cena za kase od sponsorow?

__

VIP
Pajda

2006-06-13 02:39:46

"tak dobra ale to dziala tam gdzie sport/druzyny juz maja swoja marke publicznie uznawana (publicznie mam na mysli wszystkich ludzi nie tylko swiatek esportowy)."

A Ty myslisz jak wszyscy zaczynali ?

"do sponsorow musisz przyjsc z czyms, oni zadaja ci podstawowe pytanie CO PAN MA DO ZAOFEROWANIA? i co im powiesz jako zwiazek? baner na stronie turnieju?"

W przypadku zwiazku mowie, ze zaleznie od stopnia zaangazowania jestem w stanie zagwarantowac reklame w ramach czesci lub wszystkich rozgrywek pod patronatem zwiazku, sygnowanie sponsoringu wybranych prowadzonych rozgrywek i odpowiedni tytul. Dodatkowo do roli zwiazku nalezy promocja esportu, przedstawienie rynku i druzyn, oraz ewentualne posrednictwo w kontakcie i interesami z czlonkami zwiazku.

"wyobraz sobie teraz sytuacje ze przychodzi stowarzyszenie czolowki krajowej i wymienia sytuacje w jakiej obecnie sa i jakie maja osiagniecia razem, roznice chyba widac."

Sponsor odpowiada, ze nie interesuje go sponsorowanie zbiorowe, ani aby stowarzyszenie samo rozdysponowalo przyznane srodki. W interesie sponsora jest wsparcie jednej, gora paru odpowiednio dobranych druzyn, ktore beda go reprezentowac, a on bedzie mial na nie bezposredni wplyw.
Osiagniecia osiagnieciami, druzyny naturalnie ze soba konkuruja, o to chodzi sponsorowi i nie interesuja go zbiorowe dokonania.

"tym bardziej wg mnie to druzyny beda mialy najlepszy wglad na aktualne zapotrzebowanie i rozdysponuja sobie srodki pomiedzy siebie lub zainwestuja w turnieje."

No wlasnie, ale co sponsor bedzie mial z tego rozdysponowania miedzy siebie ? Reklame na stronie wszystkich do ktorych fundusze trafily ? Z jego punktu widzenia to bezsensowne by wiele druzyn pod tym samym szyldem konkurowalo ze soba. Pochwalenie sie czyms takim nie ma tego uderzenia i sportowej zylki.

"Osobna sprawa jest tzw "papierek" gdzie druzyna zalatwia sobie sponsora na siebie i tylko kozysta z tej wspolnej instytucji aby wystawic jakis wlasnie "papierek"."

To takze sporo zamieszania, poniewaz w tym momencie fundusze musialy by byc przekazywane do konkretnego czlonka stowarzyszenia reprezentujacego interesy danej druzyny. Zas on dalej musial by rozdysponowac w swojej druzynie poza stowarzyszeniem co zasadniczo nie dawalo by zysku idyndywidualnych stowarzyszen z wewnetrznych umow z graczami i pelnej kontroli. Bo jesli wciagniesz cale kompletne druzyny w stowarzyszenie to wtedy bedzie trzeba naprawde sporych nakladow zeby to wszystko ogarnac.

"Przeistaczanie sie w zwiazki na obecnym stadium uwazam za bezsensowne i mogace doprowadzic do jeszcze wiekszych podzialow."

Niby jakich ? Stowarzyszenia (z tego co pamietam chyba 3 sa potrzebne conajmniej) wspolnie powoluja zwykle jeden zwiazek, majacy nad wszystkim sprawowac piecze i prowadzic dzialalnosc promocyjna.

Jest to bodajze takze jedyna przewidziana prawnie sciezka aby zarejestrowac gry jako oficjalny sport w Polsce. W Twoim schemacie jest to niemozliwe.

__

VIP
Pajda

2006-06-13 02:40:46

"tak dobra ale to dziala tam gdzie sport/druzyny juz maja swoja marke publicznie uznawana (publicznie mam na mysli wszystkich ludzi nie tylko swiatek esportowy)."

A Ty myslisz jak wszyscy zaczynali ?

"do sponsorow musisz przyjsc z czyms, oni zadaja ci podstawowe pytanie CO PAN MA DO ZAOFEROWANIA? i co im powiesz jako zwiazek? baner na stronie turnieju?"

W przypadku zwiazku mowie, ze zaleznie od stopnia zaangazowania jestem w stanie zagwarantowac reklame w ramach czesci lub wszystkich rozgrywek pod patronatem zwiazku, sygnowanie sponsoringu wybranych prowadzonych rozgrywek i odpowiedni tytul. Dodatkowo do roli zwiazku nalezy promocja esportu, przedstawienie rynku i druzyn, oraz ewentualne posrednictwo w kontakcie i interesami z czlonkami zwiazku.

"wyobraz sobie teraz sytuacje ze przychodzi stowarzyszenie czolowki krajowej i wymienia sytuacje w jakiej obecnie sa i jakie maja osiagniecia razem, roznice chyba widac."

Sponsor odpowiada, ze nie interesuje go sponsorowanie zbiorowe, ani aby stowarzyszenie samo rozdysponowalo przyznane srodki. W interesie sponsora jest wsparcie jednej, gora paru odpowiednio dobranych druzyn, ktore beda go reprezentowac, a on bedzie mial na nie bezposredni wplyw.
Osiagniecia osiagnieciami, druzyny naturalnie ze soba konkuruja, o to chodzi sponsorowi i nie interesuja go zbiorowe dokonania.

"tym bardziej wg mnie to druzyny beda mialy najlepszy wglad na aktualne zapotrzebowanie i rozdysponuja sobie srodki pomiedzy siebie lub zainwestuja w turnieje."

No wlasnie, ale co sponsor bedzie mial z tego rozdysponowania miedzy siebie ? Reklame na stronie wszystkich do ktorych fundusze trafily ? Z jego punktu widzenia to bezsensowne by wiele druzyn pod tym samym szyldem konkurowalo ze soba. Pochwalenie sie czyms takim nie ma tego uderzenia i sportowej zylki.

"Osobna sprawa jest tzw "papierek" gdzie druzyna zalatwia sobie sponsora na siebie i tylko kozysta z tej wspolnej instytucji aby wystawic jakis wlasnie "papierek"."

To takze sporo zamieszania, poniewaz w tym momencie fundusze musialy by byc przekazywane do konkretnego czlonka stowarzyszenia reprezentujacego interesy danej druzyny. Zas on dalej musial by rozdysponowac w swojej druzynie poza stowarzyszeniem co zasadniczo nie dawalo by zysku idyndywidualnych stowarzyszen z wewnetrznych umow z graczami i pelnej kontroli. Bo jesli wciagniesz cale kompletne druzyny w stowarzyszenie to wtedy bedzie trzeba naprawde sporych nakladow zeby to wszystko ogarnac.

"Przeistaczanie sie w zwiazki na obecnym stadium uwazam za bezsensowne i mogace doprowadzic do jeszcze wiekszych podzialow."

Niby jakich ? Stowarzyszenia (z tego co pamietam chyba 3 sa potrzebne conajmniej) wspolnie powoluja zwykle jeden zwiazek, majacy nad wszystkim sprawowac piecze i prowadzic dzialalnosc promocyjna.
Dodatkowo zwiazek powinien miec mozliwosc otrzymywania dotacji od panstwa, ale szczegolow odnosnie tego zagadnienia nie pamietam.

Poza tym jest to takze bodajze jedyna przewidziana prawnie sciezka aby zarejestrowac gry jako oficjalny sport w Polsce. W Twoim schemacie jest to niemozliwe.

__

VIP
Pajda

2006-06-13 03:13:03

" czlowieku z toba sie nie da rozmawiac, wszyscy maja urojenia tylko nie ty lol, jacy wszyscy korzystaja o czym ty gadasz..."

Jacy znowu wszyscy ? Pisalem wyraznie o Tobie.
Co do korzystania jest to standardowa hierarchia wszystkich sportow. Wezmy chociaz pilke nozna (a co w koncu mundial jest;) - kluby sportowe sa przeciez stowarzyszeniami, zas piecze sprawuje powolany przez nie polski zwiazek pilki noznej.

"sponsorzy beda dawac pieniadze na konkretne projekty, konkretne rzeczy a nie ze wplaca ci co meisiac an konto 100tys zebys ty sobie finansowal inicjatywy."

To jest dokladnie to o czym caly czas mowie. Kazda z druzyn reprezentuje swoje wlasne interesy, sponsor dokladnie sam decyduje co chce sponsorowac i prowadzi idyndywidualne negocjacje. Jezeli pragnie sie szerzej zorientowac w sytuacji w tym momencie wkracza zwiazek.

"Zbierajac do kupy najlepszych uzyskasz wiecej pieniadzy na najpotrzebniejsze rzeczy, zdobedziesz zaufanie i potem moze sponsorzy zaczna finansowac inne rzeczy."

Jako, ze sponsor zalatwia sprawy ze stowarzyszeniami bedacymi czlonkami zwiazku to problem zaufania jest mocno ograniczony, a w razie potrzeby wiekszego uwierzytelnienia moze skorzystac z posrednictwa zwiazku (ten majac za czlonkow zarowno druzyny jak i organizatorow rozgrywek tworzy swoisty system bezpieczenstwa korzystny dla wszystkich).

"Z jednej strony mowisz ze indywidualnie druzyny sie stowarzyszaja z drugiej ze maja byc zwiazki ale nagle ze zwiazki i spolki to jest za duza organizacja i koszt zdecyduj sie chlopie"

Znowu urojenia ? Gdzie tak napisalem ? Zreszta nie pytam, na poprzednie pytania abys pokazal gdzie cos w dany sposob twierdze nie doczekalem sie odpowiedzi.

O za duzej organizacji i koszcie jeszcze nie pisalem w momencie gdy pojawil sie Twoj post. Idyndywidualne druzyny staja sie stowarzyszeniami, powoluja zwiazek i juz. Wszystko jest ladnie kontrolowane. Natomiast tworzenie wieloklanowego stowarzyszenia, ktore ma pelnic wszystkie funkcje z jednoczesnie ograniczona kontrola to wymaga sporych nakladow aby ogarnac caly bajzel, ktory w pewnym momencie bardziej rozbudowanego rozliczania sie powstanie.
Najwyrazniej mieszasz i nie znasz dokladnych znaczen i prawnych pozycji tych typow organizacji ktore wymieniasz i ktorymi sie poslugujesz. Kolejna rzecz przemawiajaca za tym, ze Twoja propozycja to tylko fajny pomysl czy szczytna idea oderwana jednak od rzeczywistosci i majaca marne szanse na skuteczna realizacje.

__

VIP
Pajda

2006-06-13 03:14:04

" czlowieku z toba sie nie da rozmawiac, wszyscy maja urojenia tylko nie ty lol, jacy wszyscy korzystaja o czym ty gadasz..."

Jacy znowu wszyscy ? Pisalem wyraznie o Tobie.
Co do korzystania jest to standardowa hierarchia wszystkich sportow. Wezmy chociaz pilke nozna (a co w koncu mundial jest;) - kluby sportowe sa przeciez stowarzyszeniami, zas piecze sprawuje powolany przez nie polski zwiazek pilki noznej.

"sponsorzy beda dawac pieniadze na konkretne projekty, konkretne rzeczy a nie ze wplaca ci co meisiac an konto 100tys zebys ty sobie finansowal inicjatywy."

To jest dokladnie to o czym caly czas mowie. Kazda z druzyn reprezentuje swoje wlasne interesy, sponsor dokladnie sam decyduje co chce sponsorowac i prowadzi idyndywidualne negocjacje. Jezeli pragnie sie szerzej zorientowac w sytuacji w tym momencie wkracza zwiazek.

"Zbierajac do kupy najlepszych uzyskasz wiecej pieniadzy na najpotrzebniejsze rzeczy, zdobedziesz zaufanie i potem moze sponsorzy zaczna finansowac inne rzeczy."

Jako, ze sponsor zalatwia sprawy ze stowarzyszeniami bedacymi czlonkami zwiazku to problem zaufania jest mocno ograniczony, a w razie potrzeby wiekszego uwierzytelnienia moze skorzystac z posrednictwa zwiazku (ten majac za czlonkow zarowno druzyny jak i organizatorow rozgrywek tworzy swoisty system bezpieczenstwa korzystny dla wszystkich).

"Z jednej strony mowisz ze indywidualnie druzyny sie stowarzyszaja z drugiej ze maja byc zwiazki ale nagle ze zwiazki i spolki to jest za duza organizacja i koszt zdecyduj sie chlopie"

Znowu urojenia ? Gdzie tak napisalem ? Zreszta nie pytam, na poprzednie pytania abys pokazal gdzie cos w dany sposob twierdze nie doczekalem sie odpowiedzi.

O za duzej organizacji i koszcie jeszcze nie pisalem w momencie gdy pojawil sie Twoj post. Idyndywidualne druzyny staja sie stowarzyszeniami, powoluja zwiazek i juz. Wszystko jest ladnie kontrolowane. Natomiast tworzenie wieloklanowego stowarzyszenia, ktore ma pelnic wszystkie funkcje z jednoczesnie ograniczona kontrola to wymaga sporych nakladow aby ogarnac caly bajzel, ktory w pewnym momencie bardziej rozbudowanego rozliczania sie powstanie.
Najwyrazniej mieszasz i nie znasz dokladnych znaczen i prawnych pozycji tych typow organizacji ktore wymieniasz i ktorymi sie poslugujesz. Kolejna rzecz przemawiajaca za tym, ze Twoja propozycja to tylko fajny pomysl czy szczytna idea oderwana jednak od rzeczywistosci i majaca marne szanse na skuteczna realizacje.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 09:32:32

ty jestes kurwa nienormalny czlowieku o czym ty piszesz wez dorosnij wogoel bo pierdoly gadasz... jacy wszyscy podawaj jakies konkretny przyklady a nie ciagle walisz jakimis slowami wszyscy wszystko wszystkie itd.

i czytaj co ja pisze bo dalej nei rozumiesz sensu dzialania w grupie. Ale pewnie do ciebie musialbym napisac brailem bo z czytaniem problem. Nie bede poraz kolejny ci tluamczyl bo to mija sie z celem ciagle to samo pisac bo ty swoje i swoje wszyscy wszyscy, wszyscy wszyscy, wszyscy wszyscy, wszyscy wszyscy, wszyscy wszyscy, twoj jedyny argumnt

EOT

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 09:37:12

po pierwsze kluby sa spolkami akcyjnymi, po drugie sponsor rozmawia oczywiscie ze zwiazkiem ALE W JAK BARDZO NIE POROWNYWALNIE WIEKSZEJ SKALI ROZPOZNAWALNYM I MARkOWYM PRZEDSTAWICIELEM SPORTU pilki noznej w kraju. Tutaj dopiero musi rozpropagowac esport pomiedzy ludzi i sponsorow. Jak chesz to robic bez pieniedzy i bez sekcesow? Druzyny maja juz sukcesy i maja jakas historie do sprzedania sponsorom

Kolejny raz uogolniasz EOT niestety ale rozmowa z toba prowadzi ciagle do tego samego WSZYSCY, WSZYSTKO bez konkretow i porownujac esport do pilki noznej :D Jak wogole mozna zrobic takie porownanie. Najpierw trzeba esport w kraju zrobic rownie popularnym jak pilka nozna potem porownoj. Ale gdzie ja tobie bede tlumaczyl ty wiesz lepiej ty rozmawiales o tym ze sponsorami :]

Jak wogoel mozna porownywac zwizek w ktorym zalozmy ty chesz byc przesem z PZPN :D jako produkt na sprzedaz i oferta do rozmow ze sponsorami :D Najpierw musisz wypracowac sobie taka pozycje zeby wpadla TVP i robila transmisje, do tego wlasnie sluzy wg mnie moja koncepcja opartana silnej juz utytulowanej grupie.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 09:49:36

napisze jeszcze raz w ramach EOT2 Najpierw musisz wypromowac SPorty Elektroniczne potem myslec o zwiazkach i innych rzeczach znanych ze sportu tradycyjnego. Akto moze lepiej wypromowac niz juz paczka druzyn z czolowki?

No fakt moze jedynie lepiej wypromowac to jakas firma od PR :D masz na to srodki? BLEDNIE ZAKLADASZ POZYCJE MARKETINGOWA ESPORTU W STOSUNKU DO SPORTOW

__

Użytkownik
Nero

2006-06-13 18:45:53

ale paokuba pierdolisz , to Polska a nie STAR TREK o_O

__

VIP
Pajda

2006-06-13 19:20:40

" po pierwsze kluby sa spolkami akcyjnymi"

Kluby sportowe (Dz. U. z 2001 r. Nr 81 poz. 889) moga dzialac jako stowarzyszenia (Dz. U. z 2001 r. Nr 79 poz. 855) i najlepsze w tym rozwiazaniu jest to, ze jesli nie musza prowadzic dzialalnosci gospodarczej to nie podlegaja rejestracji w KRS, tzn. wystarczy wpis do ewidencji u starosty.

"ALE W JAK BARDZO NIE POROWNYWALNIE WIEKSZEJ SKALI ROZPOZNAWALNYM I MARkOWYM PRZEDSTAWICIELEM SPORTU pilki noznej w kraju. Tutaj dopiero musi rozpropagowac esport pomiedzy ludzi i sponsorow. Jak chesz to robic bez pieniedzy i bez sekcesow? Druzyny maja juz sukcesy i maja jakas historie do sprzedania sponsorom"

Najwyrazniej w ogole nie rozumiesz slowa pisanego. Propagowanie nalezy do zadan zwiazku, on moze posredniczyc w reprezentacji interesow stowarzyszen. Ergo nie rozni sie to od tego co ma do zaoferowania jedno wieloklanowe stowarzyszenie, a swoja pozycja dodatkowo to uwierzytelnia.

"Kolejny raz uogolniasz EOT niestety ale rozmowa z toba prowadzi ciagle do tego samego WSZYSCY, WSZYSTKO bez konkretow i porownujac esport do pilki noznej :D"

Jak wyzej, jesli konkretow nie widzisz to z Twoich dotychczasowych wypowiedzi sklonny jestem w to uwierzyc. Jednak jednoczesnie nie pisz jakbys sam takowymi sie poslugiwal bo w tym momencie wystawiasz sie na smiesznosc.

"Jak wogole mozna zrobic takie porownanie. Najpierw trzeba esport w kraju zrobic rownie popularnym jak pilka nozna potem porownoj."

Nie trzeba, jakos zaczac trzeba, a w tym przypadku kwestia skali nie jest przeszkoda. Poza tym podkreslam, iz wlasnie taka sciezka ma pomoc w popularyzacji, a nie tylko wykorzystaniu obecnie dostepnych zasobow. Trzeba wybiegac mysla dalej, a nie tylko rzucac idee.

"Ale gdzie ja tobie bede tlumaczyl ty wiesz lepiej ty rozmawiales o tym ze sponsorami :]"

W sumie tak. A sam z iloma sponsorami Ty rozmawiales ? Pogadales z kims na ESWC i teraz brzmisz jakbys byl rzecznikiem polskich sponsorow wypowiadajac kwestie znane wszystkim od dawna, a jednoczesnie proponujac rozwiazania oderwane od rzeczywistosci.

"Jak wogoel mozna porownywac zwizek w ktorym zalozmy ty chesz byc przesem z PZPN :D jako produkt na sprzedaz i oferta do rozmow ze sponsorami :D"

W sumie to nie chcial bym byc prezesem, poniewaz wolal bym byc dalej szeroko aktywnym graczem. Natomiast jezeli chodzi o oferte to byla by ona korzystniejsza niz w przypadku wieloklanowego stowarzyszenia z uwagi na wieksza pewnosc dla sponsora. Z PZPN skala jest inna, ale nie znaczy to, ze przyklad jest zly. Wrecz przeciwnie poniewaz wszystko sie skaluje wprost proporcjonalnie.

"Najpierw musisz wypracowac sobie taka pozycje zeby wpadla TVP i robila transmisje, do tego wlasnie sluzy wg mnie moja koncepcja opartana silnej juz utytulowanej grupie."

Taka grupa przedstawiajac swoje interesy jako wspolne stowarzyszenie pozbawia swoja oferte konkurencyjnosci (w znaczeniu rozgrywkowym, a nie konkurencyjnosci ofert), czyli podstawy wszelkich sportow, a takze esportu.

To nie stowarzyszenie producentow mleka :P

__

VIP
Pajda

2006-06-13 19:24:35

Ja bym na Twoim miejscu raczej spojrzal w lustro.
Wszystko :P jest opisane. Sa przyklady, sa konkrety. Natomiast z kazdym postem udowadniasz po prostu, ze swoje wypowiedzi bierzesz z powietrza, nie odpowiadasz w ogole na to co sie do Ciebie pisze i w ogole jakbys sie nie przejmowal co sie w okol Ciebie dzieje tylko zyl we wlasnym swiecie.

Ale jak chcesz. Czas wszystko zweryfikuje. Poki co smiem twierdzic, iz praktyka wskazuje, ze wyjdzie na moje

__

VIP
Pajda

2006-06-13 19:31:25

" napisze jeszcze raz w ramach EOT2"

Juz lacznie trzy eoty w metacie. Nie dajemy rady, nie chcemy zrozumiec, to uciekamy :P

"Najpierw musisz wypromowac SPorty Elektroniczne potem myslec o zwiazkach i innych rzeczach znanych ze sportu tradycyjnego."

Ale to do zadan zwiazku nalezy promowanie o czym juz pisalem n razy. I jest to organizacja, ktora najlepiej sie do tego nadaje i moze miec najwieksza skuteczosc.

"Akto moze lepiej wypromowac niz juz paczka druzyn z czolowki?"

Jak wyzej - profesjonalnie przygotowany zwiazek reprezentujacy jej interesy.

"BLEDNIE ZAKLADASZ POZYCJE MARKETINGOWA ESPORTU W STOSUNKU DO SPORTOW"

Skala jest inna, lecz zarowno sport jak i esport ma ta sama podstawe dzieki ktorej sie sprzedaje. Powinnismy brac przyklad z innych.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 20:20:46

ziomus ty jestes jakis nienormalny, czy nam chodzi czy wyjdzie na twoje czy na moje? czy o rozsadna wersje jak wszystko powinno zaczac dzialac owszem masz racje ale to bedzie dzialalo fajnie pozniej... nie bede poraz kolejny pisal co o tym mysle i tlumaczyl ci mojego pogladu bo najwidoczniej w forumowych gatkach jestes dobry tylko problem masz z czytaniem

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 20:23:13

dalej nie kumasz :D nie mam sil :D wiadomo ze do zadan zwiazku/stowrzyszenia dupysrania jak sobie to znazwiez bedzie nalezala promocja ale chodzi oto ze to czolowka polska powinna razem sie polaczyc i promowac a ty chesz zakladac osobna struktura z osobnymi ludzmi
dlaczego wg mnie oni powinni oto zadbac bo to dla nich bedzie miala najpierw kozysci, i oni nawiecej z tego beda mieli i maja najwieksze szanse na przyciaganie sponsorow.

__

Użytkownik
Rzeźnik

2006-06-13 20:23:50

niejlepiej stworzyc jednen wielki klan jeżeli już mają mieć tych samych sponsorów (ironiczenie jeżeli ktoś by się nie zkapną) hehe.., jak już zakładać stowarzyszenie to po co wspierać duże klany...sądze, że jeżeli już to małe rozwijające się z przyszłościa do 7 klanów, przecież zaden duży klan tj. Steelhand, TP raczej nie wejdą w takie biznes bo dostaną mniej iz jak mają sponsora "na własność".

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 20:26:29

i co to ze zyjemy w powalonym kraju z powalonymi 33% ludzi znaczy ze nie mozne czegos zrobic ponad podzialami, ze multiklany nie moga nawiazac razem wspolpracy dla wlasnego dobra? bo nie rozumiem

owszem moze i utopia ale chyba jak ktos chce cos osignac to musi zapomniec o tym ze on jest z wilda a ten z ati a ten z vood a inny jeszcze z simplus i ten ma dlugie wlosy a temu smierdzi z nog... przecierz wspolne ich dzialanie w jednej organizacji przedewszystkim im pomoze - takie jest moje zdanie nie pierwszy raz odmienne od wiekszosci mniejszosci czy ogolnie przyjetych norm. Jednak jak narazie nie ma nic

Pytanie tylko czy cos trzeba robic? czy samo sie zrobi?

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 20:31:20

oh zle mnie rozumiecie nei chodzi o to zeby brac wielu sponsorow na "swoj klan" i "inne klany" razem w jednym stowarzyszeniu, tylko klany razem poprzez takie stoawrzyszenie dzialaly i promowaly esport w polsce

a bonusem jest to, ze moga !!swojemu!! sponsorowi wystawic papierek + moga sciagac sponsorow na jakies lany rowniez na ten sam papierek. Nie musi wtedy kazdy klan miec swojego stowarzyszenia... nie musza sie dzielic ze soba itd rozumiesz? :D:D bo juz zaczynam watpic czy pisze w tym samym jezyku

Wtedy klany nie musza samodzielnie zakladac stowarzyszen z ilomas tam czlonkami tylko dolączają sie do juz istniejącego, i kazdy sobie tam siedzi i przykladowo: dzowni do niego sponsor mowi ze daje 500 zloty czy moga wysatwic papierek? oni ze tak dostaja forse do reki czy na konto swoje a papierek idzie z tego wspolnego stowarzyszenia. Wszystko jest legalne bo idzie na dzialanosc grupy stowarzyszonej itd itd.

wylicza sie dodatkowo koszty jakie stowarzyszenie ponosi rocznie i kazdy czlonek (klan) po rozbiciu tej kwoty na czesci lub podczas dolanczania wnosi oplate ktora pokryje koszty funkcjonowania takiego stowarzyszenia. Oplata jest rozbita na wiele "ludzi" takze jest duzo duzo mniejsza a nawet mozna sobie pewnie pozwolic na jakies dodatkowe rzeczy.

Nie wiem tylko jak to wyglada od strony prawnej ale to juz nie moja glowa, staram sie maxymalnie uproscic to co jest potrzebne i juz dziala w mniejszych formach . Jest to mozliwie najszybsza forma ktora mogla y funkcjonowac. Oczywiscie nie zamykam grupy do okreslonje ilosci klanow nieh przystapi jak najwiecej ale wg mnie powinno na tym najbardziej zalezec wlasnie tej czlowce TP, Simplus, Ati itd.

Ale koncze juz bo jak narazie widze ze ja bardzije rpzejmuje sie tematem ktory nie jest zwiazany bezposrednia zemna niz ci co powinni

__

Użytkownik
Rzeźnik

2006-06-13 21:21:48

nie wiem czy dobrze zrozumiełem bo toche mi sie to kulturalnie mowiąc wali.
Czyli jest stowarzyszenie zrzeszające klany, i np. sponsor steelhandu dzowni do prezesa czy kto tam by się ksiegowością zajmował i mówi, ze chce przekazać 500 zł tylko steelhandowi sponsor przelwa na konto stowarzyszenia, a my przekazujemy pieniądze (minus nasza prowizja czy tym podobne) Steelhandowi, a wszystko idzie na rachunek / czy papierek stowarzyszenia zrzeszającego klany, a sponsor może sobie tą darowizje czy przekaz na stowarzyszenie odliczyc od dochodu. Stowarzyszenie robi tak by all byli zadowoleni klany(zeby sie waliły z zakładniem stowarzyszeń), sponsorzy(odliczenia) i samo stowarzyszenie(prowizja, członkowstko). Dobrze zrozumiałem ?

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 22:16:55

tak nawet powiem ci dalej ze pewnie sponsor nie musialby nawet przelewac tego na konto stowarzyszenia tylko od razu klanowi.

Stowarzyszenie robi tak by all byli zadowoleni klany(zeby sie waliły z zakładniem stowarzyszeń),

Zeby dolaczaly sie do tego wielkiego stowarzyszenia.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-06-13 22:18:42

tak nawet powiem ci dalej ze pewnie sponsor nie musialby nawet przelewac tego na konto stowarzyszenia tylko od razu klanowi.

Stowarzyszenie robi tak by all byli zadowoleni klany(zeby sie waliły z zakładniem stowarzyszeń),

Zeby dolaczaly sie do tego wielkiego stowarzyszenia.

__

VIP
Pajda

2006-06-14 03:52:34

Z uwagi na zasadniczo nieslownosc i ogolny styl interpretacji z powietrza to mam powazne obiekcje co do faktu, ktory z nas nie czyta.
Zreszta od paru ladnych postow mozna cos wymownego zauwazyc :P

__

VIP
Pajda

2006-06-14 04:01:03

Czy ja w ktorym kolwiek miejscu napisalem, ze z osobnymi ludzmi ? Kolejne urojenie ?
Zwiazek reprezentuje interesy sceny i ja przedstawia, kwestia taka by dalej bylo to zalatwiane idyndywidualnie z jedynie ewentualna pomoca zwiazku, lub na zyczenie stron jego posrednictwem. W koncu zaleznosci idyndywidualnych stowarzyszen i zwiazku odpowiednie sa.

__

VIP
Pajda

2006-06-14 04:04:17

O to pieniazki by szly odrazu na rozne konta prywatne, ciekawe jak by to wyszlo pod katem rozliczen.

__

Użytkownik
Rzeźnik

2006-06-14 10:39:01

no tak do jednego wielkiego

__

VIP
Beldin

2006-06-14 11:56:31

trzeba jeszcze dodac ze raz w roku musisz zwolac walne zebranie czlonkow stowarzyszenia. oczywiscie nie wszyscy musza sie stawic, ale zarzad stowarzyszenia musi byc (prezes, 2 wiceprezesow oraz skarbnik). no i faktycznie trzeba prowadzic pelna ksiegowosc. aha, kazda zmiana w zarzadzie niesie za soba formalnosci sadowe ktore trwaja i trwaja i trwaaaaja:). Sam dzialam w stowarzyszeniu ktore ma ponad 600 czlonkow i wiem ze nie jest to taka prosta sprawa. oczywiscie trzeba jeszcze powolac do zycia statut i regulamin stowarzyszenia oraz zdawac raporty z tego co sie dzieje i na co sa wydawane pieniadze. oj, i jeszcze pozostaje kwestja skladek czlonkowskich z ktorych stowarzyszenie sie powinno utrzymywac. kwestja tzw ziedziby stowarzyszenia to dosc prosta sprawa gdyz mozna to zarejestrowac pod prywatne mieszkanie.

Na koniec pozostaje sprawa wyboru calego zarzadu. niby prosta sprawa ale tzreba pamietac ze prezes stowarzyszenia najbardziej odpowiada swoja glowa za calosc. tak wiec sugeruje zeby jednak dobrac sobie naprawde zaufanych ludzi aby uniknac problemow.

no jest z tym troche pracy i jest to niestety zabawa dla ludzi ktorzy moga poswiecic na taka dzialalnosc troche swojego prywatnego czasu.

__

VIP
Beldin

2006-06-14 12:25:09

rozliczyc sie da, tylko po co stowarzyszenie skoro kasa i tak idzie bezposrednio do klanu?:D

jedynym sensownym motywem istnienia stowarzyszenia jest chyba fakt ze moglo by zrzeszac klany i udostepniac dokladne informacje o klanach oraz prowadzic ich ranking. moglo by to pomoc ewentualnym sponsorom wylapac jakis obiecujacy klan ktory potrzebuje dofinansowania.

__

Użytkownik
pawelloo

2006-06-14 13:27:06

chodzi oto zeby sponsor mogl gdzies to zaksiegowac, ze dal na stowarzyszenie, a nie przelal gdzies w chmury nikt nie wie po co i w jakim celu, a jest konkretne stowarzyszenie i nie ma zbednych pytan...

btw. voodoo nie zalozylo czegos takiego na styl stowarzyszenia?

__

VIP
Beldin

2006-06-14 13:45:41

e no do tego to nie trzeba nic robic. sponsor normalnie moze kase podarowac komus na jakis cel., a jesli chodzi o wspieranie sportu czy rozrywki to juz wogole nie ma z tym problemow.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6580 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie