Błędy w esports

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Blademaster

2007-03-02 15:17:07

a raczej "sms'y" - taka moja mala, drobna poprawka ;] .

__

PRO
Lucas

2007-03-02 15:44:08

Sorry, ale mialem cierpliwosc i co? Myslisz ze ktos docenil ilerazy zdejmowalem bany. Ile razy GNOILEM redaktoro za to ze sie wyrzywaja na uzytkonikach, ze tak nie wolno.

Myslisz ze ktos docenil to?

Nie.

Tu ludzie potrafia czepiac sie tylko literowek. Ma sie tym przejmowac? Dlaczego. Dlaczego mam poswiecac czas dla 10 % miernych userow co nie potrafia ulozyc sobei zycia i musza jad saczyc. Wole pracowac dla tych 90% co sa zadowoleni z zycia.

Teraz docenia moja dobroc. Jak zobacza jak ciezkim czlowiekem potrafie byc. Nie ma cackania sie, proszenia aby nie bylo przeklinania, znoszenia ze dziewczyna rzucila. Chce bana - prosze, ma.

Co mi ze jestem ponad cos tam? Nic - zaraz bada pajacow zacznie znowu wytykac literowki.

Niby tak latwo kogos do pomocy? Hm, to czemu mam 40% wakat w redkacjach!!! Sorry, ale ja mam piorytet - NEWSY. Jezeli nie ma newsow, nie skieruje dobrych redow aby lapali literowki z stron ktorych nie czyta. Sa inne piorytety.

Nie mamy srodkow na poprawianie. Nikt nie chce w niczym pomagac. Wszyscy krytykuja, a jak poprosisz aby pomogli to.... nie maja czasu.

Po prostu w tym kraju ludzie to lenie.

__

Użytkownik
grocal

2007-03-02 15:52:43

s2e ma rację. Napisał co prawda ostry tekst, ale całkowicie zgodny z rzeczywistością. Baaardzo często wysyłam iMsg do autorów, gdy widzę rażący błąd. Jak na razie nikt się nie obraził - wręcz przeciwnie każdy z nich podziękował za kulturalne zwrócenie uwagi.

Podpisuję się za propozycją wprowadzenia edytora/korektora. Bardzo często widząc tekst naszpikowany wręcz błędami szukam ikonki 'edytuj', aby te błędy poprawić. Moim zdaniem można tak zrobić - dajecie kilku ludziom dobrze znającym się na ortografii, interpunkcji czy zasadach pisowni dostęp do edycji artykułów i już. Wielu z nas - w tym ja - zagląda tu często (przyznam, że miałem sporą przerwę właśnie zirytowany niską jakością tekstów) - i ze zwykłej dobroci i chęci pomocy (przecież chcemy aby esports.pl był DOBRĄ marką) może się takim procederem zająć. Autor tekstu będzie wdzięczny, wszystko będzie się działo cicho i bez takich krzykliwych wątków jak ten.

Na pocieszenie dodam, że esports.pl wcale takie złe pod względem zasad pisowni nie jest. Ba! Można by rzec, że trzyma się w czołówce. Są serwisy o podobnej tematyce, gdzie błędy ortograficzne w newsach i artykułach są na porządku dziennym. Inną zaś sprawą jest pisanie z błędami na forum czy w komentarzach. Moi drodzy, czy wiecie, że w Firefoksie jest słownik? Nikt nie każe nikomu pisać niczym Adam Mickiewicz... ale kolejne "napewno", "na prawdę" czy "z tąd" lub "narazie" bije tak po oczach jak demka z cheatami :). Wystarczy trochę chęci (zwłaszcza u tych, którzy mają świadomość, że popełniają błędy) i wszyscy będą zadowoleni - Ci co piszą, że nikt ich nie będzie bluzgał ani źle odczytywał i Ci co czytają, bo tekst będzie jasny i czytelny.

Moim zdaniem warto dbać o nasz język. Po co robić z internetu językowy śmietnik?

__

Użytkownik
grocal

2007-03-02 15:59:24

Kiedyś w KS Expert notorycznie odmieniali słówko pecet w taki sposób:

"uruchomić pecet" (a nie "uruchomić peceta")
"wyposażyć pecet w pamięć" (a nie "wyposażyć peceta w pamięć")

Niby to zgodne z zasadami fleksji (biernik - "kogo? co?") ale jakieś takie nienaturalne. Podobnie ma się sprawa z nickiem, smsem itp. Aczkolwiek chyba nie razi to tak, jak podany przeze mnie przykład ze słowem "pecet".

__

Użytkownik
garo

2007-03-02 18:52:19

Kur** człowieku, weź daj jakiś link do streszczenia... :/

__

VIP
cwir3k`

2007-03-02 19:00:47

ludzi poruszyło to czy cyt. "Zastanawia mnie fakt, czy "pracuje" tutaj ktoś, kto zna się na ortografii" a mi to zwisa :) to tylko swiadczy o autorze tekstu i dodaje lekka nutke arogancji, sarkazmu i ironii, ale rozumiem dlaczego ludzie sie tak oburzaja, po prostu ostatnio kazdy szuka dziury w calym i chce zdenerwowac redakcje, ale ze ja forum czytam rzadko i ogolnie naleze do spokojnych ludzi to takie rzeczy splywaja po mnie jak po kaczce, i w przeciwienstwie do sporej, niestety, grupy osob, rozumiem ze my jestesmy dla czytelnikow, nie odwrotnie i to my sie powinnismy dostosowywac do ludzi, a nie ludzie do nas..

__

Użytkownik
Mr.B

2007-03-02 20:10:15

Dla mnie luz :D błędy dla mnie nie maja znaczenia:P

__

Użytkownik
sch

2007-03-02 21:52:38

W sumie literowek sie nie czepiam, wazne zeby tekst byl latwy do zrozumienia i wnosil cos dla czytajacego - a szukac bledow zawsze mozna i wydaje mi sie ze ciezko znalesc tekst w ktorym nie ma zadnego bledu :P ( bo zawsze mozna sie do czegos doczepic ) .

podsumowujac :A

byle by tekst byl przyjazny dla oka nie mial zrytych literowek typu " ószy " ( poziom podstawowki :ADS ) i nie pil pisany pr0 j3zyk13m lub czyms takim

http://sweet-lola.blog.onet.pl/

BTW - polecam poczytac notki :ADSSD

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

Użytkownik
michaU

2007-03-02 22:43:59

Popieram Panie redaktorze. A o co chodzi autorowi to nie mam pojęcia..

__

Użytkownik
e2

2007-03-02 23:01:17

Hmmm korektor? Każdy z nas jak widzi błąd to go poprawia. Nie można jednak wymagać, że wyłapiemy wszystkie szybciej niż użytkownicy. Dlatego naprawdę wielu z nas dziękuje za to, gdy ktoś zwróci nam uwagę na imsg, zamiast wypisywać to w komentarzach czy zakładając topic. Nie ma tu nikogo z wykształceniem wyższym po kierunku dziennikarstwa. Piszą to gracze dla graczy - tak było, jest i zapewne przez długi czas będzie.

__

VIP
Krypton

2007-03-02 23:12:49

Po tym poscie odnosze wrazenie, ze probujesz to robic dla jakies wybujalem dla siebie slawy - chodzi o prowadzenie eSports.pl...

__

PRO
Lucas

2007-03-02 23:15:59

Sorry, ale jak wiecznie masz jeczenie o... pierdoly, to sie odechciewa.

Nie wiem jaka mam miec slawe jak to 3/4 nie wie co przed esp robilem. Ja juz w necie tworze 10 lat. Polowa ludzi, kompa tyle nie ma.

__

PRO
Lucas

2007-03-02 23:18:23

Nie ma niz zlego w WSKAZYWANIU bledow.

Nie ma niz zlego w wytykaniu bledow - ale jest ti niekulturanle.

Czy wytykales? No jest taki maly problem bo zapomniales, ze oprocz wytkniecia bledow, postanowiles obrazic cala redakcje.

I dlatego polowa na ciebie jedzie. Bo nie potrafisz KULTURALNIE komus pokazac bledu.

__

VIP
Krypton

2007-03-02 23:22:22

Ja popieram autora posta w zupelnosci.

Lucas rozczarowal :D

__

VIP
D4r3k

2007-03-03 00:29:45

A ja rozumiem doskonale Lucasa - jestem w stanie postawić się w jego sytuacji. I tyle ode mnie... Podpisuję się pod wszystkim co napisał Łukasz.

__

VIP
lab

2007-03-03 01:03:26

rofl :D, teraz każdy mój news będzie napisany w takim stylu

__

VIP
Shiro_4

2007-03-03 12:30:20

O co wam chodzi? Przeciez on ma racje! To, ze zwraca wam uwage na sprawy ortografii to bardzo dobrze! W zyciu nie przypuszczalem, ze dozyje takich czasow, iz poprawne pisanie po polsku zostanie uznane jako cos nienormalnego. Uczcie sie uzywac jezyka, ktorym mowicie.

__

PRO
Lucas

2007-03-03 12:52:32

Ma racje.

Tylko jak ja przedstawil?

Musial przy okazji wskazywania bledow (ktore sa) obrazic cala redakcje?

Sorry - to jak ja powiem "zawiaz sznurowadla glabie", a ktos odpowie "ej, nie takie teskty" co ja mu wyjade "no przeciez zwrocilem ci uwage, ze masz rozwiazany but i mam racje a ty sie czepiasz".

O to chodzi. Jak widac, nie wszyscy potrafia czytac ze zrozumieniem.

__

Użytkownik
pepz

2007-03-03 13:56:12

fajny masz avatar :P

__

VIP
Grmx

2007-03-03 15:14:26

jak zazwyczaj poziom forum esports dal sie we znaki. Kolega chcial pomoc, a wyszlo jak zawsze - zle. Wiekszosc go zaatakowala i dala zjebke. :|

Reasumujac, moze nie walczmy z sobą a starajmy sie sobie pomagac i rozwijac wszystko w dobra strone.

Grocal (c) "Moim zdaniem warto dbać o nasz język. Po co robić z internetu językowy śmietnik?" - madre slowa.

:) esp gw/gl.

__

VIP
RomaNn0

2007-03-03 16:49:52

DO 100 PANOWIE, DO 100 !!!!!

__

Były Redaktor
so0fka

2007-03-03 18:31:07

niestety, s2e ma rację. wszystkie słowa, pochodzące z obcych języków, piszemy bez apostrofa na końcu, chyba, że kończą się one na spółgłoskę (na przykład imię "Harry Potter" odmieniamy "Harry'ego Pottera).

__

Były Redaktor
so0fka

2007-03-03 18:37:12

przyłączam się do komentarzy Grumxa (aka WłatchyMóch ;D) powyżej. s2e miał rację, wytknął nam błędy, a Wy, zamiast się do nich przyznać, obiecać poprawę (wszak człowiek uczy się przez całe życie, a wiedza, jaką chciał nam przekazać, jest bardzo przydatna i należy z niej skorzystać w przyszłości), po prostu go atakujecie. trochę pokory panowie.

faktem jest, iż ja święty nie jestem. s2e wytknął mi na samym początku moje błędy. ale jednego z nich nie rozumiem i liczę na to, że mi go wytłumaczysz :) o ile literówka faktycznie brzydka i niechlubna, przepraszam za nią, to nie wiem, co jest złego w odmianie nicku Thora. rozumiem - odmieniamy Thor - Thorze, ale jak odmienić Thoro? wydawało mi się, że jest poprawnie. a jakie jest Twoje zdanie, s2e?

edit: a może powinno być "w odmianie nicku Thoro'a"? wtedy byłoby ... "witaj Thoro'rze"? popraw mnie, jeśli możesz ;)

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2007-03-03 18:51:20

wiesz w czym jest problem w tym ze ktos kto sam robi bledy je wytyka w sposob chamski i prowokujacy, gówno mnie obchodzi jak sie pisze Harry Poter ale draznia mnie takei boony jak se2 czy jak mu tam.

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-03-04 11:22:13

najłatwiej będzie jak se Thoro zmieni nick/nicka/nick'a !

__

PRO
Lucas

2007-03-04 11:47:21

Po lookaj forum ADM-R i znajdziesz topic o tym.

Juz dawno to rozwiazano :P

__

VIP
virus~T

2007-03-05 21:44:44

Calkowicie zgadzam sie z tym oto czlowiekiem.

KOCHAM Twoje najdluzsze komentarze na esports.pl

__

VIP
j0k3r!rA

2007-03-07 00:31:14

Każdy człowiek uczy się na błędach. Dziękuję w swoim imieniu za konstruktywną krytykę.

Gdzieś był podobny topic, ktoś tam nam już coś wytykał - Ja pragnę z tego miejsca przypomnieć, że to nie jest serwis komercyjny. W przeciwnym wypadu z pewnością takowa sytuacja nie miałaby w ogóle miejsca, a autor wspomnianych tekstów spędziłby trochę czasu nad słownikiem, zanim umieściłby je publicznie (dostając za tą, jak by nie było, bardziej wymagającą pracę wynagrodzenie).

Dziękuję

__
eSport 4 life!

VIP
postal1

2007-03-07 11:27:55

pieprzyć gramatyke
jeśli merytoryka i systematycznosc beda ok to dla mnie mozecie i bez ogonkow pisac.
byle tylko czasem jakis przecinek wpadl

pzdr

__

Użytkownik
grubka

2007-03-07 20:43:30

[url=http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879408435]click[/url]

__

Użytkownik
e2

2007-03-07 22:28:04

Nie byłem wtedy redaktorem serwisu i kierowałem się (negatywnymi) emocjami.

__

VIP
gosti

2007-03-08 13:08:09

Mozna, ale czy przyniesie to zamierzone efekty? (czyt. poprawe polszczyzny na stronie).

__

VIP
gosti

2007-03-08 13:17:34

Nie do konca zgodne z zasadami czegostam (kogo? co?). Widze co? Krowe, a nie widze co? krowa ;]

__

VIP
gosti

2007-03-08 13:20:27

Witaj Thoro

__

Użytkownik
nihilist

2007-03-08 22:21:59

tak

__

VIP
gosti

2007-03-08 22:51:59

Tobie chodzi o imsg przy kazdej literowce? Sorry, komu by sie chcialo.

edit.

Zreszta dostanie taki redaktor imsg ze popelnil literowke i co? Poprawi i tyle, nie wyciagnie wnioskow typu "musze czesciej i gesciej wyszukiwac bledow we wlasnych artykulach", a o to przeciez w tym threadzie chodzi.
Jak sie publicznie zwroci uwage to kazdy wezmie to do siebie i bedzie sie bardziej staral.

__

Użytkownik
nergal

2007-03-22 15:48:54

kultura pisania zalezy przedewszystkim od nas samych, redaktor powinien jednak pisac zgodnie z zasadami, bo pisze to dla nas i od niego w duzej mierze zalezy co o danym servisie pomysli czytelnik. te bledy wytkniete przez tego s2e nie sa jakies masakryczne:) nick to nie polski wyraz wiec o co Ci chodzi:) czy to jakis servis prawniczy? pozatym mozesz w komantarzach wskazac bledy, napewno zostaniesz doceniony [+]:D a tekst bedzie poprawiony!
ja mam gdzies przecinki i kropki:)
redaktorki! dzwonic do miodka po porady, next time:)

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-03-22 16:58:52

i pozytywny w przekazie post zostanie ocenzurowany, nie mogles nie przeklnac? :/

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-22 17:07:42

Mozesz miec gdzies poziom tutejszych tekstow (chociaz ciekawe co bys powiedzial, gdyby ten poziom sie nagle mocno obnizyl), ale chyba nie bardzo kumasz o co chodzi z tymi nickami. To czesto nie sa polskie wyrazy, fakt. Ale caly tekst jest napisany w jezyku polskim, a ten jasno (?) okresla zasady pisania wstawionych w polski tekst wyrazow zagranicznych.

Najbardziej sie rzuce blad typu "otworz cos w Firefox'ie". Czyli z jednej strony ktos wyraz zagraniczny odmienia przez polskie przypadki (bo powinien tak zrobic), z drugiej strony robi to niepoprawnie. Nie dosc, ze apostrof jest wstawiony blednie, to jeszcze "x" powinno zostac zmienione na "ks".

To _SA_ bledy.

__

Użytkownik
nergal

2007-03-22 17:34:38

moze i nie mam pojecia. szczerze to jest naprawde bzdet, i jest tak przyjete ze sie to tak pisze. no to niech pisza w nawiasie wyraz pochodzenia ang. albo ger lub opatrza gwiazdka i na dole tekstu wyjasnienie. zaporzyconych wyrazow sie nie odmienia tak jak nazwisk, lub tez istnieje pewna dowolnosc tak jak wyraz keczup keczap. watpliwosci dzwoniecie do miodka.
a jak jzu bledy beda mnie razic bede czytal newsy z esportu w jezyku angielskim, za slabo znam zeby wylapac bledy ale sens wyłapie:DD

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2953 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie