Błędy w esports

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2007-03-01 23:48:38

[hide=a ja mam taki obrazek]http://www.paokuba.com/kuba.gif[/hide]

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-01 23:50:14

s2e ma (merytorycznie) racje. Mi sie szczegolnie nie podobaja te powtykane w kazdym mozliwym miejscu ;) apostrofy. IMHO moznaby walnac jakiegos newsa / posta na forum redakcyjnym (czy co wy tam macie) z paroma prostymi zasadami i zaleceniami. Co szkodzi zrobic maly "tutorial" dostepny dla wszystkich - mlodych i starszych stazem - redaktorow? Wiele serwisow ma cos takiego. Mysle ze w widoczny sposob podniosloby to poziom serwisu i to naprawde niewielkim kosztem.

A moze "zatrudnienie" korekty byloby dobrym pomyslem? Moze sam autor tego topicu moglby sie tym zajac? Wiadomo, ze to nie jest robota przynoszaca kokosy, ale jesli ktos juz zna sie na poprawnej polszczyznie i czyta teksty, to czemu nie moglby ich przy okazji poprawiac? Oczywiscie, musialaby to byc osoba zaufana, bo sila rzeczy moglaby edytowac innym teksty...

Paokuba z kolei, odnioslem wrazenie, pieprzy troche bez sensu. s2e ma racje co do tych "nick'ow" i fakt, ze nie jest to polski wyraz nie ma tu takiego znaczenia, jakie by paokuba chcial zeby mialo :P. Caly tekst jest napisany w jezyku polskim, wiec trzeba sie w nim trzymac zasad tego jezyka. A sa i zasady regulujace sposob uzycia obcych slow, naprawde.

Zgodzic sie do pewnego stopnia moge jedynie z tym wciskaniem apostrofow przy samych nickach (ale nie przy wyrazie "nick", ffs). Rzeczywiscie ma znaczenie funkcja informacyjna - dobrze jest jednoznacznie pokazac jak wyglada ksywka w oryginale. Ale to mozna osiagnac innymi sposobami! Ja np. w takich wypadkach, w "oficjalnych" tekstach, pierwszy raz uzywam danej nazwy wlasnej w mianowniku liczby pojedynczej. Nie przypominam sobie sytuacji, w ktorej nie daloby sie tego zrobic. Gdy sie tak napisze, to czytelnik juz zna poprawna pisownie i dalej mozna juz odmieniac wyraz wedle woli (i zasad jezyka, ma sie rozumiec :D).

IMHO to kolejna rzecz, ktora moglaby trafic do redaktorskich zalecen.

paokuba:

"tym czasem idz poczytaj o teorii kreacjonizmu pana romana :D"

Rozumiem, ze chciales mu w ten sposob dogryzc? Nie wyszlo ci, za to sam sie skompromitowales. Z dwoch osob - jego i ciebie - to ty wypadasz w tym topicu glupiej (i to obiektywnie, bo mowimy tu o obiektywnych zasadach), wiec predzej to ty powinienes wierzyc w kreacjonizm.

"pleonazm? czlowieku daj spokoj ;o to nie jest strona internetowa profesora Miodka"

Nie ma to jak uzywanie madrych slow na sile :ASD. s2e jednak tutaj tego nie zrobil. Nazwal rzecz po imieniu (o ile wiem, nie ma na to innego, prostszego slowa) i zaraz to jeszcze lopatologicznie wyjasnil.

"Nie mozna w sposob przyjazny, bez negatywnych emocji wytknac bledy?"

Lucas masz oczywiscie racje :D, ale z drugiej strony wykazujesz sie podobnym brakiem zrozumienia psychiki rozmowcy jak s2e. No bo pomysl: jakbym ja ci tu zaczal pisac jakies wywody z dziedziny, o ktorej nie mam wielkiego pojecia, a z ktora ty sie stykasz na co dzien - czyli jakbym pisal cos o prawie karnym, cywilnym, mlodocianym, zbrodni, sądowym (o wlasnie! widzisz? :D) to czy po pewnym czasie ch... olera by cie nie strzelila? ;) Czesto jest tak, ze ktos nawet ocierajacy sie o cos na co dzien, ale nie majacu w tym kierunku wyksztalcenia czy przeszkolenia, nieswiadomie robi naprawde bardzo podstawowe bledy (np. pisze o "prawie mlodocianym"), a jednoczesnie wydaje mu sie, ze jest fajny. Kogos, kto sie na tym rzeczywiscie troche zna, moze to po prostu bolec...

Z drugiej strony nie wolno zapominac o tym, ze serwis tworzy DUZA grupa ochotnikow i robia to praktycznie za darmo. Nuff said.

Pewnie wszyscy czytelnicy esports.pl chcieli by jednak, by ten serwis byl lepszy. Stad wg mnie nie powinno sie blokowac takich tematow jak ten, ani odpowiadac na nie zgryzliwosciami i zloscia - tutaj przeciez to czytelnik ma racje. To *konstruktywna* krytyka! Nie mowi sie uzytkownikom, ktorzy ja uprawiaja, zeby sie wypchali i cieszyli z tego co maja! To po prostu nieprofesjonalne zachowanie, w ogole nie zblizajace sie do idealu, do ktorego (w teorii) trzeba zawsze dążyc...

Nie ma co tu polemizowac, bo obiektywnie i merytorycznie racje ma s2e. *Ty* Lucas, bedac tu bossem, powinienes kombinowac, co z tym zrobic. To tobie powinno zalezec - bardziej niz kazdemu czytelnikowi z osobna - zeby twoj serwis byl jak najlepszy. To nie pierwszy taki temat - calkiem niedawno pojawil sie podobny. IMHO cos by mozna z tym sprobowac zrobic. Rozumiem doskonale, ze masz ograniczone srodki i ze jesli naprawienie tego byloby tak cholernie latwe, to juz dawno byscie to zrobili. Ale nieraz przeciez - na pewno o tym wiesz, dowodzac serwisem od dluzszego czasu - mozna zrobic cos _trudnego_. I wtedy dopiero jest satysfakcja i fame :).

Pomysl chwile nad rozwiazaniem tego problemu. Moze da sie ta korekte zatrudnic? Moze da sie stworzyc lub przeredagowac liste zalecen dla text-writerow? Zawsze to by byl jakis start. Mysle, ze obie te rzeczy w widoczny sposob zmniejszylyby problem.

Jakbym mogl pstryknac palcami i sprawic, zeby juz nigdy nie pojawily sie tu byki, a wszystkie teksty wygladaly profesjonalnie (tj. nie bylyby gorsze od profesjonalnych), na pewno bym to zrobil. I jestem przekonany, ze ty tez, Lucas :).

Aha, przyznam sie jeszcze, ze ja sam nie wiem czesto, jak to jest z tymi przecinkami - naprawde wystarczy spojrzec na orzeczenie? Albo nicki - powinno byc "witaj, Thor", tak? Mi duzo taki krotki tekscik dal do zrozumienia i pomogl, mysle ze redaktorzy tez mogliby z - nieco obszerniejszego - zbioru zasad czerpac duze korzysci :). Moze s2e by mogl pomoc w przygotowaniu czegos takiego?

__

VIP
RomaNn0

2007-03-01 23:50:18

S2e ma rację, ale mnie ten topic trochę wnerwił. Bo ja tu kurcze wysyłam te nieszczęsne iMsg do nowicjuszy, poprawiam moje kochane "meczy" i "niema", a tutaj kolega przeczytał jednego arta i już się okazuje, że nikt w serwisie się nie zna na języku Polskim... Ale z drugiej strony, czego można się spodziewać po człowieku z takim avatarem jak ja xD

screw you guys, I'm going home ;p

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2007-03-01 23:51:19

Tajemnice e-archiwum !! i agent Lukas Mulder to rozwiaze

__

Użytkownik
Zippi9

2007-03-01 23:51:37

Odrobina literówek też nikomu nie zaszkodziła. Dorwałeś się do wikipedii czy jakiegoś słownika i się wymądrzasz.

__

VIP
RomaNn0

2007-03-01 23:53:33

I tym sposobem zaczęliśmy osiągać szczyty głupoty offtopicowej rozmowy! ;]

__

Użytkownik
s2e

2007-03-01 23:57:49

Odrobina literówek szkodzi tekstowi, wierz mi. Nie dorwałem się do wikipedii, a do książek parę lat temu.

__

Moderator
mefikh

2007-03-01 23:57:53

Lucas troche przesadzasz :-)

Wytykanie bledow jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, a u nas ich nie brakuje, tak jak na innych serwisach z tematyka sportow elektronicznych. Kazdy je czasem (badz czesciej) popelnia; ja, Ty i przypuszczam ze nawet Pan s2e :-]


Z jednym jednak troche przedobrzyles s2e. O pleonazmach tez sie uczylem... tak jak i o chiazmach, metonimiach, synekdochach, oksymoronach, hiperbolach, peryfrazach, perysologiach, eufemizmach, litotach, emfazach, soletyzmach, alegoriach, peryfrazach, eufoniach, figurach etymologicznych, onomatopejach, pauzach, anadiplozach, pleonazmach, gradacjach, antyklimaksach, anaforach, epiforach, antymetabolach, hypellage, apostrofach, sentencjach i tak dalej.

I jak sie latwo domyslic, do wszystkiego mozna sie przyczepic, a podejrzewam, ze sam nie jestes w stanie z glowy podac regulki, czy nawet znaczenia, dla kazdego z tych terminow. Stad tez, prawdopodobnie, do Twojego tekstu tez by sie mozna bylo przyczepic. Zatem zbedne jest wytykanie takiego bledu, ktory notorycznie i tak wszyscy powtarzaja, nawet profesjonalni dziennikarze, i ktory ciezko zauwazyc w gruncie rzeczy. Nie analizujemy tutaj niusow slowo po slowie, wazne zeby byla poprawna skladnia i ortografia. Na reszte mozna przymruzyc oczy (pleonazm), bo w koncu to nie elaboraty na Nobla.

Zreszta w ortografii i gramatyce raczej kazdego mozna czyms zagiac, no chyba ze masz przed imieniem prof. zw. dr hab.

Moim zdaniem lepiej juz wytykac inne bledy, o ktorych niewielu ma pojecie, jak np. "niemniej jednak", "w kazdym badz razie" czy "odniesc porazke" i tego typu buraki ;)

Zeby nie bylo, ze sie przemadrzam. Pisanie o Q2/Q3/Q4 przychodzi mi tysiac razy latwiej, niz napisanie jakies pracy do szkoly. Wtedy czesto mam problemy ze sklejeniem zwyklego, najprostszego, zdania (bo temat nie lezy), ktorego nie jestem w stanie napisac poprawnie ani stylistycznie, ani czesto skladniowo (np. 2 wyrazy lacze ze soba, ktore w zaden sposob nie moga byc [poprawnie] polaczone). Czasem popelniam takie gafy jezykowe, ze moznaby sie zlapac za glowe (co moj ojciec, polonista, czesto robi :P). Pisanie o czyms co naprawde lubisz i co Cie interesuje jest sto razy latwiejsze.

__

Użytkownik
FrD

2007-03-02 00:01:41

No widzisz, to już wiesz że "eSports" się nie wytyka błędów, nie pamiętam JEDNEJ!! chociaż sytuacji by krytyka elementów strony nie została odebrana jako atak... i przyjęta bez problemowo :) wszyscy zawsze są chamscy.. układ et cetera. Niechcący wykopałeś topór wojenny...

__

Użytkownik
s2e

2007-03-02 00:07:33

Przytoczyłeś na końcu inne błędy, które popełniamy na co dzień, a na które trzeba lub powinniśmy zwracać uwagę. To prawda. Zgadzam się. Dodam tylko, że pleonazm ma taki sam status jak te przez Ciebie przytoczone. Tyle tylko, że mniej się o nich mówi, a tym bardziej mniej się je definiuje. Jest jedna w Polsce książka o pleonazmach, wydana stosunkowo niedawno. Muszę przyznać, że ta praca doktorska to naprawdę wyczerpująca monografia. Polecam. Dlaczego wspominam? Dlatego, iż po jej przeczytaniu uzmysłowiłem sobie ileż to w języku jest tych wyrażeń.

__

Użytkownik
dezCartezz

2007-03-02 00:11:04

aproksymatywnie egzemplifikując waści dywagacje, przyznać musimy tobie pełną rację s2e !

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2007-03-02 00:58:30

oj uwierz mi (nic wspolnego z uwieraniem to nie ma) to nie jest jeszcze nawet półszczyt :D teog co ja potrafie zrobic z offtopem

... ale ide spac bo juz mam taka bombe ze padne :P wiec zostawmy ten oftop na inny czas :D

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2007-03-02 00:59:49

huh? ja tez lubie duzo pisac ale ty jestes moim guru... owszem pisze glupoty ale nie w takich ilosciach - aleeee aleeee kiedys ci dorownam jeszcze tak z rok na forum esports :D

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-02 01:41:04

"O pleonazmach tez sie uczylem... tak jak i o chiazmach, metonimiach, synekdochach, oksymoronach, hiperbolach, peryfrazach, perysologiach, eufemizmach, litotach, emfazach, soletyzmach, alegoriach, peryfrazach, eufoniach, figurach etymologicznych, onomatopejach, pauzach, anadiplozach, pleonazmach, gradacjach, antyklimaksach, anaforach, epiforach, antymetabolach, hypellage, apostrofach, sentencjach i tak dalej."

O, i tutaj moderacja dala IMO piekny przyklad bezsensownego "popisywania sie" jakimis psu z zada wzietymi okresleniami :D.

Najbardziej podobaja mi sie litoty. Nie mam zielonego pojecia czym one sa :D.

__

Moderator
mefikh

2007-03-02 03:23:14

Przeczytaj moj post do konca, a zrozumiesz o co mi chodzilo, bynajmniej nie o popisywanie sie, bo niby czym? Ze umiem to wymienic? :)

Innymi slowy jest tego tyle (a to tylko czesc), ze nie ma sensu do takich rzeczy sie doczepiac, bo my nie piszemy elaboratow tylko niusy, przewaznie dosc zwiezle.

Jesli myslisz, ze sie popisuje, to przeczytaj jeszcze raz. A tak juz nawiasem mowiac, to wymienilem to z glowy, bo mialem kiedys z tego kolokwium.

__

Moderator
mefikh

2007-03-02 03:35:04

Mniemam, ze to do mnie :-)

Przeczytalem. Odebralem. Zrozumialem. Do ksiazki nie siegne, no, moze w przyszlosci :-)

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-02 04:13:53

Od razu widac ze zdanie zywcem wziete z tekstow Peji :ASD:S

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-03-02 06:56:44

racja ;]

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-03-02 07:00:56

racja ;]

__

Użytkownik
Nighter

2007-03-02 08:07:19

Prawdę mówiąc, ja równiez stoje po stronie s2e (wybacz Lu ;p). Błędy często sie zdarzaja, ale zauwaz s2e, ze czasami cos leci na szybko, jakis art pojawia sie o 6.00 rano, kiedy admin akceptuje go nawet dokladnie nie czytajac i zabiera sie za to dopiero po powrocie z pracy. Często sie tez o tym zapomina, normalne, jestemy tylko ludźmi, taka Gazeta.pl ma swoich pracowników od polonistyki, po za tym kazdy czlowiek "tam" ma wyksztalcenie dziennikarskie, co za tym idzie - polonistyczne. U nas redaktorzy to głównie ludzie chetni do roboty za nic, za satysfakcje, za odrobine dobrego slowa, zapewne dlatego tak ich denerwuje wytykanie jakichkolwiek bledow. Ja jestem maniakiem ortografii, mimo ze sam popelniam razace i nagminne bledy, dlatego byłbym za zatrudnieniem "Polonisty" (z duzej, jako ze status), aczkolwiek nie jestem pewien czy taki ktos by podołał czytac codziennie tyle tekstu ;)

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-03-02 08:13:05

Bralczyk ma bloga

__

PRO
Lucas

2007-03-02 08:16:33

No chyab zartujesz - mowisz ze na ponad 250 oosb w redkacji jakie sa/byly, nikt ni zna sie na ortografii.

Sorry - ale nie mamy o cyzm gadac.

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-03-02 08:17:36

Lucas Mulder*

__

PRO
Lucas

2007-03-02 08:20:27

Naucz sie znaczenia slowa krytyka. Oraz sprawdz czym sie rozni od krytykanctwa.

Wiele osob, dawalo nam swoje uwagi i byly one wielokrotnie uwzgledniane.

Ale w tych topichach nikt nie bluzgal i nie mowil, ze jestesmy miernoty, beznadziejni i zaraz nas zniszcza, dlatego Ty tych topicow nie widziales.

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-03-02 08:20:48

Twój poprzedni post byl podejrzanie krótki : D

__

PRO
Lucas

2007-03-02 08:38:36

Daj kase a bedzie koretka.

Sorry, ale obecnie lewe menu jest przegladane czy nie ma tam jakis nieaktualnych informacji.

Mnie trafia, ze ktos tak chamsko, wypomina bledy popelnione jeszcze przez kobe.

Niestety, ale nie moge to nazwac konstruktywna krytyka za te dwa zdania wlasnie. Co z tego ze mowisz madre rzeczy jak przyokazji sprawiasz przykrosc odbiorcy. Powodujesz, ze zajmie sie swoimi uczuciami zamiast merytoryka. To jest konstruktywne.

Nie to - jest zlosliwosc. Nie tylko pokaze jaki madry jestem, ale jeszcze pokaze jacy glupi jestescie.

__

VIP
fpp_pioti

2007-03-02 08:39:24

Nie myli się ten, co nic nie robi, o!

__

Użytkownik
e2

2007-03-02 08:48:53

s2e - ja Ci przyznaję rację. Tutaj nie ma osoby, która zna język polski.

Poczekaj aż wypatrzę jedną literówkę w twoim poście. Od razu powiem, że nie znasz ortografii i w ogóle.

Skąd się biorą tacy ludzie?

Pioti - Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

__

VIP
cwir3k`

2007-03-02 10:53:56

Lucas bierze wszystkie takie posty do siebie strasznie, pozniej biczuje sie po nocach. A ze jest prawnikiem z Gdanska, to wszedzie widzi uklady itp., tak samo jak prezydent Kaczynski, tez konczyl tam prawo, widocznie tam ucza ze wszedzie sa jakies uklady :)

Osobiscie moge zapewnic, ze literowki w wywiadach czy artykulach to wyjatki, ktore mimo wszystko znajduja sie wszedzie. Fajnie ze zwrociles nam na to uwage, bo nie zawsze jestesmy w stanie sprawdzic wszystkich tekstow, a o tych ortografach przy rejestracji konta nie mialem pojecia, bo po prostu nie rejestruje codziennie nowego konta :) a 'nick'iem' jest ortografem, wiem, sam to tepie wsrod redakcji :) Tego jednak nie poprawimy w mgnieniu oka, gdyz wymaga dojscia do kodu zrodlowego strony, a obecnie dzial techniczny portalu jest zajety wazniejszymi rzeczami :) Mimo to dzieki za zwrocenie uwagi na to, dodamy do 'to do list' :) A w przyszlosci jak znajdziesz jakas literowke, ktora nam umknie, to kliknij po prostu w iMsg i napisz o tym autorowi :)

Pozdrawiam

__

Użytkownik
e2

2007-03-02 11:32:25

:o wzruszyłem się ;p

__

VIP
bociam

2007-03-02 12:27:10

a lucas jak zawsze ...

__

VIP
SweepeR

2007-03-02 12:39:18

Hahaha, uwielbiam sposob w jaki przyjmujecie krytyke ;) I czekam na zamkniecie tego tematu ;)

__

Użytkownik
s2e

2007-03-02 12:43:48

Właśnie takiej chyba odpowiedzi oczekiwałem, bynajmniej tak powinna wyglądać odpowiedź redaktora odpowiedzialnego za pracę tego serwisu.

Nie rozumiem dlaczego zostałem zaatakowany przez wiele osób? Bo wytknąłem parę błędów jakie napotkałem w czasie czytania pierwszych linijek tekstu, później na podstronie kolejnej? Czy jest naprawdę coś złego, że ktoś wytyka (pomijam w jaki sposób) komuś lub czemuś błędy? Przecież to nic złego, działam raczej w dobrej sprawie, bo mogłem oczywiście nic nie pisać, a udawać, że niczego nie widzę. Ależ chyba lepiej przyjąć na siebie krytykę, dostrzec błąd ten, poprawić, i po sprawie.

:)

__

Użytkownik
s2e

2007-03-02 12:49:03

Skąd się biorą jacy ludzie? Tacy, którzy pokazują, że coś zostało źle napisane? To coś złego, że są tacy ludzie? To źle, że napisałem, że w paru dość kluczowych miejscach pojawiły się błędy? Mogę nie pisać, ale znajdzie się ktoś, kto ma podobne podejście i stosunek to spraw językowych, i wytknie Wam to samo. Lepiej, jak napisałem w poprzednim poście, być świadomym swoich błędów, by móc je szybko wyeliminować.

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-02 14:04:13

A to wlasnie ty, jako Szef Szefow, powinienes miec anielska cierpliwosc i dbac o jak najlepszy (nieskazitelny? :D) wizerunek esports.pl. Jak myslisz, tak calkiem szczerze, jakie jest lepsze podejscie autorow serwisu: "nie wypominajcie nam tego i cieszcie sie ze w ogole cos macie za darmo!" (pominmy, ze cale zdanie to bullshit), czy moze "jasne, juz sie za to bierzemy, dzieki za uwage!". Jak byloby w idealnym przypadku? Bledy sa integralna czescia duzych przedsiewziec i nie da sie ich uniknac. Da sie jednak na nie dobrze reagowac.

Autorzy najlepszych, tj. zbierajacych najwiecej nagrod stron www sa zwykle "skrajnie otwarci na bluzgi" - rowniez i te mniej kulturalne, ale jednak uzasadnione. Zglaszanie literowek przez uzytkownikow poprzez e-maile, imsg, komentarze czy w innej formie jest niezwykle tanim i skutecznym sposobem na pozbycie sie ich. I ostatecznie to uzytkownikom powinno sie pozostawic wybor, czy chca to zglosic przez imsg, czy w innej formie. W koncu robia to z dobrej woli i za darmo :P. A ilosc uzytkownikow, czyli czytelnikow jest tak duza, ze ten filtr moze byc naprawde skuteczny. O ile nie zniecheci sie userow do pomocy wam - a wy to wlasnie tutaj robicie.

Zlosliwosc, nie zlosliwosc - nie mozna zapomniec, o co tu tak naprawde chodzi. Zlosliwosci nie maja znaczenia. Co one wam zrobia? Jestescie ponad to. Co wam ktos powie - ze jestescie slabym serwisem esportowym i ze w Polsce sa lepsze? Bullshit, liczby mowia cos innego i dobrze o tym wiecie. Tylko ze najlepsi sami sobie powinni podbijac poprzeczke i starac sie jak najbardziej rozwijac. Nie tylko dla wlasnego dobra. Najlepsi ustalaja sila rzeczy poprzeczke dla _wszystkich_. Podniesienie jakosci tekstow na tym serwisie do tej osiaganej przez wp.pl czy jakies wielkie (i bogate) portale to juz naprawde byloby COS, nowy standard dla esportowego dziennikarstwa.

"Mnie trafia, ze ktos tak chamsko, wypomina bledy popelnione jeszcze przez kobe. "
Chamsko? Ja tam nadmiernego chamstwa nie widzialem :D. A bledy jakies tam sa i kto za nie odpowiada? Wy. Moze kiedys, gdy kobe to pisal, moglo sie wam tylko snic, ze bedziecie mieli taka popularnosc, tylu redaktorow i tak dobre (uogolniajac) teksty. Sam jeden Kobe nie jest przeciez ani polonista, ani gosciem, ktory mialby (wtedy) czas na przejrzenie wszystkiego 10x. I te pare lat temu moze i nikt na to nie zwrocil uwagi. Teraz macie grube tysiace uzytkownikow i takie rzeczy po prostu w naturalny sposob wyplywaja. Starsze elementy strony maja pod niektorymi wzgledami nizsza jakosc od tych nowszych. I to jest DOBRA wiadomosc, prawda? Idziecie do przodu. I macie teraz wiecej srodkow na poprawienie rowniez tych starszych czesci.

Wiadomo, czegos takiego nie zrobi sie od razu, w jeden dzien, ale naprawde warto sie tym zajac i nad tym pomyslec. Usuniecie literowek i chocby tych smiesznych apostrofow z obecnych i przyszlych tekstow, to bylby kolejny krok naprzod w stosunku do innych. NIE jestescie podrzednym serwisem esportowym. Polepszajac siebie, polepszacie jakosc jakby calego polskiego esportowego dziennikarstwa. Kazde wasze ulepszenie trafia z miejsca do tysiecy osob.

Pamietam, ze kiedys - nie wiem czy Ty sam nie byles autorem tego pomyslu - wprowadziliscie jakis program podniesienia jakosci i wygladu newsow. I co? Moze niektorzy nie zdaja sobie z tego sprawy, ale to zostalo wprowadzone i POMOGLO. Teksty sa wyraznie lepsze, a newsy wygladaja ladniej i przyjmniej je sie czyta - chocby te glupie zdawaloby sie obrazki, one robia swoje.

Tak naprawde te literowki i czasami pokrecone zdania to juz bardziej kosmetyka niz uber-powazny problem. Niestety poprawienie tego nie jest takie proste, bo ciezko jest takie bledy namierzyc i potem naprawic (ze wzgledu na ich rozproszenie). Ale to jest jakby naturalny, kolejny krok.


"Daj kase a bedzie koretka."
C'mon, a ile placicie jednemu, albo np. pieciu news-writerom? Ile ESReality.com placi ludziom usuwajacym tam literowki? To sie da jakos zrobic - wiadomo, ze nie zatrudnicie na ta chwile profesjonalnej korekty, ale tez nie macie profesjonalnych news-writerow. To sa ludzie o dobrych checiach i ponadprzecietnych mozliwosciach w danej dziedzinie. Nie musza byc _prawdziwymi_ profesjonalistami, ale moga pracowac podobnie jak oni. Trzeba tylko znalezc chetnych - zaczalbym od spytania samego autora tego topiku. Moze on nie nalezy do ludzi, ktorzy tylko psiocza, moze ma troche czasu - moze moglby i chcialby pomoc.

Jesli nie masz srodkow na zrobienie czegos porzadnie ze 100% pewnoscia, to mozesz chociaz postarac sie cos zrobic w ramach aktualnych mozliwosci. Samo to juz bedzie dobre.

Mysle ze ludzie powinni o bledach pisac, a wy powinniscie ich sluchac, nie dlatego ze jestescie jacys najgorsi, tylko dlatego, ze wlasnie jestescie najlepsi.

__

Użytkownik
dezCartezz

2007-03-02 14:04:43

haha dobre, nie lubie tego nie-umiejacego-sie-wyslowic-pacana, nie obrazaj mnie :F

__

Użytkownik
diGi

2007-03-02 14:14:55

Nie wytykać błędów władzy! Władza bardzo tego nie lubi... ^^

PS Wyluzujcie trochę, ajt? :)

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2007-03-02 14:36:17

czytałem wszystko do pewnego momentu. dyskusja się fajnie rozwinęła, poleciało pare off topów, aż tu nagle zaczęli pisać eseje na ten temat. to mnie strasznie irytuje - wymiana paru zdań zamienia się w felietonowe posty użytkowników. w sumie ktoś powie, że w tym nie ma nic złego - ale po co taki flejm puszczać aż w tylu zdaniach?

co do reszty topicu (topic'u ;D) racja leży po środku: s2e mógł napisać iMsg (chociaż nie znał tej zasady), a błędy są, będą i były - to jak już ktoś wspomniał jest zajęcie hobbystyczne i nie każdy musi znać się na ortografii, składni itp. jak redaktor w gazecie, dzienniku.

__

VIP
Hakan

2007-03-02 14:39:32

"Władza tak jak narkotyk
Władza to wielka siła
Rodzi miłość i lęk
Czasami też zabija"

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
rostek

2007-03-02 15:10:36

a ja mam takie pytanko, czy przypadkiem rzeczownikow nieozywionych nie odmienia sie inaczej niz przedstawil nam to Pan s2e? Wysylamy list, a nie lista. Ktos ma jakis NICK, a nie nicka, to samo sie tyczy plebejskich stacji telewizyjnych, WYSLIJ CHOLERNY SMS, a NIE SMS'A! Szalu mozna dostac ;p

__


Warning: getimagesize(http://www.paokuba.com/kuba.gif) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 409 Conflict in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9861 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie