Jak oszukuje Arc.one?

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
priAm

2006-08-14 11:38:16

Rynek dostawców serwerów gier wciąż się rozwija, stąd nowe, dotąd nieznane firmy, ciągle wchodzą do branży. Ile takich potrafię wymienić? Znam dobrze dwie bodajże najstarsze, GamesNet oraz Pifpaf, GamePad, od niedawna Shooters, a czy słyszeliście kiedykolwiek o Arc.one?

Przyglądając się [url=http://www.arc-one.pl/]stronie[/url] internetowej owej firmy spotkamy się z kompletnym brakiem umiejętności przekazywania informacji, co nie jest dobrym bodźcem, gdy zastanawiamy się nad wyborem hostingu, ale nie o tym będzie mój news. Chciałbym tu, na największym serwisie eSportowym, przybliżyć wam pewną sprawę, która dotyczy Arc.one.

Wszystko zaczęło się na początku bieżącego roku, kiedy to jeden z przedstawicieli Arc.one zaproponował panom [flag=pl] vaderowi oraz [flag=pl] olivkowi współpracę. Oferta bohatera tej historyjki brzmiała mniej więcej tak: Zróbcie nam stronę, kod plus grafika w trzy/cztery tygodnie. Damy wam za to pieniądze oraz nieograniczoną ilość serwerów. Mimo tego, iż jedyną formą kontaktu ze zleceniodawcą był komunikator internetowy, chłopaki postanowili podjąć się roboty. Podwinęli rękawy, jeden zajął się grafiką, drugi oskryptowaniem i tak w kilka dni po terminie 'sajt' był gotowy. Reprezentant Arc.one, niejaki [flag=pl] nedd obiecywał przelew ustalonej kwoty pieniężnej zaraz po tym, gdy twórcy wrzucą efekty swojej pracy na FTP. Jak nakazał, tak zrobili, lecz jedynym wynagrodzeniem za trud i pracę były dwa serwery testowe na okres dwóch tygodni. A gdzie obiecane pieniądze i nieograniczona ilość serwerów? “Firma” Arc.one zwyczajnie oszukała programistę i grafika, nie wypłacając im żadnej kwoty. Sprawa do tej pory nie jest wyjaśniona, a piszę ku przestrodze, abyście szerokim łukiem omijali ludzi, którzy chcą zarobić na naiwności innych.

Arc.one to nie tylko oszuści. Znani są również z dziwnej strategii eliminowania konkurencji, tudzież innych uchybień w ich pracy, ale to tematy na oddzielne newsy.

[source=http://www.puls.jor.pl/]puls.jor.pl[/source]

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl.

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2006-08-14 11:44:13

oszuści, brzydko mówiąc - srać na nich

__

VIP
b0b3k_

2006-08-14 11:48:28

no no szefu xpada zwiał do... irlandi :sss

__

VIP
w1tek

2006-08-14 11:49:41

oni chyba "sponsoruja" serwery reprezentacji coda.. nie?

__

VIP
priAm

2006-08-14 11:53:04

zgadza się

__

Użytkownik
k3moT

2006-08-14 11:53:45

Nic nie można im zrobić, bo nie było żadnej umowy na piśmie.
Na gg to można sobie rozmawiać...
btw: Najpierw się przelewa pieniądze, a dopiero później pokazuje projekt. W razie niedomówień jest dowód w postaci przelewu.]
Wykonując takie prace przez internet trzeba się liczyć z ryzykiem.
Mądre głowy.

__

VIP
priAm

2006-08-14 11:55:15

oczywiście masz racje, ale z drugiej strony warto pokazać pozostałym jak wykorzystują naiwność innych aby zarobić..

__

Użytkownik
icee

2006-08-14 12:06:31

w interneci większość umów jest przyjmowanych na gębe, bez żadnych papierków i podpisików, ale jakoś nikt nie próbuje być tak "cwany", by ciąć innych w chu*a.
Nie rozumiem, czy oni uważają się za sprytnych, jeśli nie dotrzymali umowy słownej i nikt formalnie nie może im niczego zarzucić? Błąd. Rynek esportowy jest na tyle mały, że takie gówno szybko nie zatonie, a esportowcy i ludzie zarabiający na nim myślą i są w stanie ocenić takie zagrania. Ja raczej arc.one już nie wróże zbyt dobrej przyszłości.

__

Użytkownik
pawelloo

2006-08-14 12:13:05

postapili zle, jezeli to jest prawda bo przeciez nie mozna miec 100% pewnosci, anyway zawieranie umow na "gebe" gdzie chodzi o konkretne sumy wydaje mi sie smieszne, i to przez gg czy jakis inny komunikator ;]

__

Użytkownik
vh

2006-08-14 12:33:58

pojawienie sie tego jako news uwazam za spory błąd ze strony zarządu. Nie powinni puszczać "prania "brudów" na główną. Temat na forum - git, niech będzie, można dyskutować itp, ale nie news :|.

Co nie znaczy ze popieram Arc.one.

__

VIP
Hakan

2006-08-14 12:47:27

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl.

Od wyrazania subiektywnych opinii autora chyba sa kolumny a nie newsy na stronie glowej serwisu?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
priAm

2006-08-14 12:50:49

kolumny i newsy, to nie jest pierwszy taki news

__

VIP
Hakan

2006-08-14 12:56:33

Nie przypominam sobie newsow z taka wzmianka, ale coz - moze mnie pamiec zawodzi albo nie ta kategoria.

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
priAm

2006-08-14 12:58:29

[url=http://esports.pl/?id=post&post_id=1879313488]click[/url]

[url=http://esports.pl/?id=post&post_id=1879352864]click[/url]

pierwsze z brzegu : )

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 13:38:54

Arc.one to nie tylko oszuści. Znani są również z dziwnej strategii eliminowania konkurencji, tudzież innych uchybień w ich pracy, ale to tematy na oddzielne newsy.

Co to ma znaczyc??? Dostalem wczoraj wiadomosc od nieznajomego z linkiem do gamepadu www.gamepadlo.xt.pl, sa tam opinie o serwerach gamepad-u. Mialem opis z tym linkiem na gg, a dzis pisze do mnie admin GamePADu i podaje mi link do tego news. Proste... konkrencje trzeba tepic...

Rozmwowa z Adminem GamePAD-u
GamePAD2 12:11:50
czytaj esports.pl pierwszy news od gory
GamePAD2 12:12:00
chcesz rozglosu bedziesz go mial

Sami skomentujcie...

Co do tej sprawy! Kur.. bo innaczej napisac nie moge! Pieniadze zostaly wyslane w styczniu na konto chlopakow vadera i olivera, a teraz po 7 miesiacach sie obudzil!? Prosta sprawa dostali pieniadze i je wydali... Bylem dzis w sadzie popytac sie troche... i sprawa bedzie wyjasniona w inny sposob. Btw. Napisali ze mielismy za www zaplacic ze oszukujemy klientowm, ale dowodow maja 0 kompletne 0!!! Dodam ze maja po 16 lat (vader i oliver) Pozdrawiam!

__

VIP
Van Helsing

2006-08-14 13:55:42

Myślę, że mój kolega redakcyjny nie napisał tego bo mu kazano, tylko pozbierał informacje w necie. Sam pokazywał mi na podstawie czego pisał. Jeżeli macie dowody wpłaty to myślę że sprawa zamknięta, jeżeli jednak nie to troche źle.

Moim zdaniem admin gamepadu nie mial z tym newsem nic wspólnego. Może się mylę?

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
priAm

2006-08-14 14:07:12

Nie mylisz się. Gdybyśmy mieli pisać newsy na zlecenie innych ludzi to byłoby to wszystko bezsensu. Dostałem link, popytałem kilku ludzi i na podstawie źródła napisałem newsa, wszystko w tej sprawie. Nie wiem jaki związek ma z tym admin GamePadu, ale znalazłem jego gadu, zapytałem o co kaman. Troche mi wyjaśnił i aby najlepiej zobrazować mi firmę Arc.one dał mi link: http://panel2.netgamer.pl/arc2.jpg. Umowa, która zawiera pełno błędów nie ma mocy prawnej, może się myle, ale takie coś to również próba oszustwa?


Nie wiem constantine, jak wygląda sytuacja między Tobą a adminem GamePada, ale to sprawa pomiędzy wami i mnie do tego nie mieszaj.

__

VIP
Nor

2006-08-14 14:53:52

Oszukali mnie! Banda Polskich decydentow!

__

Użytkownik
unit10

2006-08-14 15:25:31

Acha. Czyli to że mieli po 16 lat oznacza że można dzieciaków wyruchać(oszukać:) ?!?!

__

Użytkownik
klawisz

2006-08-14 15:39:07

Powiem tak...

Za tą grafike bym więcej nie dał niż 2 serwery testowe :C

Co do GamePADu - kiedyś robiłem grafikę dla Pana Michała, Gamepad.pl. Do dziś nie doczekałem się 50 zł ...

Nie wiem po co pisać takie newsy. Wielokrotnie byłem oszukiwany, jeśli chodzi o zapłate za grafikę i nie pisałem o tym newsów, bo wiedziałem, że takim ludziom kiedyś potknie się noga...

__

Użytkownik
szefo

2006-08-14 15:52:50

To jest umowa ? Usmialem sie jak nigdy :D Moja srajtasma jest lepiej skonstruowana.

Constantine pisz sobie co chcesz, ale postaraj sie choc raz nie walic bledami jak gnojem po polu. Do tego czasu twoja gadka zupelnie mnie nie przekonuje, szczegolnie ze ta wojne prowadzisz SAM. Naucz sie szacunku do ludzi z ktorymi rozmawiasz chocby poprzez wylaczenie emocji na czas kiedy odpowiadasz.

__

PRO
girith

2006-08-14 15:57:28

fajna "umowa" :DDDDDDDDDDDDDDD

__

Użytkownik
szefo

2006-08-14 16:22:18

I ten podpis prosto z gimnazjum :D Nie no prajsles :]

__

Użytkownik
w1n

2006-08-14 16:25:24

tacy duzi a w mikołaja wierza :D

__

Użytkownik
adi

2006-08-14 17:26:44

;u

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 17:27:50

Boshe pier... juz to wszystko! Zamiast sie cieszyc ze jest nowa firma hostingowa w polsce, ze spadna ceny to wy odrazu skreslacie firme, dzieki 16 latka, ktorzy nie maja ani 1 dowodu!!! News powstal dzieki adminowi GamePAD-u... prosze bardzo miejcie sobie takie firmy jak GamePAD, napewno wzrosnie zainteresowanie zagranicznymi serwerami.... Ja tej umowy nie pisalem, zobaczcie kto ja pisal (podpis), a kim ja wogole jestem. Takze odemnie wara... Pomiedzy arc-one, a gamepad jest "wojna' ze tak powiem...

KOMENTARZ #16 , ODPOWIEDŹ NA #15
Sluchaj jest ten dokument bylem juz w sadzie pytac sie itp... a to ze dam ta kopie to dla mnie nie jest juz po sprawie!!!, bo zniszczyli reputacje naszej firmy na ktora pracowalismy przez 7miesiecy!!! Pomysl sam logicznie!?

*Z gory sorry za ort. ale ja juz nie mam sily (po treningu + zenujaca spr.)

__

Użytkownik
voodoo|norad

2006-08-14 17:32:50

To jest żałosna sprawa znowu... JAK MOŻNA PUBLIKOWAĆ COŚ TAKIEGO?
Przeczytaliście chociaż temat poświęcony temu napisany na stronie Puls-Gaming? Tam są 2 opinie, a Wy ZNOWU niszczycie marke tej firmy opierając się na tym co pisze jedna strona!!!!!!! JESTŚCIE POPROSTU NIEPOWAŻNI!

PS. to co mnie dobiło najbardziej:
"Arc.one to nie tylko oszuści. Znani są również z dziwnej strategii eliminowania konkurencji, tudzież innych uchybień w ich pracy, ale to tematy na oddzielne newsy."

Eliminacje konkurcencji, do tego wybitnie żałosną stosują inne firmy hostingowe. Ale akurat to mogą zrozumieć tylko Ci, którzy posiadają numery gg osób z tym związanych. (nawet Wam podpowiem, jest wymieniona wśród tych super znanych firm u góry)

To już nawet nie jest śmieszne z tym co robicie...

__

VIP
priAm

2006-08-14 18:02:25

Po pierwsze, "a tej umowy nie pisalem, zobaczcie kto ja pisal (podpis), a kim ja wogole jestem. Takze odemnie wara.."

Zauważ ciołku, że nikt tu nie wiąże Cie z tą umową. Poza tym wara to do psa, nie do człowieka, jw., troche szacunku.

Po drugie, nie skumałem nic a nic co chciałeś mi powiedzieć w tej wiadomości:
KOMENTARZ #16 , ODPOWIEDŹ NA #15
Sluchaj jest ten dokument bylem juz w sadzie pytac sie itp... a to ze dam ta kopie to dla mnie nie jest juz po sprawie!!!, bo zniszczyli reputacje naszej firmy na ktora pracowalismy przez 7miesiecy!!! Pomysl sam logicznie!?

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 18:03:52

voodoo|norad Nieznam Ciebie, ale dzieki za wsparcie. Jestes kolejnym powaznym czlowiekiem, ktory nas wspiera. Dodam do komentarza w/w uzytkownika, poraz ktorys to zdanie "Artykul opublikowany przez 2 osoby: vadera oraz oliwerka, ktorzy maja po 16 lat. Te osoby otrzymaly pieniadze na konto + 2 serwery na miesiac (wedlug nich serwery mialybyc na jakis tam dluzszy czas... a to ze zostaly wylaczone, to postanowili zrobic wielkie "hallo" zrobic nam;/). Opublikowaly jakis smieszny artykul w którym oskarzaja nas o robienie ludzi w "konia" i najzabawniejsze jest to ze nie maja ani 1 dowodu. Wy to rozumiecie!? NIE MAJA ZADNEGO DOWODU! :| "

__

Użytkownik
oLiVeK

2006-08-14 18:07:32

constantine przestań się wymądrzać bo na temat naszego wieku za przeproszeniem gówno wiesz, jestem na tyle dorosły żeby mieć dowód i prawko mówie również o vader'ze.
A co do wpłaty pieniędzy na konto bankowe, jakim cudem one mogły do nas trafić w styczniu jak wszystko zaczeło się w połowie jak nie poźniej stycznia.

Zresztą skoro pieniądze zostały wysłane to czemu nam nie pokazaliście dowodu wpłaty ?
Jedyną odpowiedź jaką słyszałem wyglądała coś w stylu tej "pieniądze zostały wysłane na konto"

__

VIP
priAm

2006-08-14 18:09:26

to już jest was dwóch, keep moving!

to Ty zrozum, że w środowisku sceny, gier itd. nie potrzeba niezbitych dowodów, zdjęć, nagrań wideo czy logów z gg, aby uwierzyć. Gdyby wszystko byłoby ok, chłopaki nie robiliby takiego zamieszania. Swoją drogą ta umowa arc.one + Twoje wypowiedzi jeszcze bardziej utwierdzaja mnie w przekonaniu, że jednak coś było tam nie tak. Winny się tłumaczy panie kolego.

Poza tym pisze się 'wielkie halo', a nie wielkie 'hallllllllllllo'.

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 18:09:47

Napisales w komentarzu: "wystarczy okazac kopie wplaty i jest po sprawie"... a ja Tobie odpowiedzialem: "Sluchaj jest ten dokument bylem juz w sadzie pytac sie itp... a to ze dam ta kopie to dla mnie nie jest juz po sprawie!!!, bo zniszczyli reputacje naszej firmy na ktora pracowalismy przez 7miesiecy!!! Pomysl sam logicznie!? "

Wiec to ty napisales news-a... jeszcze rozmawiales o tym z Adminem GamePAD-u, a nie ze mna, vaderem i oliverem.... nie no smiech ...

__

Użytkownik
oLiVeK

2006-08-14 18:11:19

A no i dodam jeszcze, że jesteś totalnie żałosny jak na "dorosłego poważnego człowieka?" bo jak by nie mówić kolejnym aspektem jest fakt, że wy nie macie również dowodu wpłaty na nasze konto bankowe.

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 18:12:02

Pff.. dlaczego nagle po 7 miesiacach sie obudziliscie!?

__

Użytkownik
voodoo|norad

2006-08-14 18:12:14

I dlatego sprawa jest śmieszna. Nikt nie ma dowodów, tak samo Ty Olivek, a zniszczyliście im reputacje. Nie można pisać takich rzeczy "bo tak mi się podoba"
Na drugi raz spiszcie umowe, nieważne czy będzie niesamowicie dobrze napisana czy coś, poprostu ją spiszcie, zachowajcie dowody wpłaty itp, a nie piszcie od razu tak hańbiące newsy. Nie wnikam też w Wasz wiek, ale jeśli naprawde macie te 18 lat to chyba powinniście przemyśleć co robicie...

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 18:13:51

Aha wiec stary sluchaj... ja napisze artykul "GamesNET Klamcy - ... zrobilem dla gamesnet strone www.... lecz nie zaplacili mi itp...." i mi tez uwierzysz tak? Smiech.. pozdrawiam

__

VIP
priAm

2006-08-14 18:16:51

nie, nikt Ci nie uwierzy, bo nie zasługujesz na to, na szacunek.

__

Użytkownik
oLiVeK

2006-08-14 18:16:53

norad wracając do dowodów:
- my mamy tą stronę na kompie
- oni nie mają dowodu wpłaty (czyli to samo jak by nie wpłacili)
- na stopce strony arc.one jest wyraźnie napisane Projekt strony: glgroup.com

constantine natomiast wracając do Ciebie to nie wiem czy wiesz, ale sprawa nie wyjaśnia się z dnia na dzień do wszystkiego trzeba czasu przez te rzekomo 7 miesięcy cały czas maile do administratorów arc.one wysyłaliśmy, a odpowiedź była "pieniądze zostały wysłane na konto", tak więc ile można czekać sam powiedz.

__

Użytkownik
constantine

2006-08-14 18:17:26

Nic nie da sie zrobici kolego... trudno POLSKA, widac jak wyglada POLSKA SCENA E-SPORTU. Najgorsze jest to ze publikuja takie newsy o firmach....

__

VIP
priAm

2006-08-14 18:18:19

Kufa, gdzie Ty widzisz, żebym pisał "wystarczy okazac kopie wplaty i jest po sprawie" ?! -.-

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3960 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie