Obudowa Gladius 600 Pure Black

Dostosuj

Wygląd zewnętrzny

Pierwszym podpunktem tej recenzji będzie wygląd zewnętrzny, obudowa Gladius 600 Pure Black jak sama nazwa wskazuje jest koloru czarnego, który znakomicie do niej pasuje. Ta oto czarna skrzynka zbudowana została ze stali SECC oraz tworzyw sztucznych, które zostały użyte jako materiały wykończeniowe do takich rzeczy jak przednie kratki, czy zaczepy utrzymujące dyski. Obudowa wygląda estetycznie oraz elegancko, nadaje się zarówno dla koneserów, jak i zwykłych użytkowników, a jej wymiary to 438x480x200 mm.

 


Teraz spojrzymy na każdy kąt, każdą ścianę i opiszemy jak ona wygląda. Zaczniemy od szczegółowego spojrzenie na front Gladiusa 600, lecąc od góry ukazują nam się wcześniej wspomniane kratki, w których możemy umieścić cztery napędy o wymiarze 5,25", co uważam za wystarczające jak dla normalnego użytkownika. Schodząc niżej widzimy panel z przeróżnymi wejściami, a w nim przycisk POWER, RESET, dwa porty USB, jeden E-SATA oraz wejście na mikrofon i słuchawki. Pod panelem z wejściami znajdują się jeszcze trzy kratki, w tym jedna z logiem producenta, lecz nic już tam nie możemy umieścić, ponieważ za nimi znajduje się wentylator.

 


Czas na widok z góry, na tak zwanym dachu są wycięte dwie kratki, mające na celu lepsze chłodzenie narządów wewnętrznych. Są one wykonane z wielu małych sześciokątów, co dodaje obudowie mrocznego charakteru. Obracamy całość i widzimy prawy bok Gladiusa, który właściwie jest pusty, jedyne, co możemy na nim zaobserwować to uchwyt na zdejmowanie tej pokrywy. Zobaczymy czym nas zaskoczy lewa strona, znajdują się na niej dwie takie same jak na górze kratki, przy czym tym razem umożliwiają one dodatkowo podgląd wnętrza obudowy.

 

 

Kolejny obrót i mamy tył, który jest jedną z ważniejszych rzeczy w obudowie, od razu rzuca się w oczy 120-sto milimetrowy wiatraczek również w kolorze czarnym. Obok niego mamy wolne miejsce na zainstalowanie panelu płyty głównej, a pod spodem ukazuje się siedem śledzi na karty rozszerzeń. Pozostał nam tylko spód Gladiusa, na którym widzimy cztery gumowe nóżki uniemożliwiające ślizganie się, muszę przyznać działają niezawodnie, a za nimi kryje się jeszcze filtr.

 

1. Wstęp | 2. Wygląd zewnętrzny | 3. Wygląd wewnętrzny | 4. Funkcjonalność

5. Obudowa w praktyce | 6. Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • mandarin

  #1 | mandarin

  2010-06-23 13:13:28

  Test obudowy bez umieszczania w niej "bebechów"?

  Jak wygląda sprawa wentylacji, tak ważna dla graczy?

  Czy obudowa dobrze wycisza dźwięki ze środka?

  Jaka utrzymuje się temperatura wewnątrz?
 • esportfun

  #2 | craven

  2010-06-23 16:37:57

  Obudowa jest świetna, można powiedzieć hit sezonu. Silentium ostatnio zawojowało peryferiami, Gladius 600 i Fortis HE1225 sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2288 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2023

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie