quasi-dziennikarstwo @ esports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
grubka

2007-02-02 17:02:57

Aha - pierw jestesmy amatroami a potem jak nie tym sposobem idzie, to "nie zaslugujemy na miano przyjaciol".
Nie rozumiem?

Jak Cala scena UrT pokazala - nie warto bylo sie starac, bo winicie nas za swoje bledy.
Tak dokładnie - naszym błędem było zwrócenie się do "kolegów z profesji" z prośbą o pomoc.

__

PRO
Lucas

2007-02-02 17:24:08

Bo chwial - ale na poczatku nas jada.

Aha - jak ktos mi mowi "pomoz mi wniesc szafe na 4 pietro" a potem mowi "no bierz juz, a ja tu postoje" - to jestem zly ze nie pomoglem? Tak?

Sorry - ale pomoc komus w czyms, a zrobic cos calkowiecie za niego to co innego.

Last but not least - my naprawde tym newsem pomoglismy graczom. Lepszy burdel tu, niz dyskusja u Romana G. po publikacji w Fakcie.

__

Użytkownik
grubka

2007-02-02 17:31:45

Nigdy nie nazwałem Was amatorami.

ktoś podchodzi do mnie i mowi: "pomoz mi wniesc szafe na 4 pietro" a szafa ta rozlatuje sie bo ma 20 lat i długo już nie posłuży, to mówie mu: "Sorry, kolego ale nie ma sensu bo za nim ją wniesiemy ona sama sie rozleci".

Tego samego oczekiwałem od Was: "sorry, nie napiszemy, bo mogą z tego wyniknąć nieprzyjemności" a nie "AHAHA dowalimy im !!!!!! chcą reklamy to im ją zrobimy !!!!!"...

__

Użytkownik
Cnotek

2007-02-02 18:07:27

Bardziej trafny bylby przyklad jak ktos podchodzi i mowi: ,,pomoz mi wniesc szafe na 4 pietro" na co osoba proszona idzie po mlotek, rozwala szafe i wnosi ja w kawałkach.

__

PRO
Lucas

2007-02-02 18:11:38

Nikomu nie dowalilismy. Nie pojawila sie ani nazwa turnieju ani nazwa sponsora.

I tu jest roznica.

__

PRO
Lucas

2007-02-02 18:13:12

-> #44

__

Użytkownik
grubka

2007-02-02 18:19:07

z tym, że źródło dokładnie mowi kto, co i jak ...

__

PRO
Lucas

2007-02-02 18:22:49

Kazdy news ma u nas zrodlo.

Dwa - malo ludzi klika w nie.

Zrobilismy dobrze, za pare lat zobaczycie ze bylo to sluszne.

__

Użytkownik
Cnotek

2007-02-02 18:23:24

,,Niejaki klan, BiezZaNooZ, postanowił zorganizować turniej 1 na 1"

mysle ze nic wiecej nie potrzeba zeby sie dowiedziec o kogo i o jaki turniej chodzi.

__

Moderator
mefikh

2007-02-02 19:33:50

[url=http://esports.pl/?id=post&post_id=1879404069]Przyganial kociol garnkowi[/url].

__

Użytkownik
e2

2007-02-02 20:20:49

hehehe :]

__

Były Redaktor
raul

2007-02-02 20:32:08

Co do tego subiektywizmu to nie popadajmy w paranoje. Np. wyszukałem informację, że na Asus Winter 2007 nie będzie Quake. Poinformowałem o tym raczej z zasmuceniem, a nie podałem suchego faktu. To juz oznacza, ze jestem stronniczy? Czy tez, ze jestem redaktorem serwisu czysto Quakowego i z gory dostosowalem sie do reakcji uzytkownikow? A moze wogole powinienem sobie dac spokoj, bo jestem subiektywny? Trzeba po prostu odnalezc zloty srodek, albo przynajmniej sie do niego zblizyc. A wiec luz! Kazdy sie stara jak moze! Badziej doswiadczeni powinni poprostu instruowac zoltodziowow. Pozatym jestesmy tylko ludzmi, i nikt z nas nie nazywa sie Tomasz Lis ani Kamil Durczok. Trzeba sie poprstu starac i wyciagac wnioski z wlasnych bledow.

__

VIP
grubyBubu

2007-02-03 09:37:51

Dobrze ze ty umiesz pisac :D
A i tak najlepsze sa ostatnio komentarze :D Twoj news 5 komentarzy 3 twoje.
gg

__

Użytkownik
kaboom

2007-02-03 10:31:06

na pewno lepiej niż ty, dyskusji na ten temat raczej nie ma.....

a co do komentarzy - ja to wpływu nie mam, pewne tematy są interesujące i wtedy jest masa komentarzy, pewne są czysto informacyjne i te mają zwykle znikomą ilośc odpowiedzi, żaden argument to co mi tu jakieś wymyślasz bzdury

__
Cybersport.pl

VIP
grubyBubu

2007-02-03 10:50:44

Jak sie pisze 10 razy wiecej i 10 razy wiecej czasu na to poswieca to juz trzeba by bylo byc debilem zeby nie byc lepszym.

A co do 2 czesci komentarza to niestety nie zrozumiales aluzji :)

__

Użytkownik
unit10

2007-02-03 11:09:06

Komentarz Mava w tym newsie:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja prawie nigdy nie związuję pierwszego a czasami nawet drugiego akapitu z tematem, albo robię to bardzo pośrednio. Najpierw nawiązanie do jakiejś dziedziny życia, filozofii albo ciekawych faktów dotyczących danego zdarzenia i dopiero potem przejście do meritum sprawy.

I uważam, że tak właśnie powinny być konstruowane kreatywne teksty, nie tylko newsy



Dla mnie kreatywność w pisaniu newsów znaczy dowolność i własna inwencja, w każdym razie nie "trzymanie" i patrzenie jak szpak w pi**e utartych szablonów. Więc jak ktoś doda troszkę swojej opinii i napisze "coś" więcej niż suche fakty już źle?

Poczytaj GW, Dzinnik, Fakt czy inne gazety i zauważ że ten sam news o polityku jest napisany w 3 różnych wersjach, w jednym go chwalą, w drugim jadą a w 3 gazecie jest napisany neutralnie.

Zresztą jak wiesz dziennikarstwo można podzielić na kilka rodzajów i tu mamy do czynienia z non-profit, więc jak dla mnie jest to pisanie nieprofesjonalne(nie wiem czy dobrze piszę) i nie można wymagać od ludzi co jeszcze się uczą pisania jak W NY Time.

Zresztą czytając esp codziennie to takich newsów jest coraz mniej a szkoda bo czasem lepiej przeczytać stanowisko autora niż sam "suchy" fakt :)

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2007-02-03 11:44:47

widza to ale to olewaja i tak oddali by glosy na rodakow a robienie igly z widly to mozesz tez zostawic sobie na siakies nowe forum (frugo?)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-03 12:44:15

A co to ma do tematu? Ten news był pisany dla jaj, a nie na poważnie, jeśli nie zauważyłeś.

__

PRO
Lucas

2007-02-03 12:46:42

Kto jest grzechu niechaj pierwszy rzuci kamien.

Sorry - ale jestes hipokryta, bo sam bedac redem robiles to co krytykujesz teraz.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-03 12:48:55

A swoją drogą, nawet nieźle się uśmiałem czytając to dzisiaj :D

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-03 12:54:45

Jeśli mi się kiedyś taka wpadka jak z przytoczonych w poście zdarzyła, to przepraszam. Jakby mi ktoś zwrócił na nią uwagę, to bym poprawił. Ale ten news to były jaja, nic pisanego na poważnie, więc przytaczanie go jest bez celu. A te podlinkowane chyba były pisane w zupełnie innym tonie, prawda?

Ale tak, jestem cynikiem i hipokrytą. Tylko co to ma do rzeczy skoro zwyczajnie w przekonaniu wielu, jak widzę, mam rację?

__

VIP
priAm

2007-02-03 13:40:25

o nożach też były jaja a posłowie LPR zamawiali pięć piw...

__

PRO
Lucas

2007-02-03 13:47:40

No to moze nie bedziesz wypominal w tonie nauczycielskim co mamy robic jak sam miales wpadki.

Nie lubie pisowskiej argumentacj w stylu "jak my robimy tak to jest ok, ale jak inni tak robia - to be".

Byl juz jeden wojewoda i juz nie jest, bo chcialo mu sie ostatniego sprawiedliwego grac.

Zasady etyczne, ktore wyminiles dawno stosujemy. Jedyna nowoscia na serwisie bedzie to ze bede bezwglednie wymagal, aby komentarz byl w oddzielnym akapicie. Znasz poradnik i wiesz, ze zawsze ma byc on na koncu.

Tyle - wiecej nie bede na ten temat dyskutowac, bo nie widze sensu uzerania sie z zawistnimy jednostkami, ktore nie byly w stanie sprostac innym wymaganiom na tym serwsie a teraz graja znawcow.

eSports.pl nie jest dziennikiem, nie jest gazeta, nie jestesmy dziennikarzami. Robimy co uwazamy za stosowne i robimy to dobrze.

I nie ma tu wielu - tylko garstka reprezetujaca typowa polska zawisc.

EOT

__

VIP
priAm

2007-02-03 14:00:46

mh, jeśli jednak były to jaja, to nie rozumiem czegoś. Piszesz news typowy dla śmiechu, aby się pośmiać i kogoś rozbawić, w którym podchodzisz baardzo luźno do tematu, niemal w stylu bloga, a mi wypominasz, że robie własne komentarze w newsie?

Jak kiedyś powiedział ktoś mądrzejszy od Ciebie i ode mnie:

Sorry - ale jestes hipokryta, bo sam bedac redem robiles to co krytykujesz teraz.

__

Użytkownik
e2

2007-02-03 14:37:09

a tam mądrzejszy :P że niby Lucek? :D

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-03 15:43:31

Przypominam, ze raczej nikt tutaj (a przynajmniej ja - nie chce pisac za wszystkich) nie traktuje siebie jako profesjonalnego dziennikarza. Serwis ten nie jest komercyjny, pisza tu ludzie ktorzy robia to tylko i wylacznie dla czytelnikow i rozwoju e-sportu w Polsce. Pamietaj tez prosze o tym, ze latwo jest krytykowac... trudniej zas dac cos od siebie zupelnie bezinteresownie :).

__
eSport 4 life!

VIP
j0k3r!rA

2007-02-03 15:46:57

Przeczytaj tytul mojego newsa i polacz dalej z trescia - moze zrozumiesz, ze chodzi tam tylko i wylacznie o propozycje glosowania na POLAKÓW. Chec wparcia ich, tudziez pomocy polskiemu gamingowi. Nie brales tego pod uwage, prawda?

Zauwaz rowniez, ze w tytule widnieje znak zapytania ("?"), ktory sprawia iz zdanie to ma sens pytajacy, zatem odbiorca ma mozliwosc WYBORU.

Nikt nikogo do niczego nie naklanial, prosze Cie Mav_ nie popadaj w skrajnosc.

__
eSport 4 life!

VIP
Pajda

2007-02-03 17:51:33

Owszem, ale jest informacja i jest komentarz. Podstawowa zasada jest, ze komentarz nie powinien sie mieszac z informacja i powinien byc stonowany. Jasne nikt nie wymusza by sie tego trzymac, ale cala burza rozgorzala na dobre w momencie gdy zamiast informacji jako news pojawil sie jeden wielki komentarz. Idealem bylo by gdyby pojawila sie informacja jako news i owy komentarz jako nasza kolumna. Kto wie moze nawet inni autorzy zainteresowali by sie tematem i napisali wlasne teksty na ten temat.

__

VIP
priAm

2007-02-03 18:27:19

ciii, to ironia ; P

__

Użytkownik
Rzeźnik

2007-02-03 20:47:35

Trochę subiektywnej opinii nie zaszkodzi, przede wszystkim jestem za zachowaniem równowagi:). Można oddzielić część ze swoim komentarzem od merytorycznej cześć newsa. Czasami taka subiektywna ocena sytuacji dostarcza czytelnikom nowych informacji, redaktor może łączyć fakty, wiadomości i małe plotki i wyprodukować jakąś sensowną myśl.

Oczywiście wiele zależy jakiego rodzaju jest ten komentarz....

__

Użytkownik
FrD

2007-02-04 02:56:25

typowa polska zawiść... to brzmi pisowsko dosyć, przecież ten portal nie znosi krytyki, gdy ktoś powie cokolwiek negatywnego ( nawet w dobrej wierze ) to jest zaraz szczuty, smutne :/

__

Użytkownik
e2

2007-02-04 09:58:20

Nie znosi? Znosi bardzo dobrze, ale nie od człowieka (quasi-dziennikarza), który najpierw robi coś co sam nam później wypomina.

__

VIP
guandinek

2007-02-04 12:07:18

Jeśli się w coś angażujesz to Twój profesjonalizm, nawet jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania, polega na tym, że robisz to dobrze, dążąc do perfekcji.

Tyle.

Mav ma 100% racji. I nie pisz mi cwirek/lucas/ktoś inny z redakcji, że krytykuję tylko dlatego, że mnie już tu nie ma. Gdy byłem jeszcze w redakcji kumar popełnił takiego samego newsa, i bez chwili zastanowienia napisałem mu co o tym myślę.

Tłumaczenie, że nikt z Was (poza Pajdą rozumiem) nie jest dziennikarzem jest śmieszne.

Lucas: zamiast 10stronicowych poradników jak dodać obrazek i źródło, wystarczyło napisać co to jest informacja prasowa w ujęciu dziennikarskim i przestrzegać tego tak samo jak rozmiarów obrazków. I nie było by takich problemów.

__

VIP
d00mer

2007-02-04 12:44:38

Dobrze wiesz, że to nie jest prawda.

__

PRO
Lucas

2007-02-04 13:09:42

Sorry - ale musiales sie dopierdolic.

Odrzucam argumentacje bez czytania bo:

Primo - jestes bylym redem.
Secundo - nie jestem dziennikarzem i teraz bede caly czas temu zaprzeczal. Sorry, ale jezeli w sensie prawnym bede dzienikarzem to bede odpowiadal za wasze bluzgi, nie bede.
Tertio - wiesz jak wyglada poradnik i wiesz, ze sa to 2 strony. I wiesz ze obrazki i zrodla to nawet nie pol strony. Wiec po prostu ten argument nie jest wart polemiki, bo przegiales na starcie.

__

VIP
guandinek

2007-02-04 13:50:58

Jakbym napisał, co w nim jest to znów byś się czepił, że wywlekam wewnętrzne sprawy serwisu.

A i Ty i ja wiemy, że tego o czym napisałem w nim nie ma. Przynajmniej nie było w momencie w którym żegnałem się z redakcją.

Redaktor naczelny używający wulgaryzmów na głównej stronie swojego serwisu? Nice one :) Zapominasz chyba, że to nie rozmowa ze mną na gg, gdzie mogłeś sobie przeklinać do woli :)

Poza tym wcale się nie czepiam, ale nie pamiętam kiedy ktoś na tym serwisie przyjął krytykę. I pewnie się tego nie doczekam ;)

Pozdrawiam, mimo wszystko:)

__

PRO
Lucas

2007-02-04 13:59:33

Tak - ci ktorzy mnie znaja i widza ze publicznie klne, to wiedza, ze nie warto w jakikolwiek sposob sie wychylac, bo sytuacja jest juz zla.

Zaraz bedzie koniec jakiejkolwiek krytyki.

Nigdy nie doczekasz sie przyjecia swojej krytyki. Dlaczego? Bo nie umiesz krytykowac.

Nie potrafisz. Przyklad "10 stron". Sorry, ale jak ja nadepne jeden kwiatek, a ty mowisz "ej, czemu depczesz kwiaty, czemu niszczysz trawnik i inne rosliny, rozdeptales calosc", to jak ja mam przyjac krytyke? Mam przytaknac?

Co innego, jak powiedzialbys "zdeptales jeden kwiat". Nie mialbym zadnego pola manewru, jak przyjac krytyke.

Wiec o czym mam dyskutowac? Ze DWA newsy z ponad 3600 newsow na rok sa zle!!!!!!!!! Bo ktos znalazl USTERKE i jedzie na CALA zawartosc merytoryczna serwisu???

Sorry - ale to jest zwykle pieniactwo. Na dyskusje z pieniaczami nie mam czasu.

__

Użytkownik
Spider6

2007-02-04 15:31:23

nie ma to jak dobre stosunki na linii userzy - zarząd ;S

__

Użytkownik
nergal

2007-02-04 17:05:36

te 2 przykłady i tak nie wpłyna na to ze esport jest najlepszym zrodłem info i najbardziej wiarygodnym ten kumar moze jakis beginer:P

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 18:14:31

Nikt tutaj nie napisal zadnej wymowki, bo nie ma po co. Ja przynamniej staralem sie wytlumaczyc coniektorym "krytykom" (widzisz, tez wasz biore w cudzyslow ;) - zastanow sie nad tym), ze to nie jest komercyjny serwis i nikt tutaj nie jest z zawodu dziennikarzem. Nie podobaja wam sie newsy? Przykro, idzcie czytac owned czy inne strony gdzie w zwyklych newsach mozna znalezc setki bledow, na stronach multiklanow w 80% newsy o ich druzynach i w calej reszcie rowniez brak rzetelnego kunsztu dziennikarskiego - dlaczego? bo dziennikarstwo e-sportowe jest na takim samym poziomie, jak i sam e-sport w tym kraju.

eSports.pl to portal dla graczy od graczy (glownie), robimy to dla was - krytykowac mozesz sobie bledy w tekstach na wp, onecie czy innym komrecyjnym serwisie, bo tamci ludzie dostaja za to pieniadze i wymagany jest od nich profesjonalizm.

Porozmawiaj sobie na ten temat np. z karmakiem, on dobrze zdaje sobie sprawe ze na esp wszyscy staraja sie jak moga byc profesjonalni, ale nikt tutaj sie dziennikarzem nie nazywa - on pracuje dla GGL, gdzie wymagany jest od niego profesjonalizm. Zarowno tamtejsi pracodawcy, odbiorcy jak i cala scena sa daleko przed nami. Do tego to sie wszystko sprowadza.

Przyklad - z eSports robi sie komercyjny serwis, zajmuje tylko kilkoma kluczowymi scenami, zwalnia 80% obecnej redakcji - zostaje kilku oplacanych. Zastanow sie czy wowczas ktos z naczelnych lub nawet sam piszacy pozwolilby na taki news, jakich przyklady podal Mav_?

Odpowiem Ci: Ja sam bym takiego newsa nawet nie publikowal.

__
eSport 4 life!

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3621 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie