quasi-dziennikarstwo @ esports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 18:16:27

aha, jeszcze jedno: Mowisz i uczysz o profesjonalizmie - przeczytaj swoj bodajze przedostatni news na esp i sam sobie odpowiedz: [url=http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879283812]http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879283812[/url]

heh.

__
eSport 4 life!

VIP
V!ct!M

2007-02-04 18:31:31

Ale macie życiowe problemy :S

__

VIP
SweepeR

2007-02-04 19:06:19

Po pierwsze, nie "ucze" o profesjonalizmie, tylko staram sie dyskutowac ;) Nie mam podstaw do tego zeby o tym "uczyc".

Po drugie, co takiego zlego jest w przytoczonym przez Ciebie newsie? Jedno zdanie komentarza na samym koncu (zgodnie zreszta z polityka serwisowa, ktora naklania do dodawania swoich opinii)? Komentarz, ktory nawet do niczego nie naklania, nie kaze nikomu na nic glosowac, etc.? Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, wiec prosze o wytlumaczenie.

Po trzecie, zreszta, news ten jest sprzed poltora roku. To dosc dawno, jesli chodzi o nauke i rozwoj pisania. Jak chcesz to Ci wyszperam jakis moj prehistoryczny debiutancki tekst z 2000 roku i wtedy dopiero bedziesz mogl mowic, ze sie nie znam na pisaniu ;) Wszyscy sie caly czas uczymy i caly czas sie rozwijamy. Dzisiaj na pewno nie napisalbym takiego newsa - raczej poszedlbym w [url=http://www.valhalla.pl/news1627-CPL-stawia-na-Quake3.html]tym[/url] albo [url=http://www.valhalla.pl/news1142-Warcraft-3-w-dyskotece.html]tym[/url] kierunku. Chociaz i juz teraz, w tych dwoch newsach widze pare rzeczy nad ktorymi musialbym popracowac.

__

VIP
SweepeR

2007-02-04 19:24:17

OK, ja to wszystko doskonale rozumiem. Tylko zawsze myslalem, ze trzeba sie porownywac do lepszych, a nie do gorszych i ciagnac w gore, a nie w dol. Na owned moze robia full bledow (nie wiem, nie czytam), a GGL jest lepsze (jak sam mowisz, chociaz im tez sie wpadki zdarzaja), wiec ja wnioskuje z tego, ze nalezy olac owned i wzorowac sie na GGL. A wierz mi, zeby redagowac takie teksty jakie tam sa nie trzeba dostawac $1500 miesiecznie. Wystarczy tylko chciec ;)

(Skoro juz o porywnywaniu sie do kogos mowa, to ja osobiscie wzoruje sie na news.bbc.co.uk bo wg mnie tam pojawiaja sie najlepiej zredagowane teksty.)

Wspominasz o Carmacu - tylko nie wiem czy wiesz, ale zanim sciagnelo go GGL to dobrych pare lat za frajer pisal na ESReality.com. I tez robil to bardzo dobrze, na wysokim poziomie, z duza czestotliwoscia. Po prostu chcial.

O to sie wszystko rozchodzi - o to czy komus sie chce czy nie.

I w zupelnosci rozumiem, ze nie wszyscy musza byc zainteresowani w rozwijaniu siebie pod katem redaktorskim. Wiele osob traktuje to na luzie, jako hobby i nie przywiazuje do tego jakiejs wiekszej wagi. Ja z tym nie mam problemu. Ale zdaje mi sie, ze akurat osoby, ktore biora udzial w tej dyskusji powinny byc tym tematem jak najbardziej zainteresowane ;)

Powtarzam znow - no hard feelings. Nie chce nikogo krytykowac, nikogo nie chce mieszac z blotem i pokazywac jak ma wykonywac swoja robote. Chce tylko sklonic pare osob do zastanowienia sie nad i owym ;) Zeby zamiast wymyslac sobie wymowki dlaczego jest tak a nie inaczej, zmotywowaly sie do rozwijania samego siebie ;)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:30:29

Nie napisałem, że popełniałem błędy. Nie wiem, być może popełniałem, chociaż tego nie pamiętam. Ale na pewno nie takie jak tamte, nigdy w życiu bym, zachowując trzeźwość umysłu, nie napisał takich głupot.

I bardzo dobrze, że będziesz takiego czegoś wymagał. Bardzo mnie to cieszy.

Nie zawiść, nie życzę nikomu źle. Źle to odbierasz. Po prostu wkurza mnie taki całkowity brak obycia z podstawowymi zasadami pisania na serwisie, który codziennie odwiedzam.

Wielu z Was mnie teraz odbiera za kogoś, kto nie lubi esp. Ale gdyby tak było, nie pisałbym tego, tylko to olał. A zwracam Wam uwagę z zupełnie innych powodów.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:32:20

ALE jeszcze co do słów "i robimy to dobrze" - być może, ale nie pamiętam w momencie kiedy pisałem, ani kiedy wchodziłem na serwis i robiłem to ponownie po paru minutach / godzinach, żeby news był cofnięty do podglądu tylko i wyłącznie przez jego marną jakość etyczną.

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 23:32:32

hehe, to nie zawody ;)

Ja nie mam zamiaru chwalic sie tekstami. Staram Ci sie tylko cos uzmyslowic, co trzeba albo chociaz mozna sprobowac szerzej pojac.

powodzenia.

__
eSport 4 life!

VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 23:34:57

Czytaj komentarz #79 - moja odpowiedz do SweepeRa Tobie tez powinna wystarczyc ;)

gl w pisaniu, szkoda ze juz nie u nas.

__
eSport 4 life!

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:35:10

Piszesz news typowy dla śmiechu, aby się pośmiać i kogoś rozbawić, w którym podchodzisz baardzo luźno do tematu, niemal w stylu bloga, a mi wypominasz, że robie własne komentarze w newsie?


Brak mi słów stary, ten komentarz powinni dać do śmiechu warte :)

Tak, wypominam Ci. News pisany dla jaj, a news pisany w tonie zupełnie poważnym i bardzo, w pewnym sensie, wzniosłym, jak na tematy tutaj zwykle poruszane - TAK, WYOBRAŹ SOBIE, ŻE TO DWIE RÓŻNE RZECZY :))

*ed: błąd w znacznikach

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:37:33

Pisałem, piszę i pewnie pisał będę =) Po prostu nie zawsze tutaj. Ale za to codziennie Was odwiedzam i nie chcę widzieć na serwisie, który mam w zakładkach takich "kfjatków"!

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 23:38:05

"news napisany dla jaj" - przeczytaj sam siebie

ktos tu mowil o szacunku dla czytelnikow :)

__
eSport 4 life!

VIP
j0k3r!rA

2007-02-04 23:40:37

dokladnie! hehe :)

a jednak jednego zwolennika mamy!

__
eSport 4 life!

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:43:15

Sorry, ale jakoś czytelnikom to się spodobało - popatrz na liczbę wyświetleń newsa i na jego popularność. To czegoś chyba dowodzi :P

Poza tym, nie pisałem o takich poważnych sprawach, tylko o jakiś artykule. Rzecz na raczej mało istotna w porównaniu do tego, co się na tym serwisie na codzień ukazuje. Więc można do tego podejść z dystansem.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:47:08

Ten komentarz powinien być nuke'nięty ;))

Każdemu zawsze takie komentarze modzi/admini nuke'ują, ale samym sobie najwidoczniej nie :P

hehe, nie no, teraz jestem troszkę złośliwy :P

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-04 23:51:17

Nie no, co jak co, ale kabooma bardzo szanuję jako reda. On pisze informacje w taki, choć nieco oszczędny sposób, to jest bardzo obowiązkowy (ciężko się doszukać dzisiaj kogoś z taką cechą) i do tego jego styl jest bezkonfliktowy. A te dwie cechy całkowicie przesłaniają ten mały niuans.

Świetny red moim zdaniem. Jeden z najlepszych.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:00:19

co z tego, że różne, skoro obie są złe i siebie warte? Zrobiłeś ten sam błąd, co rzekomo ja, napisałeś newsa dla śmiechu a ja szyderczego, bez względu na to, komu przypadł do gustu a komu nie jest on zły, bo ma się nijak do regulaminu i polityki, zatem jesteś ostatnią osobą, która powinna mi czy komuś innemu to wypominać.

__

PRO
Lucas

2007-02-05 00:02:07

Tak jestes upierdliwy.

Jest multum nukowanych komentarzy pisanych i przez redow i przez modow...

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:06:30

Jeśli dalej nie czaisz, to ja się poddaję. Przeczytaj to co napisałem wcześniej 5 razy i kiedy uchwycisz sens mojej wypowiedzi, dopiero wtedy spróbuj ze mną polemizować.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:08:03

Szkoda, że redaktor naczelny używa takiego słownictwa. Zwykły user miałby już dawno znukowany koment.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:26:52

#wecare

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:32:19

Nie odpisywałbyś wcześniej, gdyby Ci to tak do końca wisiało.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:33:13

popatrz na liczbę wyświetleń newsa i na jego popularność. To czegoś chyba dowodzi :P



noże, przez 4 dni - wyświetleń: 1540; popularność - 82%; i co z tego, skoro news jest zbyt kontrowersyjny? Co z tego, że Twój miał dużo wyświetleń, skoro mijał się z polityką serwisową i innymi regulaminami, które naruszyłeś? Hipokryta.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:33:47

ps. Świetna postawa! Teraz stwarzacie podstawę do bluzgania na Was w momencie, kiedy znukujecie jakikolwiek post za pojedyncze przekleństwo!

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-05 00:36:43

lol

__
eSport 4 life!

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:36:48

Weź Ty człowieku zacznij używać jakiś argumentów Z SENSEM, ok? Bo mi naprawdę nie chce się Tobie odpisywać.

Poza tym, nawet jeśli tak do końca chcesz, żeby traktować Cię poważnie nawet teraz - odpowiedziałem na Twoje argumenty już w swoich poprzednich postach i nie mam nic do dodania w świetle tego, co napisałeś przed chwilą.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:37:03

Szkoda, że redaktor naczelny używa takiego słownictwa.



#wecare

Jak odejdzie z eSports.pl też przestanie się przejmować sprawami serwisu i denerwować, za to będzie nas pouczał jak mamy pisać, podczas gdy sam robił identyczne błędy.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:38:56

Szkoda, że redaktor naczelny używa takiego słownictwa.




#wecare

Jak odejdzie z eSports.pl też przestanie się przejmować sprawami serwisu i denerwować, za to będzie nas pouczał jak mamy pisać, podczas gdy sam robił identyczne błędy.

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:40:34

Weź Ty człowieku zacznij używać jakiś argumentów Z SENSEM, ok? Bo mi naprawdę nie chce się Tobie odpisywać.



No tak, ale jeśli się nie mylę, przytoczony przeze mnie argument jest..Twoim argumentem?

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:41:13

ps. o, właśnie lola zauważyłem =)

http://img157.imageshack.us/img157/940/beznazwy2ss5.jpg

:))

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:44:03

Hehe, no jednak temat spotkał się z taką aprobatą, że wątpię, żeby był bezsensowny =)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:45:34

No... jeśli w ogóle zrozumiałem dobrze o co Ci chodzi, bo wątpię. Aż tak niejasno piszesz.

Whatever, idę spać. Dobranoc =)

__

VIP
priAm

2007-02-05 00:46:04

Jeśli dalej nie czaisz, to ja się poddaję. Przeczytaj to co napisałem wcześniej 5 razy i kiedy uchwycisz sens mojej wypowiedzi, dopiero wtedy spróbuj ze mną polemizować.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 00:48:59

Przeczytałem, pobieżnie bo pobieżnie, ale jednak i chyba czaję... sęk w tym, że Twoja wypowiedź dalej nie trzyma się kupy i dalej opowiadasz rzeczy, które zwyczajnie nie mają sensu.

Więc polemikę na tym etapie, chyba, że masz coś jeszcze sensownego do dodania, kończę.

__

VIP
j0k3r!rA

2007-02-05 00:53:04

:)

spokoj juz dzieci... dobranoc

__
eSport 4 life!

VIP
priAm

2007-02-05 00:53:55

1. Przytaczasz m.in. moje newsa, który ma bardzo dużo wyświetleń (biorąc pod uwagę krótki okres czasu) + 82% popularności i piszesz, że jest on zły ze względu na treść.
2. Ktoś pisze, że Twój news jest zły, bo jest napisany dla jaj.
3. Odpowiadasz, że jest ok, bo ma dużo popularności, a to przecież o czymś świadczy.

Czego tu nie rozumieć? Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada ; )

__

PRO
Lucas

2007-02-05 06:11:07

No i jak zwykel

Jezdzenie na maksa. Po porstu szkoda mi slow.

Jakie slownictwo???????????? Pokaz inne przyklady. No wskaz mi gdzie indziej klne. Nie - napsialem jedne slowo, to odrazu wieszaja psy jakbym klnal co drugi komentarz.

Bo nie ma sie do czego doczepic. Po porstu nie masz sie czego czepic, to czepiasz sie czegokolwiuek i wyolbzymiasz na maksa, ze po prostu argument staje sie smieszny.

__

VIP
-=eXe=-

2007-02-05 11:33:39

odnośnie przytoczonych newsów kumara, jokera i mava. kumar gdzieś tam napisał że oba newsy (jego i mava) są siebie warte to chyba tylko potwierdza teorię że newsy tego typu pojawiają się na tym serwisie i te 2 podlinkowane w temacie nie były wyjątkami, tyle że news mawa w odróżnieniu do 2 pozostałych podobał mi się (może nie powinno się go nazywać newsem raczej czymś w rodzaju felietonu), [url=http://www.esport.pl/?id=post&post_id=1879448389&commens=fullthreads#2]tu[/url] jest temat przedstawiony w inny sposób niż u kumara i w komentach nie ma potępiania tego turnieju co prawda ten temat ma 200pare wyświetleń a nie ponad 1000, usprawiedliwianie że nie zna sie tych zasad (przedstawionych w temacie) bo nie jest się dziennikarzem trochę dziwne bo takie rzeczy wie chyba każdy (nawet ja osoba która jedzie na 2jach-3jach z polaka)

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

VIP
Nas1R

2007-02-05 11:40:01

napijcie się mleka :)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-05 13:02:09

hahahah, stary, klasyczne :D

Wg. mnie takie czepialstwo też jest poronione. My point is, modzi / admini prawie zawsze nuke'ują nawet posty z pojedynczym przekleństwem. I nie mów mi, że tak nie jest, bo albo dobrze wiesz, że mówiłbyś nieprawdę, albo nie jesteś na czasie z tematem "jakie praktyki się tutaj stosuje".

__

Użytkownik
t2

2007-02-05 13:13:34

Przeczytalem mala garsc wypowiedzi z tego tematu, nasuwa mi sie jedno spostrzezenie.

ESports.pl kreuje sie na profesjonalny portal - macie Zarzad, podzial na sekcje, osoby o wyzszej i nizszej hierarchii, polityke serwisowa etc. Na kazdym kroku chcecie uchodzic za profesjonalistow w dziedzinie dostarczania informacji o sportach elektronicznych w Polsce, co zreszta niezle wam wychodzi.

Ale - kiedy ktos wam cos zarzuca - zaslaniajcie sie tym, ze nie jestescie licencjonowanymi dziennikarzami. Dobrze wiecie, ze jesli chodzi o etyke mediow to wy tez temu podlegacie, jesli chcecie isc naprzod lub chociazby zostac w miejscu, w ktorym jestescie teraz. Czy chcecie czy nie - macie duzy wplyw na to, co mysla tysiace ludzi zwiazanych z esportem i jak postrzegaja wydarzenia z poszczegolnych scen, tlumaczenie, ze piszecie dla przyjemnosci i nikt wam za to nie placi jest bynajmniej nie na miejscu.

Tez jestem zdania, ze turniej, w ktorym glowna nagroda sa noze to zly, nawet bardzo zly pomysl, ktory moze zostac tylko obrocony przeciwko spolecznosci graczy, ale to mozna bylo zalatwic inaczej - felietonem.

__


Warning: getimagesize(http://img157.imageshack.us/img157/940/beznazwy2ss5.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7310 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie