Wypowiedz się na temat forum eSports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
Redaktor Naczelny
rml

2009-12-16 00:47:53

Od kilku miesięcy wewnątrz naszej redakcji ewoluowała koncepcja nowego forum eSports.pl. Z pewnych bliżej nieokreślonych przyczyn właśnie dziś stwierdziliśmy, że czas pomysł ujawnić i zapytać o zdanie Was - naszych czytelników. Zapraszamy do udziału w ankiecie, czy bylibyście skłonni poświęcić dotychczasowe forum serwisu (i całe jego archiwum), aby zastąpić je zupełnie nowym?

Koncepcja zakłada stworzenie forum dyskusyjnego z prawdziwego zdarzenia, samodzielnego w stosunku do strony, działającego w oparciu o uznany silnik, podzielonego na wiele tematycznych części, oraz posiadającego liczną załogę opiekunów i moderatorów wyłonionych z licznej społeczności naszego serwisu. Co istotne, konta użytkowników prawdopodobnie mogłyby zostać zintegrowane z kontami na eSports.pl, więc dodatkowa rejestracja nie byłaby konieczna.

Niestety, w żaden sposób nie jest możliwy import starej treści na nowe forum. A więc jego dotychczasowa - tworzona od lat - zawartość przeszłaby w całości do historii. Nie jest to operacja łatwa do przeprowadzenia, a decyzja łatwa do podjęcia. Dlatego zachęcamy do głosowania w dostępnej w prawej części strony ankiecie, a także do wyrażania swojej opinii w komentarzach. Jak powinna wyglądać przyszłość forum dyskusyjnego eSports.pl? Zapraszamy do debaty.

__

ex-Redaktor
exilek

2009-12-16 02:14:06

O ile na starej stronie forum oraz ogólnie cała strona tworzyły bardzo zgraną całość, to już na nowej, tak fajnie nie jest i myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zmiana, którą proponujecie :)

__

Użytkownik
chester020

2009-12-16 03:56:54

Wroccie do starego layoutu strony, bo obecnie w ogole nie ogarniam tej strony, jest beznadziejnie zrobiona, kiedys sie wchodzilo wszystko bylo ladnie i przejrzyscie. Teraz wchodze tu tylko zeby poczytac komenty na forum, glownie qwego (ale pewnie nie tylko ja daze sympatia tego uzytkownika :)) no offence oczywiscie!

__

Użytkownik
puunk91

2009-12-16 06:07:06

A będzie amnestia dla wcześniej zbanowanych userów ?

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-12-16 07:27:27

Ja tam jestem całkowicie za nowym forum ! Pamiętajcie o tym żeby na nowym forum wprowadzić layout z phpbb3 czyli avatar i cała reszta jest po prawej.

Jest to zgodne z zasadą, że ważniejszy jest tekst i pierwsze na co mają się rzucić oczy użytkownika to właśnie treść posta a nie kto go napisał.

Jeżeli byłaby możliwość podania linka do zawartości starego forum tylko do odczytu no to też bym się nie obraził.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
iVon3ry

2009-12-16 08:55:50

aktualne forum jest bardzo prymitywne wiec powodzenia w budowie nowego

__

Użytkownik
wiecek.

2009-12-16 08:56:34

Jestem, za pod warunkiem, że nie będzie trzeba się po raz drugi rejestrowac i najwazniejsze, ZBANOWANI UŻYTKOWNICY, NIE BĘDĄ MOGLI Z NIEGO NAGLE ZACZĄC KORZYSTAC

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-12-16 09:26:25

Po zmianie layoutu i tak ~20% starego poleciało w kosmos. Przesiadka na jakieś zacne invision lub vbulletin to bardzo dobry pomysł. Dotychczasowe forum musi jednak pozostać w 100% jako archiwum (dostępne do przeglądania bez możliwości postowania, o ile jest taka możliwość) jako spuścizna tych wszystkich lat. Potencjalna możliwość wpływu na forum przez użytkowników (moderatorzy), to dobry pomysł.

100% AGP approved :D

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-16 10:01:43

Niby się dużo nie udzielam na forum i dogaduje zazwyczaj pandzie ale osobiście jestem ZA nowym forum.

__

VIP
blacktyger

2009-12-16 10:14:45

Myślę, że ze zmianą laya poszło ~60% starych użytkowników, a kiedy teraz jeszcze zrobi się osobną stronę i nie będzie takiej możliwości kontroli jej z głównej strony to pójdzie 60% z tamtych 40..

Niemniej jeśli to to zostanie jako archiwum to nie mam nic przeciwko.

Chętnie pomoderuję za frajer, ostatnio mam pracę, przez którą już nawet demotywatory oglądam.

__

VIP
Van Helsing

2009-12-16 10:30:01

Może być ale bez rejestracji tylko powiązane konta. Ludzkość to naród leniwy. Również mogę pomóc przy moderacji bo mimo wszystko tu zaglądam a forum jest w opłakanym stanie.

Dodatkowo byłoby miło jakby to forum zostało jako archiwum, gdyż po co marnować tyle lat. a tak to nowe forum się przyda, oj przyda, aby okiełznać to co się tu czasami dzieje :D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
napzord

2009-12-16 11:12:55

qwe jeśli przeczytasz to to proszę pokaż mi te screeny czy te archiwum jak wyglądał stary layout.
Co do forum to czemu nie. Tylko ciekaw jestem co jeśli cała “dyskusja” się tam przeniesie. Co ja wtedy będę czytał na esp.pl ? ;D

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Redaktor Naczelny
rml

2009-12-16 11:59:48

tybek

to z forum.esports.pl do esports.pl jest tak daleko że nie da rady kliknąć w link i przejść stąd tam ?

__

Użytkownik
mandarin

2009-12-16 15:35:21

Osobne forum? Chyba żartujecie... Jeśli zostanie wyłączone to z eSp, to stracicie większość userów.

Tak, pod warunkiem, że:
1. Pozostanie wbudowane w główny serwis
2. Będzie skutecznie moderowane
3. Wróci system plusów
4. Wyglądem będzie przypominać forum ze starego eSp
5. Jedno konto dla serwisu i forum
6. Dostęp do dotychczasowych wątków

__

Użytkownik
qwe

2009-12-16 15:40:09

http://web.archive.org/web/20030320054114/http://www.esports.pl/ - najstarszy lay esports (dla tych co jeszcze nie widzieli)

http://web.archive.org/web/20080103195606/esports.pl/?id=post&post_id=1879543197&comments=fullthreads#6 - stare forum esports
Drzewa odpowiedzi, plusowanie. Gdy najechalo sie na jakis temat kursorem w okienku pojawiala sie informacja kto byl autorem ostatniego posta i o ktorej godzinie go napisal.
Jak przegladam archiwa to dopiero zauwazam jaka masa osob zniknela z esp w ciagu ostatnich 2 lat

Bylo dobrze, ale poprzez mase zaniedban ta strona stracila mocno na atrakcyjnosci. Jedynie forum trzyma ta strone przy zyciu.

__

Użytkownik
chester020

2009-12-16 16:13:14

No ten drugi link qwego (jak esports bylo w bieli) jest najlepszy. Mowie o calej stronce, byla przejrzysta, czytelna i intuicyjna.

__

Użytkownik
mandarin

2009-12-16 16:28:00

Otworzyłem link od qwe ze starym eSp i... łezka mi się w oku zakręciła. Zacząłem czytać tamte newsy! Stare eSp było... było piękne.

__

VIP
j3sh

2009-12-16 19:36:44

tak jak pisały osoby wcześniej:
- ostatnio dodane wbudowane w stronę
- jedno konto do wszystkiego
- dobrzy moderatorzy
- sporo kategorii
- system plusów
- lay podobny do strony esp
- no i archiwum obecnego forum

__

VIP
zoom

2009-12-16 20:11:28

@mandarin

Stare eSports.pl było portalem ludzi dorosłych którzy coś sobą reprezentowali, mógłbym się pokusić o male porównanie do Polish Trackera. Były zasady którymi każdy się kierował był rygor który nie był tyrania lecz każdy wiedział ze za pisanie bzdur zostanie zbanowany lub jego posty usunięte. Większość użytkowników szanowała się i prowadziła ze sobą dyskusję na poziomie, nie zawsze obchodziło się bez chamstwa jednak nie było takiego chlewu jaki jest teraz. Z reszta ranking użytkowników jest tego doskonałym przykładem.

Jeśli chodzi o nowe forum to napisze krótko i treściwie: “Jeśli w burdelu śmierdzi to się kurwy wymienia a nie ściany maluje”
Obojętnie czy dacie PHP10 czy zrobicie super nowoczesny layout to i tak niczego nie zmieni. Prestiż tej strony umarł dawno temu. Jestem jedna z osób które pomagały tworzyć ta stronę od samego początku i na prawdę jest mi wstyd bo praca Igora i Kobe’go, slx’a czy Lucasa poszła psu w dupę. Dużo lepszą zmiana była by zmiana polityki strony i wprowadzenie rygoru niż tworzenie jakiegoś zbędnego forum.

__
Play more promode.

VIP
joCkero

2009-12-16 20:35:14

@zoom

“zmiana polityki strony” by tu nie przeszla,

jesli prawda jest to, co ostatnio ktos wspomnial tutaj na forum, to obecny wlasciciel eSports.pl nie chce cokolwiek zmieniac

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-12-16 20:45:14

Nowe samodzielne odpada.Chyba ,że było by ono tak jakby scalone ze stroną coś ala egiełda.com.pl lub tak jak dawniej na pclab.pl.Czyli po kliknięciu na komentarze/skomentuj odsyła nas na forum do konkretnego wątku.Coś na pewno można wymyślić.Choć to i tak będzie mało bo trzeba to jakoś scalić ze strona a sądząc po prędkości zmian zachodzących na esports.pyl to chwile na to poczekamy.

__

Użytkownik
puunk91

2009-12-16 20:54:29

Moderatorzy nic nie robią, w ogóle nie reagują innych banują za spam a takiego cowa nie.

Pytam się czemu?


To taki przykład.

__

Użytkownik
qwe

2009-12-16 21:03:56

Mozliwe, ze jest tylko jeden sposob by ta strona mogla odzyc- musi sie zmienic wlasciciel strony.
Przestancie klikac w reklamy, ustawcie adblocka na strone esports.pl i najwazniejsze- nie wynajmujscie serwera z shooters poprzez esports.
Problem jest jednak taki, ze musiala by to zrobic wiekszosc uzytkownikow, glownie gracze CoDa i CS’a.

Od jakiegos czasu sledze teoretyczna wartosc samego serwisu esports.pl i widze, ze w przeciagu roku spadla o jakies 20%
Wlasciciel pakuje coraz wiecej reklam, obecnie juz w takich miejscach, ze bez wlaczone adblocka na ta strone nie wchodze.

Moze zmniejszenie przychodow z serwisu zmusi wlasciciela do zmiany polityki badz pozbycia sie tego serwisu za jakas sensowna sume pieniezna- i mam nadzieje, ze nowy wlasciciel wyprowadzi ten serwis na prosta. alleluja

__

Użytkownik
kapiy

2009-12-16 21:34:54

ta ankieta ma niezbyt dokładne pytania

__

Użytkownik
napzord

2009-12-16 21:59:23

@rml
Ja problemu nie widze ale nowi userzy mogą być zbyt leniwi aby przeglądać forum.

BTW Zobaczcie na ten link. Temat o wojnie w Iraku i czy jest ona potrzebna :D

http://web.archive.org/web/20030324100540/www.esports.pl/?id=post&post_id=1091#0 Szkoda mi tych ludzi. Naiwniacy.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
Areas

2009-12-16 22:25:36

@zoom

Sorry że to powiem zoom. Ale z tego co widziałem na pt masz konto 10 tygodni więc co Ty możesz wiedzieć? Chyba że miałeś wcześniej jakieś inne konto, ale nie porównuj esportu.pl do polishtrackera... PT miało i zawsze ma swoje żelazne zasady i jeżeli coś się nie podoba czy czegoś nie rozumiesz = out. A esport.pl? Jest to strona dla wszystkich, i nie możesz mieć o to żalu. Coraz więcej ludzi ma dostęp do internetu, więc i Ci “mniej inteligentni” ludzie wchodzą tutaj na portal i wkurzają wszystkich. Ale co poradzić? To jest portal a nie strona dla koneserów którzy chcą sobie powspominać jak to fajnie było kiedyś. Jak chcesz zawsze możesz sobie założyć forum dla starych esportowców.pl i tam sobie będziecie banowali i zabraniali pisać “dzieciom neo”.

Wg mnie wszystko jest okej jak jest teraz. Do nowego laya strony się już przyzwyczaiłem a na forum i tak rzadko wchodzę więc może zostać tak jak jest. Jestem tylko za tym żeby zrobić porządek z ludźmi którzy prowokują siebie nawzajem. Bo niedługo zrobi się tutaj tak samo jak w komentach na wp.pl czy onet.pl ;p Pozdro. I no offence.

__

VIP
ZnowuJa

2009-12-16 22:39:32

HAHAHAH w drugim linku od qwe moj artykul jest pierwszy i jestem najpopularniejszy na serwisie - 2007/2008 to byly czasy. Teraz esp jest... (dkonczcie sami) ale nie ma sie co martwic. cybersport (jesli chodzi o serwis informacyjny) tez jest bardzo slaby :/

__

VIP
zoom

2009-12-16 23:10:55

@chuck
Skoro wypowiadam się i porównuję coś do czegoś to widocznie mam na ten temat swoje zdanie oraz doświadczenie, na PT mam konto od ładnych kilku lat i świetnie wiem jak wyglądają tam reguły. Jeśli bym tego nie widział nie używam bym ich jako przykładu.
Szkoda że nie potrafiłeś wyciągnąć wniosków z tego co napisałem i Twoja ocena jest dosyć płytka skoro uważasz że chodzi mi o banowanie ludzi i tworzenie hermetycznego środowiska. Tak jak pisałem wyżej debile zawsze będą ale można zmusić ich do myślenia. Prosty przykład; przeglądnij sobie forum Hardware znajdziesz tam 50 tematów jaka myszkę kupić lub tematy pt. “Bonifacy ma cheaty hahahhaha” w którym pojawiają się komentarze typu “h3h3” “l0l” itd...
jeśli administracja zacznie wyciągać jakieś konsekwencje z tego typu zachowań czyt. tematów lub komentarzy które są bezsensowne i niczego nie wnoszą wtedy ów “ancymonek” pomyśli dwa razy zanim napisze kolejny bezsensowny komentarz albo założy dwudziesty temat o tej samej tematyce. Na pytanie co zyskamy możesz odpowiedzieć sobie sam. Podsumowując serwis eSports.pl od długiego czasu jest uważany za najlepszy w Polsce serwis poświęcony profesjonalnemu graniu i brany za swojego rodzaju autorytet i wczuj się w role przyszłego sponsora np. PGS’u lub FF który musi zapoznać się ze scena i z ludźmi z którymi będzie w jakiś sposób współpracować i co widzi ? Również sam sobie możesz na to pytanie odpowiedzieć.

__
Play more promode.

Użytkownik
qwe

2009-12-16 23:21:58

@chuck

Sorry, ale patrzac na Twoj wiek w profiu sadze, ze nie wiesz jak esports wygladalo jeszcze 5 lat temu, choc moze sie myle.

Nie, nie jest ok. Jest bardzo zle, jesli nie powiedziec tragicznie.

To jest portal a nie strona dla koneserów którzy chcą sobie powspominać jak to fajnie było kiedyś. Jak chcesz zawsze możesz sobie założyć forum dla starych esportowców.pl i tam sobie będziecie banowali i zabraniali pisać “dzieciom neo”.

Tu chodzi o ZASADY. Obecnie na esports nie ma zadnych zasad- dlatego poziom jest taki niski.
Posluze sie tutaj przykladem reformy edukacji- kiedys, gdy jeszcze do szkoly zapewne nie chodziles, na lekcjach utrzymywany byl wzledny spokoj- nikt nie wazyl sie podniesc glosu na nauczyciela, nikt nie odwazyl sie zrobic czegos glupiego z prostego powodu- mogles zostac ukarany.
Dzisiejsze esports, to taki system szkolnictwa po reformie- banda idiotow moze robic co chce na lekcji a nauczyciel patrzy na to biernie.

Tak jak nauczycielom zakazano karcic uczniow, tak prawdopodobnie zakazano moderatorow doprowadzac ten serwis do porzadku, bo dla obecnego wlasciciela esports nie liczy sie poziom tego serwisu- dla niego moze byc to drugi pudelek, liczy sie liczba odwiedzin i klikniecia w reklamy lub wyslania SMSa za serwer do gry.

Gdy po 10ciu latach od skonczenia szkoly wejdziesz na lekcje do gimnazjum dostaniesz takiego samego kopa jak po wejsciu na esp po 5ciu latach przerwy.

Jak bedziesz mial dzieci to tez pozwol im by robily wszystko co chca- szybko wejda ci na glowe i ciezko bedzie ci ich oduczyc zlych nawykow.
Pogladaj sobie patologie w programach typu “superniania” - 15 lat temu to bylo nie do pomyslenia- smarkacz dostalby kablem po dupie to by tydzien siedzial cicho. Analogia jest doskonala, bo brak zasad, regul ma taki sam skutek na kazdej plaszczyznie.

Zarzad esports.pl jest tragiczny, wlascicielowi w ogole nie zalezy na tym serwisie i wszystko wyglada tak jak wyglada.

Moze na nowy rok zbiorka kasy by wykupic esports i zrobic z tym burdelem porzadek? Raven by sie tutaj przydal i razem z Jurkiem Owsiakiem dali by rade...
Niestety trzeba poczekac az ten serwis totalnie zdechnie i ktos przejmie inicjatywe.



@tybek

Faktycznie, ale ja w tamtych czasach tak samo myslalem. Popieralem Busha i ta bande idiotow. Tu sie nie ma co wstydzic bo tak kazdy myslal- dlatego DEMOKRACJA jest najidiotyczniejszym ustrojem jaki jest mozliwy i wkrotce sporo o tym napisze :) Tym razem bedzie to porzadny artykul anizeli moje belkoty ktore wypisywalem pare miesiecy temu.


@mis
2003-2007 - to byly czasy...
2008 byl juz taki sobie (no i ta fatalna reforma)

Ja pamietam jeszcze z jakim rozmachem prowadzono relacje z gliwice CPMA, wywiady z graczami, typowania zwyciezcow, artykuly o faworytach.
To byly zlote czasy esports.pl




edit:

W 100% zgadzam sie z zoomem.
Slabym ogniwem jest tutaj fatalny zarzad.

Tak jak pisze zoom- na forum jest totalny balagan.
Tworzy sie 50 tematow- kupie/ sprzedam a wystarczy dodac jeden prosty dzial o nazwie giełda i tam mozna dobijac interesow nie spamujac tym samym forum.

Glupie tematy typu “sprzedam 100 golda w Tibii- tylko powazne propozycje” powinny byc natychmiast usuwane a autor powinien dostac uzasadnione ostrzezenie.

Zakaz uzywania przeklenstw to powinna byc podstawa- mozna tego oduczyc forumowiczow i zmuszac ich do budowania konstruktywnych wypowiedzi tymczasem w tej sferze zadne dzialania nie sa podejmowane.

__

VIP
zoom

2009-12-17 00:05:02

To bardzo fajne uczucie jak nawet 1 osoba na 1000 widzi co tutaj się dzieję i potrafi czytać ze zrozumieniem i obiektywnie ocenić sytuację dziękuję Qwe.

__
Play more promode.

Użytkownik
Areas

2009-12-17 00:05:33

Dobra może troszkę was do końca nie zrozumiałem ponieważ sam do końca nie potrafię zebrać dzisiaj myśli żeby jakoś sensownie odpowiedzieć. Ale spróbuje. Chodzi mi o to, że świat idzie do przodu a za nimi jakieś tam trendy. Zauważcie że jakieś dajmy na to 6 lat temu, każdy znalazł w internecie swoje miejsce. Ja będąc 12-13 latkiem i nawet młodszym, biegalem po kafejkach miałem swoje towarzystwo i wchodzilem na jakieś tam fora gdzie wymieniałem się swoimi durnymi przemyśleniami z moimi rówieśnikami. Nie wiedzialem wtedy co to jest np Esport.pl jeżeli oczywiście wtedy istniał, bo tak daleko pamięcią nie sięgam. Kiedyś nikt nie próbował się sprzeczać ze “starszymi wyjadaczami” na forach, panowała kultura i powszechny ład. A jeżeli ktoś nawet spóbował zostawał odrazu zlinczowany przez resztę. Zauważcie że teraz nawet 16latkowie na esport.pl robią za fachowców, pewnie wiecie o kogo mi chodzi. I nie jest to żaden pojazd na tą osobę, tylko wychodzi na to że “starszy nie znaczy że mądrzejszy”. Gdy internet jest czymś bardzo powszechnym w polsce, ludzię odwiedzają najlepsze serwisy. Właśnie taki esport.pl wyrobil sobie przez te lata renomę i teraz wszyscy tutaj wchodzą a właścicielom strony właśnie o to chodzi. Chodzi im tylko o kasę z reklam, muszą jakąś opłacić redaktorów i nachapać się pieniędzy. Niestety, to już na pewno nie jest to samo i nigdy nie będzie jak kiedyś, to jest biznes. A jak wiemy w biznesie nie ma sentymentów tylko chodzi o kasę. Toć to taki redaktor jeżeli zaczyna pisać dla takiego serwisu jak ten już ma jakieś rekomendacje na przyszłość. Jeżeli np pójdzie na studia dziennikarskie i dajmy na to piszę sobie na esport.pl na pewno daje mu to lepszy start w życiu niż np dla redaktora który pisał 5 lat temu. Moim zdaniem jest to dobra rzecz że esport.pl robi się czymś w rodzaju tabloida internetowych stron o esporcie, bo to przyciąga nowych ludzi, a co za tym idzie nowych sponsorów. Po prostu nie rozumiem, co wy chcecie osiągnąć przez to że mówicie że fajnie byłoby gdyby było tak jak kiedyś. Może to różnica pokoleń? Nie wiem. Przez jakieś 4lata wchodze na esport.pl i widzę że w jakimś tam stopniu się ten serwis rozwija. Chociaż wg mnie w tym momencie stoi w miejscu, ale może znów pójdzie do przodu. Tego wam i sobie życzę. No offence again. Idę spać nie chce mi się dalej pisać. Pozdro.

__

VIP
zoom

2009-12-17 00:19:57

Nikt z nas nigdy nie pisał że osoba młodsza to ktoś gorszy, sam kiedyś byłem tym młodszym i chciałem być w centrum zainteresowania jednak od razu ludzie tacy jak fuks, mat1x czy fetter uświadomili mi że więcej z siebie dasz graniem i promowaniem promode niż wypisywaniem bzdur na portalach. Ty pewnie nie wiesz kim był Krogoth, ale przez te wszystkie lata walczyłem z nim jak z najwiekszym wrogiem bo on miał zasady a ja chciałem być ponad nimi i po tych wszystkich latach zgadzam się z nim w 100 procentach, zasady i ich przestrzeganie to podstawa funkcjonowania na takich portalach jak ten i w tak specyficznej społecznością jaką jesteśmy. Jeśli Ty będziesz szanować innych to sam będziesz szanowany. Pisałeś o sponsorach najwyraźniej nie przeczytałeś tego co napisałem bo ja jako sponsor po przeglądnięciu eSports.pl, komentarzach itd... zainwestowałbym w hodowle krów w Indiach i badaniem jaki miała ona wpływ na faszyzm niż w coś związanego ze sportami elektronicznymi.
Jakiś czas temu pisałem do Ćwirka że podejmę się prowadzenia eSports.pl od strony moderowania forum jednak moje reguły które chciałem wprowadzić nie spodobały się i rozmowa “zdechła”.

__
Play more promode.

Użytkownik
Areas

2009-12-17 00:44:32

W sumie nigdy nie interesowałem się quakem dlatego nie słyszałem o Tobie. Ja raczej grywałem w cs’a, call of duty, a najwięcej kiedyś w moda do UT zwanym tactical ops. Nie jestem esportową gwiazdą, w sumie nigdy nie chcialem nią być, i szanuje wszystkich nawet tych niegodnych szacunku. Ale czuję nutkę wywyższania się nademną przez Ciebie. Może to tylko moje odczucie, dlatego też proponuje skończyć to co sam zacząłem bo utkniemy w marnym punkcie. A jeżeli chciałbyś moderować forum na esport.pl może i byś coś poprawił, jednak moim skromnym zdaniem nie wygrasz sam z tym co się dzieje. Musiałbyś mieć grupę ludzi którzy mieliby taką samą wizje esportu jak Ty, wydaje mi się jednak że za dużo takich osób nie ma którzy do tego chcieliby wziąć na siebie odpowiedzialność. Ja tam dałbym Ci szanse, ale niestety nie mam władzy na tym portalu. Chociaż może po tym wątku ktoś z włodarzy jednak postanowi dać szanse kompetentnym ludziom na nowym forum. Pozdrawiam.

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-12-17 02:51:06

Ale naprawde to nie jest temat do płaczu jak nisko upadliśmy i jak głeboko w piekle wylądujemy tylko do rozmowy na temat forum

__

Użytkownik
puunk91

2009-12-17 06:10:30

Proszę żeby ktoś z ekipy odpowiedział na moje pytanie.

__

VIP
blacktyger

2009-12-17 08:11:19

Chuck jest tu więcej ludzi, którzy zgadzają się z zoomem niż myślisz, albo raczej było. Część pewnie wciąż czyta ale siedzi cicho.

Są to po prostu starzy użytkownicy esp, którzy tęsknią za tamtejszą atmosferą. I nie chodzi o hermetyczne środowisko bo ja założyłem konto w 2004 i jakoś potrafiłem się wbić, nawet zostać reaktorem a wulgaryzmy cenzuruje tylko i wyłącznie tu do dziś. Po prostu kiedyś to było miejsce gdzie o esporcie nie było w tv, szkole etc i ludzie gromadzili się pogadać o tym tu. Jedni pisali, inni czytali ale każdy wiedział, że to jedyne miejsce gdzie tyle się dowie.

Teraz w każdym autobusie, na przystankach nawet w pracy słyszę o codach i innych cs’ach. Myślę, że to o co kiedyś tak walczyliśmy (pamiętacie tematy o tym czy mówicie znajomym że gracie ;D?), czyli o zainteresowanie ludzi tym tematem, sprowadziło na nas część tych plag.

__

VIP
zoom

2009-12-17 08:12:07

@chuck
Źle odebrałeś intencje moich słów nie było w moich postach nawet kropli wywyższania się czy pokazania że ktoś jest lepszy, po prostu chciałem Ci mniej więcej zarysować sytuację z mojego punktu widzenia jako osoby która troszkę zna ten serwis. To że masz 14, 19 czy 30 lat nie ma tutaj znaczenia. Bardzo się cieszę ze masz swoje zdanie i potrafisz sensownie wypowiadać się i bronić swojego, własnie to jest to czego tutaj brakuję. Do samej zmiany nie potrzeba grupy ludzi tylko zmiany polityki strony i 2-3 osoby które będą nad tym czuwać.

@rml
Uważam że forum nic nie da. I polecam odróżniać płacz o konstruktywnej krytyki.

@blacktyger
Już się pogodziłem z tym że eSports stał się “modny” i nigdy nie wrócą czasy w których odkładało się pieniądze żeby pojechać na turniej w którym nawet nie wygrywało się zwrotu kosztów. Ale kiedyś jak wchodziło się na eSp to były dziennie 2 felietony, przegląd sprzetu oraz relacja ze zdjęciami i wywiadami. Teraz niestety tego nie ma. Kolejny pomysł dla redakcji zrobić wywiady z mało znanymi graczami którzy próbują zaistnieć na scenie. Przedstawić sylwetki np Igora, Kobego lub Lucasa i pokazać nowym użytkownikom kim byli głowni redaktorzy esports.pl. Postarać się i stworzyć FPP zone na wzór tego z HSTV naprawdę bardzo fajny program z którego można było się dowiedzieć wszystkiego na temat gier FPS. Takich pomysłów jest masa i nie trzeba być łebskim Harrym żeby na to wpaść.

__
Play more promode.

VIP
[fhn]AL|EN

2009-12-17 11:19:15

Hehehe ja doskonale pamiętam kim był Krogoth i również jeździłem przez pół polski na turnieje, na których odpadałem po 2 meczach ale liczyła się wtedy zabawa nie gwarancja zwrotów kosztów. Internet to ja miałem ale 5zł za godzinę w cafe więc bardzo późno zacząłem odwiedzać regularnie esports.pl jednak również pamiętam “złote czasy”. To co się działo w 2008 roku to masakra i jak nie wprowadzi się moderacji no to nadal będzie burdel i żadne nowe forum tego nie zmieni...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kolektor7

2009-12-17 12:50:10

Nie najważniejszy jest wygląd forum, ale jego zawartość. Powinni wprowadzić coś takiego jak regulamin, wprowadzić na forum porządnych moderatorów którzy będą banować każdego kto ten regulamin złamie. Założy nowe konto ? Jeśli nie da się tego udowodnić na podstawie IP, trudno może w końcu jakiemuś lamusowi się znudzi zakłaadnie kolejnych kont.

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-12-17 14:18:42

@zoom

Odróżnij konstruktywną krytykę od sentymentalnego tęsknienia za starymi czasami. Bynajmniej nie piję tu konkretnie do Ciebie, tylko do ogółu tego typu dyskusji. Dwudziestokilkuletni dziś ludzie wspominają czasy swojej wesołej licealnej młodości, jak było fajnie kiedy się beztrosko grało w gry a potem czytało dopiero raczkujące esports.pl.

Dziś serwis jest większy, ma więcej czytelników (i działającą rejestrację! na rok przed startem nowej strony nie działała) a Wam jest smutno i każda zmiana będzie zawsze zmianą na gorsze. Strona rośnie, czyta ją więcej ludzi (więc proporcjonalnie odpadków też jest więcej, niestety), ale wasze idealne rozwiązanie “przywrócić layout który nie działał ale mi sie dobrze kojarzy i zamknąć rejestrację żebyśmy tylko my mogli rozmawiać" zbyt dobrze by eSports nie zrobiło.

Mnie to czasami naprawdę boli, napisałem grubo ponad tysiąc rożnych publikacji, współtworzę ten serwis od 2006 roku a i tak prawdziwym ojcem chrzestnym-autorytetem-bohaterem-oldschoolowcem będzie gość który napisał dwadzieścia - tyle że sześć lat temu. Tak samo czytelnik który nie miał szczęścia zarejestrować się w 2003 czy 2004 od razu jest gorszym gatunkiem człowieka.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1374 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie