Wypowiedz się na temat forum eSports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2009-12-17 14:47:34

@rml
(od teraz zaczynam używać polskich znaków)

Nijak nie mogę się z Tobą zgodzić.
Nie zauważyłem aby ten serwis się rozrósł, no chyba, że ranking sprzętu + newsy raz na miesiąc o platformie esportowej w którą gra garstka zapaleńców nazywasz postępem.

Czemu ma służyć ranking pros i noobs ??
Chyba tylko wygłupom niektórych ludzi.
Sama idea minusów jest o tyle głupia, że sporo ludzi daje minusa danej osobie tylko dlatego, że jej nie lubi- niezależnie co w danym momencie napisała.

System plusów jest bezużyteczny- jeśli dam komuś plusa to ani dana osoba nie wie, że dostała za dany post plusa, ani nawet nie wie od kogo.
System plusów dawał kiedyś poparcie, zamiast pisać “zgadzam się z Tobą" mogłeś dać plusa i reszta użytkowników mogła bez problemu to zobaczyć.

Kolejna porażka ankiety. Na dodatek usunięto możliwość jej komentowania.

Dział pliki/dema dawno juz zdechł.

WYSZUKIWARKA DO DZISIAJ NIE DZIAŁA lub nie działa poprawnie!!!

Jeśli nie jest to krok w tył to przynajmniej stagnacja.
Rozumiem, że jako redaktor stajesz w obronie tego serwisu, ale sam niedawno napisałeś, że macie masę znakomitych pomysłów tylko, nie możecie ich zrealizować.
Moderacja na tym serwisie też umarła.

Liczę na to, że serwis upadnie, właściciel odsprzeda go osobie, która ma łeb na karku i zaprowadzi tutaj porządek, bo twierdze i zawsze twierdziłem, że w tym serwisie drzewie olbrzymi potencjał.

__

Użytkownik
SKY`General

2009-12-17 14:55:20

Teraz esp jest... (dkonczcie sami) ale nie ma sie co martwic. cybersport (jesli chodzi o serwis informacyjny) tez jest bardzo slaby :/



Czy ja wiem, wchodze reagularnie na obie strony i na cybersporcie jest info szybciej, nie raz jest tez takie co tutaj ze swieczka szukac.

Oceniam to tylko pod katem infa, bo nie interesuje mnie to w jakim stylu jest to napisane, bo czytajac jade wzrokiem wylapujac to co najwazniejsze, a wiadomo, ze w Polsce zaden portal esportowy nie ma teamu, ktory mialby ludzi zatrudnionych na etaty po 8h - wtedy mozna by bylo jeszcze wymagac jakiejs estatyki itp. (wiadomo OCB).

__

VIP
lecho

2009-12-17 16:38:09

rml --> mozesz miec o to zal, ale tak szczerze - co od czasu odejscia 'starej' ekipy zmienilo sie w eSports.pl nie liczac oprawy graficznej i kodu? Wprowadziliscie jakis nowy, unikalny element ktory wyroznialby ten serwis tak jak wyroznialy go pomysly za czasow igora, kobego, Kryptona, sxla, mnie, Lucasa, zooma nawet? Przeciez wszystko to po czym sie obecnie poruszacie - wlaczajac w to logo, slogan, maskotke, podzialy tematyczne, ba, nawet sposob prezentacji relacj czy artykulow - to jest robota starej ekipy. Nie dziw sie zatem, ze co jakis czas ktos z 'oldschoolowcow' przyjdzie i delikatnie przypomni, ze skoro juz weszliscie w jego buty to od czasu do czasu moglibyscie je przynajmniej wypastowac :) I nie jest to bynajmniej zarzut personalnie do Ciebie, bo wiele osob z 'nowego' skladu dobrze wykonuje swoja robote, a raczej do ludzi ksztaltujacych obecny wyglad serwisu :)

__

VIP
Pajda

2009-12-17 16:48:00

Nowe forum niezaleznie od formy bedzie akceptowalne tylko wtedy gdy bedzie posiadalo watkowanie. Brak watkowania jest najwieksza wada obecnego, po prostu nie mozna sie przestawiac z watkowania na jego brak, bo to krok w tyl.

Natomiast sam pomysl osobnego forum nie do konca mi sie podoba, poniewaz mam dosc for, a jedyny powod dla ktorego oryginalne mi pasowalo, to stopien jego integracji ze strona. Ja nie korzystalem z forum, nie przegladalem go, ja kilkalem na jakis temat dyskusji w samym serwisie. Wiadomo, mozna to odpowiednio zintegrowac, wyswietlanie tematow na stronie, odnosniki i wszystko tak, ze w zasadzie bedzie podobne do obecnego, ale jest moim zdaniem duzo lepsze wyjscie - tablica dyskusyjna.
Prawda jest taka, ze dawne forum serwisu mialo wlasnie forme zintegrowanej tablicy, a nie kompletnego forum. Bez problemu powinno sie dac odpowiedni skrypt tablicy zaadaptowac do strony tak, ze calosc bedzie przypominac stare rozwiazanie.

Odnosnie wspomnianego marnowania pracy innych, to ja bym wspomnial glownie o Kobe. Wszelkie argumenty na temat funkcjonowania dawnego serwisu uwazam za smieszne, bo nic nie dzialo sie bez powodu.

__

VIP
Van Helsing

2009-12-17 16:51:40

Zróbmy zrzutkę i wykupujemy esp z rąk właścicieli którzy nawet nie wiedzą (chyba) co się tu dzieje :D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Van Helsing

2009-12-17 19:21:46

dopisze jeszcze ze jezeli chce sie isc do przodu trzeba cos robic. przezylismy zmiane strony, co prawda niektorych juz tu nie ma, sam wrocilem po jakims czasie i z sentymentu do tej strony znalazłbym wystarczajacą ilość czasu aby moderować forum.

to forum powoli zanika a nowy duch może mu pomóc. warunek najważniejszy jest tylko jeden - powiązane konta ponowna rejestracja znów zrobi selekcję...

poza tym musza byc jasne reguły, które zapewnią moderatorom swobodę działań a nie że delikwenci będą wracać po milion razy, ban za kazdym razem gdy pojawi się ten sam user..

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
qzk

2009-12-17 21:22:44

imo nowe forum już całkowicie pogrąży ten portal ; d

__

VIP
Van Helsing

2009-12-18 00:05:58

zaryzykowali wypuszczając dobry kawał gówna z portalem (właściciele), dlaczego nie zaryzykować z forum?

może inaczej, nie oni wypuścili portal, nie każdemu się on nawet w redakcji podoba tak jak piszą, co można zauważyć oni chcą coś zrobić w porównaniu do właścicieli... a że forum jest jedyną możliwością jakiejkolwiek zmiany strony. ja bym zaryzykował.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 09:31:47

Od któregoś tam roku zbratałem się z www.fpp.pl; Tam również mieliśmy problem podobny do tego tutaj. Różnica jednak była taka, że my nie zmieniliśmy layoutu bo nikt nie chciał się za to wziąć. Były jakieś próby ale bezskuteczne.
Fpp.pl tworzyli ludzie jak by nie patrzeć bezpośrednio związani z esports.pl. Spokojnie mogę tu wymienić kilkanaście osób, które teraz piszą tu na tej stronie (lub pisali): Lucas, back, empor, mephir, Alinek, lesio - serdecznie ich pozdrawiam, bo swego czasu odjebali kawał dobrej roboty.

Zauważcie, że fpp.pl miało sporo serwisów – naprawdę dobrych. Z początku, każdy z tych serwisów miał swoją chwilę chwały. Te najpopularniejsze to oczywiście: q.fpp.pl / q2.fpp.pl /q3.fpp.pl / duke.fpp.pl / Cs.fpp.pl / jk2.fpp.pl / rf.fpp.pl / tribes2.fpp.pl / oraz urbanterror.pl / battlenet.pl jak i esports.pl bo trzeba powiedzieć, że te wszystkie serwisy z początku były związane z tymi samymi serwerowniami. Sam stworzyłem tego trochę bo jak by nie patrzeć przypadło mi rf.fpp.pl, całe halo.fpp.pl, całe avp.fpp.pl no i news.fpp.pl.

Niestety ale z czasem redaktorzy mieli swoje własne problemy na głowie. Nie mogli już poświęcać tak dużej ilości czasu jak kiedyś na pisanie newsów. Ponieważ, często się zdarzało iż jeden serwis prowadziła jedna osoba - ów serwis zazwyczaj miał opóźnienia w dostarczaniu informacji. Niestety ale na wołania kilku administratorów, „władze” nie podjęły decyzji o zamykaniu serwisów. W planach było np. połączenie q/q2/q3.fpp.pl w jeden serwis a treści z q i q2 odłożenie na osobnej stronie z layoutem tzw. „archiwaliach”. Spokojnie do takiego serwisu mogliśmy dorzucić jeszcze q4 (które miało wyjść), doom3 oraz nadchodzące „Rage”. Powstał również bardzo fajny serwis unreal.fpp.pl, który również lekko na siłę, dołączyłbym do tego „All In one Quake.fpp.pl”. Właściwie to te wszystkie gry fpp.pl, które gdzieś tam kulały po drodze trzeba było połączyć w jeden.

Czy zmiana layoutu by pomogła? Nie mam pojęcia. Czy nowe forum pomoże? Nie wiem. Mieliśmy forum na fpp.pl - całkiem niezłe. http://board.fpp.pl/ ; W pewnym momencie opamiętaliśmy się i połączone siły uderzyły newsami w www.news.fpp.pl; Tam był sukces przez około trzy miesiące. Zajebista sprawa szukać newsów tak, żeby ich było dużo i żeby były ciekawe. Niestety potem jakoś się pojebauo i fpp.pl stoi.

Lay to nie wszystko. Jak bym miał nie wchodzić na strony, które mi się nie podobają to było by ciężko przeglądać Internet. Żadna strona informacyjna nie ma ciekawego wystroju. Ale nas na tych stronach nie interesuje przecież wygląd czy forum. Nas interesują informacje. Więc biadolenie o tym czy lay jest zły czy dobry jest tu bezsensowne. Jest taki jaki jest. Liczy się treść.

Ja rozumiem… że w każdej redakcji jest jakiś mały kryzys. Ale nie warto się przejmować wypowiedziami co jest tak a nie tak w layoucie bo naprawdę na takie rzeczy to się chu ja kładzie.

Panowie, ludzie tu piszą nie żeby wam się layout podobał, tylko żebyście byli informowani o scenie i żeby skupiać wokoło siebie ludzi z tej sceny. Dla nich pisanie newsów to nie problem, bo sami tego chcieli. Dokonali takiego wyboru. A może oni potrzebowali nowego layoutu? Może to właśnie miał być zastrzyk nowości dla redakcji? Wiecie co to motywacja pracowników?

To, że wam się scena sypnęła i kiedyś były lepsze czasy niż teraz, wie każdy. Kiedyś nie było esportu a jednak scena Q3 miała się znacznie lepiej niż teraz. Ale żeby od razu wylewać żale na lay strony i redaktorów, że kiedyś byli lepsi? No przepraszam… ale jak publika jest chuj owa to tak jest. Jak wychodzi klaun na arenę, robi wszystko żeby rozśmieszyć publikę (i sam sobie taką pracę wybrał) a publika ma go w dupie to co ma chłop zrobić? Ja rozumiem, gdybyście jebali tu wszystkich za poziom newsów. Ale w sprawie layu to możecie ewentualnie podzielić się swoimi uwagami.

Ktoś mówi, że ludzie odeszli z esports.pl z powodu layoutu? Jacyś debile… ja tu nie wchodziłem dla layoutu tylko dla informacji ze świata esportu. Jak wasze dziewczyny zmieniają szminkę na taką, która wam się nie podoba to je jebiecie i zostawicie? To jest serwis z informacjami a nie żeby wylewać żale. Nie wiem co mieliby panowie wprowadzić innowacyjnego w tym serwisie. Co to w ogóle za takie pieprzenie o jakiś nowościach. To co ty lecho chcesz? Żeby w górnym rogu był penis i animacja spuszczania się a tobie z kamery w monitorze będzie lecieć na twarz sperma? Takiej chcesz innowacji? Esports.pl w 4D?

Osobiście jestem za nowym forum… Progress musi być. Forum na esports.pl nigdy mi się nie podobało. Chciałbym gdzieś coś popisać i porozmawiać z normalnymi ludzmi na tematy. Tam od razu załóżcie taki temat „Stare czasy esports.pl” – tam niech się wypowiadają ludzie. Mają prawo, a może ktoś coś ciekawego napisze.

__

VIP
conish

2009-12-18 12:01:11

Lay to nie wszystko. Jak bym miał nie wchodzić na strony, które mi się nie podobają to było by ciężko przeglądać Internet. Żadna strona informacyjna nie ma ciekawego wystroju. Ale nas na tych stronach nie interesuje przecież wygląd czy forum. Nas interesują informacje. Więc biadolenie o tym czy lay jest zły czy dobry jest tu bezsensowne. Jest taki jaki jest. Liczy się treść.

Od dwoch lat pracuje w firmie, ktora zajmuje sie tworzeniem stron. I jakby ktos puscil tekst, ze lay nie jest wazny, ze bardziej liczy sie tresc/funkcjonalnosc/cokolwiek moglby juz sprzatac swoje biurko. Lay jest tak samo wazny, jak to co jest w newsie. Dlatego, ze jesli lej jest niczytelny to nikt na dluzsza mete nie bedzie sie zmuszal do jego czytania.
Budwe strony zaczyna sie od budowy leja.

Jak wychodzi klaun na arenę, robi wszystko żeby rozśmieszyć publikę (i sam sobie taką pracę wybrał) a publika ma go w dupie to co ma chłop zrobić?

trzymajac sie Twojego porownania... To nie jest tak, ze publika ma w dupie klauna, bo ona przyszla go ogladac i za to zaplacila. A skoro klaun nie potrafi jej zabawic, to znaczy, ze sie nie nadaje.
Nawiasem mowiac, czy stroj klauna nie jest czasem jego layem ?

Ktoś mówi, że ludzie odeszli z esports.pl z powodu layoutu? Jacyś debile

Wprowadzenie nowego lajaltu bylo pierwszym, tak bardzo widoczonym sygnalem zmian na esports.pl. Pierwsza wersja (ta z nieslawnymi chmurkami) przypomianala bloga. Sprzeciw czytelnikow byl zdecydowany, ale mimo to napotkal sie z oporem nie do przebrniecia. I nawet osoba posiadajaca ogromne zasoby dobrych checi w koncu sie podda.

Jak wasze dziewczyny zmieniają szminkę na taką, która wam się nie podoba to je jebiecie i zostawicie?

Nie. Informujesz ja o tym, ze szminka, ktorej uzywa Ci sie nie podoba. Ona, jesli jej zalezy by Ci sie podobac, ja zmieni. Ale jesli jej nie zalezy na tym, by ci sie podobac... Jak sam widzisz, porownanie najdelikatniej mowiac do dupy.

Nie wiem co mieliby panowie wprowadzić innowacyjnego w tym serwisie. Co to w ogóle za takie pieprzenie o jakiś nowościach.
kontra
Osobiście jestem za nowym forum… Progress musi być.

To sie nazywa kobieca konsekwencja.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
lecho

2009-12-18 12:58:19

Jak wasze dziewczyny zmieniają szminkę na taką, która wam się nie podoba to je jebiecie i zostawicie?
A jakby Twoja dziewczyna nagle zrobila sobie operacje zmiany plci to dalej trwalbys dzielnie przy niej i jej nowym wygladzie? Mysle ze do tego bardziej mozna to porownac :)

To co ty lecho chcesz? Żeby w górnym rogu był penis i animacja spuszczania się a tobie z kamery w monitorze będzie lecieć na twarz sperma? Takiej chcesz innowacji? Esports.pl w 4D?
Nie ma to jak pisac bzdety agresywnym jezykiem, rzucac pelno durnych aluzji i liczyc na co - ze wszyscy sie 'przestrasza' i nikt nie odpisze? :) Spojrz na to co wprowadzaly kolejne portale - chociazby kalendarz turniejow na FX, zawartosc video ktora zaczela sie pojawiac na starym serwisie PGSPokerStrategy, system powiazanych relacji (znow: chociazby tak jak robilo to FX albo - wersja dla zaawansowanych - SK Gaming, ale przeciez mowimy o portalu o proporcjonalnie takim zasiegu!), mnostwo innych rzeczy usprawniajacych przegladanie tresci, unowoczesniajacych serwis. Czy chociazby te LEGENDARNE juz zaklady, ktore w koncu pojawily sie na eSpmanii, a nikt nie pomyslal aby na eSports.pl wprowadzic je przy okazji nowego kodu. Sam wyglad, owszem, jest kwestia przyzwyczajenia - ale czytelnosc i przejrzystosc prezentacji tresci strony juz nie. Tymczasem wraz ze zmiana layoutu ta czytelnosc sie znacznie pogorszyla i to jest suchy fakt - glupi przyklad to usuniecie drzewek komentarzy czy bezsensowne zwezenie strony. Ja wiem, ze wedlug ciebie powinnismy cofnac sie do czasow kiedy portal skladal sie z dwoch ramek i tytulu na gorze, ale niestety to i owo sie zmienilo :)

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 13:09:26

@conish
„Od dwoch lat pracuje w firmie, ktora zajmuje sie tworzeniem stron. I jakby ktos puscil tekst, ze lay nie jest wazny, ze bardziej liczy sie tresc/funkcjonalnosc/cokolwiek moglby juz sprzatac swoje biurko. Lay jest tak samo wazny, jak to co jest w newsie. Dlatego, ze jesli lej jest niczytelny to nikt na dluzsza mete nie bedzie sie zmuszal do jego czytania.
Budwe strony zaczyna sie od budowy leja.”

Odpowiedź: Proszę Cię, nie wyjeżdżaj mi tu z porównaniem stron o dwóch różnych charakterach. Jak się ma strona firmy, która świadczy usługi lub produkcję do strony informacyjnej. Nie mówię tu o sprawach czysto marketingowych lecz o ważności treści strony na portalu informacyjnym od layoutu. Jeżeli strona o profilu informacyjnym ma kiepski lay ale ważne i aktualne informacje to może istnieć bez żadnych nieprawidłowości (a lay można zawsze później zmienić). Odwróć sytuację: jeżeli strona ma fajny lay ale jest bez informacji lub informacje ma z opóźnieniem, to cały projekt może iść się gonić. I chociażbyś nie wiem w jakiej firmie pracował i jaki zajebisty lay zrobisz, to możesz go zmieniać, zmieniać a treści i tak dalej nie będzie na poziomie. Zresztą z przesłanki w twojej odpowiedzi widnieje brak podejścia do idei więc pewnie jesteś tylko programistą lub tylko grafikiem lub tylko projektantem w tej firmie. Zrób zajebisty lay do strony kafejki internetowej z informacją o godzinach otwarcia – będziesz super, tylko co z tego?

@conish
„Trzymajac sie Twojego porownania... To nie jest tak, ze publika ma w dupie klauna, bo ona przyszla go ogladac i za to zaplacila. A skoro klaun nie potrafi jej zabawic, to znaczy, ze sie nie nadaje.
Nawiasem mowiac, czy stroj klauna nie jest czasem jego layem ?”

Porównanie jest dobre, tylko najwidoczniej zbyt ogólne. Ludzie nie przychodzą podziwiać stroju klauna tylko oglądać jego występ. Jeżeli gość wyjdzie na scenę i stanie na niej w layu i będzie tylko stał, to nawet najzabawniejszy strój jaki wymyślisz, ludzie nie rozśmieszy.

@conish
„Wprowadzenie nowego lajaltu bylo pierwszym, tak bardzo widoczonym sygnalem zmian na esports.pl. Pierwsza wersja (ta z nieslawnymi chmurkami) przypomianala bloga. Sprzeciw czytelnikow byl zdecydowany, ale mimo to napotkal sie z oporem nie do przebrniecia. I nawet osoba posiadajaca ogromne zasoby dobrych checi w koncu sie podda.”

Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Lay layem, daj mi tu lepiej kogoś kto się skarży na poziom newsów. Pomyłki każdemu mogą się zdarzyć ale przed nowym layem czy teraz gdy już jest, jakość treści jaka była taka jest. A lay to tylko oprawa. Mówisz ze ma być przejrzyście? Jest i to bardziej niż na wielu innych stronach. Robicie awanturę o lay, który jest oprawą do treści. Ci, którzy mówią, że nie wchodzą już na esports.pl z powodu zmiany laya najwidoczniej nie powinni tu wchodzić od samego początku. www.2advanced.com www.pietrina.pl masz, dwie strony. Wejdź tam sobie. Mają zajebisty lay… to sobie pooglądasz. Ciekawe kiedy się wam znudzi. Podejście dzieci.

@conish
„Nie. Informujesz ja o tym, ze szminka, ktorej uzywa Ci sie nie podoba. Ona, jesli jej zalezy by Ci sie podobac, ja zmieni. Ale jesli jej nie zalezy na tym, by ci sie podobac... Jak sam widzisz, porownanie najdelikatniej mowiac do dupy.”

Tu znowu mogłeś źle odebrać przesłankę. Mówi się trudno. Tego nie będę tłumaczył ale odbiję piłeczkę: a co jeżeli masz chujowy gust i ta szminka faktycznie jest ładna a tylko tobie się nie podoba? Nie umiałbyś zaakceptować wyboru twojej dziewczyny?

@conish
„To sie nazywa kobieca konsekwencja.”

Zaraz… ty widzisz coś innowacyjnego w forum? A co to esports.pl ma mieć pierwsze forum na świecie? To żadna innowacyjność. Chyba nie znasz sensu tego słowa. Postęp –-> stare forum esports.pl, które faktycznie ma ograniczoną funkcjonalność-> nowe forum najprawdopodobniej z powiększoną funkcjonalnością.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 13:19:05

@lecho
„A jakby Twoja dziewczyna nagle zrobila sobie operacje zmiany plci to dalej trwalbys dzielnie przy niej i jej nowym wygladzie? Mysle ze do tego bardziej mozna to porownac ”

Nad skrajnymi sytuacjami się nie zastanawiajmy. A tak prywatnie mówiąc to nie wiem co bym zrobił.

@lecho
„Nie ma to jak pisac bzdety agresywnym jezykiem, rzucac pelno durnych aluzji i liczyc na co - ze wszyscy sie 'przestrasza' i nikt nie odpisze?”

Akurat liczę, że ktoś coś mądrego odpisze… po to się wypowiadam.

@lecho
„Spojrz na to co wprowadzaly kolejne portale - chociazby kalendarz turniejow na FX, zawartosc video ktora zaczela sie pojawiac na starym serwisie PGSPokerStrategy, system powiazanych relacji (znow: chociazby tak jak robilo to FX albo - wersja dla zaawansowanych - SK Gaming, ale przeciez mowimy o portalu o proporcjonalnie takim zasiegu!), mnostwo innych rzeczy usprawniajacych przegladanie tresci, unowoczesniajacych serwis. Czy chociazby te LEGENDARNE juz zaklady, ktore w koncu pojawily sie na eSpmanii, a nikt nie pomyslal aby na eSports.pl wprowadzic je przy okazji nowego kodu.”

Esports.pl to nie strona z zakładami. Esports.pl to nie PGSPokerStrategy z systemem powiązanych relacji. O proporcjonalnie takim zasięgu? Nie, właśnie te dwa serwisy różnią się chociażby ilością wykwalifikowanych osób trudniących się w pewnych innowacjach tam wprowadzonych. Czyli co… jeżeli esports.pl do tej pory nie prowadziło zakładów, lub kalendarzy turniejów czy zawartości wideo to nagle ma coś takiego być, jeżeli nie ma osób, które by się tym tu zajęły? Chcesz wprowadzić na portal funkcjonalność, która nie ma być na bieżąco uzupełniana? Proszę bardzo, znajdź osoby, które będą się tym cały czas zajmowały. Może taki pomysł się komuś spodoba… tylko zauważ jakie ryzyko podejmuje się przy czymś takim.

Zrobić coś byle by było to nie problem. Przykład: całe fpp.pl. Tam się zrobiło z 20 portali i co z tego? Jak i tak nikt tam nie pisał. Jeżeli chodzi o czytelność i przejrzystość prezentacji treści strony to zupełnie nie rozumiem o co tu można się doczepić. Że temat masz inna czcionką niż na starym esports.pl? Że obrazi masz mniejsze/większe? Określ się o co dokładnie Ci chodzi, bo ja tu nie widzę jakiś problemów z przejrzystością i prezentacją strony. Jest minimalistycznie i tak ma być.

Usuniecie funkcjonalności ze strony może być problemem dla wielu osób. Ale to tylko komentarze pod newsami i w tematach. To, że ma się coś uboższego od wersji poprzedniej to brak właściwego podejścia przy projektowaniu strony. To jest błąd przy umowie z firmą, która tą stronę robiła. Takie błędy to norma. Mówi się, trudno i możemy liczyć, że drzewka komentarzy kiedyś jeszcze powrócą. Nie zmienia to faktu, że pod względem merytorycznym ta strona nie jest gorsza od tej z poprzednim layem.

__

VIP
Van Helsing

2009-12-18 14:03:46

Ludzie odeszli przez zmiany w zarządzie, ale to tylko niektóre. Następnie zmiana laya zrobiła filtrację - sam byłem na serwisie od 2004 roku. Zmiana laya skutecznie mnie odstraszyła i tu nie zaglądałem. Wróciłem gdy pojawiła się możliwość włączenia starej skórki na której siedzę do dziś.

Niestety nie o tym jest temat. Tak ludzie odchodzili przez lay. Tak, nowe forum. Nie, ponowna rejestracja. Nie bezsensowny spam, który powinien być wywalony.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
conish

2009-12-18 14:08:12

Proszę Cię, nie wyjeżdżaj mi tu z porównaniem stron o dwóch różnych charakterach. Jak się ma strona firmy, która świadczy usługi lub produkcję do strony informacyjnej.(...)

Napisalem zdaje sie za malo wyraznie. Napisalem tak: Lay jest tak samo wazny, jak to co jest w newsie.
To znaczy, ze news napisany bardzo dobrze, jednak przedstawiony nieczytelnie, moze byc nieprzeczytany. Lubisz porownywac do rzeczy z dnia codziennego. Prosze bardzo. Nawet trufle podane na plastikowym talezyku z plastikowymi sztuccami beda smaczne. Ale przyjemnosc z ich zjedzenia bedzie mniejsza, niz gdy bedziesz ja wcinal z czytego talerza.

Porównanie jest dobre, tylko najwidoczniej zbyt ogólne. Ludzie nie przychodzą podziwiać stroju klauna tylko oglądać jego występ. Jeżeli gość wyjdzie na scenę i stanie na niej w layu i będzie tylko stał, to nawet najzabawniejszy strój jaki wymyślisz, ludzie nie rozśmieszy.


Widzisz, nawet nie wiesz jakie to dobre porownanie jest. Bo klaun nie ma opowiadac dowcipow i skeczy. Od tego sa satyrycy, ktorzy na scene zazwyczaj wychodza normalnie ubrani. A klaun ma ten swoj kretynski nos i za duze buty. Powiedz mi co bedzie smiesznego w tym, ze koles normalnie ubrany bedzie zapierniczal po scenie sciskajac sobie kinol i wydajac dziwne, piszczace dzwieki?

Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Lay layem, daj mi tu lepiej kogoś kto się skarży na poziom newsów. Pomyłki każdemu mogą się zdarzyć ale przed nowym layem czy teraz gdy już jest, jakość treści jaka była taka jest. A lay to tylko oprawa.(...)

Czy Ty masz jakis problem z rozumieniem, albo z odrobina checi? Napisalem, ze zmiana leya nie byla przyczyna, ani powodem. To raczej olewczy, ignorancki stosunek czesci redakcji jest powodem. A pierwszym, namacalnym przykladem takiego stosunku byla zmiana layoutu. Wczesniej, gdy bylo “dobrze” nikt sie bardzo nie czepial. A gdy zaczelo sie czepianie czytelnikow, zaczal sie stosunek.
http://img13.imageshack.us/img13/3671/pleec.jpg

Tego nie będę tłumaczył ale odbiję piłeczkę: a co jeżeli masz chujowy gust i ta szminka faktycznie jest ładna a tylko tobie się nie podoba? Nie umiałbyś zaakceptować wyboru twojej dziewczyny?

Czyli lubisz, gdy Twoja kobieta chce sie podobac innym, ale na Twojej opinii jej nie zalezy?

Zaraz… ty widzisz coś innowacyjnego w forum? A co to esports.pl ma mieć pierwsze forum na świecie? To żadna innowacyjność. Chyba nie znasz sensu tego słowa. Postęp –-> stare forum esports.pl, które faktycznie ma ograniczoną funkcjonalność-> nowe forum najprawdopodobniej z powiększoną funkcjonalnością.

Sprzeczac sie o semantyke nie bede. Dla mnie kazda zmiana, ktora wprowadza nowa funkcjonalnosc, juz z samej nazwy jest nowa/nowoscia.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 14:08:44

Jak wam ludzie z redakcji odeszli z powodu zmiany laya, to wspolczuje tym ktorzy tu zarzadzaja. To wielki wstyd i porazka gdy “pracownicy” tak sie zachowuja. Nic dziwnego ze ten serwis ma szanse podupadac.

@conish
„Napisalem zdaje sie za malo wyraznie. Napisalem tak: Lay jest tak samo wazny, jak to co jest w newsie. To znaczy, ze news napisany bardzo dobrze, jednak przedstawiony nieczytelnie, moze byc nieprzeczytany. Lubisz porownywac do rzeczy z dnia codziennego. Prosze bardzo. Nawet trufle podane na plastikowym talezyku z plastikowymi sztuccami beda smaczne. Ale przyjemnosc z ich zjedzenia bedzie mniejsza, niz gdy bedziesz ja wcinal z czytego talerza.”

Tylko jak się to ma do tego co jest na esports.pl? Gdzie masz tu nieczytelne newsy? Widze ze zaczynasz schodzić z tematu. Zamiast bronić swojej tezy i przeinaczać ją tak aby brzmiała inaczej, najzwyczajniej zostaw już temat ważności treści nad layoutem. Dobrze wiemy, że w takim serwisie treść gdy jest dobra wystarczy. Gdy w takim serwisie tylko lay jest dobry a treść jest do bani – nie wystarczy. Jak już podajesz przykład to przemyśl go do końca.

Przyjemność mniejsza? Gdyby to porównać z tym, że po zmianie laya ludzie odeszli, to musiałbyś napisać ze trufle na plastikowym talerzu nie mają sensu więc nikt ich nie będzie jeść. A tak się składa, że trufle (=informacje) podane na talerzu plastikowym (=nowy lay) lub normalnym (=według was stary lay) będą smakować wyśmienicie – I o to jest prawdziwy sens. Tak powinien wyglądać twój przykład.

@conish
„Widzisz, nawet nie wiesz jakie to dobre porownanie jest. Bo klaun nie ma opowiadac dowcipow i skeczy. Od tego sa satyrycy, ktorzy na scene zazwyczaj wychodza normalnie ubrani. A klaun ma ten swoj kretynski nos i za duze buty. Powiedz mi co bedzie smiesznego w tym, ze koles normalnie ubrany bedzie zapierniczal po scenie sciskajac sobie kinol i wydajac dziwne, piszczace dzwieki?”

Chyba nigdy nie byłeś w cyrku. Naprawdę myślisz, że klaun jak wyjdzie na scenę i będzie tylko stał w śmiesznym ubraniu to będzie to śmieszne? Stary poproś rodziców, żeby cię do cyrku zaprowadzili na prawdziwego klauna. Znowu nie potrafisz przeinaczyć mojego przykładu. Ale już ci tłumaczę: my nie mówimy o klaunie bez nosa i za dużych butów (= treść serwisu bez laya), tylko klaun z mniejszym nosem i mniejszymi butami (=nowy lay) i klaun z duzym nosem i większymi butami (=stary lay). Znowu nie rozumiesz do końca porównań we własnych przykładach.

@conish
„Czy Ty masz jakis problem z rozumieniem, albo z odrobina checi? Napisalem, ze zmiana leya nie byla przyczyna, ani powodem (…).”

Widzę, że teraz dochodzi do momentu, w którym zaczynasz się zastanawiać czy aby na pewno masz rację i czy nie lepiej będzie polizać trochę dupy w razie gdyby trzeba by było mi przyznać rację. Spoko twoja sprawa.

@conish
„Czyli lubisz, gdy Twoja kobieta chce sie podobac innym, ale na Twojej opinii jej nie zalezy?”

Przede wszystkim mylisz pojęcia: „dziewczyna ma własny gust” != „nie zależy jej na twojej opinii”. Ten temat zostawiamy. Są ludzie, którzy umieją zrozumieć drugą stronę w związku. Trzeba iść na kompromis a nie wkręcać sobie, że gdy twojej dziewczynie podoba się szminka, która się tobie nie podoba to od razu chce cię zdradzić i zarwać kolegę z podstawówki. Pewnie przeglądasz smsy dziewczynie, żeby sprawdzić z kim pisze.

@conish
„Sprzeczac sie o semantyke nie bede. Dla mnie kazda zmiana, ktora wprowadza nowa funkcjonalnosc, juz z samej nazwy jest nowa/nowoscia.”

To jeszcze zadaj sobie pytanie czy nowość to to samo co innowacja. Jak ci wyjdzie, że nie, to nie będziesz w błędzie.

__

VIP
Hakan

2009-12-18 14:56:26

Skoro pojawiło się kilka osób pamiętających początki esp, to też się wypowiem w temacie, na który natknąłem się przypadkiem.

esports.pl odwiedzam sporadycznie, w zasadzie tylko wtedy kiedy sobie przypomnę, że taka strona istnieje. Moja aktywność zaczęła spadać jeszcze przez zmianą layoutu ale zmiana okazała się gwoździem do trumny. (zmiana a właściwie niedopracowany, zabugowany na początku layout - swoją drogą nadal widnieje “beta” na górze strony :/ )

Do meritum, czy zmiana forum coś zmieni?
W moim przypadku - raczej nie, nie wrócę na esp z bardzo wielu powodów - począwszy od samego zainteresowania esportem jako takim a kończąc na samym dzisiejszym esports.pl. Nie zarejestruję się na forum, nie z lenistwa ale z braku potrzeby rejstracji.
Bardziej przejrzyste oddzielne forum może sprawić, że minimalnie częściej rzucę okiem na tematy i może dzięki nim zaglądnę na “główną" ale szczerze wątpię.

Czy utrata tematów ze starego forum to duża strata? Jeśli forum pozostanie z zamkniętym pisaniem - będzie miało wartość sentymentalną, rzeczowej wartości nie będzie miało żadnej - bo jak tu coś znaleźć jak wyszukiwarka nie działa :/

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
conish

2009-12-18 15:28:24

Na poczatek i od razu: strasznie mnie wkurwiaja osoby, ktore sugeruja mi pojscie gdzies z rodzicami, niedojrzalosc, dziecinnosc. Jestem kurwa od ciebie starszy, wiec badz laskaw raz na zawsze odpierdolic sie od moich starych i ich zaproszen do cyrku. Bo to nie doprowadzi do porozumienia, ktorego tak bardzo chcesz.

Gdzie masz tu nieczytelne newsy?
Wejdz na strone glowna esports.pl. Przy rozdzielczosci 1440x900 nie widac nawet 1 newsa. Sa za to 4 reklamy i button zostan fanem na facebooku.

Idziemy dalej. Sama konstrukcja glownej strony. Kontent strony mozna podzielic na dwie czesci. Ta z menu i ta z “zawartoscia”. Polowa to menu? No ja serdecznie prosze. Ten box z zakladkami news, sprzet, plotki (sic!), hot. Nie wiem dlaczego, ale dostaje javascriptowy napis kategoria nie istnieje, gdy klikam inna niz news. Wtf?

Sama konstrukcja newsow. Wrzucenie samego leada na strone, a potem wcisniecie klawisza Wiecej (bez odstepu, div pod divem) jest bledem. News to news. Nie powinien byc dzielony na czesci, bo nie chce mi sie klikac, zeby doczytac dwa akapity (popatrz na strone onetu, pclab, czy takie espmanii).

Umieszczenie Artykułow pod newsami. Rozumiem proporcje. Ale czy ktos naprawde bedzie zjezdzal tyle ekranow, zeby dojsc do leada arta, ktory go dopiero ma doprowadzic do tresci? No, zlociutki.

Jednak mam przekonanie graniczace z pewnoscia, ze o usability nie masz pojecia, a mowisz, zeby klawiatura sie od pisania nie odzwyczaila. Dlatego jesli mozesz zrobic stfu w sprawie layoutu, to bede wdzieczny.

A tak się składa, że trufle (=informacje) podane na talerzu plastikowym (=nowy lay) lub normalnym (=według was stary lay) będą smakować wyśmienicie – I o to jest prawdziwy sens.

Sens jest taki, prosze ja ciebie, ze nikt nie podaje trufli na plasitku. I tego nie ogarniasz, rly.

Wprowadzenie nowego lajaltu bylo pierwszym, tak bardzo widoczonym sygnalem zmian na esports.pl. Pierwsza wersja (ta z nieslawnymi chmurkami) przypomianala bloga. Sprzeciw czytelnikow byl zdecydowany, ale mimo to napotkal sie z oporem nie do przebrniecia. I nawet osoba posiadajaca ogromne zasoby dobrych checi w koncu sie podda.

To wez to przeczytaj, zrob sobie odpoczynek, przeczytaj jeszcze raz, spytaj kolegi, mamy, dziewczyny i sasiada, czy rozumieja to tak jak ty, potem, gdy sie juz okaze, ze rozumiesz to zupelnie inaczej, niz reszta przeczytaj to:

To nie lajaul jest odpowiedzialny za odejscie ludzi od esports, tylko opor ze strony redakcji, by przywrocic stary i w ogole brak checi porozumienia z czytelnikami (“layoutu nie da sie zmienic”, “tak juz zostanie i koniec” itp). Widzisz, czytelnik nie jest dla redakcji. To redakcja jest dla czytelnika.

jasniej nie potrafie.

Przede wszystkim mylisz pojęcia: „dziewczyna ma własny gust” != „nie zależy jej na twojej opinii”. Ten temat zostawiamy. Są ludzie, którzy umieją zrozumieć drugą stronę w związku. Trzeba iść na kompromis a nie wkręcać sobie, że gdy twojej dziewczynie podoba się szminka, która się tobie nie podoba to od razu chce cię zdradzić i zarwać kolegę z podstawówki. Pewnie przeglądasz smsy dziewczynie, żeby sprawdzić z kim pisze.

Mam zone, nie dziewczyne. Nie czytam jej smsow, chyba ze akurat ma zajete rece i mnie o to poprosi. Wtedy czytam jej na glos.
I zdaje sie, ze musisz mocno zweryfikowac swoje zdanie o zwiazku. Nie potrafie sobie wyobrazic, by moja zona zalozyla cos, uzyla szminki czy perfum, ktore mi sie nie podobaja. Zawsze ubiera sie, uzywa szminki i perfum dla mnie i niczyje zdanie nie jest dla niej w tej kwestii wazniejsze. Ale to straszny offtop jest. Wracajac do przykladu, powtorze bez metafor (w ktorych generalnie mocno sie gubisz): redakcja jest dla czytelnikow (poczytaj o zmianie formatu Rzeczpospolitej), nie odwrotnie.

To jeszcze zadaj sobie pytanie czy nowość to to samo co innowacja. Jak ci wyjdzie, że nie, to nie będziesz w błędzie.

#
innowacja «wprowadzenie czegoś nowego; też: rzecz nowo wprowadzona»
• innowacyjny • innowacyjność • innowator • innowatorski

http://sjp.pwn.pl/lista.php?begin=innowacja

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
SKY`General

2009-12-18 15:30:23

Przeoczylem na szybko, troche z pewnoscia przeoczylem, ale ciekawy fight zaprezentowal conish i nieca albo smierc - jeden, ze lay jest wazny, drugi - nie, bo informacje.

Popatrzmy na najwieksze portale, czyli trio Onet, Interia i WP. Ten ostatni (WP) ma jeden wielku burdel na stronie, z Onetem i Interia jest zdecydowanie lepiej poprzez zastosowanie chocby banalnych ramek i odpowiedniej kolorystyki (nie wnikam tutaj, ze dodatkowo tresc niektorych niusow WP jest z podworka - nie kopie sie lezacego;))

Wniosek jest jeden - chcesz miec dobry portal, nawet esportowy, to lay tez musi byc cacy, bo jak bedzie do bani, to nawet najlepsze tresci beda olane, a powiem jeszcze wiecej - ladny lay, ladna strona przyciagnie nie tylko czytelnikow, ale lepszych redaktorow(!) niz ta gorsza, bo to wbrew pozorom tez moze byc takim magnesem, karta przetargowa, poniewaz w swiatku esportowym dla takich osob nie ma etatow po 8h za odpowiednia kase (wlasciwie to mozna policzyc takie osoby na palcach jednej reki).

PS. Ogolnie to majstersztykiem byla kiedys strona klanowa Team SKY, ktora spokojnie mogla funkcjonowac tez jako ogolny serwis.

__

PLECELS
PleeC

2009-12-18 15:31:45

Po pierwsze, troche dziwie sie osobie w Twoim wieku, ze bawi sie w robienie jakis screenow jak tylko zobaczy, ze brzydki, zly redaktor z esports.pl napisze cos agresywnego albo kontrowersyjnego, ale co kto lubi :)

Ogolnie to bylem jedynym redaktorem, ktory pisal takie posty, wszystko to przez poziom frustracji glupota niektorych uzytkownikow, ktorych postow nie moglem ominac (potem zobaczylem, ze nie ma juz sensu i skonczylem sie udzielac). W kazdym razie:

1. To byla ironia. Wow.
2. Bylem tylko pionkiem, ktory pisal newsy, moj stosunek do uzytkownikow mogl sobie byc jaki byl, od normalnego uzytkownika odroznialo mnie, ze moglem na strone dodawac wiadomosci, co innego, ze ludzie widzac naklejke 'REDAKTOR', a pod tym ignorancki post, dostawali prawdopodobnie zapaści, zawalu, albo rozwolnienia. Mam nadzieje, ze ty TYLKO zrobiles screena.

__

VIP
conish

2009-12-18 15:39:19

@plec

Potrzebowalem pokazac komus twoj tekst. Ironia ironia, ale na redaktora to sie nadawales jak lyzka do kopania tuneli pod morzami. Niby sie da, ale komu by sie chcialo z taka cackac?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 16:18:05

@conish
„Na poczatek i od razu: strasznie mnie wkurwiaja osoby, ktore sugeruja mi pojscie gdzies z rodzicami, niedojrzalosc, dziecinnosc. Jestem kurwa od ciebie starszy (..).”;

Nic nie poradzę, że nie wiesz co to klaun i jak wyglądają jego występy. Przepraszam jeżeli Cię oceniłem za niedojrzałego. Po prostu takie robisz wrażenie i żadna żona, Ci nie pomoże zdobyć w moich oczach dojrzałości. Jeszcze po tym „jestem kurwa od ciebie starszy” – takie teksty słyszałem w podstawówce i dawno tego nie słyszałem. Z jednej strony dziękuję, że przypomniałeś mi te czasy, z drugiej jestem zaszokowany. Nic nie odpowiem. Najzwyczajniej mnie zatkało.

@conish
„Wejdz na strone glowna esports.pl. Przy rozdzielczosci 1440x900 nie widac nawet 1 newsa. Sa za to 4 reklamy i button zostan fanem na facebooku.”

Niestety nie mam 1440x900. Mam natomiast 1360 x 768. Po wejściu na stronę widać wyraźnie, ze cała strona mieści się w oknie więc samo skalowanie jest bardzo dobre. Strona z pewnością jest dostosowana pod tym względem do mniejszych rozdzielczości. Na starcie dostaje ogromną reklamę z jakiś świąt – trudno, taka forma zarabiania serwisu na samego siebie. Przecież ty nie zapłacisz za hosting. Poniżej gdyby dojść zaraz do „loga”, wyraźnie widzę „Michał Blicharz gościem CyberTV” – fakt ten odstęp między tekstem a „więcej” by się przydał. Od góry pod choinką są przyciski do różnych działów. Kliknij w „Artykuły”. Na wstępie w 1360 x 768 masz Dwa + tytuł trzeciego „TaZ: Nasz czas się jeszcze nie skończył”.

Po prawej mamy: news dnia: „Again na 3-4 miejscu w WEM 2009”, pod przyciskiem „Rekrutacja ESPORTS.pl” mam 14 wiadomości, które pokrywają się z lewą główną kolumną. Po prawej od tych 14 wiadomości mam reklamę LastChaos.

Ten box z zakładkami news, sprzęt, plotki itd. jest zwykłą szybką nawigacją na stronie. Dzięki temu możesz przechodzić dodatkowo między działami. Masz to wszystko w skrócie.

Z divem nie mogę cię zrozumieć. Mam przycisk więcej, żeby jeden news nie zasłaniał całej strony. Chcę przeczytać więcej to czytam. Główne informacje mam w skrócie. Gdzie tu jest jakaś niepoprawność?

Już? Masz coś jeszcze? To całe usability o którym nie mam pojęcia, to tyle? Przez to ta strona jest do dupy? Przez to ludzie odeszli? Ja myślałem, że layout strony to nie błędy na niej tylko wystrój, obramowania, główny szkielet strony – to wszystko jest na swoim miejscu. Strona ma być łatwa w nawigacji i jest. Błędy na niej to zupełnie inna sprawa. Może, gdy ta beta zniknie to będzie wszystko poprawione. Ja tu mówię o wyższości treści nad layem a ty mi tu zaczynasz opisywać lay? Widzę, że najzwyczajniej wszedłem na twoje firmowe ambicje i próbujesz tu wylać z siebie wszystkie żale jaki ten lay jest zły. W dodatku jak wcisnąłem F5, to reklama zniknęła. Taka polityka portalu, nie warto się tym onanizować.

@conish
„Sens jest taki, prosze ja ciebie, ze nikt nie podaje trufli na plasitku. I tego nie ogarniasz, rly.”

Tylko ty mogłeś wymyślić takie podsumowanie tematu z truflami. Czyli od dzisiaj nie można jeść trufli na plastiku. Pewnie twoja żona przestrzega tej zasady.

@conish
„Nie potrafie sobie wyobrazic, by moja zona zalozyla cos, uzyla szminki czy perfum, ktore mi sie nie podobaja.”

Stary, naprawiaj małżeństwo póki możesz. Niedługo wkradnie się wam wszędzie monotonia bo, żona będzie używać do końca waszych dni tych samych rzeczy aż do znudzenia. Nigdy nie eksperymentuje z nowymi ciuchami? Fryzurą? Perfumami? Zawsze jak coś Ci się nie podoba to ona to zmienia nawet gdyby się miała czuć po zmianie lepiej? Zrób jej kiedyś przyjemność i powiedz „Masz tu kochanie 500zł i leć zaszaleć po ciuchach. Kup sobie to co Ci się spodoba” – zobaczysz jaką frajdę będzie miała.

@conish
„redakcja jest dla czytelnikow (poczytaj o zmianie formatu Rzeczpospolitej), nie odwrotnie”.
No więc jak czytelnicy zaczynają jebać redakcje, że stara była lepsza to to jest w porządku? Dla mnie redakcja robi tu co może. Newsów jest dużo, każdy ma coś dla siebie, treść jest właściwa. To ludzie tworzą ten portal, nie layout.

Nowość – w definicji która przytoczyłeś ma być rozumiana jako całkowita nowość, której nigdzie wcześniej nie było a nie, wprowadzenie czegoś co już było na innej stronie, i nazwanie tego „innowacyjnym”. I tak „nowo wprowadzona”, lecz nie nowo wprowadzona akurat NA TEN serwis, lecz globalnie.

Tłumacz się dalej. Może przynajmniej zastosujesz się do tej rady z wolnymi zakupami dla żony i będzie coś pozytywnego z tego wszystkiego.

Jebanie redakcji esports.pl nic nie daje oprócz pogorszenia nastrojów „duchowych” całego portalu. Ja tu widzę, że panowie robią kawał dobrej roboty. Zaznacz sobie wszystkie kategorie w profilu. Zobacz ile jest tych newsów. Zobacz, że nie są to bzdurne wiadomości i napisane po łebkach. To się liczy. Dobry portal to taki, który posiada dobrą treść, a o layoucie możemy gadać później.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-12-18 16:18:25

Słuhaj nincea nowy lay na ORG’u był tragiczny ale to dopiero widać od niedawna. Nie powiesz mi, ze to nie miało znaczenia.
Teraz gdy w głowie ludiska mieli ogrom pomysłów nie ma jak tego robić i człowiek jest tylko człowiekiem - traci zapał przez właśnie takie rzeczy jak lewy lay/brak funkcjonalności itp

EDIT: Właśnie jedna reklama zasłoniła mi 3/4 TRZY CZWARTE EKRANU KURWA !

A potem zaatakowała VECTRA i zajęła CAŁY !

Upadliście na głowę

__
Ta strona umarła...

VIP
conish

2009-12-18 16:48:53

nicea albo smierc: krociutko. Edit power, co ?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-18 16:55:35

No ten edit mogli by zrobić lepszy. Ale spoko... nie przestanę tu wchodzić z tego powodu :)

__

Użytkownik
SKY`General

2009-12-18 17:24:57

To tutaj sa jakies reklamy? o_O Ja tam widze tylko te jakies 3 co sa na main page w html zaimplementowane:) Zacznijcie uzywac jedynej slusznej przegladarki (FF) z Adblockiem, to ogladalnosc reklam im spadnie;)

__

VIP
conish

2009-12-18 17:33:24

Adblock nie blokuje odbierania reklam, blokuje tylko ich wyswietlanie. A co do tych trzech reklam...

#div(AdTaily_Widget_Container)

i po sprawie.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
[fhn]AL|EN

2009-12-18 18:55:19

eee mógłbyś jaśniej ?

__
Ta strona umarła...

VIP
lecho

2009-12-18 18:59:59

nicea albo smierc --> Esports.pl to nie strona z zakładami. Esports.pl to nie PGSPokerStrategy z systemem powiązanych relacji.
Idac tym tokiem rozumowania na kazda innowacje ktora pojawi sie w Internecie mozesz odpowiedziec - eSports.pl to nie xx. Prawda jest taka, ze kiedys to co sie dzialo na eSp.pl w kwestii relacji, newsow i artykulow wyznaczalo poziom. Od dawna juz tak nie jest - i nie jest to zasluga li i tylko jakosci tekstow i newsow (to temat na osobna dyskusje). To raczej kwestia tego, ze portal nie wydaje sie byc rozwijany w zadnym kierunku. Wedlug mnie to jest problem.

te dwa serwisy różnią się chociażby ilością wykwalifikowanych osób trudniących się w pewnych innowacjach tam wprowadzonych.
A czy ktokolwiek broni eSports.pl zatrudnic ludzi odpowiedzialnych za innowacje? Zakladam, ze nowy silnik i lay eSports.pl kosztowal proporcjonalnie wiecej niz o wiele lepszy i bardziej funkcjonalny silnik strony FX plus jego wyglad - a eSp.pl ma rowniez proporcjonalnie wiekszy budzet :)

Chcesz wprowadzić na portal funkcjonalność, która nie ma być na bieżąco uzupełniana? Proszę bardzo, znajdź osoby, które będą się tym cały czas zajmowały. Może taki pomysł się komuś spodoba… tylko zauważ jakie ryzyko podejmuje się przy czymś takim.
Piszac takie cos wystawiasz bardzo kiepska cenzurke calemu portalowi - ze to betony ktore na innowacje zareaguja jak diabel na swiecona wode. A kazda proba wprowadzenia czegos nowego niesie za soba ryzyko :)

Jeżeli chodzi o czytelność i przejrzystość prezentacji treści strony to zupełnie nie rozumiem o co tu można się doczepić. Że temat masz inna czcionką niż na starym esports.pl? Że obrazi masz mniejsze/większe? Określ się o co dokładnie Ci chodzi, bo ja tu nie widzę jakiś problemów z przejrzystością i prezentacją strony. Jest minimalistycznie i tak ma być.
To ja wymienie kilka: zwezona strona, a co za tym idzie: mniejsza czytelnosc tekstow, mniej wyswietlonych newsow, mniejsza przejrzystosc. Przez to rowniez strona zajmuje teraz cztery ekrany. Dalej: usuniecie drzewek komentarzy zaburzylo przejrzystosc dyskusji, formula 'news dnia' jest calkowicie niewidoczna i nie przyciaga uwagi tak jak kiedys sticky, a nad tym gdzie sa umieszczane reklamy to juz chyba nikt nie panuje, bo strona powoli zaczyna wygladac jak wielki banner poprzetykany tekstami o esporcie.

Ale to tylko komentarze pod newsami i w tematach.
Dla ciebie tylko, dla uzytkownikow az - i czynnik, ktory ich zniecheca do korzystania ze strony chocby nie wiem jak dobre info na niej bylo. Spojrz na obecna strone D-Link PGS - zawartosc na niej na samym poczatku byla co najmniej tak dobra, jesli nie lepsza (bo doszli najlepsi redaktorzy z Wildy) co na starej stronie, a mimo to gwaltownie stracila popularnosc :)

__

VIP
conish

2009-12-18 19:00:04

@AL|EN
Jesli masz adblocka, to klinij na strzaleczke obok znacza ABP, wybierz Ustawienia, potem kliknij Dodaj filtr i wklej to co podalem, odswiez strone.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
Sprzatacz

2009-12-19 00:42:51

Seriously, nie tyle lay jest tragiczny tej strony co silnik, nie wiem jakie pieniądze za to zapłacili to i tak 100% przepłacone.
A skoro mowa o fpp.pl, toto jeszcze żyje? ktoś sie tym jeszcze zajmuje? Myślałem że leży martwym bykiem od 3 lat

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-12-19 09:48:30

fpp.pl leży. Ale bardziej w sensie duchowym. Bo fizycznie stoi dalej...
http://board.fpp.pl
http://www.fpp.pl
http://www.news.fpp.pl

__

VIP
Pajda

2009-12-19 14:35:26

Jak zobaczylem nowa strone to calkiem mi sie odechcialo publikowac.

Zaleta starej bylo, ze wszystko bylo zaprezentowane bezposrednio. Bierzesz do reki gazete i czytasz. Dokladnie to czego mogl sobie zyczyc zarowno czytelnik, jak i redaktor. W teorii nowa moze byc funkcjonalna, ale prezentacja tresci i obsluga sa krokiem w tyl.

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-12-19 22:28:13

nie na miejscu posta Pajda ale trudno

__

Użytkownik
majan

2009-12-19 23:43:21

tego serwisu już nic nie uratuje !!!!!!!!!!!!!!!!!

stare esp > all

__
Pozdrawiam!

VIP
Pajda

2009-12-20 13:25:34

Nie nazywajmy szamba perfumeria :P

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-12-20 22:01:20

A ja na koniec za cytuje ten śmieszny kawałek dowcipu któy znalażłem w pewnym odnośniku na esports.pl

“Jesteśmy grupą developerską IT, składającą się z ludzi, którzy świetnie bawią się robiąc to co kochają.

Zdobywaną przez wiele lat wiedzę wykorzystujemy w innowacyjnych projektach. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, są tylko te stanowiące większe wyzwania. Tworzenie nowych rzeczy za każdym razem sprawia nam ogromną przyjemność – i właśnie takie powinno być życie."

hahah ,ale mam zapatrzone poczucie humoru.Za pewne tylko ja :0

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-12-21 11:42:44

@rml

a co niby złego jest w poście Pajdy? chłopak napisał prawdę, to, tak jest oraz to jak było - co ma ukrywać, z racji iż trzysta lat świetlnych temu był tutaj redaktorem? co ma jedno do drugiego? etykietka viposka nakazuje trzymać buzie zamkniętą? etykietka byłego redaktora nakazuje być wiernym do końca dni serwisu, nawet jeśli poziom serwisu jest tak niski, że ryje ryjem jak kret pod ziemią?

spuśćcie wszyscy powietrze z tyłków redaktorzy, bo napinacie się z byle powodów.

i jeszcze parafrazując, skoro kolega wyżej zacytował, pozwolę sobie ja swoją myśl rozwinąć:

“Zdobywaną przez wiele lat wiedzę wykorzystujemy w innowacyjnych projektach. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, są tylko te stanowiące większe wyzwania. Tworzenie nowych rzeczy za każdym razem sprawia nam ogromną przyjemność. “


Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych - spier**limy każdy serwis.
Spier**olenie serwisu za każdym razem sprawia nam ogromną przyjemność.

Btw, rml, ćwirki i cała szajka redaktorów z pistoletami na kapiszony: wy się nie pytajcie ludzi, co macie robić. skoro ktoś z waszej szajki rabusiów spierdzielił serwis, to teraz go albo zreperujcie, albo zamknijcie.
redaktorzy i administratorzy z jajami i pomysłami sami wiedzą co mają robić a nie robią pseudo-sondę co o tym sądzą. więcej ikry, więcej odwagi.

aha, i powiedzcie szanowni, czy wielki redaktor naczelny - wedle aktualnego statusu w jego profilu - rr jest jeszcze z tym serwisem związany i czy ma jeszcze coś z nim wspólnego?

__

VIP
Van Helsing

2009-12-21 12:05:24

@bangladesz

Ty chyba nie rozumiesz że nowe forum to jedyna rzecz którą mogą zrobić redaktorzy/administratorzy.

Wiadomo kto jest właścicielem serwisu, to on ma wszystkie hasła do wszystkiego, on płaci kasę, to on robi ten cały syf który tutaj jest. Myślisz że tak wyglądałby serwis jeżeli redaktorzy mieliby coś do powiedzenia? Właściciel zwietrzył kasę z serwisu postanowił go zmienić w arcy zły projekt, ale dzieci CoDa zaglądają, użytkownicy logują się i ich wyzywają. Oni maja to gdzieś bo wchodzisz i piszesz. Czyli swój cel osiągają.

a taki redaktor lubi pisać, nie chce pisać nigdzie indziej, nie ma praktycznie na nic wpływu, robi co może i musi wysłuchiwać jacy to chujowi nie są redaktorzy którzy nawet nie utożsamiają się serwisem tylko dla niego piszą bo kilka złoty miesięcznie to już coś - można jakiś nieduży abonament opłacić via np mój c+ czy też neta...

oczywiście dochodzi jeszcze sentyment jednak to już inna bajka. jak byłem w redakcji serwisu nie można było tknąć, ale był potężny powód dlaczego, gdy zmieniono serwis nie można go już w ogóle tknąć bo wszelakie hasła wziął sobie właściciel (domysły moje) i zapomniał że coś tu robił. Równie dobrze mogli wtopić dużą ilość kasy w ten projekt co wiąże się z tym że nie od razu będzie kasa na jego zmiany. Nie wiem, wiem jednak że redzi nie zamkną serwisu czy administratorzy bo nawet jakby chcieli to nie mogą. Po 1 - nie jest ich, po 2 mają umowy.

co do rr to śmieszna sytuacja jednak za moich czasów tylko użytkownik wyższy stopniem mógł zdjąć status - w tym przypadku właściciele, gdyż ćwirek jako red nacz nie może nadawać ani ściągać takiego statusu. Tak mi się wydaje. a czy coś robi to pewnie tak ale juz nie na serwisie :P

aha jeszcze co do adminów z jajami, myślę że w redakcji Ci starsi są sami tacy tylko walczą z wiatrakami :D więc nawet jakbyś Ty był w redakcji i miał jaja wielkości dzwonów to byś mógł się niemi w łeb walnąć bo nic by nie przeszło chyba że zostałbyś właścicielem :D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
bangladesz20

2009-12-21 13:13:17

a od kogo rr kupił serwis, bo przecież wiadomo, że nie on go założył. coś wiadomo o kulisach nabycia praw do tego serwisu?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2416 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie