Co się dzieje z eSports ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Shenlong

2009-08-26 19:43:39

Czemu jest taka stagnacja ? Gdzie jest stara ekipa ? Pajda, Shielder, Eric i cała reszta ? Gdzie są te newsy najwyższej jakości ? Forum esp ledwo zipie ..

__

Użytkownik
a1mar

2009-08-26 20:36:27

Bo eSport sam w sobie (nie mowie konkretnie o tej stronie) to gówno. Większość starej gwardii po prostu z tego wyrosła :D

__

Użytkownik
Jazzz

2009-08-26 20:49:32

Tak w żargonie mówiąc “wyszli z domu”.

__

VIP
cwir3k`

2009-08-26 21:01:49

Co do jakości newsów, wszystko jest wg mnie w porządku. Informacje podawane są rzetelnie, na czas i wolne sa od błędów (a jesli już, to szybko je usuwamy:P).

Skład jak to skład, ulega zmianom w czasie.

__

Użytkownik
shakespeare.own

2009-08-26 21:18:21

wszystko kiedyś idzie w zatracenie. jeśli nie serwis w całości, sam w sobie, to odchodzą ludzie którzy go stworzili, tworzą. odchodzą czytelnicy - ci najbardziej zagorzali, najbardziej charakterystyczni, ciekawi, skrajnie eskpresyjni, krytyczni wobec wszystkiego, źle i dobrze nastawieni, przejaskrawieni, komiczni czy też banalnie głupi. odchodzi tym samym klimat jaki tworzyli swoją postawą i poglądami.
w esports.pl wiele się zminiło. nie chcę być zbyt śmiały, ale uważam, że jakieś 70 procent 'stałych' i ' pierwszych' czytelników podarowało sobie lekturę tego serwisu. zobaczyło, że całość ku gorszemu się kieruje i dali sobie na wstrzymanie. dziś trudno odbudować stracone zaufanie czytelników.
teraz będzie pewnie iść ku lepszemu, ale dla wielu będzie to juz niezauważalna zaleta.
szkoda, bo esports straciło dość mocno na swoim wizerunku przez ostatnie miesiące. powiedziałbym nawet, że straciło swój dobry wizerunek.

__

VIP
spec_u

2009-08-26 23:05:25

widzę Fanki tęsknią ;asddafdafsdfafad

__
ema

VIP
cwir3k`

2009-08-27 10:17:45

no ba! e-kUlko musi wrocic :D

__

VIP
samolot

2009-08-27 13:35:42

popatrzcie sobie po profilach, ile taki lucas, igor czy sxl mają już latek na karku i sami wyciągnijcie wnioski :D

__

VIP
zoom

2009-08-27 15:57:04

Niestety nie jest to kwestia naszego wieku lecz społeczności jaka tutaj “urzęduje”. Bo prawie wszyscy (ze starego esp.pl) mamy ze sobą kontakt. Sądzę że sam portal poszedł nie w ta stronę w która miał bo z dojrzałego serwisu z 2003 zrobiło się forum gimbusów i dzieciaków z call of duty.

W 100% popieram post shakespeare

Ranking Użytkowników i nic więcej nie trzeba pisać.

__
Play more promode.

VIP
pablopl16

2009-08-27 15:58:58

co racja to racja, wstydzę się tego ze gram w tę grę i reprezentuje mnie banda kretynów

__

Użytkownik
N00binator

2009-08-27 17:16:57

skończ grać w takim razie

__

VIP
pablopl16

2009-08-27 18:50:31

sama scena która gra w turniejach, lanach to nie idioci no może z malymi wyjatkami. Zwrocil bym bardziej uwage na dzieci które graja w cod i które chcą zabłysnąć.

__

Użytkownik
garo

2009-08-27 21:44:37

Nie ma starej atmosfery - nie ma starego eSp...

__

Użytkownik
kolektor7

2009-08-27 23:33:51

Właśnie nie wiem czemu wszyscy dopieprzają się do CoD. W CS to dzieci które uważają się za pr0 i robią chałe nie ma ? Może akurat nie na esp, bo scena csa olała esp i zrobiła swoje serwisy ale też są.

__

Użytkownik
Zippi9

2009-08-27 23:40:25

@garo
nie ma złodzieja nie ma starego eSp...

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-08-27 23:56:43

:D

__

Użytkownik
klawisz

2009-08-28 00:00:09

Ktoś sobie musi odpowiedzieć na jedno, bardzo ważne pytanie. Po kiego ... ruszał “starą" stronę.

Do niedawna jeszcze wchodziłem na forum eSp poczytać qwe, teraz to już nie mogę patrzeć na ten śmietnik. Przykro Panowie z redakcji, którzy do tego wszystkiego dopuścili. Nawet Ćwirek tego co było kiedyś nie przywróci.

__

Użytkownik
jajk0

2009-08-28 10:00:09

Niestety smutna prawda jest taka, ze bardzo duzo osob aktywnych na forum (oraz newsow na stronce, ktore przyciagaja dzieci) jest z CoD’a i CS’a, niestety prezentuja zenujacy poziom (razace bledy jezykowe, niski poziom inteligencji, zerowa oglada i zachowanie) i psuja atmosfere. Po prostu stara dobra ekipa z serii quake’a jest w mniejszosci...

__

VIP / Fotograf
PawelS

2009-08-28 10:47:07

no ba! e-kUlko musi wrocic :D


Dawaj, trzeba koszulki zrobić! :D

__
Senior Pablo Escobar

VIP
vaf3l

2009-08-28 10:55:29

Tak,kiedyś chociażby na tym forum wrzało, powstawały nowe tematy z oryginalnymi pomysłami (choćby kUlko), a burzliwe rozmowy nie miały końca. Wraz z upadkiem sceny quake’a wszystko ucichło. Teraz zaglądam tu tylko z sentymentu i nie mogę sobie przypomnieć kiedy (wyłączając ten temat) esp.pl zatrzymał mnie na dłużej niż 15-20 sekund. Nie ma społeczności, nie ma klimatu i zaryzykuję stwierdzeniem, kiedyś był to serwis społecznościowy, teraz został już tylko informacyjny.

Z sentymentu też nie zmieniłem avataru od ostatniego turnieju w Gliwicach. Łezka się w oku kręci ;(

__

VIP
Van Helsing

2009-08-28 11:09:15

vafel rozbawiłeś mnie tym, że wraz z upadkiem sceny q wszystko ucichło :D

ludzie na szczycie, których już nie ma kierowali się innymi rzeczami niż upadkiem sceny q...

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
vaf3l

2009-08-28 11:29:08

Zgadzam się z Tobą i moja wypowiedź tego nie wyklucza. To subiektywna opinia i mogę wspomnieć tylko o tym co dotyczyło mnie bezpośrednio. Poza tym jeśli chodzi o osoby zarządzające to już inna historia, ja wspominam tylko o klimacie i ludziach, nie o posunięciach kadry kierowniczej serwisu, jednak mam nieodparte wrażenie że jest jakaś zależność między upadkiem sceny q3 i wykruszaniem się aktywnych użytkowników a spadkiem poziomu, czy też zupełnego braku dyskusji na tym forum.

__

Użytkownik
tomciO2411

2009-08-28 12:40:10

Wystarczy skończyć pisać o CoD’zie to cała hołota ucieknie na jakiś inny serwis i będzie spokój.

__

VIP
ZnowuJa

2009-08-28 13:13:32

Musicie zdac sobie sprawe, ze obecna sytuacja to nie jest, jak wiele osob (nie mowie, ze w tym temacie i ze WY) mysli wina redakcji (czy to nowej / starej czy tej za kilka lat). Wiele winy lezy w zlych decyzjach osob, odpowiedzialnych za strone (nie za tresc).

Moim zdaniem nowa strona przyciagnela wiecej osob (niekoniecznie tych, z ktorymi chce sie porozmawiac), a ze przez przypadek 90% tej choloty to CoD to sie utarl taki stereotyp, aczkolwiek to tylko te dzieci, ktore z reguly nic nie osiagnely - mialem okazje poznac chlopakow z topowych druzyn i sa to naprawde bardzo fajni i inteligentni ludzie.

Tego esp juz nic nie zmieni, a trzyma sie nadal z taka ogladalnoscia poniewaz zawsze mial sporo dobrych materialow, wiecej niz upadajacy juz pgs... Teraz w Polsce esports jest jedynym tak duzym serwisem, wiec to tutaj beda sie schodzic trole z calej Polski. Sami znajdzcie + i - takiej sytuacji.

__

Użytkownik
b3n a.k.a. 4

2009-08-28 13:15:30

Jak zwykle wszystkiemu winne są dzieci i call of duty. Ludzie znajdzcie sobie inne popychadło na które będziecie zwalać wine, bo to robi sie już conajmniej przewidywalne. To ludzie tworzą i tworzyli ten serwis i to ludzie są winni temu, że panuje tu taka a nie inna atmosfera

__

Użytkownik
toxiknoizz

2009-08-28 13:45:48

QWE WROC !

__

Użytkownik
garo

2009-08-28 14:08:02

@ z1ppi

ogarnij temat, bo widzę ze w pewnych sprawach nie jesteś na bieżąco :)

Miłego dnia.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-08-28 15:33:50

@ b3n dokładnie to ludzie tworzyli ten serwis teraz większość to dzieci i idioci z coda, jak mamy nie zganiać winy na tą scenę skoro 95% idiotycznych tematów, postów, zachowań to wynik osób z tej sceny?
Tak jak ktoś wspomniał, wśród topowych drużyn są w porządku osoby jednak większość to dzieci CB, które robią tutaj burdel

__

Zbanowany
kolaola7

2009-08-28 21:06:04

Takie jesteście kozaki tak ubolewacie nad poziomem esp.pl szczególnie dzieci coda

a zezwalacie na np. takie komenty

http://www.esports.pl/news/sLX-zasila-szeregi-phasesports/33288/strona/1/kom

zamiast je odrazu nukować :(

__

VIP
priAm

2009-08-28 21:17:38

Ręce opadają dalej niż mierzą. To już oficjalnie - na forum eSports.pl nie można założyć wątku z poważnym pytaniem, informacją etc.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-08-28 21:19:14

Ja też już bardzo rzadko tu bywam bo kłócić się z Mav’em co chwila nie mam już ochoty :P No ale jednak coś w tym jest, że kiedy scena Q3 zamierała to i esp.pl zamarł. A nowa strona to niestety był niewypał i szkoda, że ktoś nie pomyślał o tym wcześniej.

__
Ta strona umarła...

VIP
Grmx

2009-08-28 21:58:00

wow. az sie zalogowalem... i NIE czuje sie tak podjaranym jak kiedys :((( . gole zdjecia bab tez juz niewystarczaja :(

a o to ze cod4 przyczynil sie do zniszczenia tego serwisu... to chyba nikt nie ma watpliwosci :).
who cares. zycie toczy sie dalej, a ludzie maja nowe hobby :) simple.
powodzonka.

__

Użytkownik
mental

2009-08-29 09:17:45

Ja olałem esports.pl gdy pojawił się nowy layout - strona zaczęła wyglądać jak 10000000000000 innych. Wracam czasami od kiedy pojawiła się możliwość korzystania ze starego layoutu. Jednak również zauważyłem że forum ledwo zipie, a głównie forum zawsze mnie tu interesowało. To 'obumarcie' forum zaczęło się też po uruchomieniu nowego laya, ponieważ do tamtej pory - przynajmniej w moim odczuciu - wciąż było bardzo aktywne.

__

Były Redaktor
raul

2009-08-29 09:56:06

Nieznoszę angazować się w takie dyskusje, ale:

1) Mi na początku też bardzo, ale to bardzo nie podobała się nowa strona, ale z braku opcji nie miałem wyboru i musiałem się zacząć przyzwyczajać. Z perspektywy czasu, gdy się już przyzwyczaiłem nie powrócił bym za nic do starej, gdyż uważam, że ta jest po prostu lepsza. Ale dla wszystkich tych, którzy przestawić się nie chcieli stworzono przecież specjalnie w pocie czoła stary lay pasujący do obecnego silnika, który nie rózni się tak bardzo od starej strony. Zmany były niezbędne, gdyż stara strona była bardzo zbugowana i nie dało się jej naprawić pomimo usilnych starań w żaden sposób. Choćby rejestracja nie działała przez jakieś 1,5 roku. I co Wy na to? Jak narazie (jeszcze przez jakiś czas, Bóg raczy wiedzieć ile) trwają prace nad stroną. Możecie wytknąć tutaj, że zasłaniamy się betą. Ale co poradzić, że koderzy mają oprócz maciupkiego esports.pl inne, komercyjne projekty na głowie? Myślicie, że co jest dla nich i firmy priorytetem. eSports to tak na prawdę zabawa i hobby, więc zrozumcie, że nie da się niektórych rzeczy przeskoczyć i musi to trwać, pomimo, że zarówno my, jak i Wy chcieli by już ujrzeć finalną wersję strony.

2) Merytoryka trześci publikowana przez redaktorów, jak i styl etc. może troszkę poszły w dół. I dlatego potrzebowaliśmy odpowiedniej osoby na odpowiednim miejscu - cwirka. Także na tym polu wszystko szybko powinno wrócić do normy, gdyż Artur to człowiek na prawdę ogarnięty i umiejący zarządzać takimi sprawami.

3) Od kąd rejestracja działa dostaliśmy ogromnego kopa nowych userów. Głównie z wiadomej sceny. Nie chcę tutaj uogulniać i wytykać, że poziom komentarzów jest taki a nie inny tylko przez “CoD-aków”. I tutaj leży problem, ponieważ na prawdę trudno znaleźć odpowiednią granicę pomiędzy wolnością słowa i wypowiedzi a spamem/chamstwem i bezczelnością. Na tym polu powinien każdy pilnować samego siebie a nie wydawać o sobie opinii kretyna postując banialuki. My oczywiście staramy się kasować i tłumić skrajne przypadki tego typu, ale nikt tutaj przecież nie siedzi 24h/doba i nie czyta każdeko komentarza w każdym temacie/newsie etc.

4) System oceniania (+/-) miałbyć trafnym odzwierciedleniem wartości merytorycznej, jaką użytkownik/redaktor przelewa na stronę. Ale niestety widać, że niektórzy nawet tak proste rzeczy umieją wypaczyć i zrobić obie z nich zabawkę, co widać po rankingach. Czy system jest potrzebny? Z założenia czemu nie, choć każdy, kto uważnie czyta w miarę eSp.pl, to wie kogo posty warto czytac, a kogo nie. Niestety praktyka pokazała, że niektórzy na prawdę nie mają co robić.

5) Stara ekipa. Założenia ich rzeczywiście może były inne, ale daję sobie rękę uciąć, że także po głowie chodziło im, iż kiedyś serwis rozwinie się do tego stopnia, iż będą z tego jakieś profity, bądź przynajmniej strona będzie w stanie się urtzymywać, bo nie ma się co oszukiwać pisanie newsów i artów w wielu 14-16 lat wolontaryjnie (hmm, chociaż z 2-giej strony nie w tych czasach, powiedzmy 5 lat temu) to normalka. My teraz oferujemy wypłaty dla redaktorów. A ilu przynosi nadających się pismaków-amatorów każda z rekrutacji? Sami widzicie. Ciężko o klarownego redaktora za pieniądze, a co dopiero za darmo (tak jak niektórzy z Was sobie to wyobrażają).

6) Proszę skończcie już pisać, że to nowa strona zabiła eSports.pl i przeczytajcie jeszcze raz uważnie punkt 1) moich wypocin.

7) Często widzę skargi i nażekania, że to nie ta sama strona, że nie ten klimat. Załużcie więc temat “nasze życzenia” i opisujcie w nim dokładnie (ale w sposób przemyślany i treściwy) jakie zmiany powinny zajść i czego byście od nas oczekiwali. Na 100% wszystko (o ile będzie to miało jakiś sens) będzie wzięte pod uwagę. Samym krzykiem i narzekaniem niewiele się wskura. Sensowną argumentacją potrzeb - owszem.

Aha, i weźcie pod uwagę, że nigdy się wszystkim na raz nie dogodzi - choć starać się trzeba. Dla jednego satysfakcjonująca będzie dyskusja na wysokim poziomie i czytanie kilometrowych komentarzów ociekających faktami i bogatych merytorycznie, dla innego będzie dobrem komentowanie swojej/kogoś, produkcji/meczu/ostatniego headshootu, a dla jeszcze innego wystarczy rozmowa o dupie marynie i że baśka miała wielki biust. Wychodząc z tego założenia nie możemy ukrucać także dosadnie możliwości wypowiadania się tym ostatnim. Uważam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a jak kogoś coś nie interesuje to wystarczy to ominąć.



Dziękuję za uwagę.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-08-29 10:49:54

Nie chcę być nieuprzejmy, ale...

“Merytoryka trześci publikowana przez redaktorów, jak i styl etc. może troszkę poszły w dół. I dlatego potrzebowaliśmy odpowiedniej osoby na odpowiednim miejscu - cwirka. Także na tym polu wszystko szybko powinno wrócić do normy”

“Od kąd”, “uogulniać", “na prawdę", “nażekania”, “Załużcie”, “wskura”, “ukrucać "

raul | Redaktor

...

__

Były Redaktor
raul

2009-08-29 11:01:12

Pisałem to na szybko, bo jestem w pracy, to więc i błędy. Ty drogi kolego za to zauważyłem, że już od dawna nie robisz nic innego, niż krytykowanie i opozycjonowanie wszystkiego, co od nas wychodzi. Błędy w poście, trudno moja wina, ale wolał bym abyś choć raz odniósł się konstruktywnie do merytoryki, niż tylko wyszydzać.

__

VIP
w1tek

2009-08-29 11:40:19

Polskie biadolenie. Jak wam czegoś brakuje, to ruszcie dupę do roboty i to zróbcie.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-08-29 11:52:14

Nie wyszydzam. Napisałem, że nie chcę być nieuprzejmy. Chciałem to zrobić w możliwie jak najmilszy sposób, jednak nie mogłem wobec tego przejść obojętnie. To chyba nie powinno być tak, że jakikolwiek redaktor aby napisać cokolwiek musi co i rusz zerkać do słownika, a kiedy nie ma na to czasu, to wali byka na byku?

Nie krytykuję wszystkiego, co od was wychodzi, tylko to, co mi się nie podoba. Mam do tego pełne prawo i uwierz mi, że nie robię tego z zawiści czy złej woli, ale z troski o ten portal. Zawsze staram się krytykować konstruktywnie i nawet, gdy mnie krew zalewa, przynajmniej jasno wytykam błąd i daję szansę na jego poprawę.

W dyskusjach niemal zawsze odnoszę się do merytoryki, obrażasz mnie mówiąc, żebym zrobił to “choć raz”. Nie jestem dzieciakiem, leczącym kompleksy na internetowych forach albo uwielbiającym komentarzowe kłótnie flamerem. Staram się pisać ładnie, składnie, z sensem i na temat. O ile nie mogę zaprzeczyć, że krytykuję, to nie odnoszenie się do merytoryki to na pewno nie moja przywara.

A co ja mogę na ten temat powiedzieć? Wszyscy wiemy, że zmiany były niezbędne. Byłem w tamtym okresie w redakcji, wiem, że silnik był przeciążony, strona zbugowana, a rejestracja padła wiele, wiele miesięcy wcześniej. I naprawdę nie wiem, jak to się stało, ale stało się - po zmianach na lepsze, było już tylko gorzej. Wydaje mi się, że przyczynił się do tego - paradoksalnie - fakt otworzenia rejestracji. Hermetyczne środowisko esportowe nagle ugięło się pod natłokiem świeżej krwi, nierzadko głupiej, chamskiej, spamerskiej itp., ale też i takiej, która będzie coś wnosić na forum. Myślę, że wina za taki stan rzeczy leży po obu stronach. Administracja eSports.pl zaniedbała swoje podwórko, więc teraz będzie im je dość trudno odbudować. Hałastra rozpanoszyła się po forum, zalewając je bzdurnymi tematami, idiotycznymi postami i debilnym poczuciem humoru, wszczynając i prowadząc tutaj swoje prywatne wojenki, e-napinając się i kłócąc miast toczyć normalne dyskusje na poziomie. Nikt ich nie przypilnował, przez długi czas nie było możliwości nuke’owania, a i teraz specjalnie nie widzę, aby była nadużywana. Jedni się przyzwyczaili do tego, że na forum mogą robić co chcą, a inni zrozumieli, że nie ma sensu wchodzić z nimi w dyskusję. Z drugiej strony winę ponosi także byłe środowisko eSp - tak jak wspomniałem, niezwykle hermetyczne, zamknięte. 1.5 roku zamkniętej rejestracji zbliżyło nas do siebie, przyzwyczailiśmy się do swoich wad i zalet, swoich stylów wypowiedzi, tego, na czym się znamy, a na czym nie, z czego lubimy żartować i z czego się pośmiać itp. Byli tu zarówno dojrzali, jak i niedojrzali ludzie, ale wszyscy starali się zachowywać godnie, uprzejmie, na poziomie, czasem z humorem, czasem na poważnie. Jednak kiedy nadszedł czas próby, niemal wszyscy umknęli. Zamiast stawić czoła natłokowi nowych ludzi, przyjąć ich do swojej społeczności, pokazać, jak to wygląda na eSports.pl, w jaki sposób prowadzimy dyskusję, czego nie lubimy, jaki typ wypowiedzi, jakie tematy i jaki flame nam się nie podoba - oni uciekli z obrażonymi minami i słowami “do dupy to nowe esp” na pożegnanie. Oni także nie są bez winy. A ja, choć jeszcze niedawno dziwiłem się, czemu sam wciąż tu siedzę, to dopiero teraz to zrozumiałem.

Tak sprawa się ma moim zdaniem :-).

__

Użytkownik
tobster

2009-08-29 13:01:53

Soofka się rozpisał, brakuje tylko Shieldera i 2x A4 :D

Na eSp są dzieci z CS’a, ale prezentują jednak wyższy poziom od kod plejerow i nikt tego nie zmieni.

__

Były Redaktor
raul

2009-08-29 16:39:01

Soofka mogłeś od razu dołączyć swoje przemyślenia wytykając mi błędy :P

ps. trafne spostrzeżenia co do tej hermetyzacji a później “otwarcia mrocznych wrót”. No ale jak by nie patrzeć hermetyzacja i działanie w wąskim kręgu nigdy nie będzie lepsze od napływu stałej ilości nowych użytkowników. Redakcji nie jest łątwo tego wszystkiego upilnować, bo tak jak mówiłem nie siedzi 24h/doba na esp.pl, a dwa, że czasem (co też zaznaczałem) ciężko znaleźć i wyczuć cięką granicę pomiędzy wolnością wypowiedzi a spamem. Dlatego ja reaguję osobiście tylko w skrajnych przypadkach.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6844 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie