Co się dzieje z eSports ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
pablopl16

2009-09-01 02:45:36

ostatnio zainstalowalem QL gra mi się spodobała ale to nie o to chodzi, a mianowicie ktoś wyżej pisał ze to scena q3 trzymała esports jako tako były normalne rozmowy na forum, bardzo inteligentne komentarze.... Na pewno ziarenko prawdy w tym jest. Grajac już kilka dni zauważyłem duża kulturę graczy quakowych. Dość bardzo mnie mnie zdziwiło to ze każdy każdemu życzy gl i milej zabawy. Czesto gram z “prozordami” gdy dostaje 30:-3 przeciwnik tłumaczy mi co źle robie i wyraza chec gry dalej : o, czy spotkalliscie sie z czym podobnym na np. scenie cs ?(dziwne). A co jeszcze dziwniejsze nie ma wihnu wyzwisk itp. chyba ze to ja sobie pod nosem krzycze ^^ gdy wchodzę na kanal irc, cięgle trwają jakieś konwersacje (na poziomie). Gracze są bardzo uprzejmi i mili. I tak sobie pomyślałem dlaczego tak jest tylko i wyłącznie w quake ... moze dlatego ze quake jest stara gra i graja w nią dorośli ludzie ktozi zaczynali od pierwszych części? Większość z nich jest poustawiana życiowo studiują, maja prace. Do czego bije ? Ano do tego, dlaczego jest tam tak normalnie, a w środowisku takiego cod nie. Powodów jest kilka jak wyżej wymieniłem są dorośli maja pewnie od 20 lat w gore. No dobrze pewnie ktoś powie ze przeciez 15 latek tez moze sobie ściągnąć ql i zrobić taki syf jak chociażby na esporcie. Nie, NIE ZROBI, ponieważ nie ma przykladu z którego moglby czerpać swoja głupotę, a wręcz przeciwnie ma przykład jak sie zachowywać w świecie esportu.

To tylko tak wypociłem trochę bo nudzilo mi sie :p

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-09-01 10:34:22

W dupe heeej!

__

Użytkownik
jajk0

2009-09-01 11:44:33

Prawda niestety boli, za duzo na tym forum durnych 14-15 latkow z CoDa (z CSa po czesci tez), ktorzy “niszcza atmosfere”. Eot.

__

VIP
vaf3l

2009-09-01 16:55:43

Nicejoke, zgadzam się w stu procentach.

__

Użytkownik
unit10

2009-09-01 18:27:20

Z hermetycznego,zasciankowego serwisu gdzie byly osoby ogarniete i potrafily polemizowac nie zostalo duzo.Zreszta wiekszosc osob ktore prowadzily dyskusje mialo wiecej niz 2k,3k komentow wiec mozna bylo wywnioskowac czego sie spodziewac po typie.Potem przeniesienie na nowa strone,mi samemu wpierd..jakies 3k komentow itp wiec sie odechcialo tworzyc ta spolecznosc.

Np.piwoszeq i jego podwojne odpowiedzi kierowane do siebie itp to nadawalo stylu temu serwisowi.Wujek cieta riposta-bizz etc.

Paradoksalnie mysle ze przez brak rejestracji,srodowisko stalo sie hermetyczne i zasciankowe i to bylo najwiekszym plusem tego serwisu.

__

Użytkownik
caNel

2009-09-02 08:03:27

I do tego Michael nie żyje ;asd

A tak na poważnie to jeszcze rok temu esp.pl lepszy był od wykopu :)

__

Użytkownik
PiWo5z

2009-09-05 00:58:49

ze ktos mnie jeszcze wspomina :)))))
dzieki wielkie mordo :P

__

Użytkownik
Forem

2009-09-05 04:43:56

@nicejoke

True, true. Ze swojej strony tylko bym dodał, że dzieci wybierają coda, a nie quake’a bo w coda potrafią zabijać, a w quake’a nie dadzą sobie rady.

__

VIP
Van Helsing

2009-09-05 08:40:05

gdzie są moderatorzy pytam się, gdzie?

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
kolektor7

2009-09-05 14:28:56

Zgadzam się z nicejoke-iem i dodam jedno - mówicie ciągle o dzieciach. Zauważmy że na scenie cod (niestety) są też ludzie grający na najwyzszym poziomie, mający ponad 20 lat a którzy zachowaniem dorównują 13-latkom. Nicków nie będę wymieniał bo i tak każdy wie o kogo chodzi.

__

Użytkownik
m4jst3r

2009-09-05 14:49:18

Jak dla mnie problem z głupimi komentarzami, dzieciakami i cała tą masą mogłyby rozwiązać jakieś konta VIP, które umożliwiały by komentowanie newsów, cała reszta użytkowników mogła by przeglądać newsy i ewentualnie brać udział w dyskusji na forum. Konta VIP można by przydzielać topowym zawodnikom z każdej sceny, czy też ludziom robiącym dużo dobrego dla danej sceny, czy również użytkownikom z długim stażem, czyli po prostu konta osób związanych z esports.pl od dawna, można by również dawać szanse zwykłym użytkownikom udzielającym się na forum, oczywiście w tą dobrą stronę. Wiadomo, za durne komentarze itd., odbierało by się posiadanie. Taki system na pewno pozwoliłby pozbyć się dzieciaków, troli, ludzi inteligentnych inaczej czy niskiego poziomu konwersacji, dodatkowo podniósłby aktywność na forum, oraz ogólnie poziom całego serwisu. Jest to jakieś rozwiązanie, wiadomo, ogranicza ono użytkowników, no ale na pewno znacznie podniosło by poziom calego serwisu

__

VIP
V!ct!M

2009-09-05 15:01:10

nie na kazdej scenie q tak jest nicejoke :D

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-09-05 16:05:35

shieldera nie ma, bo nie ma OSP :D a tak w kwestii tematu, to wiadomo ze podczas niedzialajacej rejestracji bylo fajnie. psrsdoksalne wydaje sie to, ze pomimo dosc hermetycznej grupy ludzi, komentow bylo wiecej niz obecnie (a mamy dzieci cod’a). oddajcie moderacje w rece ogarnietych ludzi i poziom forum sie predzej czy pozniej podniesie.

__
więcej sprzętu niż talentu

Redaktor Naczelny
rml

2009-09-05 19:49:19

redakcja chciała przyznać prawa do moderacji większej liczbie osób ale dowiedzieliśmy się ze technicznie jest to nie do zrobienia i jedynymi moderatorami pozostaną etatowi redaktorzy

__

Użytkownik
Yakcyll

2009-09-05 22:48:06

Gadanie, panowie, gadanie...
Nie zmienicie nic, prawdziwe eSports.pl bezpowrotnie umarło za kasę, a indoktrynacja dzieciaków jest jak syzyfowa praca. Przyzwyczajajcie się albo skrzyknijcie ekipę i twórzcie własne forum.

__

Były Redaktor
raul

2009-09-06 11:07:00

Panie nicejoke, gwarantuję Panu, że scena QL to namiastek poziomu, ktory miala Q3, gdzie srednia wieku wynosila 20 lat. Tutaj juz sporo swierzej krwi i “gowniarstwa”.

edit: piwoszeq siema :P nie wiem, czy wiesz ale mieszkam parę przystanków od Ciebie :P piwo? :P

__

Użytkownik
PiWo5z

2009-09-06 12:04:58

a gdzie dokladnie mieszkasz :DDDDDDD
ja piwo pije codziennie :)

__

Były Redaktor
raul

2009-09-06 12:16:37

grochów

__

Użytkownik
PiWo5z

2009-09-06 12:19:10

:ASD
no to niedaleko :ASdASD:ASDASDASDASDASD

__

VIP
maXym

2009-09-06 15:55:45

W mojej skromej opini nalezaloby ROZJEBAC W PYL ta wylegarnie gownazerii komputerowej ktora spedza 24/h przed kompem i usunac ta strone z sieci. Sam az z rzadka wbijam na gg bo sie boje ze zaraz ktos mnie “ugryzie” wysylajac link do bitefighta i zapraszajc do dojebanego swaita gierek.

Strona ta w aktualnej postaci to juz na 2000 miliardow procent nie jest eSports.pl tylko cos zupelnie innego. Ze starego esp gdzie rzadzil tu jeszcze igor, sxl potem Lu pozostal cwirek, rapek, w dziale red widze jeszcze mava i raula ktorzy na bank te czasy pamietaja, choc chyba wtedy pisali dla quake imro, albo kaj indziej, no i matecka i rml’a ktorzy doszli nieco pozniej ale rowniez trzymali poziom. To oni tu pisza, ale ze wzgledu na liczbe trza ich nazwac bez ogrodek PASJONATAMI, ktorych mi szkoda bo poswiecaja swoj czas a to i tak juz nie ma najmniejszego sensu.

Aktualnie 90 % uzytkownikow tego serwisu to zwykle leszcze ktore swiat ogladaja zza okien swoich domow, gdyz jedynym ich oknem na swiat jest komputer. Istnienie tego serwisu nie ma najmniejszego sensu. Wchodze na ta strone raz na 2-3 miesiace i widze non stop to samo (bez urazy do nikogo).

Co z roadrunnerem, ktory odpowiada za aktualny kształt serwisu? Zniknal?

Firmie ktora przejela strone o to wlasnie chodzilo, by zapelnic serwis nie normalnymi ludzmi, tylko MOTLOCHEM, ktory bedzie kupowal serwery i spedzal na nich dnie i noce. Cel swoj osiagnela.

Generalnie mnie to i tak wali. Szkoda tylko serwisu, ze zniszczyli, bo sam bym poczytal bzdury jakie wypisywalem cztery lata temu ;) teraz nie da sie ich znalezc bo nie ma archiwum...

POZDRO PYRSK

__

VIP
pablopl16

2009-09-06 16:39:11

@up nie ma obrony przed komercha. W pewnym sensie esp zostało z tylu za espmania i innymi portalami które w tym czasie powstawały. Nowa strona, nie kontrolowany napływ użytkowników a przede wszystkim olbrzymia ilość odwiedzin w ciągu dnia sprawiły ze esports stal się bardziej komercyjnym portalem. Reklamy i jeszcze raz reklamy.
Niestety gdyby zablokować konta użytkownika najbardziej dajacym w kość wyszłoby na to ze 50% społeczności esport by znikła co za tym idzie portal byłby mniej atrakcyjny dla inwestorów. A główny zarząd pewnie tego nie chce.

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-09-06 18:16:31

przejezdzalem przez grochow jak jechalem do wawy! ale nie widzialem cie rauuul

edit: tzn jak jechalem do centrum he he

__

Użytkownik
insane5517

2009-09-06 20:42:12

Jak miałem lat kilka to bardzo lubiłem chodzić do zoo.
Słoneczko grzało, zajadało się watę cukrową, głaskało się kozy, mamusia kupowała balonik w kształcie dinozaura wypełniony helem, płakało się gdy balonik odleciał; tamto zoo miało KLIMAT.

Ostatnio do zoo zostałem zaciągnięty siłą,
wata cukrowa zmieniła się w słodkie gówno, kozy jakieś zapchlone, balony za drogie i w dodatku brzydkie.

Warto dodać, że zoo nie zmieniło się wcale.

“Aktualnie 90 % uzytkownikow tego serwisu to zwykle leszcze ktore swiat ogladaja zza okien swoich domow, gdyz jedynym ich oknem na swiat jest komputer. Istnienie tego serwisu nie ma najmniejszego sensu. Wchodze na ta strone raz na 2-3 miesiace i widze non stop to samo (bez urazy do nikogo)."
Bez urazy, ale było by miło gdybyś ograniczył trochę swoje częste wizyty, bo po takich wypowiedziach zaczynam szczerze wątpić w ten pr0 kulturalny klimat starego esportu.

__

VIP
lecho

2009-09-06 23:14:14

raul --> ad.5: “My teraz oferujemy wypłaty dla redaktorów. A ilu przynosi nadających się pismaków-amatorów każda z rekrutacji? Sami widzicie. Ciężko o klarownego redaktora za pieniądze, a co dopiero za darmo (tak jak niektórzy z Was sobie to wyobrażają).”. Ostatnio pol zartem pol serio zapytalem cwirka czy ma wolne miejsca w redakcji. Stwierdzil, ze nie, wiec poniekad sami jestescie sobie winni :P

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-09-06 23:14:59

Uprzedzę wszystkich ,iż użyje nie ładnych słów.

NO cóż RR spierd()lił zwinął 4litery w troki i cisza. Czyżby to jednak prawda była o tym co o nim pisali wcześniej??Forum dawniej żyło pełną gębą nie ukrywam gdyby nie ono to w życiu bym tu nie zagościł na dłużej.Jesst więcej użytkowników to fakt ,ale no quwaaa mać nawet to da sie opanować a nie tylko pieliiiiiiiiii..... o tym ,że hermetyczna była społeczność serwisu.I że teraz to już ni uhja nie od ograniecia. To ja sie kuła mac pytam jak sobie z tym radza na większych forach. Co też wymiękają?>>>Nie wydaje mi sie...Jak widać zjebać łatwo serwis a szapronąc aby pociagnąc to do “normaności” to już hardcore dla speców od uhj wi czego jak widać.(bez urazy dla redaktorów)Długo by wymieniać.Może stare esprotrs było zacofane aczkolwiek trzba przyznać ,że trzymało poziom.Piekne oceny plus minus żałosne premiuja debili.Brawo .czekam na wiecej.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-09-06 23:34:29

redakcja chciała przyznać prawa do moderacji większej liczbie osób ale dowiedzieliśmy się ze technicznie jest to nie do zrobienia i jedynymi moderatorami pozostaną etatowi redaktorzy

Widać jak pięknie i funkcjonalnie jest napisany ten silnik, pogratulować, czara goryczy została oficjalnie przepełniona. A pamiętam dokładnie te buńczuczne wypowiedzi RR’a jak to piękne i wspaniałe będzie nowe esports.

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-09-06 23:46:38

xionc
Sądzę ,iż ta czara ze złotego Grala już dawno sie przelała...Cóż jutro może dodam jeszcze coś od siebie edytując ten komentarz.Dodam tylko jedno dziś.Gdzie do kyusaa&^%% nedzy są te drzewka odp jak w komentarzach do newsów.Które bądź co bądź były obiecane tez wciągło czy czekają na lepsze czasy.??tak wielm wiekie up serwisu nas czeka ha ha ha prawie jak joker z batmana .

__

VIP
Van Helsing

2009-09-07 00:31:05

-> MASTER-K

prawda o rr był taka jaką każdy pisał. Została tylko ograniczona, przez umowy którymi jesteśmy zwiazani.

Co do tego że rekrutacje fail, to też zostałem poinformowany ze jest nawet za dużo ludzi, wiec siła rzeczy nie ma miejsca.

-> Quargoth
cięzko uwierzyć nie będąc tu obecnym w tamtych czasach... ludzie tworzyli serwis, świetnie się on rozwijał (poza layem i kodem) i tu nagle boom... serwis stracony.

komentarze wspominające tamte czasy niekoniecznie w miły sposób to już tylko echo krzyku przeszłości, ludzi którzy nie mogą się z tym pogodzic.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
n4rf

2009-09-07 01:19:27

swoja droga troche mnie dziwi jak to jest, ze na serwisie ktory sypal sie ze starosci, ktorego nie dalo sie naprawic a obsluga przy pisaniu newsow czy relacji byla bardzo zmudna i czasochlonna, pojawialo sie wiecej swiezych i aktualnych newsow i relacji niz teraz

__

VIP
lecho

2009-09-07 11:28:43

satan --> bo stare eSports.pl w momencie kiedy powstawalo, mialo wszystkie strony kilometry pod soba pod wzgledem funkcjonalnosci CMS-u. Potem sie to co prawda zmienilo (ale do dzis w Polsce chyba tylko Fx ma lepszy sposob obslugi), ale wciaz bylo dobrze - wedlug mnie problemy starego engine’u calkowicie nie dotyczyly zarzadzania trescia :)

__

ex-Redaktor
exilek

2009-09-07 13:10:38

Co do systemu zarządzania treścią, to tak jak było w starym esp imo było lepiej. Jedynie w trakcie relacji nowy system > stary system. Co do reszty to nawet nie to że można było, ale trzeba było zmienić silnik na nowy, bo stary nie dawał już rady. Jak chociażby wspominana już rekrutacja, przez rok nie działała i trzeba było do pawelsa pisać itp, żeby ktoś mógł się zarejestrować. Można powiedzieć, że konta na esp były po znajomości :D
Ale przyznać trzeba, że jak zaczynałem czytać esp, ponad 4 lata temu, to atmosfera była lepsza i to właśnie dzięki ludziom z Q. A teraz? Żal patrzeć co się tutaj dzieje, ale trzeba mieć nadzieję że wszystko jeszcze wróci do normy.

__

Użytkownik
kryshak

2009-09-07 16:32:18

redakcja chciała przyznać prawa do moderacji większej liczbie osób ale dowiedzieliśmy się ze technicznie jest to nie do zrobienia i jedynymi moderatorami pozostaną etatowi redaktorzy

To komu Wy zleciliście zrobienie tej strony? Gdybym powiedział któremuś ze swoich Klientów, że nie potrafię napisać w PHP banalnych ról dla użytkowników, to wy*ebałby mnie na zbity pysk. I ja nie jestem żadnym profesjonalnym webdesignerem... Radzę Wam zainwestować w porządnego programistę i Wasze problemy się skończą, przynajmniej te techniczne.

Shoutbox ile Wam wytrzymał? Dzień? Qspy z darkwarez wkleił prostą ramkę <iframe> i musieliście wyłączyć SB, bo sobie z tym poradzić nie mogliście.

Ja tam nie wiem, jakie było stare eSp, więc nie wypowiadam się na temat klimatu serwisu, ale pod względem technicznym to ta nowa strona jest tylko z nazwy nowa. No chyba że starsza naprawdę była aż tak fatalna, a tego nie wiem, bo wtedy nie interesowałem się jeszcze tworzeniem stron www.

__

VIP
samolot

2009-09-07 16:53:39

lecho co Ci się tak w tym systemie Fx podoba? miałem okazję z nim trochę po obcować i jakoś mnie na kolana nie rzucił, generalnie, jak dla mnie, wychodzi na to samo, co w starym esp. Jak jest na nowym nie wiem.

__

VIP
conish

2009-09-08 12:55:43

te, kryshak, webdesignerze, co pisze w php... masz jakies portfolio? Bo widze, ze sie strasznie lansujesz, to moze cos pokaz?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
kot_Z_cheshiere

2009-09-08 14:07:57

@kryshak: ale tu pojawia sie pytanie jak sa w takim razie zdefiniowani moderatorzy ze nie mozna rozszerzyc ich listy ;)
moze jest magiczna tabelka “konfiguracja esports .pl” ktora ma po jednej kolumni na kazda wartoc i np. 10 kolumn
moderator1, moderator2, moderator3, ... moderator10
i programista stwierdzil ze nie moze juz dolozyc bo konstruktor silnika przekroczyl magiczna bariere 256 argumentow ;)

Poza tym ja np nie rozumiem sensu usuwania starej strony i budowania na jej miejsce nowej, niekompatybilnej. Wystarczylo pewnie jakis refaktoring zrobic + optymalizacje. Tudziez na szkielecie starej zrobic cos nowego - ale co ja sie tam znam ;)

Anyway od zmiany “silnika” poziom spadl mocno, zaryl glebe i teraz bawi sie w kreta. Przykre to troche bo pamietam poczatki tego serwisu i zapowiadal sie wtedy na dynamicznie rozwijajaca sie strone. Potem cos siadlo na linii koder <-> zarzad i nastapila stagnacja, ktora nadrabiala redakcja i ludzie dookola strony.

Niestety ponowna proba przywrocenia swietnosci serwisu wraz z nowym “cms” (fail niestety) skonczyla sie fiaskiem i nie widac zeby ktos probowal to jakkolwiek zmienic.

__

VIP
Van Helsing

2009-09-08 16:14:09

pewnie leci prosty argument dal właścicieli:
“jest kasa, po co więc zmieniać na lepsze?"

im się podoba to co jest, znając życie nawet tu nie zaglądają.

esp, powinno być tworzone z pasją, nie z kasą, która zmieniła wszystko.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Redaktor Naczelny
rml

2009-09-08 23:10:35

tylko nie popadajmy w paranoje, to chyba logiczne ze celem strony (każdej) jest zwiększanie liczby czytelników, zwiększanie oglądalności etc etc, to się tyczy i właściciela, i redakcji - każdy woli tworzyć dla tysiąca czytelników niż dla stu




mam pomysł jak ożywić to forum a jednocześnie zapanować nad jego poziomem (w razie potrzeby liczę, że chętni na moderatorów by się wśród Was znaleźli) ale ewentualne wprowadzenie go w życie to kwestia raczej odległa, na razie działamy tym co mamy

__

VIP
cwir3k`

2009-09-09 12:39:49

-> Lecho. Znam po prostu realia naszego budżetu, zaznajomiony jestem jak wyglada wspolpraca z toba i nie widze sensu 'sprzedawania' informacji o zarobkach i warunkach pracy na esp 'konkurencji', skoro wiem, ze takiej oferty bys nie zaakceptowal :P

__

Użytkownik
klawisz

2009-09-09 18:00:16

"redakcja chciała przyznać prawa do moderacji większej liczbie osób ale dowiedzieliśmy się ze technicznie jest to nie do zrobienia i jedynymi moderatorami pozostaną etatowi redaktorzy”

Niezłe oskryptowanie, lepiej jakbyście się do tego nie przyznawali bo to trochę śmieszne ;)

__

VIP
Mateck

2009-09-09 19:59:18

@klawisz.
zarowno ja, jak i pewnie niektorzy, a moze nawet wszyscy redaktorzy, nie utozsamiamy sie z koderami, zarzadem. moglbym to jedynie zrobic jesli chodzi o pozostalych pismakow, bo to jest redakcja, ktorej jestem czesia. nie nasza wina ze strona jest jaka jest.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

935 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie