Steelpad QcK - Testy cz. 1

Dostosuj

Steelpad QcK - Testy cz. 1

Czas na testy...

Jak zwykle najpierw test różnych myszek pod kątem kompatybilności z padem. Jak zwykle też test w paincie. Dla przypomnienia ma on nam pomóc wskazać, czy występuje zjawisko negatywnej akcelaracji, czyli im szybciej myszą poruszamy to tym bardziej się gubi. Wiadomo, że głownie zależy to od właściwości sensoru myszy, ale podłoże też ma swój wpływ. W Paincie najszybciej wychodzi, czy dany gryzoń polubił się z padem czy nie. W dzisiejszych czasach to już raczej nie powinno być problemów, że sensor myszy całkowicie odmówi współpracy na podkładce - ale nigdy do końca nie wiadomo... Zawsze może się trafić, że jedno z drugim jest niekompatybilne.

Samsung Optical MouseNajtańsza myszka w teście - cena ok. 30 zł. Jak wiemy - na Steelpadzie S&S się nie popisała. Dla przypomnienia - 400 DPI, ergonomiczny kształt. Więcej nie ma co pisać.Spirala wyszła jak zwykle trochę kanciasta, ale test szybkigo V oczywiście mysz oblała. Mając na uwadzę poprzednią recenzję, wiedziałem jakie obecne wyniki będą. Jednakże patrząc z punktu widzenia QcK - mysz działała.


M-SBf 90Pod tą tajemniczą nazwą kryje się jedna z najtańszych myszek Logitecha w wersji totalnie OEM (nawet bez czarnego logo). Nigdzie nie mogłem znaleść parametrów - ale zapewne jest to 800 DPI i sensor co w Dualu. Co ciekawe - bez sterownikow MouseWare - cokolwiek szybko zrobić - to tragedia, negatywna akceleracja w pełnej krasie. Po zainstalowaniu sterów - jak ręką odjął. Mysz działa w pełni poprawnie.Jak widać - testy zakończone pomyślnie. Podczas grania, nie widać było żadnych oznak problemów. QcK przypadł do gustu.


Logitech MouseMan TravelerTaki drobny żart. Jest to typowa mysz notebookowa, bardzo malutka z aluminiową obudową. Sensor 800 DPI.Testy zdane pomyślnie. QcK można też rolować i brać z laptopem w podróż :)


Logitech Dual OpticalMoja wysłużona myszka - obecnie na emeryturze u rodziców :) Przed MX'ami był to szlagier Logitecha. Mysz, w momencie premiery (i panującej mody) miała dość innowacyjny, profilowany kształt. Dual ma dwa sensory 800 DPI - ale dane są odczytywane tylko z jednego, sterownik wybiera, z którego w danym momencie jest lepszy odczyt.Jak widać - testy OK. Podczas grania nie zauważyłem żadnych problemów.


Razer ViperPoprzednik obecnego Razera Diamondback'a. Mysz ma czułość 1000 DPI, ale zebrała niepochlebne opinie na temat negatywnej akceleracji właśnie. Niestety nie miałem jak przeprowadzić dokładnych testów, gdyż nie mogłem pożyczyć gryzonia do domu. Mogłem chwilę nim się pobawić i dlatego nie mogłem dokładnie wyrobić sobie zdania. Jedno jest pewne - Viper działa na QcK. W jakim stopniu - i kiedy znajwisko (i czy podkładka ma na to wpływ) negatywnej akceleracji występuje, tego już nie jestem w stanie określić, bo za krótko się bawiłem. Zresztą, tak ten model zalega na półkach sklepowych :))


MX 310Następca MX 300. Zmieniono jedynie obudowę, aby mysz była podobna do MX 500/700.Testy zdane - wszystko OK. W grach też bez problemu, z QcK działa jak powinna.


MX 510 RedNastępca MX 500 - w przeciwieństwie do poprzednich MX'ów ma lepszy sensor i znacznie wydajniejszy przepływ danych (12 Bitowy).Testy zdane. Jako, że jest to moja "codzienna mysz" - więcej wrażeń z korzystania na następnej stronie recenzji. Była to główna myszka na jakiej testowałem QcK.

Jak widać - wszystkie myszki działają z padem QcK. Jedne lepiej, drugie słabiej, ale nie napotkałem się na gryzonia co odmówiłby współpracy. Niestety nie mogłem pożyczyć żadnej myszki MS, ale sądzę, że będą też działać.

Przejdźmy teraz do dania głównego - czyli wrażenia z użytkowania.
Wstęp | Opis Pada | Testy cz. 1 | Testy cz. 2 | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5910 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2022

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.