Steel Sound 5H | Testy

Dostosuj

Steel Sound 5H | Testy

Słuchawki SteelSound 5H przeznaczone są w szczególności dla graczy, jednak zaporowa cena jaką trzeba za nie zapłacić nie jest warta używania ich wyłącznie do gier. Za tą kwotą sprzęt musi sprawdzać się świetnie zarówno w testach gier komputerowych jak i muzyce, najczęstszej formie relaksu graczy komputerowych.

Testy przeprowadzone zostały przy użyciu karty dźwiękowej USB, z włączoną technologią Xear 3D, dzięki czemu otrzymałem dźwięk przestrzenny.

Priorytetem w tym teście są bez wątpienia gry, to z myślą o nich pracowano nad modelem 5H 13 długich miesięcy.

Do najważniejszych umiejętności każdego gracza Counter-Strike trzeba zaliczyć celność, zrozumienie z zespołem, oraz czytanie gry przeciwnika z dźwięku. Kroki czy odgłos strzałów z karabinu powinny pozwolić nam na dokładne zidentyfikowanie miejsca z którego pochodzą. Dzięki słuchawkom SteelSound zadanie mamy to dużo bardziej ułatwione. Dźwięk przestrzenny pozwala nam na jeszcze dokładniejsze określenie zbliżającego się niebezpieczeństwa. Co więcej komunikacja między graczami jest dużo łatwiejsza. Sama gra jest na pewno bardziej przyjemna, ale o tym trzeba przekonać się samemu.

Ogromne wrażenie zrobił na mnie dźwięk pochodzący z gry Doom3, która wykorzystuje Environmental Audio Extensions 4.0 (EAX). EAX to opracowany przez Creative Labs zestaw rozszerzeń standardu Microsoft Direct Sound 3D. Stosowany jest w grach komputerowych w celu oddania lepszego efektu dźwiękowego. Pozwala na znaczne poprawienie realności doznawanych wrażeń słuchowych. Wersja oznaczona symbolem 4.0 umożliwia utworzenie do czterech niezależnych środowisk dźwiękowych. Co więcej mogą one oddziaływać na siebie i nakładać się wzajemnie, co jest dokonywane i obliczane w czasie rzeczywistym przez procesor karty dźwiękowej. Żeby zrozumieć to dokładniej trzeba osobiście usłyszeć jęki zbliżających się potworów, trzaskanie o rury itp… Gra nabiera nowego, całkiem odmiennego znaczenia gdy gra się w nią w nocy. Dźwięk z SteelSound 5H potęguje doznania kilkukrotnie. Myślę, że zestaw D3 + 5H sprzedawałby się jak świeże bułeczki!

Słuchawki SteelSound 5H bardzo dobrze sprawdzają się w grach komputerowych, zwłaszcza z kartą dźwiękową USB i włączoną opcją dźwięku przestrzennego. Dźwięk traci nieco na jakości przy ustawieniu większej liczby decybeli, ale jest to nieuniknione zjawisko. Nieznacznie gorzej wypadają także przy różnego rodzaju eksplozjach, wybuchach gdzie bass momentami nie daje rady.

Jako, że gracze spędzają mnóstwo czasu przed komputerem, a w wolnych chwilach bardzo często słuchają muzyki, warto przekonać się jak słuchawki sprawdzają się na tym polu.

Mówi się, że ile ludzi tyle opinii. Wszyscy z nas mają inny gust muzyczny, jedni preferują muzykę spokojną, drudzy ciężką. Niektórzy lubią muzykę elektroniczną, inni hip-hop. Każdy z tych rodzajów muzyki ma pewien priorytet dźwiękowy.

W muzyce techno najważniejszą rolę odgrywa bass i głośność – tej muzyki nie można słuchać cicho. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, to moim zdaniem 5H spisuje się przeciętnie. Bass mógłby być ciut mocniejszy, ale do słabych też nie należy. Fani tej muzyki mogą być zawiedzeni.

W hip-hopie natomiast sam dźwięk nie odgrywa aż tak kluczowej roli, liczy się wokal i według tego kryterium słuchawki spisują się na medal, jest tak może dlatego że zaprojektowane zostały między innymi z myślą o komunikacji.

Muzyka rockowa to przede wszystkim donośny wokal i instrumenty – gitara, perkusja. Głośniki 5H potrafią poradzić sobie z tym wyzwaniem. Dźwięk jest czysty, wyraźny, dynamiczny. Natomiast śpiew nie zlewa się z resztą ciężkiego tła muzycznego.

Jak widać słuchawki przeznaczone do gier nie są wcale skazane na porażkę przy nieco innym zastosowaniu. O ile wyniki w grach są rewelacyjne, to w muzyce są co najmniej dobre. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup 5H, bez obaw może wyrzucić stare słuchawki, ponieważ te w 100% wystarczą każdemu kto muzyki słucha dla przyjemności i nie jest melomanem.


Pierwsze wrażenie | Dane techniczne i dźwięk | Karta USB i sterowniki | Testy | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1071 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2021

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.