Steel Sound 5H | Pierwsze wrażenie

Dostosuj

Steel Sound 5H | Pierwsze wrażenie

Słuchawki SteelSound 5H zapakowane są w plastikowe, przeźroczyste pudełko, na którym prócz nazwy produktu przedstawione są wszystkie dane techniczne, najważniejsze informacje o słuchawkach, a także wypowiedzi HeatoN’a i whiMp’a zachęcające do zakupu tego właśnie headsetu. W środku oczywiście oprócz słuchawek znajdziemy również: kartę dźwiękową USB*, sterowniki*, instrukcję oraz 12-miesięczną gwarancję. Brak konwertera jack’a z 3,5mm do 6,3mm w zestawie uniemożliwia podłączenie słuchawek do wzmacniacza – niestety jest to pierwszy minus.

opakowanie_s.jpg sprzet_s.jpg


Mimo iż SteelSeries i Icemat to rodzeństwo należące do duńskiej firmy Soft-Trading, ich produkty różnią się znacznie. Icemat stawia na oryginalność i unikalny design, podczas gdy produkty SteelSeries tworzone są przy współpracy graczy i z myślą o graczach. Co za tym idzie, SteelSound 5H wydają się być bardziej klasycznymi słuchawkami, nie tylko ze względu na kształt, ale i kolorystykę – dominuje kolor czarny i grafitowy. Wykonane są w całości z plastiku i ważą zaledwie 300g. Mimo to wyglądają na bardzo solidne i trwałe. Są tak lekkie, że praktycznie nie czuje się ich na uszach, a komfort gry jest dzięki temu bardzo wysoki. W dużym stopniu przyczynia się do tego miękka gąbka przyklejona po wewnętrznej stronie pałąku. Ponadto istnieje możliwość regulowania wielkości słuchawek dla osób z większą głową. Słuchawki te posiadają obudowę zamkniętą i świetnie wygłuszają wszystkie niepożądane dźwięki z zewnątrz.

W dosyć innowacyjny sposób rozwiązano problem mikrofonu. Do tej pory większość słuchawek posiadała mikrofon na plastikowym wysięgniku, który przesuwało się do góry, wzdłuż „szkieletu słuchawek” gdy ten nie był potrzebny – nie wygląda to jednak najlepiej. HeatoN i Potti, bo to oni pracowali nad tą częścią produkcji, postanowili zastosować mikrofon na giętkim tworzywie, wyciągany z lewego nausznika. Jest to na pewno dużo praktyczniejsze rozwiązanie niż mikrofon na klips, jak w przypadku słuchawek Icemat Siberia, a ponadto bezpieczniejsze, ponieważ ryzyko uszkodzenia mikrofonu podczas transportu jest niemalże zerowe.

mikrofon1_s.jpg mikrofon2_s.jpg


Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że SteelSound 5H to produkt stworzony z myślą o graczach jest fakt iż słuchawki te można rozmontować w celu jeszcze bezpieczniejszego transportu. Ukryte wewnątrz przyciski pozwalają na odłączenie obu nauszników i bezpieczne umieszczenie ich np. w kieszeniach plecaka. Zaoszczędzamy dzięki temu miejsce i nie musimy się martwić, że słuchawki się złamią. Zmontowanie słuchawek z powrotem w jedną całość to jedynie dociśnięcie zatrzasków poszczególnych części – pół sekundy zabawy. Warto dodać, że styki które łączą wszystkie trzy elementy słuchawek są pozłacane, podobnie jak wtyki.

zaczep_s.jpg czesci_s.jpg


Mniej istotnym elementem wydaje się być kabel – w przypadku 5H dwuczęściowy o łącznej długości 3 metrów (1+2). Często na różnego rodzaju imprezach komputerowych wyjście do karty dźwiękowej jest już wyprowadzone i znajduję się gdzieś w okolicach monitora, wtedy warto użyć metrowego kabla, który w zupełności wystarcza, a który na pewno nie będzie przeszkadzał. Czasami natomiast komputer jest schowany głęboko pod biurkiem, a dostęp do niego jest utrudniony – wtedy przydaje się przedłużona wersja – 3m. Na kablu znajdziemy kontroler głośności, za pomocą którego możemy zwiększyć lub zmniejszyć poziom decybeli, a także dostosować czułość mikrofonu. Końcówki oczywiście pozłacane.

kontroler_glosnosci_s.jpg wtyki_s.jpg


Szwedzki duet z klanu Ninjas In Pijamas odrobił swoją pracę domową na piątkę z plusem. Słuchawki są dokładnie takie jak powinny być - lekkie, wygodne, solidne i praktyczne!

*dostępne tylko w wersji Steel Sound 5H USB


Pierwsze wrażenie | Dane techniczne i dźwięk | Karta USB i sterowniki | Testy | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2139 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2021

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.