Muzyka

Dostosuj

Muzyka

Last.fm

Niezwykle popularna internetowa radiostacja przesyła strumieniowo pliki MP3 o parametrach 128kbps/44.1kHz. Są to wartości dość niskie, jednak w zupełności wystarczające mniej wymagającym użytkownikom. Niestety słabe przetworniki zastosowane przy produkcji słuchawek Digital Precision, w połączeniu z wysoką kompresją pliku sprawiły, że muzyka brzmiała płytko i bardzo sztucznie. W tym przypadku nawet MM38 od Manty potrafiły wydobyć z Last.fm choć część dźwięków o najwyższych i najniższych częstotliwościach. Oczywiście po podłączeniu do karty dźwiękowej Creative można nieco podbić niedomagające częstotliwości, jednak najczęściej zabawy w equalizerze doprowadzą do znacznych zniekształceń, a odtwarzana muzyka nie będzie przypominała tego, co w zamyśle miał artysta, tworząc konkretny utwór.

lastfm_568.jpg
Odtwarzacz Last.fm - biografie artystów potrafią wciągnąć na długie godziny.


MP3

Wyniki testów na plikach MP3 o bitrate 192-320kbps, również nie okazują się zbyt dobre dla produktu Logitecha. Utwory z gatunku Hip-Hop drażniły uszy zbyt wyeksponowanymi odgłosami „klaskania”, muzyka taneczna w znacznym stopniu pozbawiona była niskich częstotliwości, a wokal zagłuszał resztę ścieżki dźwiękowej, natomiast w ostrzejszych kawałkach rockowych słuchawki całkowicie się gubiły, zatracając wiele szczegółów.


FLAC

Free Lossless Audio Codec to format bezstratnej kompresji dźwięku, który w przeciwieństwie do plików MP3 nie usuwa ze strumienia audio żadnych danych, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy plik identyczny z pierwowzorem. Tyle wiemy z teorii, a jak sprawy prezentują się w praktyce przy wykorzystaniu Logitech Digital Precision PC Gaming Headset? Muszę przyznać, że jakość dźwięku jest znacznie lepsza niż w przypadku odsłuchiwania popularnych „empetrójek”, niemal identyczna z jakością prezentowaną przez słuchawki Sennheiser podczas odsłuchu... Last.fm. Powyższe porównanie dość wyraźnie określa jakościową przepaść dzielącą słuchawki Logitech w cenie dochodzącej do 150zł, a produkt Sennheisera, który można nabyć już za 200zł.


winamp.jpg
Bitrate w okolicach 1000kbps zapewnia plikom FLAC doskonałą jakość.


CD Audio

W przypadku odsłuchu powoli odchodzących w niepamięć płyt CD Audio, można dojść do tych samych wniosków co podczas testu na plikach FLAC. Dlatego w tym akapicie skupię się na opisie jakości dźwięku prezentowanej przez dołączaną do słuchawek zewnętrzną kartę dźwiękową na USB, a jest ona zaskakująco dobra. Dźwięk odtwarzany za pomocą tego sprytnego urządzenia jest o wiele bogatszy w szczegóły niż rozwiązania stosowane na większości płyt głównych. Dodatkowo pozbawiony jest szumów, które tak często nękają użytkowników zintegrowanych kodeków. Prawdę mówiąc, dźwięk generowany przez kartę Logitech na USB, bardzo niewiele ustępuje temu, co prezentuje Audigy SE.

Wstęp | Gry | Muzyka | Filmy | Komunikatory VoIP | Konstrukcja | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3096 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2022

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.