Coś dla oka i dla dłoni.

Dostosuj

Coś dla oka i dla dłoni.

Jest, jest, wreszcie ją mam!

Długo myślałem nad tym, kiedy dostanę MXa 518 w swoje niecierpliwe rączki. Czekałem, czekałem i wreszcie jest! Skromna paczuszka pojawiła się w moim domu. Pierwszy kontakt jak zwykle bardzo pozytywny. Świetnie zapakowana, stabilnie umieszczona w plastikowej osłonie, sam zaś rozpakunek krótki i przyjemny.

A co w środku?

A w środku cała gama przyjemnych dla użytkowania akcesoriów. Poza samą myszką dostajemy jak zwykle fajną, zielonkawą przejściówkę na PS2 (To dla użytkowników, którzy bardzo kochają swoje stare maszyny niewyposażone, bądź też nieposiadające portu Universal Serial Bus (USB).) Prócz świetnie napisanej instrukcjii (także w języku polskim), w pudełku znajdujemy płytkę instalacyjną oraz książeczkę z ofertą produktów firmy Logitech. No i oczywiście gwóźdź programu: W pudełku rzecz jasna, nie mogło zabraknąć samej myszki.Coś dla oka i dla dłoni, czyli z czym to się je?

Kształt:

MX518 w ogóle nie różni się kształtem od swojego poprzednika MX510. Mysz z pewnością może schrupać użytkownik praworęczny. Duże, ale nieprzesadne gabaryty sprawiają, że mysz idealnie leży w dłoni, co usprawnia jej kontrolowanie, tak ważne dla graczy. Trzymając mysz, kciuk umiejscowiony w boczym wgłębieniu (które pojawiło się już w starszych modelach) i mały palec, który przeważnie znajduje się po przeciwnej stronie myszy, potwierdzają moją teorię, że nawet odcinana ręka łatwo nie wypuści myszy z dłoni.Wygląd:

Kilka podstawowych rzeczy: Całe szczęście, że Logitech pozostaje od dłuższego czasu przy robienu logo na myszce nie w postaci nadruku, lecz w postaci wypukłego obiektu. Dzięki jego zastosowaniu, nasze spocone ręce nie są już sprawcami ścierania się go, a co za tym idzie mysz ciągle wygląda świetnie (Gdzieś przeczytałem, że ujemną cechą MXa jest właśnie logo, które się ściera - jest to kompletna bzdura. Właśnie teraz zrobiono je inaczej, w celu właściwie całkowitej eliminacji ścierania się go). W samych zaś przyciskach nie zmieniło się nic, prócz inaczej dobranej kolorystyki - Przyciski pozostają czarne, a nadruki na nich są w kolorze pomarańczowym (dla niektórych jest to czerwony :-> ). Logo pozostaje niezmiennie białe. Najciekawszym rozwiązanie w tej serii MXa jest sama obudowa. I tutaj coś bardzo przyjemnego dla oka: Obudowa wygląda tak, jakby co dopiero została podziurawiona przez kule z pistoletu. Interpretować to można również, jako różne wgniecenia powstałe po zderzeniach z jakimś przedmiotem. Kogoś to może dziwi, bądź zniechęca ? Powinno być wręcz przeciwnie! Efek ten sprawia, że gryzoń dostaje bardzo wysoką ocene za wygląd. Jest to rzecz, która nawet najbardziej wybrednemu i wymagającemu klientowi powinna się spodobać i uwolnić w nim odrobinę magii, która wprowadzi Go w Świat gier komputerowych i nie tylko. Poza tym wszystko tak jak w poprzednich wersjach: 7 przycisków + scroll.Kształt? MX518 w ogóle nie różni się kształtem od swojego poprzednika MX510 - Po lewej stronie bardzo dobrze wyprifilowane miejsce na kciuk. Podstawowe dwa przyciski (PPM, LPM) idealnej długości - nawet najdłuższe palce się tam zmieszczą. Trzymając MXa 518 w dłoni, palcem wskazującym i palcem 'fakalcem' ;-), bez problemu dojdziemy do scrolla i reszty przycisków. Kciuk też nie zostaje sam - ponad nim 2 przyciski, z ktorych bardzo łatwo można skorzystać, bez jakiegokolwiek przemęczania się. MX leży w dłoni dokładnie tak, jak MX510, co jest duża zaletą - kolejna zmiana mogłaby być uderzająca, tym bardziej, że wielu z Nas przyzwyczaiło się już do pięcset dziesiątek. Natomiast jedynym minusem jest fakt, że mysz preznaczona jest wyłącznie dla osób praworęcznych - niestety.

Wygląd? Jak widać, zasadnicza różnica. Kolorystyka przycisków i dolnej obudowy, no i sama górna część, która dosłownie wprawia w zdumienie.


Logitech MX518 Gaming Grade | Dla oka i dłoni | Instalacja i SetPoint | MX518 a podkładki | MX518 a gry | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5407 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.