Aqua2 - Testy cz. 2

Dostosuj

Aqua2 - Testy cz. 2

Testy cześć 2

Czas na podzielenie się swoimi wrażeniami. Jak już zapewne zauważyliście, kilka razy pojawił się QcK w kontekście opisywania Aqua2. Nie mogłem pominąć tych porównań, gdyż od roku mam pada Steela i trudno było mi się tak „wyzerować” i pisać bez odnoszenia się do poprzedniego pada. Jednakże, używałem ten pad przez miesiąc i kilka słów o nim mogę wam przekazać.

Tak samo jak od roku mam QcK, to tak samo, w ręcz dłużej, mam swojego MX’a 510. W sumie wypadałoby już mieć co najmniej MX 518 lub jakiegoś gryzonia z serii G, ale ja jakoś się już przyzwyczaiłem :) Mysz mam podkleją teflonowymi padsurfersami Steelpada, polecam każdemu, aby podklejać stópki myszy tego typu ślizgaczami, nawet jak używa się szmacianej podkładki. Oczywiście X-Ray, jak każda szanująca się firma, też ma w ofercie teflonowe ślizgacze – ZeroFriction.Patrząc na powyższy obrazek, widać, że moja mysz ma zły kolor. Wersja Blue lepiej komponowałaby się na Aqua2. Jednak jest o błędny wniosek – bo to Aqua2 ma zły kolor :) Czerwony lepszy byłby. Oczywiście kolor pada nie ma żadnego znaczenia na jego właściwości, a jest to dobra „szmatka”.

Jak zapewne część z Was wie, że jestem zagorzałym fanem materiałowych podkładek i z Aqua2 nie miałem problemów, aby na niej grać. Początkowo, po odstawieniu QcK czułem różnice, X-ray jest trochę „wolniejszy” od Steela. Czuć, że mysz przesuwa się trochę z większym oporem. Nadal jest to szybko i nie można mówić, że pad ma złe właściwości ślizgowe. Dla porównania wyciągnąłem z szafy mojego Allsopa i w tym przypadku Aqua2 był wyraźnie lepszy. Można powiedzieć, że jest to udoskonalony Allsop. Wskazywałem na początku podobieństwa: oba pady mają unikalny design, jak i podobną budowę. Jednak Aqua2 jest jakby ewolucyjnym, kolejnym „wcieleniem” Allsopa. Oczywiście jak każda „szmatka” – nie ma żadnych niemiłych odgłosów dla ucha. Cisza, jeszcze raz cisza. Znacząca przewaga materiałowych padów nad plastikowymi.Testy, z braku czasu przeprowadzone były na „poczciwym” Quake’u 3 w wydaniu CPMA. Jako, że JuiCe założył sobie (po x latach oczekiwania :) net i ma zewnętrzne ip, pogrywaliśmy sobie wieczorami w lasery. Znaczy on sobie pogrywał, bo ja dostawałem baty. Nie wynikały one z tego, że miałem zły pad, lecz po prostu ze mojej starości :)) Aqua2 sprawował się dobrze, po paru dniach przyzwyczaiłem się do niego i grało się na nim bez problemów.Wielkość pada jest, dla mnie przynajmniej, wystarczająca, ale pamiętajcie, że gram samym nadgarstkiem i osoby, które „machają” ręką, mogą czasem „wyjechać” poza pad. I tu jest właśnie największy „zonk”. Czuć jak „spada” się z podkładki. Jako, że mój nadgarstek leży na padzie, nie czułem jak wysoki jest X-Ray, ale osoby grające dynamicznej, mogą poczuć jego grubość. Może jest to i czepianie się, w końcu to tylko 3 mm, ale nie zapominajmy, że konkurencja zeszła niżej. Rozmiary są odpowiednio dobrane, jednakże gdyby pad byłby, nawet ciut, mniejszy, to już zaczynałyby się problemy. Osoby, które uwielbiają ogromne podkładki i wykorzystują całą przestrzeń, mogą być zawiedzione Aqua2. Sądzę, że jednak dla większości wymiary 280x230 mm będą wystarczające.


Podsumowując – grało mi się dobrze i bez problemów. Tylko ten niebieski... nie pasuje :))
Wstęp | Opis Pada | Testy cz. 1 | Testy cz. 2 | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

997 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2023

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.