Mercowa rewolucja!

Dostosuj

Mercowa rewolucja!

Zapewne wielu z was niejednokrotnie na IRC szukało graczy do gry (mix) lub odwrotnie. Niekiedy zajmuje to dużo czasu, a innym razem już po chwili ktoś odpowiada na „ogłoszenie”. Takie ogłaszanie się powoduje także niepotrzebny i czasem uciążliwy spam na kanale. Spytacie pewnie dlaczego taki wstęp? Otóż takie spamowanie nie jest najlepszym sposobem, aby szybko odnaleźć brakującą osobę lub natychmiast dołączyć jako właśnie ta brakująca osoba. Aby temu zaradzić i obu stronom pomóc w poszukiwaniach stworzony został specjalny kanał w sieci Quakenet.org - #merc.pl. Na kanale znajduje się bot, dzięki któremu szybko i w łatwy sposób przy użyciu paru komend dodać "ogłoszenie".

Dzięki temu osoba organizująca mix i poszukująca graczy może szybko sprawdzić czy ktoś jest chętny do gry. Natomiast gracze, którzy mają ochotę zagrać mix mogą sprawdzić czy czasem komuś brakuje paru osób do gry. Obecnie kanał się jeszcze nie rozkręcił, a bot jest dopiero w fazie testów beta. Postanowiłem, więc zadać parę pytań autorowi bota – RaVeNowi oraz pomysłodawcy, HisZPaNowi.

hide_dot.gifCzytajcie więcej

Kto pierwszy wpadł na ten pomysł?

HisZPaN: Pomysł był w sumie mój, a wiesz od czego się zaczęło? Od inspiracji od pewnego kolesia. Napisał na #lockheed i'm merc becouse my fucking clan mates have real life and they won't play witch my on 13.00 on saturday :D i na początku założyłem kanał #mercs-people_without_life =] ale potem pomyślałem, że to w sumie dobry pomysł i założyłem #merc.pl. Zastanawiasz się pewnie dlaczego .pl? #merc jest bardziej "pr()", ale chodzi nam o polskich merców.

RaVeN: Na pomysł założenia kanału wpadł hiszpan, ja dopiero dołączyłem do tego jak potrzebny był bot :)


Macie na kanale specjalnego bota. Wiadomo, że jest to wersja beta. Planujecie coś jeszcze do niego dodać i kiedy możemy się spodziewać nowej wersji?

HisZPaN: Ja z robieniem bota mam tylko tyle wspólnego, że podałem ravenowi funkcje jakie powinien posiadać. Planujemy dodać funkcje "special info". Liczymy również na wasze sugestie, co moglibyśmy dodać =]
RaVeN: Ja jak na razie nic nie planuje. Większość zależy od Hiszpana, jeżeli o cos poprosi to będzie to miał.


Jeżeli jesteśmy już przy bocie. Pytanie do ravena. Ile czasu zajęło ci zrobienie obecnej wersji bota i czy z kimś konsultowałeś opcje, które są dostępne?

RaVeN: Robiłem go około 3 dni, w udoskonaleniu niektórych funkcji jak np. zabezpieczenie przed lagowaniem bota pomagał mi Bonzaii.


Czy oprócz tych podstawowych i najważniejszych opcji, bot zawiera jakieś dodatkowe możliwości?

RaVeN: Tak, w pierwszym założeniu bota stworzyłem po to żeby robić na kanałach klanów menu informacyjne o nich. Później doszło kilka funkcji „rozrywkowych” typu mierzenie penisa xD podawanie aktualnego czasu, daty itp. Poza tym bot ma pełno funkcji, ale dostępnych tylko dla mnie.
HisZPaN: Zawiera hmm... !peak =] 1 zabawowa !penis tzw. [Mercbot] prawdę ci powie


Czy planujecie wprowadzenie innych gier czy tylko ET?

RaVeN: Jeżeli HisZPaN będzie chciał cos takiego wprowadzić to zrobię to. Proponuje CSS'a bo w et już od dawna nie gram na poważnie :>

HisZPaN: Zgadzam się, ponieważ do CS'a jak i do ET najczęściej szuka się mercow albo organizuje mixy =] Myślę też że wprowadzimy BF2 ponieważ grając w tę grę aktywnie klanowo nigdy nie mogłem znaleźć merca : Związku z tym wprowadzimy dodatkową funkcję do bota, info, które pojawi się za nickiem i przy użyciu tego będzie można napisać wszystko czy to ET czy RTCW2 itd.


Co macie zamiar jeszcze (oprócz bota i nowej platformy) usprawnić lub dodać?

HisZPaN: Mamy stronę ale jest ona, musimy to mówić głośno, średniej jakości. Nowa strona jest już w przygotowaniu=] Chciałem jeszcze dodać, że żeby bot działał sprawniej potrzebujemy sponsora na shell'a =]


Jak chcesz możesz kogoś pozdrowić :)

HisZPaN: Chciałem pozdrowić RaVenA mojego ulubionego BOTOpisarza =]
RaVeN: Na zakończenie chciałem pozdrowić wszystkich no skilli, z którymi kiedyś byłem w klanie. A szczególnie Zi0mka aktualnie grającego w "trojkach", xana aktualnie grającego w NFSa oraz MErCa wspolzalozyciela kanalu #merc.pl ktory mnie w to wkrecil.


hide_dot.gifObecnie dostępne komendy
 • !Merc – dzięki tej komendzie zostaniemy dodani do listy merców (po dodaniu bot automatycznie wypisze osoby, które poszukują graczy).
 • !MercOFF – po wpisaniu tego bot usunie nas z listy
 • !NeedMerc – przy użyciu tej komendy możemy dodać ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych osób (po wpisaniu bot automatycznie podaje osoby chętne do gry).
 • !delNeedMerc - dzięki temu usuwamy nasze ogłoszenie.
 • !list – wywołanie jej powoduje wyświetlenie dostępnych merców.


Bot nie jest jeszcze doskonały i brakuje paru przydatnych możliwości, jednak już niedługo możemy się spodziewać nowej wersji i nowych opcji.


Chodź obecnie "ogłoszenia" dotyczą tylko Enemy Territory, to jak widać twórcy zapowiadają rozszerzenie tematyki na wiele nowych tytułów m.in. Call of Duty 2, Counter Strike: Source, Battlefield 2 czy nawet na nie wydane jeszcze RTCW2. Miejmy nadzieję, że kanał i pomysł nie upadnie po kilku miesiącach i będzie się rozwijał pomagając w poszukiwaniach wielu osobom. Aby jednak tak się stało potrzebne jest Wasze zaangażowanie, więc zapraszam na kanał i korzystanie z bota.

Źródła własne

KomentarzeKomentarze

 • majcok

  #0 | majcok

  2005-12-10 14:38:47

  zapowiada sie ciekawie :)
 • lab

  #0 | lab

  2005-12-10 15:38:00

  gl hiszpanza :*
 • nox.

  #0 | alwaysmad

  2005-12-10 15:58:47

  jak narazie to wszyscy na kanale sobie mierza penisy o_0
 • Akhor

  #0 | akhor

  2005-12-10 16:44:01

  Apropo mierzenia :) to :
  ([MercBot]) whiteman Your penis has 0.6 cm length !
  :)
 • RaVeN^lo0ol

  #0 | RaVeN^lo0ol

  2005-12-10 18:19:41

  rowniez mam nadzieje ze kanal nie upadnie po kilku miesiacach ... ale to zalezy glownie od ludzi a nie od adminow :) a wiec jezeli chcecie aby kanal istniac to idle #merc.pl :) hf
 • RagnaRock

  #0 | RagnaRock

  2005-12-10 18:24:36

  W pierwszej chwili przeczytałem \'Marcowa rewolucja\' i się zastanawiałem o co biega xD
 • no1se

  #0 | kichus

  2005-12-10 19:03:49

  To tak jak ja :D!
  btw sam pomysł jest hmm..no nie wiem. Może i dobry :)
 • majcok

  #0 | majcok

  2005-12-10 20:09:00

  i o to mi chodzilo :)

  btw. http://encyklopedia.pwn.pl/63074_1.html - rewolucja zapoczatkowala zjednoczenie niemiec, a ta mercow :D
 • RagnaRock

  #0 | RagnaRock

  2005-12-10 22:00:01

  lol :D
 • RaVeN^lo0ol

  #0 | RaVeN^lo0ol

  2005-12-10 23:16:09

  zapraszam znowu na kanal ;s po pierwszym t/o :C ... znacznie zmniejszylismy liczbe opow
 • majcok

  #0 | majcok

  2005-12-11 10:30:50

  buehehe :DDDDDDDDDDDD
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2184 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie