q3 na eswc!!!

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
kaboom

2009-01-16 21:07:40

q3 znowu rzadzi :D ql przegralo w przedbiegach

http://www.eswc.com/news/39.html

cypher jako obronca tytulu i rapha jako zwyciezca esws ateny sa juz pewni udzialu, znow bedzie sie dzialo :)

__
Cybersport.pl

Użytkownik
yeltzyn

2009-01-16 23:05:42

Widze, ze w regulaminie nie ma ani slowa o xerpie (ciekawe czy znow gracze beda whinowac). Overtime = sudden death, tak jak zlota bramka jest kiepskim pomyslem.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Grmx

2009-01-16 23:27:10

hmm.. ql nawet nie rywalizowalo o to aby byc na ESWC bo nie ma takiej potrzeby. Poki co na turniej q3 bardziej sie nadaje(gtv+serwery).

co nie zmienai faktu, ze ZALOSNY JEST MAPPOOL... juz nawet zygac nie ma czym, bo sie wszystko wyzygalo rok temu... zalosc zalosc zalosc, czy tak ciezko jest dodac jakies 2 nowe mappy? pukka or smth?:| nuda nuda nuda.

__

Użytkownik
kosek

2009-01-16 23:50:58

R_picmip equal or inferior to 5

5 lub niższy?:> od dawien dawna nie widziałem ograniczenia picmip w regulaminie:D, ciekawe dlaczego jest ograniczenie na to.

__

Użytkownik
qwe

2009-01-16 23:56:17

chyba od paru lat jest takie ograniczenie, nie wiem jak z ESWC bylo.

A tak w ogole, to newsy o q3 naprawde niesamowite. Gdyby nie kaboom na forum to...
Kaboom wroc :D

__

Użytkownik
caNel

2009-01-17 09:01:28

No i git :>

Kaboom ja już sam Ci tę podkładkę wypiorę (nawet ręcznie ! :asd), tylko zacznij tu znów pisać.

__

VIP
prox16

2009-01-17 09:26:40

No i spoko. We wtorek final Euro Open Cup spart1e vs k1llmaster tylko jeszcze nie wiem o jakiej porze jak sie dowiem to naisze w tym topicu. Pozdro

__

Użytkownik
qim

2009-01-17 10:22:54

Żeby zwykli użytkownicy musieli pisać na forum newsy o Q3 i to w dodatku na “największym” serwisie esportowym...

__

Użytkownik
a1mar

2009-01-17 10:32:53

http://proesports.pl/index.php?site=news_comments&newsID=442 :U

__

Moderator
mefikh

2009-01-17 12:17:34

Cale szczescie ze nie wybrali tego szmatlawca QL :D juz wole stare mapy, ale miodny i plynny gameplay.

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-17 12:31:04

kos na eswc (i innych turniejach) praktycznie zawsze bylo ograniczenie picmip 5, bo zdarzalo sie ze na niektorych kartach graficznych przy duzym picpip bylo widac przez rogi, jeszcze pamietam jak polskie serwery kopaly za picpip > 5 :D

co do mojego powrotu to jakos tego nie widze :) moze gdzie indziej :)

__
Cybersport.pl

VIP
Grmx

2009-01-17 13:33:22

przestan mefi smucic... wszedzie piszesz to samo, esr , esp...
kazdy ma swoje zdanie na temat QL, i nie musisz uswiadamiac nas co Ty o tym sadzisz, oczywiście ze mozesz... masz do tego prawo, ale nie w kazdym newsie w ktorym poruszony jest watek QL... bo to nudne.

pozdrawiam.

a na marginesie... Jasne ze na dzien dzisiejszy Q3 jest lepsza platforma turniejowa niz QL.. ale to jedynie z powodu GTV oraz Serwerow i weapon respawn... gameplay jak i miodnosc jest po stronie QL ;-)

__

Użytkownik
n4rf

2009-01-17 14:29:27

nie wiem co takiego miodnego jest w tym ql. stare mapy z q3, na serwerach klepanie qzdm6. z tym ze gra jest nieco bardziej zbalansowana to tez bzdura, roznica jest taka ze nie gra sie tak jak w przypadku cpma.vq3 rail+shaft a rl+rail

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-17 15:13:32

z tym zbalansowaniem to przesadziles - sg w ql ma moc nieziemska :D

__
Cybersport.pl

Użytkownik
kaboom

2009-01-17 15:14:43

grumx zapomniales o enemycolor :)

__
Cybersport.pl

VIP
Grmx

2009-01-17 15:24:21

NUKED

__

Użytkownik
kertal

2009-01-17 16:40:51

Grumiks zanim ql będzie dopracowane to nie ma sensu w to grać. Serwów mało,nie ma gdzie pykać, shg przegięty, jakieś wszystko plastikowe. Nie ma sensu narazie moim zdaniem. Imo ja i tak się na to nie przesiądę, lepiej pykać tylko w jedną gierkę bo się odzwyczajasz :)

__

Moderator
mefikh

2009-01-18 15:51:25

Grumx, ja narzekam bo z tego mogli naprawde cos fajnego zrobic - i pewnie zrobia w przyszlosci o ile posluchaja community. Ale oni (tych 5 ludzi co pracuje nad gra) tak naprawde sa uparci i nie pomagaja. Poczytaj sobie jakie “gigatyczne” updatey dawaja, pewnie zreszta wiesz - KOLOROWE CELOWNICZKI po niespelna ROKU BETY, albo jakies glupawe zmiany co do map, na ktorych prawie nikt nie gra, no sorry lol.

QL na +:
-Ciekawy balans broni
-Duzo lepsza grafa modeli
-Matchmaking (ktory dziala podobno wciaz kulawie)
-Rankingi etc (osobiscie mam je w dupie, ale to fajna rzecz)

QL na -:
-Nie ma mnoooostwa rzeczy, ktore mozna zrobic w 1 dzien, albo po prostu wziac je z Q3 (chociazby altlignitng)
-0 grywalnych _nowych_ map, ta przerobka dm6 imo jest slaba
-0 starych, _dobrych_ map (tez wolalbym same nowe, ale sie nie doczekamy)
-0 reakcji na chec pomocy w tworzeniu nowych map (LOL)
-Duzo wieksze wymagania systemowe w stosunku do Q3 (ja odczuwam)
-Mniejsza plynnosc gry (w porwnaniu do CPMA)
-Brak poprawnych brightskinow - to co nam zaserwowali, nie do konca spelnia oczekiwania graczy.
-Nie podoba mi sie nowy rodzaj oswietlenia - nijak nie umiem cfg zrobic, zeby bylo przejrzyscie jak w Q3.

I tak moglbym wymieniac. QL ma przyszlosc, to jest pewne. Ale po prostu dziwni ludzie sie tym zajmuja - maja klapki na oczach albo jakies wyjatkowe nieumiejetnosci w programowaniu. Tak ciezko wziac Q3 + CPMA i wyciagnac z tego wszystko co najlepsze? Przeciez oni sie z tym babraja jak dzieci w piaskownicy.

Gra i tak juz jest duzo lepsza niz pare miesiecy temu, ale i tak Q3 nadal nie dorownuje. Dlatego sie ciesze, ze zobaczymy na ESWC Q3.

__

Użytkownik
n4rf

2009-01-18 16:33:30

w przyszlosci moze i cos z tego bedzie jezeli panowie zaczna sluchac ludzi i naprawde wezma zabiora sie za jakies sensowne rzeczy bo jezeli updaty beda wygladaly tak jak teraz to nie wiem czy do wyjscia openbety zostanie ktos kto bedzie chcial w to grac

__

VIP
Grmx

2009-01-18 16:49:28

-0 grywalnych _nowych_ map, ta przerobka dm6 imo jest slaba

hmm... map pool q3 : dm6 (jest w QL), t4 (jest w QL), nodm9 (jest w QL, ok troche sie rozni), hub (nie ma w QL), ztn (nie ma w QL), zaś jest tourney7... ktory nie jest taki zły... No ale jak ktos gral tam 20razy to nie nie dziwne ze mapa wydaje sie gowniana... gosh...

-0 starych, _dobrych_ map (tez wolalbym same nowe, ale sie nie doczekamy)
????????????????

-0 reakcji na chec pomocy w tworzeniu nowych map (LOL)
"(tych 5 ludzi co pracuje nad gra)" , nie dziwne aby brali z łapanki ludzi do tworzenia map.

-Duzo wieksze wymagania systemowe w stosunku do Q3 (ja odczuwam)
przykro mi.

-Mniejsza plynnosc gry (w porwnaniu do CPMA)
huh... to mnei zaskoczyło dość mocno ;-)... pierwszy raz spotykam sie z taka opinia... nie no luz ,fajnie wiedziec...
“SyncError : Which altered physics a bit, then we made it feel more like the 125fps physics of baseq3. QL is similar to cpma vq3 physics."

-Brak poprawnych brightskinow - to co nam zaserwowali, nie do konca spelnia oczekiwania graczy.
... ;-)

-Nie podoba mi sie nowy rodzaj oswietlenia - nijak nie umiem cfg zrobic, zeby bylo przejrzyscie jak w Q3.
... ;-)... fuck, i poraz kolejny przyzwyczajenie ;-)

pozdrawiam.
ps. nie chce byc postrzeganym jako fanboy, tylko irytuje mnie jak malo wyrozumiali jestesmy dla ludzi ktorzy pracuja nad ta grą... bo nie jest tak źle... A że ciezko dorownac Quake3, no to nie dziwne.. q3 jest dla Was grą idealną. Tylko na siłe nie starajcie sie stłamsić Qlive, z powodu smiesznych problemików ktore poczesci “przeszkadzają w grze” ALE: nie czynią gry niegrywalną.

__

Użytkownik
caNel

2009-01-18 17:29:50

Tak przy okazji przypominam, że dziś wieczór mamy kolejne mecze nc : UK vs Chorwacja, Szwecja vs Dania i
Węgry vs Holandia. Start 21.00 (czyli pewnie koło 21.20 :))

gtv :
147.32.127.208:27970
193.19.177.35:27970
147.32.30.24:27970

__

VIP
marikkkk

2009-01-18 17:31:28

imo q3 > ql

__

Użytkownik
n4rf

2009-01-18 20:37:14

alez oczywiscie ze te “male bledy” czynia gre niegrywalna. na c2d i 2gb ramu mam 30 fps. do robienia map nie trzeba brac ludzi z lapanki wystarczy wziasc stare mapy robione do q3 i nigdy nigdize nie grane pomimo niezlej grywalnosci, ale nie lepiej poprawiac jakies smieszne ledwo widoczne bledy z teksturami na tych starych mapach ktory nigdy sie nie gralo. dlaczego mam byc wyrozumialem skoro przy ktorym updacie sciagala mi sie cala gra od nowa bo panowie zmienili nazwe jednego folderu. no dno i dwa metry mulu. dobrych map faktycznie brak, dm6 jest spierdzielona przez dodatkowe respy i ten nowy system respawnow + weaponrespawn 5 to samo t4 z tych statych z q3 jedynie t7 czy tam t6 jakos sie broni natomiast nie wiem jak mogli spierdzielic tak dm13 z tym wyjsciem z tele i nowym rozstawieniem itemow. fizyka mi np. bardzo nie odpowiada czuje sie jak by bot mial 100 kilogramowy worek ziemniakow na plecach i asfaltowe buty. jak mam bete od wrzesnia zeszlego roku tak od tamtego czasu byly jakies 3-4 sensowne rzeczy zmienione. jedyne co sie udalo to netcode, ten jest swietny nawet w porownaniu z cpma
b. ladnie napisalem ale juz mi sie nie chce poprawiac

__

Użytkownik
matpk19

2009-01-19 22:23:30

jeden wielki kibel zeby wchodzic na forum i czytac ci sie dzieje o q3,chociaz kaboom tutaj cos pisze bo tak to ta now stronka esp to szittttttt

__

VIP
Sh1eldeR

2009-01-20 04:46:07

Faktycznie najlepsze źródło newsów to kaboom na forum. O ile kieeedyś, na samym początku, IMO kab pisał tak-se, o tyle po tym całym czasie się maksymalnie wyrobił. Stylowo nie ma co mu zarzucić, a jeśli chodzi o merytoryczność, obeznanie i bycie na czasie (i zaangażowanie) to chyba wszyscy widzą, że kab to klasa sama w sobie...

Dziwie się, że zarząd esp.pl o Ciebie kab jakoś nie zawalczył. Tym bardziej że nie ukrywasz, że mógłbyś gdzieś pisać. Od tego przecież jest ekipa menedżerska, żeby zatrzymywać najlepszych redaktorów, których strata byłaby (jest!) wyraźnie odczuwalna dla całego serwisu. Nie wiem w sumie kab czemu odszedłeś, nigdy się Ciebie o to nie pytałem... Nawet jeśli chodzi o zmiany w zarządzie czy serwisie, których zmienić z powrotem za bardzo nie mogą, to zawsze mogą to czymś innym skompensować. Jak nie jakiś sprzęt, to może zmiana wypłaty z (podobno) symbolicznej na trochę mniej symboliczną, czy coś. Tak się przecież robi w normalnych firmach na dużą skalę i nie widzę przeszkód, czemu by tutaj tego nie mieli zastosować, choćby na mniejszą.

Zdarza się przecież, że nikt nie podejrzewa, że czyjeś odejście będzie aż tak zauważone, a tu jednak przez różne topiki się ten temat przewija. Przecież korona by nikomu z głowy nie spadła, jakby się do Ciebie odezwał i trochę ponegocjował...

(Wygląda wam to na otwartą sugestię do zarządu? Bo nią jest. Ja tu wchodziłem niemal wyłącznie po info o q3, a chłopaki bez kabooma może i robią co mogą, ale nie wyrabiają. Q3 na ESWC to ekstremalnie ważny news, szczególnie że gra podobno umiera (od ilu już lat?), a tu na takiej imprezie jednak ma się pojawić. Gdyby kab był, to bardzo możliwe, że esp napisało by o tym na głównej jako pierwsze z polskich serwisów...)

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-20 09:57:45

po 1,5 miesiaca nieobecnosci zaczeli negocjowac, tylko ze warunki niezbyt mi pasuja

__
Cybersport.pl

Użytkownik
matpk19

2009-01-20 10:16:19

a jakbys swoje warunki postawil to przyjmuja je czy tez im nie pasuja,bo faktycznie pszy kazdym newsie czy tez temacie na forum kazdy, kto sie interesuje q3 chyba rzadziej tu zaglada bo nie ma po co, a redaktorzy niby obiecali ze q3 nie zniknie na poczatku cos tam raul pisal ale to nie to samo.Moim zdaniem redakcja powinna sie postarac abys pisal newsy.. :)

__

VIP
Grmx

2009-01-20 12:34:43

Dobrze ze masz swoje wymagania, dotyczace kontraktu. Ale jezeli jedynym powodem dla ktorego mialbys pisac newsy jest kontrakt a nie chęci, obawiam się ze nie stać Ich na Ciebie ;-). Bo rozumiem ze oczekujesz normalnej *studenckiej* pensji ;-)

__

Użytkownik
kertal

2009-01-20 14:53:37

To może jako gracz tdm ocenię co mi w tdm nie pasuje. Po pierwsze tl 15 wymuszony. Nie wiem kto to kurwa wymyślił, ale mi to literalnie nie pasuje. Druga rzecz to beznadziejny respawn broni. Co to kuźwa jest ,że się guny co 12 sekund pojawiają? PRzecież to psuje całą rozgrywkę... I tak na mapie jak dm7 ciężko jest pykać nawet ze słabeuszami. Nie można zrobić sobie przewagi. Ta gra jest chyba po to, żeby wszyscy byli równi , żeby nie było dobrych. Fakt, Ci co mają pojęcie o kłejkach jakoś sobie dają radę, ale ja np. w nowym tdm się zupełnie nie mogę odnaleźć. Aha, no i komendy nowe które tam robią to samo co w q3 zwykłym zostały momentami zmienione pod względem pisowni i ciężko je wydobyć. Niektóre rzeczy zostały ze zwykłego core q3 ale nie działają. To moim zdaniem jest bez sensu, zrobił się straszny bajzel z tym całym syfem. I tak po 2 tygodniach grania mi dopiero jakaś dobra duszyczka powiedziała, że zegar można przestawić by odliczał czas do przodu a nie do tyłu jak to na cpm kiedyś było. That sux, sux, sux. Dlatego w to nie gram dopóki nie będzie relase pełnej wersji, z możliwością dowolnej konfiguracji.

__

Użytkownik
DeTonator

2009-01-22 16:24:59

quake live - co to?... :|

__

Użytkownik
matpk19

2009-01-22 19:18:51

ha ha fajnie sie obudzl co to xD

__

Użytkownik
kertal

2009-01-25 13:53:50

Chrum, zauważyliście że trzy ostatnie newsy zaczynają się od słowa “znamy” ? :P Troche beznadziejnie to wygląda ;d

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-25 16:50:57

widoczny jest brak redaktora naczelnego

__
Cybersport.pl

Użytkownik
caNel

2009-01-25 20:56:33

Dzisiaj kolejne mecze TDM NC. Już grają.

Gtv : 193.19.177.35:27970.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

695 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie