warto kupować jeszcze monitory crt ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Sgt.Oskar

2008-08-13 11:44:42

Kretyn? To co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi to jego sprawa :) Jak kogoś stać to czemu by nie miał kupić? Sam baaardzo długo siedziałem na CRT, dopiero z miesiąc może mam podlączony komputer do 23calowego LCD TV Samsunga. Podłączyłem PC z ciekawości, i wiesz co? I monitor CRT leży w piwnicy :)

BTW Chodziło mi o to tylko, ze są LCD ze spokojem konkurujące z CRT.

__

VIP
mavv

2008-08-13 12:05:41

co ty za glupoty gadasz... ludzkie oko nie moze zauwazyc roznicy miedzy czasem reakcji 2 a 8 ms.. to ze ty widzisz to tylko i wylacznie zle podany czas reakcji przez producenta, jest to wartosc podana od szarego do szarego punktu co nie jest prawda... taka "osemka" to przynajmniej 12-15.. a "dwojka" okolo 6ms. Ja mam 5 ms (czyli cos okolo 8smiu) w swoim hp i gwarantuje ci ze nie zobaczysz roznicy.... najpierw poczytaj o czasie reakcji a nie prawisz to co slysysz od ludzi lub to co widzisz na ulotkach badz gazetach. "Osemki" jak najbardziej nadaja sie do gry...

pozdrawiam:)

__

VIP
mavv

2008-08-13 12:08:21

ale matryce w laptopie nie sa takie same jak w stojacych lcd.. zacznijmy od tego.

__

Użytkownik
ke3r

2008-08-13 12:38:33

http://allegro.pl/item416073694_21_dell_p1130_sony_trinitron_gw_12_m_cy.html

ten monitor byłby dobre, btw jest to związane z zmianą rozdziałki, a nie mam za dobrego sprzętu bo Dual Core e 2160@2,7ghz, 2gbram, geforce 8800gs 320mb i nie wiem czy nadal warto ...

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-08-13 12:46:02

Stojaki napewno sa lepsze od laptopowych. Czy to jednak zmienia postac rzeczy? Wedlug mnie nic nie przebije 125fps@120Hz. Na pytanie czy warto jeszcze kupowac crt, odpowiadal bede TAK dopuki, doputy nie zmienie ekranu na OLED.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
fantz

2008-08-13 12:57:33

opisuje to co widze grajac na monitorze óSEMCE u kolegi w pes2008 :D

czyli smużżżżżżenie :D

a u mnie na DWóJCE jest luz :D

__

VIP
Pajda

2008-08-13 13:57:30

Zdecydowanie CRT, do drugiego komputera, ktory do niedawna byl moim podstawowym do grania, podlaczylem LCD Viewsonica, nad ktorym na esreality wszyscy sie zachwycali, ze najlepsze do grania i w ogole. Rezultat taki, ze w zwyklych arcadowych wyscigach mam problemy z wzieciem zakretu (o dziwo w niektore fpp idzie grac). Standardem jest, ze caly czas do mnie zwracaja sie gracze UT, ktorzy kupili LCD i maja rozne problemy z graniem. Trzeba pamietac, ze niewazne jak dobry LCD kupisz, zawsze bedziesz mial na nim praktycznie wyzszy ping i to na tyle, ze gdyby to tyczylo sie testowania serverow, odmowilo by sie gry na takim :P
Dla mnie wielka wada jest takze natywna rozdzielczosc, bo czesto potrzebuje korzystac z roznych.

Tyle, ze jak kupowac CRT to tez wazne jaki.
Najlepsze wciaz dostepne to
NEC FE991SB
Mitsubishi Diamond Pro 950 SB
To 19, ich 17 odpowiedniki to FE791SB i 750SB, Nec ma jeszcze zdaje sie 22 calowego odpowiednika na tym samym kineskopie (Diamondtron NF SB, czesto w specyfikacji pomija sie SB, przez co ludzi mozna zmylic czy to najnowszy Diamondtron, czy najstarszy NF wlasnie). Mozna tez smialo brac na Diamondtronie m2 (mm, u2) czyli glownie produkty iiyamy jak Vision Master Pro 454 (dla przykladu jeszcze quakewars powstalo praktycznie w calosci na nich:P) i wieksze.
Z innych to nastepnie mozna jeszcze Trinitrony w stylu Sony G420, jezeli dobrze kojarze to seria G byla ta najwyzsza (kiedys do domow ludzi stac zwykle bylo jedynie na najnizsza E).

__

VIP
Pajda

2008-08-13 13:58:05

Zdecydowanie CRT, do drugiego komputera, ktory do niedawna byl moim podstawowym do grania, podlaczylem LCD Viewsonica, nad ktorym na esreality wszyscy sie zachwycali, ze najlepsze do grania i w ogole. Rezultat taki, ze w zwyklych arcadowych wyscigach mam problemy z wzieciem zakretu (o dziwo w niektore fpp idzie grac). Standardem jest, ze caly czas do mnie zwracaja sie gracze UT, ktorzy kupili LCD i maja rozne problemy z graniem. Trzeba pamietac, ze niewazne jak dobry LCD kupisz, zawsze bedziesz mial na nim praktycznie wyzszy ping i to na tyle, ze gdyby to tyczylo sie testowania serverow, odmowilo by sie gry na takim :P
Dla mnie wielka wada jest takze natywna rozdzielczosc, bo czesto potrzebuje korzystac z roznych.

Tyle, ze jak kupowac CRT to tez wazne jaki.
Najlepsze wciaz dostepne to
NEC FE991SB
Mitsubishi Diamond Pro 950 SB
To 19, ich 17 odpowiedniki to FE791SB i 750SB, Nec ma jeszcze 22 calowego odpowiednika FE2111SB na tym samym kineskopie (Diamondtron NF SB, czesto w specyfikacji pomija sie SB, przez co ludzi mozna zmylic czy to najnowszy Diamondtron, czy najstarszy NF wlasnie). Mozna tez smialo brac na Diamondtronie m2 (mm, u2) czyli glownie produkty iiyamy jak Vision Master Pro 454 (dla przykladu jeszcze quakewars powstalo praktycznie w calosci na nich:P) i wieksze.
Z innych to nastepnie mozna jeszcze Trinitrony w stylu Sony G420, jezeli dobrze kojarze to seria G byla ta najwyzsza (kiedys do domow ludzi stac zwykle bylo jedynie na najnizsza E).

__

VIP
Pajda

2008-08-13 14:02:14

O wlasnie nie moglem sobie przypomniec symbolu 22. Teraz ciezko je jeszcze znalezc, na allegro jest caly jeden od prywatnego wlasciciela, jakbys kiedys gdzies zobaczyl jakies zrodlo gdzie jest pare sztuk to daj znac.

__

VIP
V!ct!M

2008-08-13 14:05:43

same wolne gry wymieniles

:D

__

Użytkownik
nrs

2008-08-13 14:16:55

Alez oczywiscie, sa przeznaczone do innych zastosowan, prac biurowych, programowania, kiedy potrzeba duzego obszaru roboczego, kiedy mamy malo miejsca na biurku. Ale ten watek tyczy przejscia z 17 na cos innego, tylko i wylacznie w aspekcie gier komputerowych. Pozdro

__

VIP
Pajda

2008-08-13 14:18:29

Ostrosc pogarsza sie raczej jezeli grafika jest slabego producenta i niewyrabia, ale od czasow gf4 znacznie sie pod tym wzgledem wszystko poprawilo i dzis juz nie powinno byc wiekszych problemow. Ja sam puszczam w najpopularniejszych u mnie rozdzialkach 100 i 120Hz i nie ma problemow, jak dam 140 tez jest w porzadku. Z drugiej strony nie uzywam rozdzielczosci pokroju 1600, a w 1280 wysokich nie dam, wiec moze wtedy cos jeszcze siada, pamietam w czasach poznych gf2 raptem ze dwie marki (msi i cos jeszcze) w ogole sobie radzily z 1600 bez rozmycia i innych problemow.

Po przyzwyczajeniu sie do 120Hz da sie jednak zauwazyc roznice w momencie przelaczenia na 85Hz, ze 100Hz w sumie tez, za to przelaczajac sie ze 120 czy 140 na 100 wtedy juz zdecydowanie moge powiedziec, ze nie. Ale nawet jak sie nie da to wciaz jest roznica. Przy 100Hz po calym dniu oczy maja dosc, ale juz przy 120 po tym samym czasie wciaz jest w porzadku, z kolei na 85 bolec i lzawic zaczynaja wczesniej. Tak wiec nawet jezeli nie widzimy roznicy, to najwyrazniej nasze oczy wciaz ja czuja.

__

Użytkownik
v3rb

2008-08-13 14:23:21

napisałbym prosto,

"CRT & EOT" :DD

__

VIP
Pajda

2008-08-13 14:24:16

My na BFCON06 dostalismy jakies LCD od BenQ, grac sie dalo tylko smiac mi sie chcialo bo pustynne mapy wygladaly jak arktyczne (zolty przechodzil w przeswietlona biel).

Za to pozniej mialem chyba pierwszego BenQ z blyszczacym ekranem i musze powiedziec to rozwiazanie zrobilo na mnie wrazenie. Na tyle, ze jezeli kiedys bym mial kupowac LCD to nie ma mowy o matowym (zreszta matowy brudny ekran to jedna z cech LCD ktora mi zawsze nie pasowala).

__

Użytkownik
nrs

2008-08-13 14:31:58

Dokladnie, duzo zalezalo od marki (nie wiem jak jest dzisiaj, nie mam porownania). Przykladowo dwa niby identyczne gf jeden od palita a drugi od gigabyte rzucaly zupelnie inny obraz. No ale w tamtych czasach i tak ATI oferowalo lepsza jakosc obrazu, nie mowiac juz o Matroxie, no ale to nie byly karty dla graczy.

__

VIP
Pajda

2008-08-13 14:34:19

Nalezy jeszcze powiedziec o 15 do 25 lub wiecej ms opoznienia na wejsciu, ktore maja wszystkie LCD, o czym wiekszosc ludzi po prostu nie wie :P
Wniosek taki, ze na LCD jest wyzszy ping :P

__

VIP
Pajda

2008-08-13 14:37:33

Dla mnie LCD maja jedynie dwie zalety. Noszenie na lany i perfekcyjna geometrie :P

__

VIP
Van Helsing

2008-08-13 15:04:48

widzę nie grałeś w hl 2 dm troszkę poważniej : D

i czy ql jest wolny? w cod 4 też trzeba reagować dobrze i machać myszką w pewnych momentach, w cs i css tez trzeba machnac czasem szybciej myszka niz przeciwnik i go powalic, jedyne co z tego jest wolniejsze to tf 2 imo ;]

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
ke3r

2008-08-13 15:50:26

chyba zdecyduje się na takie coś co o tym myślicie ? http://allegro.pl/item412355528_dell_21_p1130_idealny_12m_c_gwar_wroc.html

__

Użytkownik
Sgt.Oskar

2008-08-13 20:51:05

Tak dla ciekawostki - odpaliłem dziś Q3 na tym TV moim. Wbrew pozorom grałem na tym samym poziomie co na CRT(czyt. niskim :D ). Nie chcę tu polemizować, że CRT jest gorsze od LCD, bo w graniu na pewno jest lepsze. Jednak na LCD też się da bezproblemowo grać. :)

__

Użytkownik
wo1f

2008-08-13 21:26:45

polecam tego oto lcd'eka http://www.agito.pl/19/lg_19_lcd_w1952tqpf.351.328993.html

przesiadłem sie z crt i swietnie mi sie na nim gra.

__

Użytkownik
bts[b]

2008-08-13 22:35:37

Nie no wide to porażka :D

__

Użytkownik
3nGonGa

2008-08-13 22:55:12

Ten temat nie ma sensu. Pytanie jest retoryczne...

__

Użytkownik
ke3r

2008-08-13 23:08:13

dowiedziałem się to co chciałem się dowiedzieć i już właściwie może być koniec tematu a żeby nie zakładać nowego to zadam jeszcze jedno pytanie co myślicie o tych nowych podkładkach razer goliathus myślałem że może se kupie controla dobre one są ?

__

Użytkownik
amroth

2008-08-13 23:56:28

W najbliższym czasie właśnie miałem kupować monitor. Już byłem w 100% procentach zdecydowany na LG w2252tq-pf, ale trafiłem na ten temat ;)
No i zdałem sobie sprawę, że jednak CRT byłoby dalej lepszym wyborem. Z tego co wyczytałem w necie, problem tylko w tym by wybrać w miarę działający egzemplarz.

__

Użytkownik
bts[b]

2008-08-14 00:16:31

Masz na eSports.pl recenzje - poczytaj :)

__

Użytkownik
wo1f

2008-08-14 13:01:59

może dla ciebie, mi ten monitor naprawde przypasował.

__

Użytkownik
winthek

2008-08-14 14:24:19

przeczytalem kilka pierwszych postow i smiech, reszty nie czytam.
najlepiej mu doradzcie kupno czarnobialej czternastki sprzed 20lat

moze i crt "do grania" sa "lepsze" jak wy to mowicie ale to nie znaczy ze LCD szczegolnie te z wyzszej polki sie do tego nie nadaja

dla mnie bezsens

juz nie wspomne ze crt bardziej szkodzi na wzrok (najwazniejszy argument, zdrowie najwazniejsze) / ciagnie wiecej pradu / zajmuje w h miejsca na biurku / gorzej wyglada (chyba ze ktos lubi kloce) / generuje szkodliwe pole elektromegnetyczne / ma gorsza geometrie niz lcd i tyle na ten temat..
a ze jest troche lepszy do gier? granie sie wkoncu znudzi a zdrowia wam nikt nie przywroci (wzroku)

a smużenie w LCD? to wy chyba graliscie na pierwszych modelach lcdków, teraz nie ma mowy o smużeniu chyba ze macie jakies przedpotopowe modele

no zjedzcie mnie cmon lol

__

VIP
virus~T

2008-08-14 14:59:26

Dokładnie... zgadzam się w 100%. W moim życiu grałem na 2 CRT, jednej 15", później 17". Następnie miałem 19" LCD BENQ który mi ukradli, a teraz tnę na 17,1" panorama (16:10). I jakoś nigdy granie na LCD w FPP mi nie przeszkadzało. Po prostu nie widziałem różnicy.

__

Użytkownik
xzan

2008-08-14 15:08:00

jade Cie w pupe

__

Użytkownik
dzial0

2008-08-14 16:16:16

idzie gdziekolwiek kupic nowe crt ?
bo w crtkach bardzo wazny jest czas jaki przepracowal i jaki obraz wyswietlal

__

Użytkownik
mental

2008-08-14 18:15:15

niezdrowe to jest siedzenie na d*** przed kompem i gapienie sie w jeden punkt (crt lub lcd) calymi godzinami!!!

CRT miazdzy jakoscia obrazu kazde lcd z grupy 'konsumenckiej', jednak jest rozwiazaniem bezkompromisowym ze wzgledu na gabaryty i 'niemodnosc'. Jest dla tych ktorzy cenia jakosc ponad wszystko, i tyle.

CRT przestarzale? Jest to najbardziej dopracowana technologia wyswietlania obrazu (w Japonii na rynku sa dostepne telewizory CRT z rozdzielczosciami HD) - jakie znasz typy projektorow? Pewnie LCD i DLP, bo CRT nie trzeba przedstawiac (firmy Runco, Barco, Vidikron --> Ceny od ~150tys. zł --- tez sa klocowate, ale bezkompromisowe). A na deser znajdujaca sie obok mojego miejsca pracy pracownia reklamowa, ok 8 pracownikow, 5 dopasionych komputerow i CRT 21" po to zeby kolory widziec tak jak na wydruku, a nie w troszke innym odcieniu (LCD ktore by sie nadalo to podobno 5-6k zł).

Monitor LCD to nie jest krok w przod, tylko rozwiazanie dla ludzi ktorym zalezy na miejscu i wygladzie, kosztem nieco gorszej jakosci. To jest bardzo dobry wynalazek, ale na pewno nie nazwalbym go "nastepca" CRT.

Zobaczymy co pokaze OLED.

__

Użytkownik
mental

2008-08-14 18:23:05

Niestety, ciezko. Chyba ze trafisz na wyprzedaz z hurtowni, or smth. Ale na allegro widzialem nowe Iiyama, ciesza sie niezla opinia w necie.

edit: [url=http://www.skapiec.pl/cat/4-monitory-crt.html]http://www.skapiec.pl/cat/4-monitory-crt.html[/url]

Godna uwagi jest tylko jedyna Iiyama, ale to tylko 17".... ale tak bywa w dzisiejszych czasach sie nawet eskimosom lod sprzeda ;F

__

Użytkownik
winthek

2008-08-14 21:16:47

zgadzam sie, ale nie zapomnij ze w TYM temacie mowimy o monitorze dla zwyklego uzytkownika (w tym wypadku gracza) a nie pracownika firmy

__

VIP
fronki

2008-08-14 21:43:56

mam do oddania crt '17 samsung 755dfx :D

lol prawie bym go wyrzucil, ale jak widze ze tutaj sa sami fani tej technologi to chetnie oddam go w dobre rece




ps. temat mnie poruszyl i po wizycie w piwnicy wygrzebalem tez `15 calowa maszyne z roku 1996, oczywiscie wszystko smiga pieknie i działa

anyone?

__

VIP
Pajda

2008-08-14 21:47:02

crt bardziej szkodliwe na wzrok? przestan czytac ulotki marketingowe
dobrej klasy crt i lcd sa tak samo szkodliwe (niektorzy sie kloca, ze lcd bardziej, ja tam wiem tylko tyle, ze mnie lcd szybciej meczy i znam innych ktorzy maja podobnie), bo w lcd przeciez masz zarowe prosto w oczy :P pogadaj z jakims okulista, ktory sie orientuje w technice to powinien potwierdzic.

__

VIP
Pajda

2008-08-14 21:51:46

Nie tylko w Japoni, w Polsce tez do niedawna dalo sie kupic (kupic, bo z wystepowaniem w salonach roznie) Philipsa i Samsunga, przy czym te drugie Slim (ciensze od normalnych crt, ale nieco gorszy obraz jednak). Paru znajomych kupowalo takie, problem jednak, ze te modele dostepne w naszej czesci swiata to byly budzetowe, ktore wyswietlaly jedynie 50Hz w rozdzielczosciach HD. Widocznie jak zobaczyli, ze tak sie ludzie nakrecili marketingiem i moda na LCD, ze nie ma sensu wprowadzac drozszych.

__

Użytkownik
mental

2008-08-15 02:12:49

(...)monitor jak najbardziej do grania



Kolory (Grafik) to jedna strona medalu, czas reakcji (Gracz) druga. Najlepiej niech zainteresowany sam sobie pogra raz na takim raz na takim (np. u jakichś znajomych) i stwierdzi czy mu to przeszkadza czy nie - a jeśli nie, to czy estetyka jest warta tyle pieniędzy.

Mi osobiście czas reakcji odbiera wiele z rozrywki - NFS MW na plazmie panasonic (0,001ms) daje zupełnie inną radochę niż na lcd Sharp Aquos (nie pamiętam dokładnie ale chyba 6ms). Podobnie się ma sprawa z Q3. Oczywiście do wszystkiego się można przyzwyczaić, ale czy musimy się przyzwyczajać do gorszych standardów?

W monitorach komputerowych niestety nie ma płaskiego konkurenta LCD (no chyba że ktoś chce 37" :P ) . IMO jest to dobry monitor dla standardowego usera: ładny, zgrabny, zadowalająca jakość obrazu, a i w graniu nie przeszkadza. Lecz jeżeli monitora szuka typowy gracz, to raczej szuka rozwiązania spersonalizowanego - i jeśli tylko dysponuje miejscem, bardziej odpowiedni będzie CRT. O cenie nie wspomnę, tutaj chodzi o technologie.

Jednakże utrzymam swoją opinię co do takich zakupów (zarówno TV jak i monitory, lub kolumny/słuchawki): Kupując monitor kupujemy obraz jaki on nam wyświetla - czyli w miarę możliwości zainteresowany powinien sobie zorganizować możliwość naocznego porównania/przetestowania danego sprzętu - to On go będzie używał, nikt inny.

Jako graczowi z miejscem na taki monitor - polecam bez skrupułów CRT, tylko porządnej klasy (Iiyama, Sony serii G,F Eizo).
Jeżeli natomiast lubi sobie po prostu czasem w coś pograć, a pokój ma świeżo wyremontowany i CRT psuje wystrój - dołożyć pieniędzy i kupić LCD.

__

Użytkownik
mental

2008-08-15 02:25:43

W sumie raz tylko na oczy widziałem telewizor crt typu Slim, ale bynajmniej nie był HD i miał widoczne problemy z geometrią w rogach ekranu. Pojawiły się jako płaskie wersje crt, lecz nie przypominam sobie modelu z rozdzielczością większą niż standard, nie mówiąc o 720p. Po prostu taka bardziej estetyczna wersja kineskopu co się w segment mieści ;)

Ale specjalnie w temat Slimów nie wnikałem, także mogło mi coś umknąć ;)

__

Użytkownik
mental

2008-08-15 02:28:48

Jak oddajesz w dobre ręce tą 17" to ja ją chapnę, za przesyłkę ureguluję ofkz :)
Po co ma się zmarnować, na drugim kompie mam wysłużoną 15", więc jak znalazł.
Daj znać na iMsg to się dogadamy co do wysyłki ;)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1975 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie