LANy CoD4 .pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Onion

2008-08-06 16:27:24

Od jakiegoś czasu przygotowuję się do napisania artykułu o historii polskich LANowych turniejów Call of Duty (1, UO, 2, 4). Mam już całkiem dużo materiału, ale brakuje mi jednego: opinii graczy i kibiców.

W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pomoc i odpowiedź na kilka pytań:
1. Który turniej Wam się najbardziej podobał i dlaczego?
2. Który turniej Wam się najmniej podobał i dlaczego?
3. Czy widzisz jakieś plusy polskich turniejów LAN w CoDa? - w sensie co Wam się w jakimś turnieju podobało i trzeba by to kontynuować w innych turniejach
4. Czy widzisz jakieś minusy polskich turniejów LAN w CoDa? - w sensie co Wam się w jakimś turnieju nie podobało i trzeba tego unikać w przyszłości
5. Czy w stosunku do pierwszych polskich turniejów CoDa widzicie jakiś rozwój, a może wręcz przeciwnie?
6. Ostatnie, ale równie ważne jak poprzednie: czy pamiętacie jakieś wydarzenia, które na długo zapadły Wam w pamięci, a były związane z polskimi turniejami LAN w CoDa?

Wasze odpowiedzi na powyższe pytania pomogą nie tylko w pisaniu artykułu, ale także przy organizacji kolejnych turniejów. Proszę więc o szczerość i w miarę dokładne odpowiedzi.

__

VIP
reaktiv

2008-08-06 16:39:21

Ad 1. ESWC - bo byl najlepszy, najlepsze nagrody, najlepsza atmofersa i spora rywalizacja. Do tego wszystko stalo na wysokim poziomie dzieki Onionowi :D
Ad 2. G3 - bo to byla tragedia, a nie lan - rozpisywac sie chyba nie musze.
Ad 3. Hmm, kompy dla wszystkich graczy jak na ESWC. I tak by sie przydalo na kolenych lanach(oczywiscie, jesli jest jakas rozsadna liczba graczy). System BO3.
Ad 4. - 2 dni rozgrywek. System BO1, drabinka SE. Za malo kompow, przez co traci sie duzo czasu na zmiane, podlaczenie sprzetu itp. Windows Vista.
Ad 5. Pewnie, od czasu vCOD to jestesmy juz tylko 10 lat za murzynami. Lany w COD4 rozwinely sie nie tylko w Europie. Jesli sie nie myle, Polska bedzie miala w 2008 roku najwiecej lanow z wszystkich krajow na swiecie.
Ad 6. Tak - spiacy reaktiv w samochodzie lokacza przez caly dzien trwania Mani Grania w Radomiu. Impreza w Cornerze i G2 xD(pozdro dla wszystkim xD). Uciekajacy monthy z pilka "Delta" przed ochroniarzem na Mani Grania w Zabrzu.

__

Użytkownik
doomciakk

2008-08-06 17:00:02

1. ESWC - brak opoznien, kazdy mial 'swojego' kompa, najlepsze nagrody.
2. LGP - bardzo kiepsko ze sprzetem bylo, za goraco w miejscu gry, powoli to wszystko szlo
3. Kompy dla wszystkich tak jak na ESWC i najlepiej by bylo jakby sie gralo na przeciwko rywala, tak jak na KODE5 :D ale tak sie nie da zrobic ;p Poza tym brak opoznien bylby bardzo mile widziany na kazdym lanie. Drabinka przegranych.
4. Opoznienia, Vista, mala ilosc druzyn (najlepiej jakby na kazdym lanie bylo 8 klanow, chyba ze jest wiecej czasu i kompow na rozegranie to moze byc nawet 16)
5. Rozwój jest, mamy chociażby krzesełka! Poza tym organizacja jest coraz lepsza, sprzęt lepszy, rywalizacja coraz bardziej zaciekła! Wszystko idzie w dobrym kierunku.
6. Przegrana faleczki i robara z Żabą[PL] i jeszcze jakimś mało znanym graczem na turnieju DM w Empiku za czsow CoD2. Okrzyki Delty i spojrzenie ryanka jak go karałem na KODE5 ;p CrazyIvan startujacy 3 razy w turnieju DM na KODE5 :) i jeszcze wiele innych :D

__

VIP
Mateck

2008-08-06 17:04:15

Ja ze sceną CoD-a związany jestem dopiero od drugiej części cyklu, więc nie wiem, czy moja pomoc jest zdatna, ale mimo to spróbuję :)

[list=1][*] Z tego co słyszałem, większość chwali sobie Razer CoD Challenge (ESWC 2008). Mnie tam nie było, więc nie mogę powiedzieć, że to był najlepszy turniej CoD według mnie. Dlatego też wskazuję na PGA 2007. A czemu? Organizacja bardzo dobra, wszystkie przebiegało sprawnie. Jedynym minusem była mała powierzchnia, przeciętne nagrody, mała ilość komputerów. Spowodowane było to zapewne dopiero początkiem kultu CoD4. Jak widzieliśmy, na ESWC wszystkie te niedociągnięcia zostały poprawione.
[*] G3, mimo to nie żałuję, że tam pojechałem. Takich rzeczy to nawet w telewizji nie pokazują. Porażka totalna.
[*] Coraz większa pula nagród, co przyciąga coraz większą ilość uczestników - to na pewno należy kontynuować. Nadal według mnie najlepszą osobą na stanowisko organizatora turnieju CoD jesteś Ty, więc to też należy kontynuować :)
[*] Należy unikać nieznanych turniejów, czego najlepszym przykładem było G3. Mała ilość uczestników. Scenie potrzeba większego turnieju, które byłby w stanie ściągnąć nawet graczy zza granicy! Sześciu czy ośmiu uczestników to mało. LAN z 16 drużynami byłby już czymś naprawdę fajnym. Ponadto brakuje streamów na żywo z meczów. Coś takiego jak prowadziło QuadV podczas AEF. Scena, widzowie i komentarz.
[*] Scena rozwinęła się, jednak i tak daleko nam do europejskich standardów. Powoli cała ta machina kroczy w dobrą stronę.
[*] Nie bardzo.[/list]

To chyba wszystko :)

__

Użytkownik
M4rko

2008-08-06 17:56:10

1. ESWC - najlepsza organizacja, zero opóźnień, ładne nagrody, bardzo dobre komputery.
2. LGP - słaba organizacja, opóźnienia, brak klimatyzacji !!!, problemy z komputerami
3. Każdy ma swój dobry komputer, cisza na scenie i naokoło graczy, porządne nagrody, drabinka przegranych.
4. VISTA, klimatyzacja, opóźnienia.
5. ESWC było narazie najlepszym turniejem i takie powinny być organizowane. Trzeba też zwiększyć liczbę uczestniczących klanów do 12-16.

6.
- Okrzyki kitowców na LGP
- Krzyknięcie Cro podczas meczu (tm vs FF / KODE5) "przestań k**wa mówić gdzie jestem" :D
- teksty BSTR na team sayu :D

__

VIP
marikkkk

2008-08-06 18:48:35

1.ESWC - nagrody, kompy, organizacja, ladny admin
2.G3 - orga, kompy, nagrody (:D), lan w sali z biologii, brzydki admin
3.Rodzinna atmosfera, drabinka DE, kompy dla kazdego (wtedy 6 teamow z eliminacji), mile widziany final na scenie (jezeli taka jest)
4.DUZE opoznienia (zazwyczaj tym ze instaluja system w dzien turnieju ;c), zero relacji na zywo, dzien po lanie sie ludzie dowiaduja kto wygral
5.Nie ma porownania... jak przypominam sobie manie grania na stojaco a takie eswc to sie zastanwiam po co jechalem 600km, zeby postac ? :D
6.Prowarsow, 11 spalonych kompow na GF, stanie na mani grania, integracja po mani grania:D na GF tez byla dobra ale nie uczestniczylem tak jak np. endriu (pozdro;D)

Dopisze pozniej...

__

Użytkownik
cRkKk!

2008-08-06 18:50:48

1. ESWC - Organizacja staneła na głowach, no i wyszlo:) Dobre komputery oraz nagrody. Dzięki Onion, za organizację.
2. KODE5 - duże opóźnienie, słabe komputery
3. Zgodzę się z tym, co napisał wyżej M4rko.
4. Opóźnienia, Windows Vista
5. Szybkie rozwinięcie lanów, rywalizacja :)
6. Nie mam

__

VIP
exin

2008-08-06 19:59:38

1.
Razer CoD Challenge:
[+] Brak zmiany komputerów, dobra organizacja, dobre nagrody.
[-] Malo relacji na zywo.

2.
G3
[-] Mała sala, kiepskie komputery, żałosna organizacja, brak nagród (:ASD)~~

3.
- Brak zmiany komputerów lub jak najrzadsza ich zmiana
- Dużo miejsca
- Klimatyzacja / dobry przepływ powietrza
- W miarę cicho

4.
- Kiepska lokalizacja (jak już cos robić to w duzych, dobrze skomunikowanych miastach - Poznań, Łódź, Warszawa)
- Kompletnie nieprzystosowane miejsce pod turniej


5.
Poprawa jest zdecydowana. Kazdy kto byl na poprzednich wie ;d

6. Integracja w Radomiu ;] i pare mniejszych ale to tam nie wazne ;d.

I pozwole sobie dodac jak powinien wygladac idealny turniej:

- Miejsce turnieju to duże miasto z dobrą komunikacją
- Duza klimatyzowana sala / duze wydzielone miejsce na turniej
- Duzo czasu na rozegranie turnieju (max. 2 dni)
- Odgrodzenie od publicznosci - jednak w taki sposob aby mogli patrzec na graczy
- Ilosc komputerow odpowiadajaca ilosci graczy (badz zblizona zeby jak najrzadziej zmieniac)
- Dobre komputery (125-250 FPS w CoD4)
- Relacja na telebimie dla odwiedzajacych
- Relacje na zywo w internecie
- Specjalne miejsce dla graczy gdzie moga usiasc/polezec - odpoczac.
- Duzo miejsc siedzacych dla publiki

System turnieju:
- Faza grupowa >> play-offy z systemem DE i system BO1 (mapy odrzucane z 5) lub BO3 - kazdy team wybiera mape a trzecia wybierana poprzez odrzucenie z 3 pozostałych.
- Finał BO3.

jak mi cos przyjdzie jeszcze na mysl to dopisze ;d

__
Visca el Barça!

VIP
marikkkk

2008-08-06 20:11:10

W takim razie AEF to byl idealny turniej :p

__

VIP
Onion

2008-08-06 20:15:24

AEF mial 3 dni;P

__

VIP
exin

2008-08-06 20:16:50

Mozna powiedziec ze tak, tylko bylo malo miejsc siedzacych - o trzeba dopisac! :D

__
Visca el Barça!

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-08-06 20:51:37

i dobre gumy byly;D

__

VIP
marikkkk

2008-08-06 20:57:48

Bo bylo 48 teamow (?) :D a w polsce na to potrzebaby bylo z tydzien ;D

no chyba ze ty go organizujesz to polowe mniej

__

VIP
marikkkk

2008-08-06 20:59:44

I rozdawanie energy drinkow dla graczy/widowni to tez jest duuzy +

__

VIP
Onion

2008-08-06 21:15:32

Ja bym nie dla rady, ja?! ;D

__

VIP
exin

2008-08-06 21:18:06

Nie








:DDDDDDDDDDDDD

__
Visca el Barça!

VIP
Onion

2008-08-06 21:21:04

no dzięki... :(((

__

VIP
exin

2008-08-06 21:41:20

żarcik ;)

__
Visca el Barça!

VIP
Onion

2008-08-06 21:45:09

No to dalej, czekam na Twoje odpowiedzi.

__

VIP
marikkkk

2008-08-06 22:47:23

To i tak zaszczyt:*

__

Użytkownik
sleepo

2008-08-06 22:58:15

"Odgrodzenie od publicznosci - jednak w taki sposob aby mogli patrzec na graczy"
ja tam wole patrzec w monitory niz na graczy :]

__

VIP
exin

2008-08-06 23:44:30

a sie czepiasz

__
Visca el Barça!

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-08-07 17:59:12

1. ESWC - Call Of Duty Razer Challange.
-dobre komputery
-kazdy garcz mial swoj komputer przez caly turniej
-duzo miejsca
-odleglosc od przeciwnikow
-organizacja
-nagrody
2. G3
-kiepska lokalizacja
-slabe komputery
-malo miejsca dla garczy jak i widzow
-praktycznie brak nagrod
-brak organizacji
3. Wszystko to co bylo na ESWC - Call Of Duty Razer Challange, mozna jedynie zmienic to by widzowie mogli w jakis sposob ogladac mecze jakies mozliwosci spectowania...
4. -brak nagrod pienieznych
-lokalizacja taka jak Poznan, Elblag... jak robic laan to tylko w centrum polski (Warszawa)
-Windows Vista i jego magiczne problemy ze wszystkim
5. Zdecydowanie, widac to w czestosci turniejow, a przedewszystkim w rosnacych nagrodach oraz poziomie druzyn ktore z turnieju na turniej sa lepsze a mecze bardziej wyrownane
6. Pelna masa smiesznych sytuacji(nie bede pisal 100 zdarzen:D) jak i smutnych (prowarsow)

__

Użytkownik
N00binator

2008-08-08 12:56:46

Poznan to centrum Polski :-)

__

Użytkownik
Kombatant

2008-08-08 18:01:50

buhaha.. Warszwka ? Poznan... tylko Łódź znajduje sie w centrum naszego pieknego kraju.

__
Pamietasz? jak swoją blizną chwaliłes sie dziewczynie wrogom na głowach rozbijałes butelki ludzie z osiedla cię szanowali dla swoich kumpli byłes wielk...i!!!

Użytkownik
velvet

2008-08-15 17:06:13

akcja bocian ? :d

__

VIP
Onion

2008-08-15 23:55:06

taaa Bocian Party;D

__

Użytkownik
naTka

2008-08-16 14:00:41

Spoko ja jako obywatel Łodzi zapraszam i polecam to miejsce na organizacje jakiegoś fajnego LAN'a :Ddddddd

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-08-16 15:14:17

w ktora strone;D

__

Użytkownik
brixz

2008-09-01 19:16:32

gdańsk!

__

Były Redaktor
so0fka

2008-09-01 19:40:07

popieram. Łódź power!

jakby megaNET nie padł możnaby coś tam organizować, a tak zostaje tylko hala expo?

__

VIP
Onion

2008-09-09 07:32:41

http://cybersport.pl/artykuly/pelny/Historia_polskich_LANowych_zmagan_CoD_czesc_pierwsza

Pierwsza część już do poczytania. Kolejne wkrótce!

__

Użytkownik
cR1me

2008-09-09 13:12:10

gj !

__

VIP
V!ct!M

2008-09-09 13:47:25

[hide=:D]http://cybersport.pl/userfiles/image/COD/markicod1wppl.jpg
[/hide]

__

Użytkownik
Borewicz123

2008-09-09 15:38:20

Kto to to ten kononowicz w czarnej bluzie??

Aha najlepiej zorganizowac w Rzeszowie bardzo dobry dojazd :joke:

A i hala sportowa podpromie jaka wyje****

A i goscie z polibudy co by sie poostarali znetem i organizacja to by nic nie padlo:P

__

Użytkownik
chojrak

2008-09-10 14:13:54

raczej z ELITA ZIMNY PL co grał odwrotnie (lewą myszką w lewej dłoni :) )

__
dupa


Warning: getimagesize(http://cybersport.pl/userfiles/image/COD/markicod1wppl.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1580 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie