Porozmawiajmy o... piractwie :)

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
V!ct!M

2008-07-14 00:20:51

hmm cvhodzilo mi o to, ze jesli ktos ma jakis dobry sposob na zarabianie, to niepotrzebne mu takie "uswiadamianie" w formie pracy na budowie, prawie kazdy jest kowalem swojego losu

__

VIP
Eragorn

2008-07-14 01:24:13

Ale chwalenie się tym jest żałosne.

__

Użytkownik
Zippi9

2008-07-14 02:41:33

Po raz n-ty się powtórzę że wszystkie RPG hack&slash itd lądowały w koszu po kilku godzinach gry.

__

Użytkownik
BMF|Kafel

2008-07-14 08:44:13

piractwo pomijajac to tzw przyzwolenie spoleczne to efekt tego ze producenci gier nie robia idealnych produktow przez co przy obecnych cenach uzytkownicy 'boja' sie wydac tyle kasy na produkt ktory moze byc bublem. Tak samo jak producenci wydajac kicz, tak i uzytkownicy moga popelnic błąd 'piracąc" ... Nawiazujac do tego stwierdzenia przykladem powiem ze gry ze stajni blizza zapewne sa najbezpieczniejszymi inwestycjami w rozrywke w obecnym czasie, kazdy ich produkt jest dopracowany i przemyslany, dopieszczany i patchowany, dzieki czemu uzytkownik gustujacy w danym rodzaju rozrywki moze byc niemal pewny ze wydajac kase na gre blizzardu nie zmarnuje jej, ba nawet pokusze sie o stwierdzenie ze (pomijajac konsole, w ktorych nie mam doswiadczenia) gry blizza beda jednymi z najlepiej sprzedajacych sie pozycji na pc czyz nie ? :)... To wina zlych programistow ! Gry inne niz blizz to złooooooooooooo
no i moze pare innych dobrych pozycji typu Quake2 COD1 i naturalnie Half Life, ah no i Fallout :] (zaraz bedzie wojna o inne tytuly ktorych nie napisalem pewno co ? :))

__

Użytkownik
no1se

2008-07-14 11:48:22

kradziez kradziez kradziez. Jedyne co mam pirackiego to muzyka, przy czym jestem pewien, ze ok polowy mp3 nie moge dostac w sklepie.

__

VIP
Eragorn

2008-07-14 11:54:04

Ja wiem, że wszystko można dostać w sklepach ;] Naprawdę czy to ebay, allegro. Wszędzie się da nawet z lat 80 ;]

__

Użytkownik
m3ribo

2008-07-14 12:17:55

mlodziez nie jest grupa docelowa, wiekszosc stanowia ludzie 25+

__

VIP
fronki

2008-07-14 12:22:30

glupi przyklad ale, w polsce tez nie mozna dostac ferrari.. dokoncz sam^^


naprawde glupi temat na forum, idelany na trolowanie itp :)


jest 1000 przykladow ze to jest zle i 1000 pokazujacych problem z drugiej strony

(chociażby wrost przychodow koncernow fonograficznych w ostatnich latach, dokladnie tak jak napisalem, wbrew pozorom wynalezienie mp3 zwiększyło przychody a nie zmniejszylo)

ale tak mozna sie przekrzywiać do konca swiata i jeden dzien dluzej, teoria spiskowa (pewnie ulozona przez Macierewicza) mowi ze xboxy sie specjlanie tak psuja zeby nieoplacalne bylo ich przerabianie wiazace sie ze strata gwatrancji i tym samym zmusza to klientow do kupna oryginałow :DDD



__

Użytkownik
n4rf

2008-07-14 12:31:32

ta szczegolnie te cd limitowane od 100 do 1000 kopii na caly swiat

__

VIP
Eragorn

2008-07-14 12:37:20

No dobra bez takich xD

__

Użytkownik
exile

2008-07-14 12:48:37

Najlepsze jest to że gry na xboxa/ps3 za granicą (np. w Australii) kosztują w przeliczeniu po 100zł (za nowości!). Filmy na Bluerayu chodzą po jakieś 30-50zł a na wycofanym już hd-dvd po 5zł, a do tego wysyłka gratis.. Teraz porównajmy sobię średnie polskie zarobki i ceny polskich płyt, a np. dane właśnie z Australii.
I co tu się dziwić że w Polsce jest tak duże piractwo.

__

VIP
fronki

2008-07-14 13:17:00

wlasnie zapomnialem o tym napisac przy przykladzie z kasetami/CD

ciekawe jestem jak oni tlumacza te roznice w cenach pomiedzy np pl a uk (gdzie prawo celne i handlowe jest takie samo)

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-14 13:29:29

craven kupil oryginala i to dzieki niemu wydali warheada na pc ! to on uratowal swiat ! to on jest glupi ! tak, on !

korzystaj z wakacji bo zostalo ci juz tylko 1,5 miesiaca

__
http://benzblog.pl/

VIP
Preak

2008-07-14 17:31:22

kupilem w zyciu 2 gry
HL + COD4

reszte sciagam i mam to w dupie, nie bede wydawal ~80 zl na gre ktora przechodze w dwa wieczory a multiplayer jest rozbudowany niczym pong.

__

VIP
mavv

2008-07-14 20:20:31

to moze nie kupuj chleba i masla bo po co skoro zjesz to w 5 minut i nie ma:/ po co wydawac 5 zl:D gUpi preak! :)

__

Użytkownik
esportfun

2008-07-14 21:04:01

Bardzo głupi :))))

__

Użytkownik
Szwarcu

2008-07-14 23:41:22

Żal mi was jak widzę że porównujecie gry do chleba ..... preak jest widze mądrzejszy od reszty tu zebranych

O ile wiem to CoDem się nie najesz ... chyba że craven sobie dawkuje poprzez promieniowanie z ekranu ..... wogule nie wiem dlaczego ci się jeszcze gęba otwiera ..... boże ja mam 16 lat .... w hu* obowiązków w domu .... a ty rok tylko młodszy a jeszcze masz mleko pod nosem .... będziesz kiedyś starszy ... może skapniesz się o co chodzi ... bo teraz raczej na to nie ma szans

Mawia się .... " nie liczy się wiek, lecz umysł " no kuuuuu*** nie długo skale głupoty będzie się mierzyć w CRAVENACH bo naprawdę nie rozumiem czy to tak ciężko pojąć ....

Każdy człowiek myśli jak powiązać koniec z końcem i przy okazji się cieszyć życiem ... według was kto nie ma kasy nie powinien zasysać piratów skoro jest ich w hu* na necie i powinien siedzieć w kącie bo na nic go nie stać .... jesteście SLEPI !!! i uparci

__

Użytkownik
andrzejq

2008-07-15 00:37:05

Bywa...

Takiemu nie przetłumaczysz...

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
esportfun

2008-07-15 00:42:13

Nikt nie powinien zasysac piratow bo to przestepstwo. EOT. :)

__

Użytkownik
andrzejq

2008-07-15 00:57:38

Do Ciebie naprawdę nic nie dociera?

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
dezCartezz

2008-07-15 01:21:00

ahaha bo niby konsolowcy nie sciagaja gier z torrentow?

__

Użytkownik
Tymek

2008-07-15 01:37:21

"niedługo skale głupoty będzie się mierzyć w CRAVENACH"

nie wiem czemu, ale strasznie mnie to rozbawiło ;DDD

__

Użytkownik
imn

2008-07-15 08:16:35

ta ale pieca nie trzeba przerabiać żeby piraty działały :P

__

Użytkownik
kermitzor

2008-07-15 09:44:08

za nowa jednostke Cravenym, masz pluusa :D

__

Użytkownik
kermitzor

2008-07-15 09:47:10

craven powiem, szczerze, mam w dupie to co myslisz, bo jestes 15-letnim dziecikiem, ktory sam sobie gier nie kupuje(ta, ta - zbierasz czersnie przez wakacje a pozniej masz pieniadze zeby caly rok gry kupowac), kiedy troche wydoroslejesz i bedziesz musial sam na siebie zarabiac, zobaczymy czy wybierzesz sciagniecie gry z neta, czy nie granie w ogole. Teraz mozesz zamilknac.
Peace4 ol

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 09:47:54

craven - superbohater stojacy na czele prawa elektroniki i technologii. moze zatrudnisz sie w tesco na dziale elektro ?

crk - chyba rodzina cravena, szuka swojego przeznaczenia w internecie, nie na darmo dostal przydomek "krol internetu". zostal najmlodszym wlascicielem duzej organizacji esportowej oraz sieje strach w radomiu (czyt. sprawa sadowa)

pomyslmy co sie stanie jak odetnie sie im dostep do sieci ? przemienia sie w tego kurde weza "boa" dusiciela, jakis czas temu opisany byl ten przypadek na forum ; p ale nie chce mi sie szukac bo mi sie nie chce szukac. ;)

pozdrawiam

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
kermitzor

2008-07-15 10:13:22

ladnie ujete!
rowniez pozdrawiam!

__

VIP
V!ct!M

2008-07-15 10:54:41

duza czesc nie sciaga (szczegolnie ci co maja ps3...)

__

Użytkownik
varfare

2008-07-15 12:38:45

Kkrwa jak można byc takim idiotą.
"Nikt nie powinien zasysac piratow bo to przestepstwo. EOT. :) "
A jak ktoś ustanowi, że rozmowa z dziewczyną poniżej 16 lat to przestępstwo to też nie będziesz gadał? Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa.

Ch*j mnie obchodzi, że mam na dysku pirata Crysisa, w którego pograłem 2 godziny, potem twórcy sapią się, że ich niesamowicie żałosny produkt jest jedną z najczęściej piraconych gier mimo, ze przez parę miesięcy od wydania był w top10 najczęściej kupowanych gier w małym kraju zwanym USA (pomijając inne kraje, w których niestety nie prowadzi się statystyk sprzedaży z powodu.... nie wiadomo jakiego powodu). Po za tym, żal mi dupe ściska jak gram w kolejnego Mass Effecta, z fabułą wymyśloną podczas długiego posiedzenia w sraczu, Crysisa z gameplayem zaprojektowanym przez designera skórzanych kurtek młodzieżowych, Quake Wars'a który na trailerach wygląda na całkiem inną grę niż jest w rzeczywistości, Assasin's Creed'a którego pozostawię bez komentarza. Pomijając nowe NFS'y - wyciskacze pieniędzy dla spragnionych kolorowych samochoduuufff dzieci - nowych FIF, UEfów, menadżerów siania zboża w lasach puszczy białowieskiej. Płace, wymagam. Większośc gier, które kupiłem najpierw ściągnąłem, żeby zobaczyc z tym to się je (nie kupiłem jedynie super starych gier kroju Rune).

Co do piracenia muzyki i jakichś programów użytkowych. Ktoś idzie na studia filmowe, ma posiadac np. Sony Vegas 8, Adobe Premiere i After Effects. Skąd ma wziąć na to kasę? Muzyka... nikt nie będzie mi wmawiał, że muzyki, gier itp. nie muszę ściągac bo to nie jest chleb, nie jest potrzebny do życia. To kkrwa, mam pracowa 24/7, nie słucha muzyki, nie grac, nie oglądac filmów, nie czytac książek, jeśc wszystko co najtańsze bo mnie na to nie stac?! Ch8ja mnie obchodzi, że takie jest prawo. Nie stac mnie, chcem posłuchac muzyki to ją ściągne, człowiek musi się jakoś rozwijać, a jak to zrobi jak go na to "NIE STAĆ"?! Nie mam zamiaru byc warzywem zarabiającym dla praństwa, które i tak mnie okrada. Chcę oglądac filmy, na które mnie nie stac, chcę słuchac muzyki, na którą mnie nie stac, chcę robic to co mi się podoba a to że mnie na coś nie stac nie powinno stanowic dla mnie problemu. Będę miał kase, z którą nie będe miał co zrobic, kupie, nie będę miał, ściągnę. Taki świat, i teksty typu "Nikt nie powinien zasysac piratow bo to przestepstwo. EOT. :) " może napisac jedynie Craven, któremu oryginały kupują bogaci rodzice. Mój ojciec niedługo straci pracę bo zamykają dochodową hutę miedzi, będę ściągał co wlezie i ile wlezie po potem mogę nawet nie miec neta.

Niestrawnym Cravernom mówimy nie!

__

Użytkownik
Sgt.Oskar

2008-07-15 12:50:14

Karmcie trola bardziej chłopaki ;)

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 12:52:28

ktorego ? ;]

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 12:56:19

nowych FIFUF powinno byc ;D

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 13:18:48

rodzice nie zyja wiecznie ; p

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 13:22:05

to daj mu tego plusa a nie oklamujesz go. niedobry craven.

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
Sgt.Oskar

2008-07-15 13:23:28

Pozostawię to już Twoim domysłom ;)

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 13:24:49

a tu co chwile jakis inny probuje zablysnac ; D (wlacznie ze mna ;D)

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-15 13:32:40

ja w swoim krotkim zyciu mialem tylko jedna gre oryginalna ; D - JEDNA ! ktora dostalem wraz z karta graficzna ; D

nawet cdkey do coda dostalem od iquida, ale clear ;D

w zwiazku z powyzszym, mam we w dupie to czy rynek gier upadnie czy nie bo i tak jest ch u jowy , przyklad ? jest wiele swietnych wyscigowek, ale ich rozwoj stoi w miejscu bo dzieci napedzaja rynek przez kolorowego nfs ! proste.

... a poza tym na kims trzeba zarabiac ; ) sciaglem, sciagam i bede sciagal dalej gry, filmy, mp3 i inne majty. poki moge.

spojrzcie na rydzyka, nikt nie mowi ze on kradnie, ze wykorzystuje mohery. on po prostu jest przedsiebiorczy

h3h3

__
http://benzblog.pl/

VIP
Shiro_4

2008-07-15 14:26:52

Ladnie napisane.

__

Użytkownik
dezCartezz

2008-07-15 14:37:41

ale crackow nie trzeba kopiowac :Dd

__

VIP
Shiro_4

2008-07-15 14:38:37

swoja droga to jesli ciagle gry wychodza i na siebie zarabiaja, a ich tworcom powodzi sie calkiem niezle to po co w ogole ten temat ?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1329 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie