Sterowniki do Sparkla Geforce 7600 GS

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Yakcyll

2008-06-28 20:45:14

Mam przeciekawy problem ze sterownikami do wyżej podpisanej karty. Kupiłem ją parę miesięcy temu i zainstalowałem standardowe sterowniki, te zawarte na płycie, chcąc jak najszybciej wykorzystać jej możliwości i zapomniałem o nich, korzystając z nich przez cały czas. Dzisiaj chciałem zainstalować sterowniki Omega Drivers (wersje 40.72 i najnowsze, oparte na Forceware'ach 169.21), ale po przeładowaniu systemu na najniższych rozdzielczościach non-stop przeładowywał się ekran (efekt jak przy zmianie rozdzielczości), zaś przy większych działa dziesięć, piętnaście sekund, wywala artefakty, zwiecha. Sprawdzałem, jakie były te standardowe i wyczytałem z nv4_disp.inf taką to linijkę: DriverVer = 11/11/2005, 8.1.9.5. Generalnie przy instalacji na początku miałem wybór między katalogami px4x, a ag4x, wybrałem te drugie (jeśli ktoś ma tę kartę i wie, co to są za oznaczenia, niech da znać). Cholernie zależy mi na driverach Omegi, więc kieruję do was prośbę o pomoc. Zasilacz mój ma moc 350W, więc początkowo wykluczam go. Także tryb VGA, ładujący sterownik sprzed epoki kamienia łupanego, działa w porządku na każdej rozdzielczości.

P.S. Kiedy odpalam Team Fortress 2, wyskakuje mi okno 'Video Driver Outdated', gdzie 'wisi' taki wpis: 'Version: 6.14.10.9147'.

__

Użytkownik
Zippi9

2008-06-28 20:48:34

Prawdopodobnie przy usuwaniu sterowników usunąłeś wszystko. A wystarczy tylko Display Driver. Zainstaluj z płyty głównej sterowniki, albo znajdź w necie najnowsze. Dla przykładu ja mam mobo GIGABYTE i zrobiłem ten sam błąd co opisałem i to samo miałem. Po instalacji tamtych sterów zainstaluj normalne.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-06-28 20:51:12

"Prawdopodobnie przy usuwaniu sterowników usunąłeś wszystko."

To znaczy? W Dodaj/Usuń Programy miałem wpis 'NVIDIA Drivers', jak zawsze skorzystałem z niego, ale tylko raz, przy deinstalacji OmegaDrivers, by zainstalować te poprzednie. Przy aktualizacji po prostu władowałem Omegi na standardowe.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-06-28 20:54:08

P.S. Kiedy odpalam Team Fortress 2, wyskakuje mi okno 'Video Driver Outdated', gdzie 'wisi' taki wpis: 'Version: 6.14.10.9147'.

__

Użytkownik
Zippi9

2008-06-28 20:57:13

Tak i w standardowych sterownikach Nvidia (www.nvidia.com) przy usunięciu masz wybór co chcesz usunąć. Jeśli zaznaczyłeś wszystko to dla tego tak się stało.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-06-28 23:04:18

Nie miałem nic, kliknąłem 'Remove' w Dodaj/Usuń (mam XP eng), chwila ciszy i okno zrestartuj system. Ale jutro spróbuję jeszcze raz, dzięki.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-06-29 12:22:30

Nie miałem nic, kliknąłem 'Remove' w Dodaj/Usuń (mam XP eng), chwila ciszy i okno zrestartuj system. Ale jutro spróbuję jeszcze raz, dzięki.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-06-29 12:41:30

Okej, wywaliłem standardowe sterowniki przez Dodaj/Usuń, odpaliłem tryb VGA i zainstalowałem najnowsze Forceware'y z nvidia.com i działa, bez problemów. Nadal nie wiem jednak, czemu karta krzaczy się przy Omegach.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

762 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie