Zdalne wylaczenie komputera....

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
mavv

2008-06-14 18:04:28

Kurcze, mam mala zagwostke, i nie wiem czy sie to da zrobic. Podlaczylem sie z pracy do swojego komputera w domu poprzez pulpit zdalny (taki zwykly wbudowany w windowsie a nie zaden zewnetrzny program) i teraz pytanie..

Skonczylo mi sie sciaganie jakiegos tam pliku i chce z pracy poprzez pulpit zdalny wylaczyc komputer w domu, w opcji menu start jest tylko opcja rozlacz zamiast wylacz, ktora powoduje rozlaczenie plp zdalnego, jest jakis sposob na wylaczenie komputera przez pulpit zdalny nie wykorzystujac zadnych programow zewnetrznych?

Wiem ze to moze dziwne pytanie ale wkurza mnie a nie moge nigdzie odpowiedzi znalezc w sieci.

__

Użytkownik
chojrak

2008-06-14 18:25:45

jest taka możliwość, mój ojciec raz mi tak wyłączył, ale to przez lana, nie wiem czy zadziała tak jak mówisz. Podam Ci nazwę programu jak pogadam z ojcem, a on jest na górze, a ja nie mogę pójść bo mam rozj**aną nogę ;/

a przez to wbudowane w win to nie wiem

__
dupa

VIP
Hakan

2008-06-14 18:42:24

Na pulpicie zdalnym, Strart \ Uruchom: shutdown -s -f (-s - zamyka system, -f - wymusza zamkniecie wszystkich programow) albo shutdown -? - help.

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
dezCartezz

2008-06-14 20:02:56

odinstaluj coda

__

VIP
cycoo

2008-06-14 20:52:22

Wchodzisz poprzez zdalny pulpit do nadzwyczajnego menadżera zadań.. i w którejś zakładce masz normalnie wyłącz komputer..

Jesli nie znajdziesz to napisz na prv to odnajde laptopa i to sprawdze dokładnie :)

__

VIP
mavv

2008-06-14 23:55:47

thx u

__

VIP
mavv

2008-06-14 23:57:01

nie ma, w pulpicie zdalnym znikaja wszsytkikie opcje wylaczenia systemu, hakan podal wlasciwa komende, zaraz to sprawdze.

edit: zrerszta jak wcisniesz alt + trl+ del to sie pojawia opcja wylaczenia systemu na ktorym ja pracuje bo przeciez plp zdalny jest niczym innym jak zwyklym programem i moge go zzamknac poprzez managera.

__

VIP
mavv

2008-06-15 00:01:44

miales racje, dziala, dzieki bracie. Nie wiem czemu o tym nie pomyslalem:/ szok;]

__

VIP
mavv

2008-06-15 00:02:05

mUsk odistaluj:D misku:*

__

VIP
cycoo

2008-06-15 03:08:58

Dobrze, wstane jutro i dokładnie opisze how to do it :)

__

Użytkownik
dezCartezz

2008-06-15 03:21:34

gUpi :D

__

Użytkownik
SL4VE

2008-06-15 09:29:10

Możesz jeszcze kliknąć prawym na pasku zadań tym ze zdalnego pulpitu i wybrać "Menadżer zadań" :-)

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-06-15 13:38:41

Zrób sobie skrót do shutdown.exe z parametrami -s i -t 0, docelowo będzie to wyglądać tak:
C:\Windows\system32\shutdown.exe -s -t 0

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
3nGonGa

2008-06-15 18:46:07

Na windowsie najlepiej zrobic to przez tunelowanie panie kolego drogi.
Na stacji roboczej, ktora chcesz wylaczysz stawiasz serwer aby zrobic tunelowanie protokolu vnc. Potrzebna jest do tego zainstalowan aplikacja, ktora udostepnia ta usluge. W zaleznosci od ustawien serwera (login, haslo = uwierzytelnianie) oraz sposobu szyfrowania polaczenia laczysz sie na komputer docelowy (serwer vnc) klientem vnc. W oknie klienta vnc widzisz "zawartosc swojego pulpitu". Od Ciebie zalezy czy klient laczacy sie na server vnc bedzie mial atrybuty read only czy bedzie mogl ingerowac w pliki.
Jest to cos na styl wlasnie zdalne pulpitu oferowanego np przez XP.


I teraz soft do tego nazywa sie Real VNC. Pamietaj na stacji docelowej musisz zainstalowac serwer real vnc a na stacji, z ktorej sie chcesz polaczyc - klienta real vnc. Transmisja jest szyfrowana a co za tym idzie bezpieczna.

Jesli nie masz stalego ip, mozesz skorzystac z programu ktorzy przydziela Ci IP ze swojej puli adresow np. hamachi.

Mam nadzieje, ze w miare prosto wytlumaczylem.

__

VIP
j3sh

2008-06-15 19:00:03

Wystarczy prawym kliknąć na pulpicie i stworzyć skrót. Wtedy wpisać: shutdown -s -t 0 i tyle. Ustawiasz nazwę Mozilla Firefox, do tego ikonkę z FF i jazda lub do autostartu i ciemny gościu nie wie co się dzieje : DD

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-06-15 19:21:58

Real VNC jest afaik platny. Sa minimum 2 darmowe alteratywy:

http://www.tightvnc.com

http://www.uvnc.com

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
3nGonGa

2008-06-15 20:22:57

Panie kolego drogi, real vnc jest oparty na licencji GNU General Public License.
Nie wiem skad pomysl o platnych wersjach. Byc moze takowe istnieja, natomiast ja korzystalem z darmowej.

For example -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=506&RealVNC+4.1.2+Free+Edition

O innych aplikacjach do tunelowania sie nie wypowiadam.

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-06-15 23:08:58

Sprawdzilem o co chodzi z platnymi wersjami. I tak oto real vnc w wersji Free nie ma szyfrowania ani transferu plikow. Dlatego mam na dysku te pozostale programy.

__
więcej sprzętu niż talentu

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

854 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie