jak to jest z tymi quadami intela?

Dostosuj

Autor Wiadomość
ex-Redaktor
plaszczka

2007-12-10 18:21:14

witam serdecznie,
sytuacja wyglada tak, ze aktualnie moj komp ma procek pentium iv 2.6ghz, graifke pod pci-e i plyta glowna asusa p4 (chyba 800) dx. te bebechy chce dac mojemu bratu a sam chcialbym nieco poprawic swojego blaszaka.
teraz do meritum: mam ochote kupic procesor czterordzeniowy, tak zebym za 2-3 lata nie musial znowu go zmieniac. niestety, przyznam sie ze jestem bardziej ofiara marketingu i nie do konca wiem, czy zakup ten na pewno ma sens.

http://allegro.pl/item277042404_q6600_box_4_rdzenie_x_2_40ghz_819_zl.html

tutaj znalazlem przykladowy procesor intela. najwazniejszy dla mnie do zrozumienia jest nastepujacy problem: jesli cztery rdzenie maja 2.4 ghz to oznacza to, ze wszystkie rdzenie maja po 2.4 (raczej chyba w snach) czy calosc ma 2.4 (co z kolei wyglada dosc skromnie). jak to jest, i czy faktycznie technologia quadu az tak przyspiesza prace procka? jesli tak, to chcialbym was jednoczesnie poprosic ewentualnie o wskazanie, czy ten model procesora jest dorby, a moze w podobnej cenie znajde cos lepszego? dodam, ze przeznaczyc na to chce ok. 800zl
razem z prockiem zmieniam tez plyte glowna: ale jesli chodzi o to, to oferta plyt pod ten socket jest tak duza ze az ciezko mi cos wybrac. wiem, ze przywiazany jestem do plyt asusa i taka najbardziej by mi lezala. moze znacie jakis warty polecenia model pod taki procek, w cenie ok. 250zl?
jesli chodzi o grafike, to wymieniac bede ja za jakies 2 miesiace, wiec tymczasem pozostanie w niej moj radeon x1650 (chyba :p)
sorry za dlugi tekst, ale mam nadzieje, ze ktos mi pomoze, bo nic mnie bardziej nie zaboli niz wyrzucenie takiej kwoty w bloto
pozdro

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7653 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie