Problem z plynnoscia kursora ;asd

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
V!ct!M

2007-12-05 20:55:25

elo elo

od kilku dni mam taki problem - niby mysz dziala dobrze, ale kursor w windowsie jest bardzo malo plynny (taki szarpany ruch ;f)

sprawdzalem na roznych portach usb i na roznych myszach :l usb rate jest 1000hz

nic w sumie nie zmienialem, zadnych ustawien, jedyne co to procesor nowy kilka dni tmeu, ale problem pojawil sie dopiero potem

format nic nie pomogl :L skopane usb czy co?

__

Użytkownik
El-Mo

2007-12-05 20:58:43

wyczyść laser lub co tam masz wacikiem, a potem podkładkę

__

Użytkownik
vh

2007-12-05 21:08:51

Twoja mysz jest nieczysta!

__

VIP
V!ct!M

2007-12-05 21:29:33

"sprawdzalem na roznych portach usb i na roznych myszach"

__

VIP
JC

2007-12-05 21:33:01

a masz przejsciowke usb/standard ? zoabcz jak zachowa sie gryzon..

__

VIP
V!ct!M

2007-12-05 21:38:13

nie mam niestety :( wczesniej sprawdzalem na dwoch deathadderach (z driverami i bez) i na a4techu

tera zainstalowalem jeszcze stery do ch i podlaczylem, to samo :\

no nic, jak w grach bedzie ok(nie sprawdzalem dokladnie) to tak zostawie i tyle ;d

__

VIP
V!ct!M

2007-12-05 21:38:41

plyte glowna mam dopiero od miesiaca, wiec tez nei wiem czy to wina usb moze byc :d

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-05 22:17:45

Sprawdz czy w momencie tego dziwnego zachowanie nie wzrasta/zmienia sie obciażenie procesora. Odpal menadzer zadan i obserwuj czy jakis proces nagle nie zamula.

Z tego co napisales, sprawdzales rozne myszy w roznych portach. Czy sprawdzales na mniejszym usb rate? Czego uzywac do patchowania usbrate, ogolnego podmieniacza usb*.sys, paczownika konkretnego portu (byl taki wynalazek na esreality), czy moze to dzieki sterownikom (razery chyba w sterowanikach maja to paczkowanie)?

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-12-05 22:26:58

w idle, jak nie poruszam myszka mam 0-1%. kiedy zaczynam poruszac, to robi sie 4-10

sprawdzalem na 500 i 125 i bylo to samo.

i tak, mam usbrate wieksze dzieki sterom (wlasnie sie zastanawiam czy nie uzyc tego programu z esr)

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-05 22:46:15

Czy odczuwasz ogolne mulenie kompa przy poruszaniu mysza, czy to tylko efekt skakania? Sprawdz jaki proces zwieksza zuzycie procka jak wykonujesz ruchy. Czy instalowales jakies najnowsze poprawki windows update, moze cos tutaj nie teges jest? Sprawdz czy jest jakies uaktualnienie do sterownikow od plyty glownej (chipsetu).

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-12-05 23:03:04

na razie nie gralem prawie w ogole, bo chcialem to najpierw naprawic, wiec trudno powiedziec cos odnosnie "mulenia". wiem, ze dzis jak gralem w wsw to mialem troche spadki fps, ale gram na 333 i wtedy zadna czesc nie byla podkrecona, moze to dlatego

jesli chodzi o procka, to teraz nawet do 15% wzroslo, proces to glownie explorer.exe wiec raczej normalne (jeszcze jest csrss.exe, 1-2%, jest podobno robak, ktory lubi sie tam ukrywac, ale w koncu robilem formata, no i skanowalem dysk nodem i spybotem)

poprawki to jedynie autopatcher (sierpniowy, bo potem ms zabronil wydawania ;d)

sciagam stery od chipsetu, sprawdze, mzoe sa nowsze. robilem tez update biosu, a przedwczoraj pojawil sie juz nowy, tez sprobuje :)

__

VIP
V!ct!M

2007-12-05 23:03:49

na razie nie gralem prawie w ogole, bo chcialem to najpierw naprawic, wiec trudno powiedziec cos odnosnie "mulenia". wiem, ze dzis jak gralem w wsw to mialem troche spadki fps, ale gram na 333 i wtedy zadna czesc nie byla podkrecona, moze to dlatego

jesli chodzi o procka, to teraz nawet do 15% wzroslo, proces to glownie explorer.exe wiec raczej normalne (jeszcze jest csrss.exe, 1-2%, jest podobno robak, ktory lubi sie tam ukrywac, ale w koncu robilem formata, no i skanowalem dysk nodem i spybotem)

poprawki to jedynie autopatcher (sierpniowy, bo potem ms zabronil wydawania ;d)

sciagam stery od chipsetu, sprawdze, mzoe sa nowsze. robilem tez update biosu, a przedwczoraj pojawil sie juz nowy, tez sprobuje :)

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-05 23:22:10

Pamietasz co nowego pojawilo sie na twoim kompie, jak zaczely wystepowac te objawy? Moze po formacie przywrociles niejako ten stan i przez to sa problemy z myszka.

---

Cos masz ewidentnie namieszane, zrobilem cos takiego:

odpalilem menadzer zadan

odpalilem moj komputer - proces expoler.exe

macham zlapanym okienkiem ile sil wlezie i obserwuje menadzer

efekt - wzrost z 0 do 9% zuzycia procesora (c2d 1gb ramu bajzel na kompie, od roku nie przeinstalowywany, bajzel w rejestrze)

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-12-05 23:33:56

tak jak sie spodziewalem, update biosu nie pomogl (sprobuje jeszcze sprawdzic na poprzednim procku, w koncu nie trzeba nic instalowac)

kiedy robie tak jak Ty napisales, czyli wlaczam menadzera i macham okienkiem (moj komputer), to wtedy rosnie do ponad 50 procent... (aktualnie dual core, 2gb ramu)

__

Użytkownik
qwe

2007-12-06 00:25:23

format c: dobry na wszystko

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 00:33:53

przeczytales calego #0 posta?

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-06 00:40:13

Ackeleracja myszy? I to wlasnie chyba o akceleracji byl ten pacz z esreality, przypomnialem sobie.

Sprawdz czy w ustawieniach akceleracji grafiki nie masz zmnieszone z Full na cos nizszego.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
qwe

2007-12-06 00:44:46

wlasnie czytalem i przeczytalem "format c: moze by pomogl ??" :DDDDDD
ja to juz slepy jestem :P

edit zobacz czy mysz na porcie PS2 dziala dobrze

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-06 00:46:50

#4 i #5 xD

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-12-06 01:09:29

jesli chodzi Ci o mousefixa, to to jest zaaplikowane... ja mialem na mysli taki programik zmieniajacy rate - usbmrs11.exe

co do przyspieszenia... jest wrecz odwrotnie xD

zmniejszylem z pelnego na ten poziom, gdzie wylaczone przyspieszenie dx i kursora i prawie w ogole (lub w ogole, teraz siedze na nieswojej mysz z b. wysoka rozdzielczoscia) nie ma tego "szarpania" kursora :d

__

Użytkownik
qwe

2007-12-06 02:35:15

proponuje zmienic plyte glowna ;p

__

VIP
Hakan

2007-12-06 08:25:58

Wywal komputer przez okno, lepiej na tym wyjdziesz :P

Jesli:
- w biosie przywrocisz ustawienia domyslne
- zainstalujesz windowsa
I mysz juz muli...

- dalej zainstalujesz konieczne sterowniki do plyty glownej i procesora
I mysz dalej muli...

To masz prawdopodobnie zepsute cos...

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
V!ct!M

2007-12-06 09:07:14

#6

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 09:28:40

sprobuje zmienic (jak wroce do domu) procka na stary, jesli sie okaze ze przez to, to troche smutek, bo kupilem nowy procesor, poniewaz mialem problemy ze starym

jesli to nie pomoze, to zrobie update wszystkiego, potem jeszcze raz format i tylko niezbede stery + stery razera zainstaluje d;

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 10:28:39

sprawdzilem, stary procek dalej to samo :[

coz zrobie teraz jeszcze formata, jak potem bedzie zle to sie chyba pochlastam ;as ob na poczatku roku kupowalem komputer, a w listopadzie kupilem nowa, i to dobra plyte glowna (p5k-e)

__

Użytkownik
dezCartezz

2007-12-06 14:40:30

:D

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 16:17:15

no i niestety, ponowny format tez nie pomogl :|

zainstalowalem:
stery od grafiki, monitora
stery razera
nod32

i dalej jest to samo (tera zamiast dual core, core 2 duo) :(

nie wiem co jeszcze mozna zrobic, moze kupie jutro przejsciowke usb->ps2 (o ile mozna taka dostac w media markt)

jesli to wina usb, to porazka, bo wczoraj wyslalem stara plyte do serwisu i pewnie dopiero za miesiac mi ja odesla

mam jezscze taki dodatkowy panel 2x usb z poprzedniej plyty, moze da sie tu podlaczyc. chociaz mam i tak porty usb w obudowie, polaczone z mobo, a mysz zachowuje sie tak samo, wiec nie wiem czy jest sens

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 16:21:05

jesli z mniejsza akceleracja jest ok, to moze to wskazywac na jakis problem z grafika?

__

VIP
Hakan

2007-12-06 16:22:00

Czy przywracales ustawienia domyslne w biosie? Moze to ten nod? I czy nie masz zadnych sterow od plyty glownej?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
V!ct!M

2007-12-06 16:31:03

po aktualizacji biosu sie przywrocily domyslne :)

noda instalowalem przed sterwonikami, wiecz jeszcze sprawdze

co do plyty glownej - instalowalem to co bylo na plycie, czyli oprogramowanie chipsetu (wlasciwie to sciagnalem nowsza wersje jeszcze), usb nie trzeba instalowac, bo jest win sp2

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 16:32:32

no i moze te spadki fps w wsw tez cos znacza. wiadomo, mozna grac na mniejszym maxfps, ale do tej pory ZAWSZE bylo 333

teraz spada nieraz do 100-200

(c2d e4300, 7900gto, 2gb ramu)

sprawdze jeszcze wyniki benchmarkow i stabilnosc ramu

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 16:32:46

no i moze te spadki fps w wsw tez cos znacza. wiadomo, mozna grac na mniejszym maxfps, ale do tej pory ZAWSZE bylo 333

teraz spada nieraz do 100-200

(c2d e4300, 7900gto, 2gb ramu)

sprawdze jeszcze wyniki benchmarkow i stabilnosc ramu

__

Użytkownik
qwe

2007-12-06 16:36:38

kupic PS3 ???

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 17:25:07

i jak odpale wsw na ps3?:D

__

VIP
V!ct!M

2007-12-06 17:27:15

zrobilem 3dmarka03... ponad 25000 czyli normalnie (tym bardziej, ze czesci nie byly bardzo podkrecone)

:|

__

Użytkownik
enceo

2007-12-06 18:37:40

padlem xDDD

__

Użytkownik
qwe

2007-12-06 18:55:40

#47


:DDD

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-06 20:16:02

UWAGA HURTOWA ODPOWIEDZ DLA VICKA
[hide=#27]

jesli z mniejsza akceleracja jest ok, to moze to wskazywac na jakis problem z grafika?


Może, jakie to sa sterowniki orginalne (najnowsze, WHQL, beta, czy te na plycie CD przy zakupie), modyfikowane (oparte na stabilnej czy beta wersji)? Fast Writes wylaczone, chociaz nie wiem czy to na PCI-X jest wogule stosowane. Czy zasilanie karty grafiki jest ok, moze jak dales lepszego proca brakuje zasilania.
[/hide]
[hide=#31]

no i moze te spadki fps w wsw tez cos znacza. wiadomo, mozna grac na mniejszym maxfps, ale do tej pory ZAWSZE bylo 333

teraz spada nieraz do 100-200

(c2d e4300, 7900gto, 2gb ramu)

sprawdze jeszcze wyniki benchmarkow i stabilnosc ramu


Z ramem tez cos moze byc
[/hide]
[hide=#26]

no i niestety, ponowny format tez nie pomogl :|

zainstalowalem:
stery od grafiki, monitora
stery razera
nod32

i dalej jest to samo (tera zamiast dual core, core 2 duo) :(

nie wiem co jeszcze mozna zrobic, moze kupie jutro przejsciowke usb->ps2 (o ile mozna taka dostac w media markt)

jesli to wina usb, to porazka, bo wczoraj wyslalem stara plyte do serwisu i pewnie dopiero za miesiac mi ja odesla

mam jezscze taki dodatkowy panel 2x usb z poprzedniej plyty, moze da sie tu podlaczyc. chociaz mam i tak porty usb w obudowie, polaczone z mobo, a mysz zachowuje sie tak samo, wiec nie wiem czy jest sens


Jaki nod? 2.7, 3.0 stable/beta full/trial, z fixem?
Ja najpierw po instalacji windowsa wrzucam SP2 a potem autopatchera, potem sterowniki od mobo, a potem od grafiki i na koniec caly bajzel.
[/hide]
[hide=#29]

po aktualizacji biosu sie przywrocily domyslne :)

noda instalowalem przed sterwonikami, wiecz jeszcze sprawdze

co do plyty glownej - instalowalem to co bylo na plycie, czyli oprogramowanie chipsetu (wlasciwie to sciagnalem nowsza wersje jeszcze), usb nie trzeba instalowac, bo jest win sp2


To ze nie trzeba instalowac usb to nie jest do konca prawda, jak masz paczke sterownikow od mobo to sie instaluje wszystko. sp2 niejako daje mozliwosc rozpoznawania urzadzen usb bez sterow, ale pelna wydajnosc osiaga sie po instalacji sterownikow do mobo.
[/hide]

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-12-06 20:25:41

pozniej dokladnie odpowiem, ale mysle, ze po prostu zostawie przyspieszenie sprzetowe o jeden stopien nizej niz pelne (czyli kursor i mapy bitowe), to nie powinno za bardzo wplywac na dzialanie gier, a jest w sumie dobrze, a przynajmniej duzo lepiej :)

__

VIP
rostek

2007-12-06 23:18:18

moze rate'a zmien na domyslnego? w koncu po cos zostal zablokowany ;)

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9427 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie