simin na dywaniku

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
joCkero

2007-11-18 15:07:07

Witaj simin! Kto chodź trochę interesuje się sceną Call of Duty 2 na pewno cię kojarzy, jednak chciałbym, abyś się przedstawił osobą, które dopiero raczkują w świecie polskiego eSportu. Czym się obecnie zajmujesz, skąd jesteś itd.?

Cze Cze! Nazywam się Maciej „simin” Simiński, mam 20 lat. Pogrywam w CoD-a 2 od jego początku. Mieszkam w podwarszawskim Sulejówku, ale obecnie studiuje zarządzanie w Siedlcach, gdzie musiałem się przeprowadzić. Jak można się domyśleć, jest to jedna z przyczyn mojej tymczasowej „mniejszej aktywności”.

Zarządzanie? Czy masz jakieś plany związane z kierunkiem studiów?

Szczerze mówiąc nie myślałem nad tym jeszcze, ale zapewne skończy się to założeniem własnej działalności. Po co mieć szefa, skoro można samemu nim być, ale .... to za 1000 lat.

Znamy cię przede wszystkim jako byłego kapitana reprezentacji Polski CTF oraz jednego z pomysłodawców CoD2Cupa, gracza ups, a prywatnie, jaki jesteś na co dzień? Masz już jakieś plany na przyszłość?

Huh, prywatnie? W dwóch słowach to pewnie: zarozumiały cham! A tak poważnie… to chyba jak każdy student – żyje z dnia na dzień, a cały plan takiego dnia wygląda nie inaczej jak: oby zjeść, oby się napić, oby zaliczyć. Przyszłość? – dobre pytanie, bo sam jeszcze nie wiem. Priorytetem na pewno jest znaleźć pracę lub samemu otworzyć działalność – może jakiś sklep internetowy, skończyć studia i zawsze mieć w tym wszystkim czas na chwilę esportu, bo kto raz zagra, zawsze będzie wracał do gry. Ostatnimi czasy myślę też nad zrobieniem prawka– Boże ile ja to już odkładam.

Śledziłeś ostatnie wydarzenia ze sceny? Na przykład LAN G3?

Zawsze staram się być na bieżąco z wydarzeniami na scenie CoD-a, przynajmniej na polskiej. G3 – a i owszem, że śledziłem. Niestety nie mogłem się na nim pojawić z prostej przyczyny, jaką są pieniądze. Musiałem się zadowolić finałami HLC w Warszawie. Wracając do G3, zdziwił mnie troszkę mecz finałowy FLS vs UF, spodziewałem się innego wyniku powiedzmy … do3 dla UF… Ale działy się tam o wiele ciekawsze rzeczy warte uwagi i już chyba wiem, czemu zapytałeś akurat o Targi Komputerowe.

Chodzi Ci o ten śmieszny incydent z pamiątkami RAM oraz „wierzytelnością organizatora”?

Według mnie gambz postąpił bardzo źle, intencje miał dobre, dać w kość organizatorowi za stracony czas i pieniądze! Osobiście potępiam takie zachowanie! GAMBZ! Następnym razem wylej kubeł wody na każdy z komputerów! Gambza znam osobiście długi czas, praktycznie od początku Cod-a 2, nigdy nie spodziewał bym się po nim czegoś takiego, ale liczy się to, że się przyznał. Przykry jest także fakt, iż dużo osób nie zwróciło mu uwagi i akceptowało to zachowanie, a po powrocie do domu wszyscy się od niego odwrócili… czemu nie zrobili tego od razu? Sam nie wiem, co gorsze: kradzież czy przyzwolenie na nią.
Kolejną rzeczą, którą mnie zaciekawiła, były nagrody. Przynajmniej wiem, że dobrze zrobiłem nie jadąc. Szkoda mi tylko ekip Lokacza, faleczki i qbarcy. Organizator „trochę” nawalił, ale czego się spodziewać od 17letniego dziecka.

Jesteśmy kilka dni po premierze Call of Duty 4. Czy miałeś już szanse choć chwile zagrać?

Niestety nie miałem możliwości przysiąść się do nowego dziecka IW. Do tej pory liznąłem fragment SP zawartego w demie Cod-a 4.

I jakie wrażenia? Jak myślisz czy nowy produkt IW ma szanse znaleźć większą rzesze fanów, niż jak to było w przypadku CoD-a a Call of Duty 2?

Wrażenia? Rewelacja. Grać w demo 10 godzin to coś znaczy. Naprawdę twórcy postarali się i nie popełnili błędów z poprzedniej wersji. CoD4 jest o wiele bardziej grywany, fizyka gry stała się bardziej realistyczna, a silnik gry również uległ poprawie, co widać po FPSach. Nareszcie producent odszedł od tematu II Wojny Światowej, co także punktuje. Jeśli chodzi o pozyskanie graczy, słyszy się, że sporo osób z innych scen zadeklarowało się przejść na CoD4. Zaryzykuję i stwierdzę, że w miesiąc scena nowej odsłony gry będzie 2 razy liczniejsza niż CoD2. Ja również z chęcią zmarnuję setki godzin swojego życia przed ekranem „pykając” w CoD-a.

Czyli można powiedzieć, że masz zamiar zakupić CoD4: Modern Warfare?

Ha! Zawsze można pocinać na piracie! A tak na poważnie – owszem, zamierzam. Nie wiem tylko, kiedy tak się stanie. Najprawdopodobniej uśmiechnę się do babci czy do dziadka, by napełnili sakiewkę, a potem pobiegnę do pierwszego sklepu z grami i przytulę mój egzemplarz, który tam będzie już się do mnie uśmiechał.

Jak się kilka dni temu dowiedzieliśmy, na Międzynarodowych Tragach Poznańskich dzięki firmie AVG.pl oraz serwisowi FkCoD.pl ma się pojawić Call of Cuty 4: Modern Warfare, co o tym myślisz, czy to dobry początek?

Według mnie bardzo dobry początek, CoD-a zawsze brakowało na PGA. Nigdy nie słyszałem o FkCoD.pl ale mocno wierzę, że to nie będzie G3 nr2 pod względem organizacji. Teraz, świeżo po premierze, klany będą mogły pokazać jak szybko przystosowały się do nowej odsłony. Drugim plusem jest to, że można się pokazać, zwrócić na siebie uwagę, co na scenie CoD-a jest potrzebne, tutaj nadal brakuje sponsorów. Bądźmy dobrej myśli.

Masz zamiar pojawić się na Poznań Game Arena?

Bardzo bym chciał! Wiadomo - sporo znajomych, świetne afterparty. Szkoda przegapić taką impreze, ale obawiam się ze nie podołam finansowo, dlatego obejdzie się na relacji HSTV i przeczytaniu Coveragów.

Wracając jeszcze na chwile do sceny CoD2. Gdybyś miał robić ranking drużyn w Polsce, kogo byś postawił na 1 miejscu oraz dlaczego?

Pomimo ostatniego zwycięstwa FLS nad UF w turnieju G3, nadal obstaje przy UltraFrag. Jedna przegrana nic nie znaczy. A klan naprawdę w krótkim czasie sporo osiągnął, nie tylko na polskiej scenie i jeszcze wiele przed nimi! Ciekawe jak to się rozwinie w CoD4.

Może teraz proste, ale ważne pytanie. Czy scena Call of Duty 2 umrze?

Owszem, umrze powolną śmiercią tak samo jak vCOD. Może z początku nie wszyscy przejdą na nową odsłonę, ale po pół roku nikt nie będzie pamiętał pierwszej czy drugiej części Call of Duty. Może to zbyt śmiałe, ale tak mi się wydaje. CoD-owi nr2 daje jeszcze jakiś rok życia.

I na koniec seryjka krótkich pytań:

Redaktor e-sportowy?
Onion – chyba długo nikt go nie przebije.
Najlepszy gracz CoD2?
cRx – ten, który ma automatyczną myszkę.
Najlepszy klan?
ups - Nigdzie nie ma lepszej atmosfery i takich ludzi
Wyszukiwarka?
Yahoo.com
Serwis informacyjny?
Wp.pl

Na koniec chciałbym ci podziękować za poświęcony mi czas oraz mam nadzieje że wkrótce wrócisz do czynnego udzielania się w świecie eSportu, teraz możesz kogoś pozdrowić.

Również dziękuje Ci za miły wywiad i podziwiam, że jeszcze nie zasnąłeś nad klawiaturą. No i jaki to byłby wywiad bez pozdrowień na końcu? No to pozdrawiam wszystkich CoD-owiczów z #irca a w szczególności starego wyjadacza Jabolqa, najstarszego jaracza Robara, dzikiego G4MBZORa i majstra Oniona, to chyba tyle.
Ach bym zapomniał o was – czytelnikach. Dzięki za poświęcenie 3 minut na czytanie tego arta. Na razie!

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5000 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie