xfi i mikrofony

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Pajda

2007-10-22 00:44:22

Pytanie do uzytkownikow xfi, jakie mikrofony macie podlaczone do karty i dzialaja? Glownie interesuje mnie ich impedancja. Czy ktos spotkal sie z tym, ze sprzet o impedancji 2200ohmow i wiecej dawal tak cichy dzwiek, ze praktycznie nie bylo go slychac?

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-10-22 12:33:31

TRACER model TRS-SM A220, ktory sam mi poleciles. Dziala dobrze.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-10-22 13:07:52

jemu nie dziala =))

__

Użytkownik
qwe

2007-10-22 13:37:33

hahah :)

__

Użytkownik
qwe

2007-10-22 13:37:49

hahah :)

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-10-22 15:56:44

No nie wiem czy nie dziala, nie napisal tego.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
ciakoos

2007-10-22 20:15:48

może to idiotyczne trochę ale sprawdzałeś czy w regulacji głośności w ustawieniach zaawansowanych (te buttony co się pojawiają pod określonym źródłem sygnału) masz ustawione "microphone boost +20dB" czy coś w ten deseń ?

//edit: może to trochę niejasno napisałem, pokrótce chodzi o TO:
http://img229.imageshack.us/img229/2254/micdc9.jpg

__

VIP
Pajda

2007-10-23 01:08:43

Nie dziala :P
Wczesniej po prostu sam mikrofon byl podlaczony do zintegrowanej bo mi sie nie chcialo bawic :P

__

VIP
Pajda

2007-10-23 01:10:28

tak

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-10-23 20:49:50

Teraz sobie przypomnialem, pisales mi ze masz majkela podpietego do innej karty. Na x-fi wejscie mikrofonowe jest to samo co line-in. Ale, mikrofon czerpie napiecie z karty, a line-in tylko sygnal. Sprawdz czy masz w konsoli THX, albo konsoli danego schematu, ustawione na mikrofon (pamietam tez ze uzywasz tylko tej najprostszej konsoli). Sproboj przeprowadzic diagnostyke (nie ta z winowsa, tylko ta z x-fi). Oprocz tego tracera, nie podlaczalem do x-fi zadnego innego majka. Nie znam jego parametrow.

I jeszcze pytanie, czy masz problemu z uszlyszeniem siebie (local) czy inni slysza sie slabo (vt/ts/itp)?

Jak nic nie pomoze, to poresetuj wszystkie profile z x-fi i poustawiaj od nowa. U mnie tez sie czasel cos pitolilo i reset pomagal.

Sprawdz tez, czy masz wylaczone efekty srodowiskowe w mikrofonie, jest gdzies to na zakladce Mixer(suwaki) w profilu GAMES.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Pajda

2007-10-24 00:34:32

No wiem ze to jeden wspolny flexijack, aczkolwiek mam wlasnie tylko podstawowa konsole i tam nie ma mozliwosci wyboru trybu jego dzialania. Moje jedynie w zaawansowanych w normalnym windowsowym play control przelaczyc tryb na cyfrowe wejscie wyjscie. Nie mam zadnych schematow, nie mam zadnej diagnostyki.

Slychac mnie slabo wszedzie, zeby w ogole uslyszec trzeba dac glosnosc na maksa, slychac przy okazji szumy, ale to zrozumiale.

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-10-24 09:30:10

Z tego co pamietam (swojego kompa nie widzialem od 2ch miesiecy, a nie grzebalem w ustawieniach x-fi pewnie od 6), to gdzies w tej konsoli normalnej jest jakis przycisk/obrazek THX. Powinno cie to przeniesc do ustawien, w ktorych sa bodajze 3 zakladki. Na pierwszej po lewej wybiera sie rodzaj glosnikow (np. mozna wybrac 5.1, ale sa tam tez wyslistowane glosniki samego creativa np. inpsire 5300 [takie tez mam]) po prawej jest jakis obrazek z fotelem i rozkladem glosniczkow. Na tej zakladce tez wybiera sie czy jest line-in czy majkel. Na innej zakladce ustawia sie jakies przeniesienie basu, a ostatniej nie pamietam.

Jezeli to nie pomoze, to chyba bedziesz musial sie jeszcze pobawic i zainstalowac od nowa pakiet sterownikow, tym razem instalujac te pozostale programy.

[hide=thx console]http://www.xbitlabs.com/images/multimedia/creative-soundblaster-xfi/p21.gif[/hide]

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Pajda

2007-10-24 13:06:40

thx console nie jest czescia sterownikow ani podstawowej konsoli
a wlasnie instalacji wszystkich programikow chce uniknac, co najwyzej zainstaluje pojedyncze wybrane, ale wolalbym w ogole :P

__

VIP
Pajda

2007-10-25 16:21:55

Zainstalowalem wybrane programiki i jak zreszta widac na tym screenie co zalaczyles, wszedzie jest line in i mikrofon razem, nie mozna wybrac konkretnego. W rezultacie nic sie nie zmienilo, poza dodatkowym procesem zajmujacym pamiec. Musze tez skrytykowac konsole audio creation, ktora jest nieprzystosowana do pracy w nizszych rozdzialkach niz 1024.

__


Warning: getimagesize(http://img229.imageshack.us/img229/2254/micdc9.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://www.xbitlabs.com/images/multimedia/creative-soundblaster-xfi/p21.gif) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3664 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie