Problem z CPMA

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
enj0y

2007-09-25 23:18:51

pokaz cfg

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-26 14:50:32

CO ? ZAWSZE ? Chyba dla ciebie i innych noobków OSP ! Macie GG i nie musicie już myśleć !
Bo to w huj wielki problem wpisać exec lamka.cfg, ch_file old, ReloadHud ???
Macie tu screena z defaultowych cfg Cpma i OSP - no w huj się różnią normalnie grać się nie da ...

[hide=sdfasdf]
http://img465.imageshack.us/img465/2023/hud1zu5.jpg[/hide]

A jak ci się coś nie podoba to se ZMIEŃ ! Co za różnica czy piszesz ch_recordmesage 0 czy usuwasz z lamkahud.cfg wpis "RecordMesage" - w zamian za 3 minuty roboty dostajesz MVD i jeszcze 100 innych LEPSZYCH rzeczy niż w tym badziewnym OSP !

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
yeltzyn

2007-09-26 19:10:35

1   [hide=jakis_napis]tu_twoj_obrazek[/hide]

please!

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
garo

2007-09-26 21:44:13

Problem z dobieraniem słownictwa?

__

Użytkownik
kar1ma

2007-09-26 23:57:02

a ja mam kolejny problem :/ nie moge wejsc na te servery ktore sa dodane bo nie moze mi sciagnac z nich plikow ktorych mi brakuje... :/ a niby mam ustawione w system DOWNLOAD "ON"... :( znowu cos... juz nie lubie tego CPMA... grrrrrr

__

Użytkownik
enj0y

2007-09-27 01:56:18

a jakich plikow ci moze brakowac? pierwsze slysze :E

__

Użytkownik
prm

2007-09-27 08:03:31

Okay Panowie i Panie,znowu coś jest nie tak,a mianowicie:
Osp vq3 chodzi bez zarzutów - wszystko na full ustawione rozdziałka 1024x768 - test timedemo => 205 fps
Odpalam CPMA i robię ten sam test i mam 200 fps.Niby wszystko gitara,ale..no właśnie:
Gdy włączam np. practice to gra się po prostu tnie :/ przy ustawionym com_maxfps 125
fps'y skaczą między 90-125.A teraz najlepsze jak wprowadzę swoje ustawienia (r_picmip 5 itd.) to dalej jest to samo. I o co kaman ??

__

Użytkownik
DGN

2007-09-27 08:55:31

Sr*ć na to CPMA... ja dalej celownika nie zrobilem :[[[ i tez ciegle mi sie cos sie pierdasi sie xDD

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-09-27 09:01:00

[url=http://www.promode.org/discussions/comments.php?DiscussionID=3807&page=1#Item_0]z forum promode:[/url]

Could you demo and link the bot behaviour? I've not had any FPS drops in normal use of 1.43 but I have with the new bots, I think they're resource hogs compared to the old ones. Hopefully this will be improved with some of the more fundamental changes planned for bots.

Edit: looking at Krid's post, are you running a listen server (meaning you just load Q3 and a map to play on)? Listen servers have always been a bit of a hack and CPMA doesn't aim to support them. Running a dedicated server on your machine is easy:

Run Quake 3 and load CPMA

Type "dedicated 1" in the console, Quake 3 should turn into a small blue window on the desktop. In the text space at the bottom use commands like "map cpm1a" and "addbot apheleon 100" to set up the server.

Run a 2nd copy of Quake 3 and under the multiplayer menu search for Local games (press refresh). You should see your server and be able to connect to it.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-27 11:25:34

To nie problem słownictwa tylko ideologi.
Po pierwsze to z hudem na cpma nigdy nie było problemu !
Po drugie: zajebiście trudno jest wam noobkom wpisać: exec 1,ch_file old,ReloadHUD ???
Po trzecie: Czy wy dalej chcecie grać na "czuciu" pingu = 50-75 a nie 0-25 ???

Cpma jest LEPSZE ! Zrozumcie to w końcu ! Poświęcicie te 3 min na zrobienie cfg a wzamian dostaniecie masę rzeczy jak MVD i inne .

A tu macie różnicę między Cpma hud old a OSP ? Normalnie jest tak wielka, że grać nie możecie tak ?

[hide=Hudy CPMA i OSP]http://img166.imageshack.us/img166/2800/hud1of3.jpg[/hide]

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-27 11:27:55

Weź mi wytłumacz człowieku jak może celownika nie być???
Usuń q3config.cfg z katalogów BaseQ3 i Cpma i włącz se Cpma - jest celownik czy nie ma ?
Bo jak nie ma to ty masz magiczny komputer ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kaboom

2007-09-27 11:47:21

skoncz pokazywac swoja wyzszosc, bo niektorzy dopiero zaczynaja przygode z q3 i jest to dla nich cos nowego i maja z tym problem, a ty sie tylko zachowujes jakbys jakims guru byl

zdaje mi sie ze sam do tej pory nic nie osiagnales i to ze wiesz jak zrobic hud na cpma nie czyni cie lepszym

__
Cybersport.pl

Użytkownik
kaboom

2007-09-27 11:52:05

nie chce mi sie z toba dyskutowac, bo poziom twojich poprzednich komentarzy mnie odrzuca

dla niektorych osob, a nie jest ich malo, liczy sie przyjemnosc z gry, ktora dla tych osob byla duzo lepsza na osp, arqon tworzac vq3 na cpma mial przeniesc fizyke osp, zmienil jednak kilka komend, w tym maxfps 125, co sprawilo ze niektorym cpma po prostu nie pasuje

co do netcode.... rzeczywiscie na pingu 60 ms na cpma gra sie fajnie, a na osp do dupy, ale przy 40 ms nie widze zadnej roznicy i dalej mam lepsze statystyki na osp, wiec mnie to nie przeszkadza

co do hud... jest tez problem bo jest on w oddzielnym pliku configuracyjnym i nie da sie go latwo zmienic komendami, a nie kazdemu odpowiada 7 gotowych hudow z cpma, dla mnie nie jestproblemem edycja pliku huda, ale dla niektorych widac jest, dlatego o tym mowia

eot

__
Cybersport.pl

Użytkownik
enj0y

2007-09-27 12:37:51

a co z tymi twoimi plikami cfg? spakuj i wrzuc je na swoj profil to ci pomozemy bo tak to mozna zgadywac pol roku o co chodzi

__

Użytkownik
prm

2007-09-27 14:22:31

Hmm..odpowie mi ktoś na moje pytanie,które zadałem kilka postów wyżej??

__

Użytkownik
kar1ma

2007-09-27 16:42:56

mi sie tak dzialo wczoraj jak gralam ale to tylko raz czy dwa razy na prot4 mialam... ale dzisiaj normlanie :)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-27 16:57:38

Nie pokazuje swojej wyższości tylko wyższość CPMA nad OSP !

Żałosny jest twój atak ... tak tak nic nie osiągnąłem ?
A TY TO WOGOLE JESTEŚ MISTRZ ŚWIATA Quake 3 OSP 1v1 I wciskasz ludziom przestarzałe gówno i twoje zdanie jest święte ta ?

W czasach jak ty grałeś w camper strajka ja jezdziłem na 64 osobowe turnieje gdzie była wówczas cała śmietanka ProMode i nie zajmowałem bynajmniej ostatnich miejsc ...

No ale co ja tam będę się do ciebie porównywał "mistrzu"...

Zapraszam cię do luknięcia na www.speedcapture.com ---> cpm ---> ranking style 1
Pobij chociaż jeden mój czas OK ?

Powinienem siedzieć cicho jak pod miotłą gdy wciskasz i WYOLBRZYMIASZ "Cpma vq3 niektórym nie pasuje" ???

Weź człowieku skończ - zamiast pomagać malejącej scenie tak jak pisał Raul to ty dalej swoje.
Ciekawe dlaczego nie grasz na 1.11 ? Przecież 1.32 niepotrzebne prawda ?
Było 1.11, wyszło 1.32 i wszyscy grają na 1.32 , było OSP ale się SKOŃCZYŁO ! I trzeba przenieść się na Cpma tak samo jak to się robiło z 1.11 na 1.32 i tyle ...

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-27 17:01:03

A próbowałeś tego ?

ChallengeQ3: Link http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879507571

Poza tym dziwny to zaiste problem ? A samo quake3.exe działa bez zarzutu ?
Mi się raz zdarzyło że w tle miałem odpalone jeszcze 4 rzeczy i Cpma przycinało ale to na pewno nie wina Cpma.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kaboom

2007-09-27 18:50:53

pierwszy twoj komentarz w ktorym starasz sie cos pomoc a nie najezdzasz na kogos... widac podzialalo

__
Cybersport.pl

Użytkownik
kaboom

2007-09-27 18:57:49

"Weź człowieku skończ - zamiast pomagać malejącej scenie tak jak pisał Raul to ty dalej swoje."

to mnie z tym malejacymi scenami smieszy najbardziej.... odpal sobie mistrzu eye i zobacz ile osob gra na osp a ile na cpma cpm i vq3 raczej, jak bedzie rowno to sie odezwij

__
Cybersport.pl

Użytkownik
yeltzyn

2007-09-27 19:46:08

Czy nie zrozumiales mojej odpowiedzi na swoje pytanie, bo nie widze zebys sie do niej ustosunkowal.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
prm

2007-09-28 07:56:03

Dobra tylko,że to się tyczy gry sieciowej,a ja mam ten problem na practice,więc strach pomyśleć co będzie jak wbiję się na jakiś server.
Mój problem jest identyczny jak tego ludka =>

"I didn't have this problem with CPMA 1.40 or the beta which was released after that, but now that I've installed CPMA 1.43, I start a practice game and then change the game mode to Instagib using "/callvote instagib 1", and the game play stops being smooth, and starts being really juttery. If I DON'T switch the game mode, then the game is usually smooth enough, but also suffers from noticle jutters every couple of moments.

__

Użytkownik
prm

2007-09-28 09:34:13

Sprawdzę..

__

Użytkownik
DeTonator

2007-09-28 09:53:49

I te wszystkie posty wyzej to sa te piekne powody dla ktorych gram w osp:D Jak ktos mnie jeszcze zapyta czemu nie przełaże na cpma to dam mu link do tego tematu:p. Normalnie osp smiga mi za milo i ping zawsze ok to po co zmieniac cos co jest dobre? ZROBIC TURNIEJ NA OSP!

__

Użytkownik
prm

2007-09-28 09:58:18

Ja z OSP też nigdy nie miałem żadnych problemów,zresztą ze wcześniejszymi wersjami CPMA też nie.A z tym gównem 1.43 ciągle jest coś nie tak !

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-09-28 10:10:26

Fajnie ze wkleiles pytanie z forum do ktorego dalem ci odpowiedz. Jezeli nie jestes tego swiadomy, to PRACTICE jest to nic innego jak zalozenie serwera nasluchujacego (ang. listen) - czyli uruchomiony proces quake3.exe jest jednoczesnie serwerem i klientem. W zwiazku z tym, odpowiedz ktora dalem, odnosi sie wlasnie do twojego przypadku. Czy zmieniales tryby rozgrywki jak autor tego postu, czy tylko cierpisz na spadki fps?

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-28 11:57:27

Nikt cię nie zmusza ale pytanie czy ty czasem nie zaczniesz zaraz powtarzać wszędzie i w kółko "Z cpma są same problemy" ???

Te parę tysięcy ludzi nigdy nie miało problemów z Cpma.
Pingi masz dobre ale możesz mieć lepsze - "Mi nie są potrzebne lepsze pingi" - no tak jaskiniowcom prąd też kiedyś nie był potrzebny.

"dam mu link do tego tematu" - a ja jak widzę taką ignorancję i mówienie "cpma to syf bo dwom ludkom robi problemy" mam ochotę napisać wielki artykuł odnośnie:

"Dlaczego nie chcę przestawić się na Cpma vq3" Odp:
-nie bo nie
-nie bo nie chce mi się
-nie bo po co
-nie bo mi lepsze rzeczy są niepotrzebne
-nie bo coś tam jeszcze

i inne tego typu ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
prm

2007-09-28 12:03:07

Ja na przykład chce się przesiąść na tą platformę,ale jak widać coś mi nie pozwala.
Dzisiaj powalczę z tym CPMA 1.43 i nie odejdę od kompa dopóki nie będzie hulało jak należy !

__

VIP
acci

2007-09-28 12:10:28

bo dobre cpma sie skonczylo na wersji 1.11 uashdha

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-09-28 14:20:13

Tak tak dobre było dla tych co nie potrafili zabić inaczej niż z RG po respawnie i na tym opierali swoją całą grę ..

__
Ta strona umarła...

VIP
acci

2007-09-28 15:44:40

http://images.wikia.com/uncyclopedia/images/thumb/d/dd/NiggaPlease.jpg/180px-NiggaPlease.jpg

__

Użytkownik
enj0y

2007-09-29 15:24:24

przejzalem twoj cfg i znalazlem problem
masz ch_crosshairAlpha ustawione na 0 - to jest komenda od przezroczystosci celownika
i taka mala uwaga - jak pewnie zauwazysz na cpma koloru celownika nie ustawia sie slownymi nazwami kolorow typu white tylko cyframi/literami

__

Użytkownik
DGN

2007-09-29 18:11:34

wielkie dzięki

__

Użytkownik
linx0r

2007-10-09 14:13:18

ja nie wiem po co sie tak bulwersujecie. jedni graja na osp a jedni na cpma i tyle. moim zdaniem cpma jest lepsze od osp i wcale nie jest to takie trudne zeby je sobie skonfigurowac. problem ze zrobieniem cfg? ze zrobieniem huda? wystarczy wejsc do docs i chociaz troche poczytac i tyle. mi osobiscie cpma podoba sie bardzo jezeli chodzi o mozliwosci manipulowania hudem a sa to calkiem spore mozliwosci. netcode jest znacznie lepszy for sure a do tego dochodzi jeszcze sporo udogodnien. osobiscie gram na osp bo wlasnie malo ludzi widuje na cpma i to pewnie dlatego ze nie chce sie im zrobic huda albo zmienic troche cfg. bardziej z lenistwa na tym modzie nie graja niz z tego powodu ze jest gowniane. fakt faktem cpma ma troche bledow jezeli chodzi o inne gametype m. in. clanarena ale z drugiej strony nikt nikogo nie zmusza zeby smigal na cpma prawda?? pozdro

__

Użytkownik
Nighter

2008-01-04 12:30:12

ja tak mam.. a to dalej mnie wywala do menu.

__

VIP
P!thrawn

2008-01-04 14:04:40

linx0r :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

zobacz na date ostatniego posta

__

Użytkownik
enj0y

2008-01-04 20:19:59

hmmmm trawa - zobacz na date ostatniego posta :P

__

Użytkownik
enj0y

2008-01-04 20:26:52

w takim razie zacznij od poczatku - zrob nowy katalog q3, w nim baseq3 z pak0.pk3, potem instalka 1.32 do q3, na nowo sciagnij cpma i rozpakuj do q3, wrzuc mapy cpma do baseq3 i musi dzialac, a jak nie to zrzuc zawartosc konsoli do pliku (/condump plik), i pokaz co tam masz

__

Użytkownik
qwe

2008-01-05 09:51:02

ludzie ktorzy byli na gliwice oldschool w 2004 roku maja inne zdanie...

__

VIP
vaf3l

2008-01-05 15:34:36

:*

__


Warning: getimagesize(http://img465.imageshack.us/img465/2023/hud1zu5.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://img166.imageshack.us/img166/2800/hud1of3.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://images.wikia.com/uncyclopedia/images/thumb/d/dd/NiggaPlease.jpg/180px-NiggaPlease.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3943 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie