The Passion of Christ

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
bizzare

2004-03-12 19:51:30

Kto z was oglądał ? Co myślicie o tym filmie ? Ja jeszcze nie byłem, ale chyba się wybiorę.

__

Użytkownik
Razi3l

2004-03-12 20:23:47

Ja se z kazy sciagne :D . Ale poza tym to widzialem material z polskiej premiery , wychodzac z kin kolesie plakali i mowili ze jest to najwieksze przezycie w ich zyciu

__

VIP
s4iek

2004-03-12 20:50:35

Nie ogladalem, ale ze zdjec widzialem, ze chyba jednak w filmie pare nieprawidlowosci jest. :P
Kto czytal/slyszal o calunie turynskim i wierzy w jego autentycznosc wie o co chodzi. Bledem wg mnie jest chociazby to, ze "filmowy Jezus" niesie caly krzyz, a postac z calunu turynskiego miala odbarte tylko barki i gore plecow, co oznacza, ze niosla tylko pozioma czesc krzyza.

Taka ciekawostka. ;]
Na film mam zamiar sie wybrac. Jesli sie nie uda to na pewno ogladne na kompie.

__

Użytkownik
ziel1na

2004-03-12 20:57:40

Nie widzialem jeszcze i w sumie nie mam zamiaru ogladac... (no chyba ze bede mial na kompie to sie zastanowie :> )
Znalazlem takie cos jak chcecie :P

Nieudane sceny z Pasji:

Poncjusz Piłat (Hristo Shopov) stoi przed ubiczowanym i ukoronowanym cierniami Jezusem (Jamies Caviezel). Dookoła pełno Żydów wołających o ukrzyżowanie. Piłatowi przynoszą miskę z wodą, aby ten mógł "umyć ręce" od skazania Jezusa.
Zebrani Żydzi: Ukrzyżuj go!
Poncjusz Piłat: Jestem niewinny przelania krwi tego - [Potrąca miskę, która rozlewa się na schody] O żesz [biiiiip]
Jezus: [Śmiejąc się] Brawo Hristo.
Piłat: Fajna korona, Jim.
Zebrani Żydzi: [Śmieją się]
Zza kamery: Cięcie!

***

Chrystus, przywiązany do pala jest biczowany przez Rzymiańskich żołnierzy. Krew spływa po jego plecach. Jego ból jest nie do opisania.
Jezus: [Pogrążony w bólu, trzęsą mu się ręce]
[Dzwoni komórka]
Jezus: [Jego ręce trzęsą się bardziej nerwowo]
[Komórka nadal dzwoni. Caviezel ma naprawdę głupią minę]
Rzymiański żołnierz: Jim? To ty?
Jezus: Acha.
Rzymiański żołnierz: Chcesz żebym odebrał?
Jezus: Acha.
[Rzymiański żołnierz ostrożnie sięga ręką do zakrwawionych szat Jezusa, wyciąga telefon, otwiera go i przystawia do ucha Caviezela]
Zza kamery: [Śmiech]
Jezus: Cześć Mamo...

* * *

Ostatnia wieczerza. Jezus siedzi w pokoju z apostołami. Judasz (Luca Lionello) obok niego.
Jezus: Jeśli świat będzie was nienawidził, to pamiętajcie, że najpierw nienawidził mnie, zanim nienawidził was. Gdybym był z tego świata, to świat kochał by mnie: ale ponieważ jestem nie z tego świata, ale wybrałem was z tego świata, to świat - Ach, Chryste!
Judasz: Nienawidził Cię...
Jezus: Pierwsze jest "który", tak?
Judasz: [Śmieje się]
Jezus: [Patrzy prosto w kamerę] Św. Jan mógł pisać Ewangelie, ale czy dałby radę napisać dialog?
Zza kamery: [Śmiech] Cięcie!

* * *

Jezus niesie ciężki drewniany krzyż przez Jeruzalem. Pomaga mu Szymon (Jarreth Merz).
Jezus: Poczekaj chwilkę [Odkłada krzyż]
Zza kamery: Co się stało?
Jezus: [Pocierając prawe oko] Coś wpadło mi do oka.
Szymon: O mój Boże - to jakiś pyłek!
Zza kamery: [Śmiech]

* * *

Jezus we krwi wisi na krzyżu.

Ujęcie nr 3:
Jezus: Boże, mój Boże, czemuś mnie - [Śmieje się]
Zza kamery: [Śmiech] Opuścił!

Ujęcie nr 4
Jezus: dzięki. Ok.. Boże, mój Boże czemuś mnie - [zaczyna chichotać]
Zza kamery: [Śmiech]

Ujecie nr 10
Jezus: Dobra. Już to mam. Czekajcie. Boże, mój Boże czemuś mnie - argh! [Bierze oddech] Opuścił. Opuścił. Opuścił. Opuścił. Sabachtani, sabachtani, sabachtani. OK.

Ujęcie nr 12
Jezus: Hej! Widzę stąd mój dom...

Ujęcie nr 14
Jezus: Boże, mój Boże. Czemuś mnie -
[Caviezel zostaje porażony piorunem]
Zza kamery: Cięcie!

Ujęcie nr 35
Zza kamery: Skup się Jim!
Jezus: [W wielkiej udręce] Boże, mój Boże. Czemuś mnie opuścił?
Zza kamery: [Brawa] Cięcie!

:)))

__

VIP
3Months?ping500

2004-03-12 21:02:47

w kazdym filmie takie cos jest ;)

__

Użytkownik
krSsS

2004-03-12 21:05:03

Ja w srode sciagnelem sobie, ale nie chcialo mi sie ogladac, to jutro sobie pewnie obejrze :)

__

VIP
bizzare

2004-03-12 21:18:44

Zdaniem tygodnika "Hollywood Reporter" reżyser "Pasji" Mel Gibson zarobi na filmie co najmniej pół miliarda dolarów.

__

VIP
s4iek

2004-03-12 22:12:32

plusik :>
1% i jestes w top10 ;D

__

VIP
bizzare

2004-03-12 22:33:49

dopiero teraz jestes w top10 :P

__

Użytkownik
ziel1na

2004-03-12 23:25:07

fenk ju :P
teraz jem slawny :D

__

VIP
bizzare

2004-03-12 23:29:18

:DD

__

Użytkownik
yareq

2004-03-13 00:50:36

To niech sie ze mna podzieli :|

__

VIP
bizzare

2004-03-13 07:21:51

Nie starczy na was dwoch :/ :P

__

Użytkownik
ziel1na

2004-03-13 11:51:40

znaczy sie 3 :D

__

VIP
bizzare

2004-03-13 12:08:53

takich trzech jak nas dwoch, to nie ma ani jednego, powiedzial czwarty i cala piatka pszla do lasu... :P

__

VIP
mat1x

2004-03-13 12:36:02

Filmik fajny chociaz nic nowego nie ukazuje (no moze z wyjatkiem hektolitrow krwi :). Juz kiedys ogladalem bardzo podobna produkcje (nie pamietam tytulu).

__

Użytkownik
oloweq

2004-03-20 22:46:20

Fajny film..farto zobaczyc :P

__

VIP
overeq

2004-03-21 09:43:57

ja tam sie smialem non-stop // film troche przekombinowany i smierdzacy kiczem, najgorsi byli starzy ludzie ktorzy plakali smarkali modlili sie a ja husteczki sie pokonczyly to wciagali nosem :/

__

VIP
Krypton

2004-03-21 10:29:19

Po prostu go nie zrozumiales. Zachecam do lektury Biblii.

__

VIP
Krypton

2004-03-21 10:32:59

Ja obejrzalem przedwczoraj Pasje i zrobila na mnie dosc duze wrazenie. Film przedstawiony dosc autentycznie, pewnie jakies niescislosci sa. Boje sie tylko, ze jak bedzie na religii dyskusja na temat filmu jak wrocimy z kina to polowa wyleci z klasy - nasza profesor nie jest zbyt tolerancyjna jesli chodzi o poglady, ktos ma sprzeczne z nia to juz ma 3 na koniec roku a jak sie zacznie klocic to laduje w dyrekcji. Sceny faktycznie sa drastyczne, film w wielu momentach jest niemy co czyni go jeszcze bardziej wyrazistym i akcja skupia sie wylacznie na prezentowanym wydarzeniu.

Jak dla mnie film rewelacyjny, obawiam sie jednak, ze kolejna biblijna praca Mela Gibsona (a cos juz maja zamiar robic) nie podzieli sukcesu Pasji, bedzie jedynie robiona ze wzgledu na sukces pierwszej - po prostu chodzi o kase...

__

VIP
overeq

2004-03-21 11:45:40

fuilm zrozumialem biblie przeczytalem juz bedac dziekiem wiec?!

__

VIP
overeq

2004-03-21 11:47:51

no masz racje sa momenty autentyczne ale holiłódzki kicz z szatanem zupelnie mi sie nie podobal... jak go biczowali zrobilo na mnie wrazenie zrobilem wtedy oczy jak nigdy... ale jak pisalem wczesniej niektore momety mnie strasznie smieszyly

__

VIP
Krypton

2004-03-21 11:58:34

Hmm, mnie jakos do smiechu nei bylo. Pewne momenty po prostu byly troche slabsze od innych i lekko przycmione tamtymi. Ale film ogolnie daje do myslenia, pokazuje brutalnosc tych wydarzen - lektura Biblii tego nie robi w pelni. Na mnie zrobil wrazenie, strasznie mnie sie podobal.

__

VIP
c35

2004-03-21 12:09:50

Jak dla mnie film przesadzony.
Nie podobał mi się.

__

VIP
Perez

2004-03-21 20:00:36

nie bede ogladac filmu, ktory wiem jak sie konczy :P poza tym nie lubie jatki :))

__

VIP
wilgotna pela

2004-03-21 20:16:55

film biedny. podobnie jak ksiazka :P wole basnie 1001 nocy. sa bardziej realistyczne :asd

__

VIP
Krypton

2004-03-21 20:29:54

No fakt, ostatnio byla u nas beka na lekcji :).

Kumpel mowi: nie ogladam filmu, ktory wiadomo jak sie skonczy.
A drugi: no fakt, ukrzyzuja go i koniec.
Kumpel 1: jak to? To on nie uciekl?

Typowy zart, a z religii koles przepadl :)

__

VIP
Perez

2004-03-21 20:39:53

a na serio - po prostu bardzo nie lubie filmow, gdzie krew leje sie strumieniami i w dodatku autorom "dziela" zalezalo, zeby wszystko bylo oddane tak dokladnie jak to tylko mozliwe :)

__

VIP
overeq

2004-03-22 00:26:36

eee nie przeginaj ja jestem ateista ale takie bezsenswe pojerzdzanie tez za bardzo do niczego nie prowadzi :P jestem po koncercie hardcore wiec wymaczcie jak cos jest nieczytelne :D

__

VIP
Krypton

2004-03-22 01:15:36

wymaczamy :P

__

VIP
ash

2004-03-22 02:04:33

a co w tym filmie jest interesujacego? juz o rozrywke nie zapytam:) No ale ten film jak dla mnie (niewazne jak dobry jest, niewazne jak doskonale oddaje przekaz tamtych chwil) niema zadnego sensu dla ktorego ktos moglby go zrobic (no moze dla tworcow poza pieniedzmi) i go obejrzec.
Z reguly ogladanie filmow kojarzy sie z rozrywka, no ale dobra czasami sa filmy ktore moze nie sa rozrywkowe ale w jakichs sposob interesujace. A co w tym filmie jest interesujacego?
Nawet nie mam zamiaru ogladac tego filmu

__

VIP
Perez

2004-03-22 03:48:12

jesli chodzi o rozrywke to ja moge ogladac hard boiled kilka razy pod rzad :))

__

VIP
wilgotna pela

2004-03-22 13:29:49

to nie jest podjezdzanie :p wybaczcie jestem po koncercie gorgorotha i ide spalic jakis kosciol :asd

__

VIP
overeq

2004-03-22 16:56:53

powodzenia :)

__

VIP
acci

2004-03-24 20:05:09

Dzisiaj bylem w kinie i musze powiedziec, ze mam raczej mieszane uczucia :\, w ogole nie wiem co o nim sadzic ale raczej bym go nie polecal ludziom ze slabymi nerwami itp :p

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2562 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie