Problem z firefoxem i ogólnie netem

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Van Helsing

2007-03-21 20:45:31

Nie wiem co się ostatnio dzieje... Mam netie 2 mega ale działa mi praktycznie tylko gg : (

na początku problem był, że tak powiem błachy. z początku nie wczytywały się losowo wybrane strony (pojedynczo któraś nie działała)... a teraz jak włączam kompa to z początku NIC nie działa.. dopiero potem jakoś łapie... nie wiem jak to dokładnie opisać ale jaką stronę nie włączę to:
Nie odnaleziono serwera
Firefox nie może odnaleźć serwera www.esports.pl.
* Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.
ww.example.com zamiast
www.example.com
* Jeśli nie możesz otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.
* Jeśli Twój komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem

i nawet próbując dawać F5 ctrl F5 firefox (nawet opera i ie - to samo występuje) nawet nie próbuje szukać tylko od razu wywala :/

dodam ze wcześniej było wszystko ok i bez żadnych problemów, dopiero od 2 tygodni mam coś takiego i z kazdym dniem co raz gorzej :/ zna może ktoś jakieś rozwiązanie na ten temat? Proszę pomocy

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
samolot

2007-03-21 21:02:23

to sa chyba jakis problemy z dnsem, to raczej nie twoja wina :)

__

VIP
Van Helsing

2007-03-21 23:06:36

:((((((((((((((

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
wujekwladek

2007-03-21 23:30:53

mimo ze jestes kretynem redaktorem to Ci pomoge...
tez mam cos takiego i jak zapewne odkryles dzieje sie tak, jesli procz firefoxa dzialaja inne rzeczy O_o

wystarczy wsio wylaczyc razem z FF, odczekac pare sekund i wlaczyc ff z powrotem, ch*j wie dlaczego tak sie dzieje, moze system juz mam zawalony or smth. czesto tak mialem jak ogladalem jakis film DVD i wlaczylem jakas przegladarke i nie dzialalo :((

__

VIP
Van Helsing

2007-03-21 23:50:47

bez tego początku lepiej wyglądałby post.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
Zippi9

2007-03-21 23:53:29

Zdecydowanie lepiej a pomogło?

__

Użytkownik
guhard

2007-03-21 23:58:47

bez jajec... i musieliście go zbanować :D rotfl mega ownz0r

gratulacje redaktorkom !!!!

__

VIP
Van Helsing

2007-03-22 01:07:49

nie wiesz o co chodzi więc po co takie wypowiedzi?

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Van Helsing

2007-03-22 01:09:04

jeszcze nie wiem, narazie działa ok.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Grmx

2007-03-22 03:57:36

co sie stao ?

__

Użytkownik
e2

2007-03-22 08:03:44

wystarczy, że napisał w imsg coś nie odpowiedniego, my chamstwa tolerować nie będziemy

__

VIP
V!ct!M

2007-03-22 12:42:12

Mam coś podobnego od kilku dni (nowy komputer), z tym że nie aż tak źle.

Po włączeniu komputera, mimo iż nie ma ikonki "kabel sieciowy jest odłączony", przez ~minutę strony mi nie działają (ani żadne aplikacje korzystające z Internetu -> Konnekt/TVN24). Dopiero jak poczekam chwilę i włączę jeszcze raz FF to jest OK :) Ale i tak nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, choć denerwuje :)

__

Użytkownik
e2

2007-03-22 13:03:59

FF 2.0.0.3??

On zamula gorzej niż wersja 0.2 po prostu masakra ;(

__

Użytkownik
Tymek

2007-03-22 15:02:07

Jeden ban głupszy/śmieszniejszy od drugiego. Aż żal patrzeć, co Ci moderatorzy robią z tym serwisem o_0.

__

VIP
samolot

2007-03-22 16:14:42

dlatego ja wybralem opere :)

__

VIP
Van Helsing

2007-03-22 16:18:45

moderatorzy nie mogą dawac banów.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
e2

2007-03-22 16:21:58

tak jak powiedział 3r!c - my nie rozdajemy banów. My możemy wskazać osobę, dla której go chcemy. Sorry, ale jakbyś miał serwis i każdy po Tobie jechał zbanowałbyś połowę. My to robimy i tak rzadko i z wielką niechęcią, jednak niektórzy nie dają nam wyboru.

__

VIP
Van Helsing

2007-03-22 16:38:15

Dajmy jeszcze przykład. "Nowy"* użytkownik wujekwladek zakłada taki sam topic, a ja odpisuję:

"mimo ze jestes kretynem uzytkowikiem to Ci pomoge...
tez mam cos takiego i jak zapewne odkryles dzieje sie tak, jesli procz firefoxa dzialaja inne rzeczy O_o

wystarczy wsio wylaczyc razem z FF, odczekac pare sekund i wlaczyc ff z powrotem, ch*j wie dlaczego tak sie dzieje, moze system juz mam zawalony or smth. czesto tak mialem jak ogladalem jakis film DVD i wlaczylem jakas przegladarke i nie dzialalo :(("

To czy w tej sytuacji 90% nie napisałaby do mnie albo do Lucasa że jestem zły i niedobry i należy wyciągnąć konsekwencje wobec mnie? Jestem pewien że spora część osób by się tego DOMAGAŁA. Niektórzy poczuli się bezkarni tutaj w swoich wypowiedziach. Rany ZLITUJCIE SIĘ! Nie tylko admini muszą być grzeczni mili, ale użytkownicy również.

*napisałem tak ponieważ to stary użytkownik, który już raz dostał bana za obrażanie redakcji.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Sh1eldeR

2007-03-22 17:01:16

Faktycznie byloby to co najmniej kontrowersyjne jesli za jedno glupie zdanie by kogos od razu banowali (choc IMO mogliby tak robic jesli sytuacja bylaby ciezka i trudno byloby im utrzymac tu jakis poziom). Zobacz jednak do profilu tego goscia. Zarejestrowal sie 2 dni temu, dzien przed napisaniem tego posta przez erica. Cos tu smierdzi, nieprawdaz? Wydaje mi sie, ze jest wiecej niz prawdopodobne, ze ten pan juz nie raz tu trollowal na innych kontach...

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-03-22 17:36:16

Sart-Uruchom-cmd

ipconfig /flushdns - od czasu do czasu.

Firewall/Internet Security lub cos podobnego?

Zastanów sie czy przez te ostatnie 2 tygodnie, nie robiłeś czegoś nadzwyczajnego na kompie (aktualizacja jakiś programów, dodawanie/usuwanie programów, sterowniki jakichś urządzeń).

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
Tymek

2007-03-22 23:28:59

BTW. Moim skromnym zdaniem to co użytkownicy piszą sobie na IMSG nie powinno mieć w ogóle znaczenia. To tak jak rozmawialiby sobie na gg -> prywatna korespondencja. Tak więc czy nazwanie kogoś kretynem to powód do banowania użytkownika?

Generalnie nie odnosiłem sie tylko do tego jednego przypadku - chodziło mi o ogół. Ostatnio bana zaliczył piwosz... przepraszam, za co? W jego publicznych wypowiedziach nie zauważyłem nic, za co mogłaby być wymierzona tak dotkliwa kara (:D). Wyraził swoją opinię na temat nukowania postów, ale rozumiem, że tutaj pewnie też chodzi o jakieś pirvy.

Był też słynny GR, którego ktoś tam nie lubił i zbierał bany regularnie. Ta szopka trwała naprawdę długo - on zakładał któreś z kolei konto, ktoś go banował. Nie wiem za co dostał blokadę konta za pierwszym razem (może i słuszną, nie wiem), ale za każdym kolejnym było to co najmniej zabawne - to, że ktoś sobie trochę trolluje, 'dokłada do pieca', gdy toczy się jakaś dyskusja to nie jest powód. A wnioskuję, że wszystkie bany zbierał pewnie od tej samej osoby, którą jego obecność drażniła...

Jarasu... nie znam sprawy kompletnie, ale z tego co kojarzę tutaj też doszło do jakiś spięć na lini on - redakcja esp.

IMO banowanie użytkownika za jakiekolwiek docinki/bluzgi w prywatnej korespondencji to nadużycie władzy (być może w przypływie frustracji). Takie sprawy załatwia się między sobą. Dopóki ktoś nie zasłuży sobie na blokadę swoimi publicznymi wypowiedziami, chyba nikt nie powinien odbierać mu możliwości zabrania glosu ponownie. Ktoś wkurza Cię na priv -> załatwcie to między sobą, zbanuj go na komunikatorze, poproś jakiegoś admina żeby zrobił coś, aby jego imsg do Ciebie nie przychodziło - cokolwiek, ale nie rozgrywajcie tego tak, jak obecnie.

__

VIP
Van Helsing

2007-03-22 23:43:57

Piwosz zaliczył bana właśnie za publiczne wypowiedzi (za jego d******* w*******). Zaatakował mnie i właśnie tym samym początkiem co ten wyżej - dostał ostrzeżenie, a potem myśłał ze jest fajny i pisał źle do Lucas. Sorry prywatna korespondencja w celu zwyzywania kogoś? Co to za korespondencja, odezwij się tak do mnie na gg to oddam Ci 3 razy tak i założę bloka na Twój numer. Tu jest to samo, tylko nie oddaję. Piwosz zasłużył na bana jak najbardziej. Banowac może tylko Lucas, my nie nadużywamy władzy - to UŻYTKOWNICY NADUŻYWAJĄ SWOICH PRZYWILEJÓW. Sorry, ale do redakcji co raz częściej odnosi się ktoś chamsko i zasłania się się właśnie tym że nadużywamy władzy, albo że wszystko nam wolno bo mamy Moderatora/Admina.

OPANUJCIE SIĘ UŻYTKOWNICY W KOŃCU, proszę. Za jednego bana, użytkownik dostanie kolejne, jeżeli tylko będzie się zachowywał nieodpowiednio. Chcesz wiedzieć o Jarasu? Tak wyleciał za konflikt. Ale ale SORRY! Odezwij się do kogoś po chamsku u niego w domu w stylu - "mam w dupie co uważasz możesz mnie wywalić" (tylko znacznie gorzej). A potem idź np na policje że właściciel domu nadużył władzy i wywalił Cię na zbity pysk.

Będziemy zagrywali tak jak uważamy to za stosowne - tak jak napisał Paweł. Robimy to bardzo rzadko gdy już ktoś na prawdę przesadzi. Nie nadużywamy władzy mamy prawo do tego co robimy.

"Administrator może bez ostrzeżenia zamknąć dany profil czy też usunąć komentarz/post."

Jeszcze coś wyjaśnić?

Dziękuję.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Van Helsing

2007-03-22 23:45:59

o dziwo pobawiłem się dns (za sprawą słów samolota w #1) i narazie działa ok =)

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
Tymek

2007-03-23 16:55:27

"Administrator może bez ostrzeżenia zamknąć dany profil czy też usunąć komentarz/post."

Jeszcze coś wyjaśnić?


Nie, nic nie musisz wyjaśniać. Wiem jakie są zasady, przeczytaj jeszcze raz mój post. Często w przeróżnych regulaminach znajdują się podobne punkty, dla bezpieczeństwa - są sprawy wyjątkowe. Jednak w przypadku esp użytkownicy banowani są za korespondencje prywatne z modami/członkami redakcji i sytuacja się powtarza.

Tak jest waszym zdaniem dobrze - proszę bardzo, wszystko zależy od was, w końcu to wasza piaskownica. Ale na przyszłość radziłbym się zastanowić kilka razy, zanim kogoś po raz kolejny zbanujecie, czy aby na pewno ta osoba na to zasłużyła.

Myślę, że im częściej będzie wyrzucać stąd użytkowników, którzy na STAŁĄ BLOKADĘ KONTA, raczej sobie nie zasłużyli swoimi publicznymi wypowiedziami, ale coś tam napisały komuś na priv, tym więcej osób zacznie zadawać pytania, za co on wyleciał. Sprawa jest prosta ja drut - banowanie za prywatne korespondencje to wykorzystanie władzy w celu załatwienia własnych porachunków. Do póki użytkownik nie działa na szkodę serwisu nie powinien być tak karany. Keep it going...

__

Użytkownik
Tymek

2007-03-23 17:02:27

Mi chodzi o to, że użytkownicy są banowani za prywatne korespondencje, a to jest IMO nadużycie - ktoś wykorzystuje swoją władzę do własnych porachunków. Do póki dana osoba nie działa na szkodę serwisu/notorycznie przeklina/obraża innych użytkowników moim zdaniem na stałą blokadę konta nie zasługuje. Więce na ten temat napisałem niżej :D.

__

VIP
Van Helsing

2007-03-23 17:21:03

Jednak w przypadku esp użytkownicy banowani są za korespondencje prywatne z modami/członkami redakcji i sytuacja się powtarza.



NIE!

Ja doskonale Cię rozumiem. To odpowiem tak, użytkownicy nie dostają za prywatną korespondencje banów na co dzień, ba! Prawie w ogóle nie dostają - pisze prawie, ponieważ jak ktoś publicznie karygodnie się wypowiadał a później wysyłał obraźliwe imsg no to co mamy na to patrzeć i puszczać? Potem ten kto tak robił powie komuś ktoś zacznie też tak robić i się rozrośnie i nie poradzimy sobie potem. Będzie tak że jesteśmy pobłażliwi a potem jak ktoś dostanie bana to dopiero będzie halo. Jak ktoś jest wyjątkowo niegrzeczny/niemiły to dostaje bana. Użytkownik "wujekwladek" dostał bana za nieodpowiednie zachowanie - ten ban jest konsekwencją pierwszego bana. Gdyby było spokojnie nie byłoby bana.

Tylko Redaktor Naczelny może blokować użytkowników, a on też musi mieć dowody. Dopiero po przestawieniu dowodów banuje lub też nie. Nie wiem czy są osoby które nie zasłużyła na bana?

Jeszcze raz dodam - nie banujemy za prywatną korespondencje (pojedynczą), za korespondencje która nie ma końca każdy się chyba poskarży. Banujemy za złe zachowanie na serwisie i (czyli to i to razem) ewentualnie za złe zachowanie przez imsg.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Sh1eldeR

2007-03-23 17:38:03

Nie powinno byc tak, ze jesli dwoch gosci rozmawia na privie i nawet sie o cos kloci - z wyzwiskami czy bez - to ktorys z nich zostaje za to zbanowany. Z drugiej strony, jesli jeden zachowuje sie normalnie, a drugi pisze do niego 10 zdan typu "ty [tu jakis wymyslny epitet]", to wtedy ten pierwszy ma wg mnie prawo zlozyc DONOS i poprosic o bana dla swojego "rozmowcy", bo ten go na privie gnebil jakimis kretynskimi tekstami. Nie kazdemu chce sie takie cos czytac/otrzymywac, a serwis powinien temu przeciwdzialac na zyczenie uzytkownikow.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

327 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie