CRT Mitsubishi - problem z odświeżaniem

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
V!ct!M

2007-03-14 15:47:55

Chciałem jakiś czas temu kupić monitor LCD, zrezygnowałem, ale potem (po zepsuciu się F700B) sytuacja zmusiła mnie do kupienia nowego CRT.

Zdecydowałem się na Mitsubishi (Diamondtron) Diamond Pro 750SB, bo czytałem o nim same pozytywne opinie. "High-endowy", kosztował 5 lat temu ponad 1200 zł i generalnie wszyscy wszędzie się nim zachwycali (oczywiście ja zapłaciłem za niego 10 razy mniej, bo z allegro :D).

No i problem jest taki - nie mogę ustawić odświeżania większego niż 85Hz, niezależnie od rozdzielczości... Wszędzie jest podane, że powinno być max 116Hz w tej rozdzielczości, nie mówię już o o tych niższych rozdzielczościach, gdzie powinno wynosić 160Hz... Ale niestety, niema takiej opcji, wszędzie maksymalnie można ustawić tylko tą pierwszą wartość. Na poprzednim komputerze udało mi się jakoś ustawić 100, ale na nowy to już całkowita klęska.

Jakieś pomysły?

Probowałem robić update sterowników, wcześniej było po prostu "Monitor Plug & Play", a teraz już pokazuje poprawnie model, ale dalej to samo. No i proszę nie wyskakiwać z ReForce, albo Refreshlockiem, bo to akurat nie rozwiązuje problemu :)

Może ktoś ma taki monitor i jakoś to ustawił?! [+]y czekają ;]]

__

Użytkownik
jajk0

2007-03-14 16:53:56

nie chce cie obrazic, ale czy sprawdzales w windzie w ustawieniach ?

Pulipt -> wlasciwosci-> ustawienia -> zaawansowane -> monitor

Odblokuj tryby odswiezania, ktorych "teoretycznie" monitor nie moze wyswietlac.

Jesli chodzi o gry, vide q3, to nie ma problemu raczej z tym, jako, ze mozesz wymusic konkretne odswiezanie monitora (r_displayrefresh...).

__

VIP
V!ct!M

2007-03-14 17:10:06

Jasne że sprawdzałem ;)

Jak odblokuję, to i 200 się pokaże, ale to nadal nie to.. Tam np. 120 nie ustawie, bo dla monitora max jest 116, a takiej opcji nie ma.

Wcześniej normalnie miałem max 100, z ukrytymi "nieobsługiwanymi" trybami.

__

VIP
Pajda

2007-03-14 19:06:41

Przypadlosc winxp.

display propeteries > advanced > zakladka z nazwa karty > rozdzielczosci ekranu i tempa odswiezania
jak chcesz zmieniac rozdzialki to tamtedy

jest tam jeszcze "zmiana czestotliwosci odswiezania" co jest niczym innym jak tabela odswiezan sterownikow nvidii dla danych rozdzielczosci, mozna tam nakazac zmiane odswiezania, ktora bedzie zapisana w rejestrze

mozna tez po prostu odpalicmalutki programik reforce i zmienic bezposrednio tabele odswiezania monitora (polecam) :P

__

VIP
V!ct!M

2007-03-14 19:22:39

O Reforce pisałem :>

Faktycznie w panelu nVidii też można dodać i jak nic innego mi się nie uda zrobić, to zostanie właśnie tak...

Niemniej jednak, nawet w ReForce miałem z poprzednim komputerem te wyższe odświeżania od razu wykryte (teraz w ReForce nie ma nigdzie większej wartości niż 85, oczywiście mogę sam wpisać większe, ale i tak jest to IMO trochę dziwne :> )

__

Użytkownik
dave

2007-03-15 22:22:05

Stery dokladnie z tego modelu mitsubishi masz zainstalowane ?

__

Użytkownik
syerrmiro

2007-03-15 23:21:51

format c:
pomoże :P

__

VIP
V!ct!M

2007-03-16 00:59:40

No nie wiem ;] Pewnie zostanę z Refreshlockiem na 100Hz i tyle (oczywiście po odblokowaniu ukrytych trybów w Windzie) :d

Z drugiej strony można spróbować ;-] Nie zainstalowałem jeszcze tak dużo rzeczy, żeby format samego c zajął dużo czasu =)

__

VIP
V!ct!M

2007-03-16 01:01:07

Tak, tyle że są one baaardzo stare (2002 rok bodajże), ale ciężko znaleźć coś innego w Internecie :(

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1386 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie