Problem z internetem ;/ ..

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
sch

2007-03-03 14:09:31

Witam !

Sytuacja jest dosyć skomplikowana i nawet z pomocą admina nie jestem w stanie jej rozwikłać. Mam dosyć dobry internet osiedlowy - światłowody i te sprawy . Na właściwie wszystkich polskich serwerach ( gamesnet , pifpaf , whiterabbit ) mam wspaniały biały ping oscylujący w graniach 10 - 20 MS .

Problem polega na tym, że już od jakiegoś czasu ( parę miesięcy ) znikąd pojawiają sie lagi - dla przykładu : gram sobie wczoraj wieczorem w q3 - godzina 19:41 - lagów brak a już o 19:42 ostre rwanie ping 300-600
. Najciekawsze jest to, że internet działa i to normalnie . Gdy pinguje w Windowsie wpisując adres serwera pokazuje mi normalny ping bez żądnego rwania - to samo w eye, a po wejściu na serwer w/w sytuacja . Wnioskuje ze to sprawa portów bo q3 używa TDP/UDP . Z tego co sie zorientowałem rozmawiając z innymi osobami - nie dzieje sie tak tylko na moim osiedlu lecz u wszystkich osób posiadających internet od tego samego providera . Lagi posiadają ludzie grający w cs , w Tibie ( itemy podnoszą sie po 15 sekundach ) i wiele innych gier nie tylko q3. Początkowo myślałem ze chodzi o jakieś przeciążenie sieci ( za dużo osób siedzi na necie itp ) jednak po odłączeniu wszystkich użytkowników :P ( wyłączyłem im neta A:SD ) ja dalej posiadałem rwanie ( co prawda mniejsze ale dalej było ) . Mimo jakiegoś tam kontaktu z moim providerem ( ZETO S.A. ) problem nie został do dziś rozwiązany ...

Macie jakieś pomysły - może ktoś sie domyśla ocb ..

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

PRO
Lucas

2007-03-03 14:20:27

Hm...

Gdzies kabel uwalony i tyle. Albo jakis switch podlaczony pod slaba zasilke i ktos wlacza jakies urzadzenie obok i switch siada.

Problemow moze byc tyle ile kilometrow kabla na osiedlu...

__

Użytkownik
demisen

2007-03-03 14:44:07

Co powiesz na wysokie pingi [ 90-140 MS ] za granice na Neo ?

__

Użytkownik
ShoguN

2007-03-03 15:21:11

zniesienie limitow przez tp i wzrost ruchu p2p o 70% na ich laczach :)

__

Użytkownik
demisen

2007-03-03 15:45:36

To nie to. Taki ping mam od poczatku roku 2007, a limity zostaly zniesione z tydzien temu nie ? Ping w PL to 15-30, tylko za granice [ wychodzac na telie ] jet 140ms.

__

Użytkownik
matiz444

2007-03-03 16:41:41

to samo tutaj ; x

__

Użytkownik
prOar1el

2007-03-04 11:13:11

miałem identyczną sytuacje z siecią osiedlową co miała łącze z netii też światłowody , przed wczoraj przerzuciłem się na inną sieć i jest idealnie ;)

__

PRO
Lucas

2007-03-04 12:08:12

Mamy fajny net w kraju, duzo kabela, duzo swiatlowoda (pozdrawiamy... PKP - tak oni maja duzo kabeli) nasz kraj zupa.

Ale zagranice mamy jeden kabel. I z tego co pamietam, tepsa laczy sie z europa przez... USA, bo direct kabelek tam leci.

__

VIP
vader

2007-03-04 12:18:05

Widze ze kolega z Tarnowa :- D

__

Użytkownik
sch

2007-03-04 13:30:12

a no z Tarnowa :D :) hehe skad dokladniej jestes ulica ? :P i masz juz [+] za samo miasto :D

btw co do zmiany internetu chetnie bym zmienil ale na moim osiedlu a przynajmniej w moim bloku tylko dziala to jebane zeto :A

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-03-04 20:16:32

Ja mialem podobny problem jak z jednego netu wchodzilem grac z dwoch kompow. Lag po 500, po wylaczeniu drugiego kompa ping spadal do normy. Pod windowsem caly czas norma byla.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2155 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie