Router i traceroute

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
xewan

2007-02-10 13:21:40

Witam.
Moje pytanie brzmi jakie sa roznice miedzy switchem, hubem i routerem
jesli chodzi o dzielenie lacza. Czy da sie zablokowac traceroute i jak?
Mysle nad zakupem routera do dzielenia i chello i chcialbym ukryc siec.
Jak to zrobic? Slyszalem, ze pobre iptables do linuxa to polowa sukcesu, ALE
ja chce miec router a nie server z linuxem wiec to nie dla mnie. Prosze o pomoc.

btw.
Slyszalem, ze aby zablokowac tracert trzeba przepuszczac jakies pakiety IMCP
Ktos wie OCB ? ;'f

z gory dzieki za pomoc

__

PRO
Lucas

2007-02-10 13:45:34

Hub = rozdziela sygnal do calej sieci
Switch = rozdziela sygnal do poszczegolnego kompa, do ktorego jest kierowany

Router zas - to jakby mini serwer ktory rozdziala net przypisany do jednego ip.

Nie wiem czy ukryjesz, czy nie czy bla bla bla. Wiem jedno - pakiety wychodzace z twojego "modemu" czyli routera beda "grubsze" - czyli beda mialy doklejone wiecej bitow danych, danych potrzebnych do skierowania przychodzacych pakietow do wew twojej sieci.

Co z tego, ze admin chello nie wbije sie w twoja wew siec, tak po pakietach bedzie wiedzial, ze za twoim kompem sa jeszcze inne dalsze kompy.

__

Użytkownik
mbronka

2007-02-10 20:50:49

pakiety wychodzace z twojego "modemu" czyli routera beda "grubsze" - czyli beda mialy doklejone wiecej bitow danych, danych potrzebnych do skierowania przychodzacych pakietow do wew twojej sieci.

nie beda grubsze tylko beda mialy inny adres MAC docelowy, po tym mozna dojsc, ze jest kilka kompow za ruterem, ale admin musialby to sprawdzic. Ogolnie rzecz biorac nie ukryjesz w 100% sieci przed operatorem, jezeli bedzie dociekliwy, to dojdzie (zazwyczaj maja to w d...)

Slyszalem, ze aby zablokowac tracert trzeba przepuszczac jakies pakiety IMCP
Ktos wie OCB ? ;'f


pakiet ICMP to np. ping

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-02-10 21:28:55

Kazdego NAT'a da sie wykryc tak ze nie poszalejesz :P

Po routerze moze dojdziesz ze jest inny adres MAC ale po serwie na unixie juz tak latwo nie dojdziesz bo wszystko jest ladnie maskowane :P

__

Użytkownik
mbronka

2007-02-10 22:42:34

Kazdego NAT'a da sie wykryc tak ze nie poszalejesz :P

Wydaje mi sie ze wlasnie to napisalem.

Po routerze moze dojdziesz ze jest inny adres MAC ale po serwie na unixie juz tak latwo nie dojdziesz bo wszystko jest ladnie maskowane :P

mowisz o ip masquerade ?

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-02-12 21:46:15

ipnat

__

Użytkownik
e2

2007-02-13 07:58:24

Ja się podepnę pod topic. Jakie ustawienia powinny być do torrentów (np. utorrent) żeby wykorzystać potencjał Chello 1,5MBps? Mam duże problemy z ustawieniem tego (porty odblokowane i w windowsie i na routerze i jakoś nie mogę uzyskać nawet 30kb/s ;/ Jeśli ma ktoś to łącze i ma dobry transfer na torrentach to będę wdzięczny za pomoc.

No i żeby nie było - pamiętajcie, że nie tylko nielegalny stuff można ściągać torrentami. Ja akurat potrzebuję distro linuksa (4,5GB) a nie mam zamiaru czekać w nieskończoność.

__

Użytkownik
Eddy

2007-02-13 09:17:17

Jezeli jest o distro na licencji GPL to znaczy darmowy ;) to mozesz na pewno sciagagnac takiego linuxa ze strony projektu, wystarczy poszukac. port 80 na pewno nie jest zablokowany, albo niczym nie ograniczony, wiec ze strony dystrybucji sciagniesz pelnym lączem ;)
edit: 4,5GB to chyba jakis Debian ? xD

__

Użytkownik
e2

2007-02-13 09:19:55

:| na stronach projektu też są pliki torrent :| poza tym ja nie będę się bawił w programy do przerywania downloadu - pytam o torrenty, a nie o co innego

__

Użytkownik
Eddy

2007-02-13 09:27:48

:D acha :P to moze powiedz cos wiecej ? jakiego klienta uzywasz do sciagania torrentow :)

__

Użytkownik
e2

2007-02-13 09:30:30

[url=http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879451448&comments=fullthreads#6]#6[/url]

Jakie ustawienia powinny być do torrentów (np. utorrent) ;)

__

Użytkownik
Eddy

2007-02-13 09:39:17

:DDDDDDD :P Jezeli zadne porty nie sa blokowane to nie powinienes miec problemow ze sciaganiem z pelna predkoscia. Ale opowiem CI pewna historie :) w pracy mam symetryczne 1MB :P i torrenty sciagały sie z max predkoscia 20kB/s, zastaawialem sie jaka jest tego przyczyna, na poczatku myslalem ze to wina providera ze wprowadzil jakies ograniczenia, ale moja dociekliwosc nie zna granic :P i tak przegladajac wszystkie opcje w uTorrencie zauwazylem ze zostala aktywowana opcja "hormonogram" gdzie w ciagu dnia mialem ustawione na 20kB :D a wiec, sprawdz to, niby mala rzecz a cieszy ;))))
ps. oczywiscie moj tekst ma sie ni jak do tematu, ale warto :P

__

Użytkownik
e2

2007-02-13 09:52:52

Sprawdzę jak będę w domu :P Chociaż nic takiego tam nie widziałem. W sumie w bitlord mam taki sam transfer. Jak mnie powali do końca to zainstaluję azureusa albo czyste bittornado :P w każdym razie dzięki za poświęcony czas ;)

__

Użytkownik
Eddy

2007-02-13 10:46:29

:)) poolecam sie xD
A tak jeszcze sie zapytam, w uTorrencie na dole na pasku jest status sieci, i jest albo czerwony, albo pomaranczowy, albo zielony, jaki tam masz status?

__

Użytkownik
e2

2007-02-13 11:14:11

Zielony, tu wszystko jest ok.

__

Użytkownik
xewan

2007-02-13 14:18:58

A jakie efekty daje "chamskie" mostkowanie polaczenia w XP ?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4123 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie