znikajace zakladki w firefox

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
enj0y

2006-12-20 18:17:02

otoz mam taki problem, ze czasem jesli korzystam z firefoxa i komp sie zawiesi (to tez jest ciekawa opcja - opisze to nizej) to znikaja mi wszystkie zakladki (doslownie wszystkie ;p) - czy jest jakis sposob zeby je jakos odzyskac? bo w zasadzie nie wiem czy one calkiem sie usuwaja z instalacji programu czy tylko znikaja z okna przegladarki? wie ktos moze gdzie sa przechowywane te zakladki? (w explorerze jest jakis tam folder i wszystko widac a tutaj nie wiem...) - oczywiscie wiem ze mozna je wyeksportowac i potem zaimportowac ale nie zawsze o tym pamietam i czesc z nich trace :/


wracajac do historii z wieszajacym sie kompem to jest to spowodowane przez podkrecony procesor (najlepsze ze przez okolo rok po kupieniu nic sie nie dzialo az do momentu kiedy postanowilem zrobic pierwszy format i ponownie zainstalowac winde), ale co ciekawe wiesza sie zawsze po wlaczeniu zaraz po zaladowaniu windy (w ciagu od kilku sekund do kilku minut) i wiesza sie tylko 1 raz, a pozniej robie reset i chodzi bez problemu az do wylaczenia zasilania i ponownego wlaczenia :)

__

VIP
valkir

2006-12-20 18:25:19

Mialem podobny problem z ff, ale w 2 juz tego nie mam :o

__

Użytkownik
enj0y

2006-12-20 19:14:09

jakos nie mialem parcia zeby od razu instalowac 2 zanim wyjda jakies pierwsze poprawki, ale dzisiaj tak wlasnie pomyslalem ze skoro juz sie te zakladki schrzanily to sobie zainstaluje ;p

__

Użytkownik
m3ribo

2006-12-20 19:17:51

występuje ten sam błąd , wczoraj np. spieszyłem się i od razu wyłączyłem listwę , zamiast dawać start / wyłącz komputer i włączam dzisiaj i nie mam zakładek : /

__

VIP
Pajda

2006-12-20 21:07:19

Na przyszlosc radze zainstalowac programik MozBackup i robic sobie kopie zapasowe calego konfiga ff.

Z ciekawosci osoby, ktorym sie to przydazylo pracuja na fatcie czy ntfsie?

__

VIP
blacktyger

2006-12-20 21:36:39

Ja to mam od ~roku, co wiecej usuwaja mi sie systematycznie co kilkanascie dni, a co kilka tygodni resetuja sie absolutnie wszystkie ustawiienia fxa. Tak mam od 1.5, teraz 2.0, po formacie, mimo to wciaz to samo :-). Przyzwyczailem sie.

__

Użytkownik
TroPtyN

2006-12-20 21:58:16

W folderze z profilem jest folder "bookmarkbackups". Tam Firefox tworzy backupy zakładek. :D

__

Użytkownik
RagnaRock

2006-12-21 00:18:58

Też tak miałem, aż jednego dnia, po straceniu po raz kolejny zakładek, stwierdziłem, że pie***le to i przestałem ich używać w ogóle : DDDDDD

__

Użytkownik
ziel1na

2006-12-21 00:40:11

http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879433103
tez tak mialem jakis czas temu.. ale tylko 1 raz i teraz spokoj.. jestem na ff2.0 i fat32 ;/

__

VIP
virus~T

2006-12-21 01:13:05

Mozilla FF ma cos takiego jak bookmarks.bak? Z czym to sie je.
Otoz zagladamy na nasz dysk:
[hide=SCIEZKA DO KATALOGU]C:\Documents and Settings\'UZYTKOWNIK'\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\'MOJ PROFIL'\[/hide]

W tym oto katalogu mamy kilkadziesiat plikow (ok 30) interesuja nas 2 z nich, no i ew jeden folder. Mamy tam 2 interesujace nas pliki: bookmarsk.html i bookmarsk.bak. Kiedy nasz komp sie zawisi a nasze zakladki ulegna 'skasowaniu' wystarczy skasowac plik bookmarsk.html, a nastepnie skopiowac plik bookmarks.bak i wkelic go do tego samego folderu oraz zmienic jego nazwe z bookmarks.bak --> bookmarks.html. Teraz wystarczy odpalic naszego kochanego Firefoxa i cieszyc sie spowrotem swoimi zakladkami.

[hide=cos dla ciekawskich] PRASZU O [+] PLUSA [/hide]

__

VIP
blacktyger

2006-12-21 07:42:29

Same here ;-).

__

Użytkownik
m3ribo

2006-12-21 07:44:53

ntfs

__

Użytkownik
yareq

2006-12-21 07:55:42

Nigdy jeszcze jak dlugo uzywam FF wczesniej Mozilli same nie usunely mi sie bookmarki -_^, a to juz pare lat bedzie.

__

Użytkownik
enj0y

2006-12-21 13:25:22

łałałiła - masz plusa, ale wiesz co tez wlasnie obczailem ze w folderze:
C:\Documents and Settings\uzytkownik\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\moj_profil.default\bookmarkbackups
sa zrobione kopie zapasowe zakladek z 5 ostatnich dni i mozna je sobie zaimportowac :D

__

Użytkownik
TroPtyN

2006-12-21 23:18:16

Zaraz, zaraz. Już przecież napisałem o folderze "bookmarkbackups". Nie czytałeś wszystkich wypowiedzi w tym wątku? :[

__

Użytkownik
enj0y

2006-12-21 23:28:34

lol rzeczywiscie jakims cudem przegapilem twoj post albo sie zamyslilem o jakichs dupach jak go czytalem ;p
masz plusa w nagrode :))

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2921 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie