BFG standard?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
lysy24

2004-02-14 19:10:22

BFG standard na ProModzie?

Od pewnego czasu coraz więcęj się gra na mapach na których znajduje się broń która nosi nazwe BFG.

Krótki opis broni zrobiony na szybko:
Skrót broni:BFG
Pełna nazwa: co to za różnica, ważne że strzela na
niebiesko :P
Obrażenia: duże
Opis: Można powiedzieć ulepszona wersja Rakietnicy. Szybciej lecą niebieskie “kulki” poruwnując do rakiet w Rakietnicy, większe obrażenia i wsumie wogóle lepsza, jedyna wada to wykonywanie Nią tkz. “rocket-jumpa”. Ta opcja nie jest zalecane zewzględu na większe obrażenia wykonane na “samym sobie”.

Tak jak wspomniałem wcześniej powoli się gra na mapach z tym “ganem”.
Przykładem takich aren może być cpm16, obowiązująca na Challenges2 i naprzykład [url=http://www.swelt.nildram.co.uk/files/nodm12_b2.zip]nodm12[/url] która wszedła w skład map granych na [url=http://xliga.com/modules/news/]XLIGA TDM CPMA[/url]. Na takich mapach grają takie sławy kłejka jak Zero4 czy viju i jak widać chyba im ta broń nie przeszkadza :P. A więc czy ta troszke kosmiczna spluwa wejdzie na stałe w gre na ProModzie? Jak wiadomo BFG jest zmieniona na cpma i jest tak zaprojektowana aby nie była rzeznią(pozdro h1 :).

Na dole macie trzy dema na cpm16, na nodm12 jeszcze nie rozegrano chyba żadnych poważnych meczy tdm.
[url=http://www.q3acn.com/demo_dl.asp?id=5430]Demo #1[/url]
[url=http://www.q3acn.com/demo_dl.asp?id=5421]Demo #2[/url]
[url=http://www.q3acn.com/demo_dl.asp?id=5275]Demo #3[/url]

Powiem że cpm16 to fajna mapa, nie tylko dlatego że można potrenować BFG ale także na grywalność mapy. Lepiej nauczyć się z niej(BFG) grać teraz niż pożniej gdy bedzie wiecej map tego typu a My nie bedziemy potrafić oblugiwać tej broni, bo też trzeba mieć wprawe :D

Ten temat to powinna być raczej kolumna ale nie mam zaufanego :o) Hahahaha.

__

VIP
bizzare

2004-02-14 19:26:34

o_O

P.S. podobno skrot BFG, oznacza Big Fucking Gun, ale nie wiem czy to prawda, chyba cos takiego RooS napisal w resecie kiedys ...

edit: Zmien wiek w profilu... w grudniu jak sprawdzalem to chyba miales 15 :D

__

VIP
mat1x

2004-02-14 19:51:33

Big Funky Gun z tego co kojarze, a RooS napisal to raczej w celu zdyskredytowania tej broni pod czym i ja sie podpisuje :).

Dla mnie nie powinno wogole byc tej broni, mysle, ze panowie z ID zrobili ja w celu zwiekszenia atrakcyjnosci FFA, w ktore i tak gra bardzo malo osob. Nie powinno przenosic sie tej broni do TDMa, nawet w oslabionej formie.

__

VIP
bizzare

2004-02-14 20:02:52

dla mnie tez takiej broni nie powinno byc... w d3 pewnie bedzie :P

__

Użytkownik
lysy24

2004-02-14 20:07:32

Hahahhaha, zara zmienie, calkiem o tym zapomnialem hahahah. Co do tego ze tej broni niepowinna byc(wypowiedz matixa) to wsumie jakby nie patrzec to prawda i ogolnie ja tej broni nie lubie, Ale jednak jest taka a nie inna prawda ze ta bron sie pojawia i ludzie z nia graja, trza sie dostosowac i troche pograc z BFG'iem a noz moze sie spodoba :P kto wie, kto wie :P Jeszcze tej broni nie spisuje na straty musze troche wiecej pograc na mapach z ta bronia.

Edit: teraz mam juz 16 lat :o)

__

Użytkownik
h1

2004-02-14 21:13:24

hmm bfg jest fajne na warmupie w cpma :P
cpm16 jako mape duelowa to jakos nie trawie... wole 2v2, a w 2v2 nie ma bfg :P
mam nadzieje ze bfg nigdy nie bedzie standardem... a stopniowe oslabianie jej nie bedzie mialo sensu ;/

btw. srx za lekki chaos :P

__

VIP
Pajda

2004-02-14 22:07:16

"Other good name suggestions that have found their way to the authors
are "Big Funny Gun" (Chris Somers) and the much more logical "Blast
Field Gun" (William D. Whitaker). As of this writing, we have not
confirmed any of these with id."

To z BFG9k FAQ :P
Wedlug Hanka Leukarta jest to "Big Fragging Gun".

Te 3 podane byly uznawane za najbardziej prawdopodobne definicje w roku 1995.
Od jakiegos czasu uznaje sie "Big Freaking Gun" badz tez wywodzace sie ze sceny Q2 - "Big Frying Gun".
W pelni oficjalnie potwierdzonej wersji nie ma do dzis. Uzywam wiec najpopularniejszej "Freaking" chociaz imo rzeczywiscie najlogiczniejsza wersja jest poki co "Blast Field Gun". Z uwagi na blast radius w formie stozka dzialajacy "on sight".

Na koniec ciekawostka z pierwotnej beta wersji BFG:
Apparently, it worked by shooting multiple streams of different types
of plasma and fireballs. Because this required an unusually large
number of moving objects, it tended to slow down the game. Therefore,
the BFG was redesigned with the invisible blast area that is used
today.
This may explain why the behavior of the blast area is so unusual.
It seems that the trace calculations still use some of this old code.

__

VIP
aphex

2004-02-14 22:42:02

ja nigdy nie lubilem tej bron, ale i tak zeby z niej kozystac trzeba posiadac choc minimalne umiejetnosci, w przeciwienstwie do bfg z q2 :)
co do opisu tej broni to pozwole sobie nie zgodzic sie z autorem :P bfg to ulepszona wersja plasmy, jej splash-damage jest taki sam jak u rakietnicy, a czas przeladowania wynosi 200 ms (rl 800, pg 100)

__

Użytkownik
lysy24

2004-02-15 00:09:53

Szczegóły, olać to :P Tak rozymślając przyokazji grając doszedłem do wnosku (poprzez gre fazziego na cpm16) że ta broń to ważny element taktyczny. Powiedzmy że BFG było by na miejscu red armora na cpm3. O co by się toczyła walka, HA? Tak, tak jeden z zawodników by nie dopuszczał do wzięcia tej broni przez swojego przeciwnika. Czyli mamy nastepną rzecz którą warto "bronić" i ją zbierać tak często jak się pojawia, ja to tak widze i myśle że każda rzecz ma dwie strony medalu, ta jest włąsnie drugą(kolejna taktyka). Myśle że to robi gre jeszcze bardziej fascynująca, hehhe filozof :P

Aha ty napisałeś że czas przeładowywania wynosi 200 jak dobrze zrozumiałem, tylko że my mówimy o ProModzie a tam czas przeładowania jest podobny do rakietki.

__

VIP
mayhem

2004-02-16 10:58:56

wez cala polska gra ffa co ty mowisz [;

__

VIP
acci

2004-02-16 14:07:16

cpm16 1v1 roxor

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1114 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie