Sprzęt - jaki polecacie?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Były Redaktor
so0fka

2006-06-25 20:02:22

Zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić sprzęt, na jakim aktualnie gram. Nie chodzi tu oczywiście o to, co znajduje się wewnątrz kompa, a o sprzęt, na którym gram bezpośrednie - mysz, podkładkę, słuchawki, klawiaturę. Proszę Was zatem o radę: co polecacie? Jakie polecicie mi najlepsze z podzespołów, któe wymieniłem powyżej? Zaznaczam, że cena nie gra roli: liczy się jakość wykonania i komfort użytkowania. Z góry dzięki za pomoc, nagradzam plusami, jeśli dla kogoś to ważne ;)

__

Użytkownik
Nighter

2006-06-25 20:05:09

dość... dziwne pytanie, bo o ile można mieć problem z wyborem słuchawek, o tyle mysz, podkładka czy klawiatura to raczej rzeczy oczywiste bądź nieważne (klawiatura) :/

mysz; najnowszy logitech
podkładka: icemat
klawiatura: logitech

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-25 20:08:15

oczywiście, że mysz i podkładka to rzeczy osobiste. jednak nie mogę ich do siebie dostosować, ponieważ nie testowałem wszystkich, dostępnych na rynku myszek i podkładek, dlatego pytam Was, jaka Waszym zdaniem będzie najlepsza - Was, czyli ludzi którzy, na ten przykład, mieli styczność z innymi modelami myszy, niż ja, i będą w stanie zaproponować mi coś innego :)

__

VIP
bizzare

2006-06-25 20:28:29

Jeżeli cena nie gra roli, to kup wszystkie i je przetestuj ;-dd

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-25 20:34:57

no nie aż tak :) wprawdzie planuję znaleźć się "przy kasie", ale nie aż przy takiej xD

__

PRO
Lucas

2006-06-25 20:41:50

Kup proca Intela Core Duo 2 (conroe).

A - nie chcesz - a to szkoda :P

__

VIP
Pajda

2006-06-25 20:43:22

Podkladka EverGlide Giganta Optical Smoke, ewentualnie jesli ma byc guma to moze Ricochet, szmaciankom stop ;)
Myszka trudno powiedziec, wyznacznikiem wygody moglby byc Logitech Dual Optical, ale jak ktos chce miec nowa technologicznie to zaleznie od preferencji Razer Copperhead / Logitech G5/MX518. Ja osobiscie z nowych to bym szedl w Copperheada bo nie lubie gornie ulozonych antyergonomicznych przyciskow bocznych jak w MXach i IE :P Jezeli jednak MX to niezbedne beda jakies skejty, imo MouseSkateZ najlepiej :P
Klawiatury nie da sie doradzic bo ponownie ja np. wole normalne, a nie plaskie i lubie staromodny uklad z backslashem pod enterem.

Sluchawki... cena nie gra roli ? Jestes pewien, ze jestes w stanie wydac 1000-2000zl na nie ? ;) Podejrzewam, ze raczej cos ekonomicznego wiec dobre beda np. Sennheiser HD 555

ps. jak klawa tez cena nie gra roli to podobno keytronic sa fajne ;)

__

VIP
Pajda

2006-06-25 20:44:23

icemat aka zemsta hutnika ? fakt faktem ladnie wyglada :P

__

VIP
V!ct!M

2006-06-25 20:49:05

Klawiatura - według mnie kupowanie klawiatury typu Logitech G15 czy Zboard nie ma większego sensu, ani praktycznego zastosowania... Miałem w swoim życiu wiele różnych, w bardzo różnych cenach i okazuje się, że najląpszą jaką posiadałem do tej pory była klawiatura typu "noname" za 10 zł... Aktualnie korzystam z klawiatury tracer(średni skok klawiszy - coś pomiędzy laptopową a zwykłą), która kosztowala 20 złotych i jestem z niej bardzo zadowolony(co prawda zepsuł mi się po kilku miesiącach jeden przycisk, ale raz-dwa pobiegłem do MM i kupiłem nowy egzemplarz;-P). Generalnie jeśli miałbym już kupować jakąś lepszą klawiaturę to pewnie wybrałbym jakiegoś "płaskiego" Logitecha za ~90 zł.

Słuchawki - po przeczytaniu wielu recenzji zdecydowałem się na zakup słuchawek Icemat Siberia. Fakt, jakość dźwięku jest bardzo dobra(czułem wręcz ogromną różnicę w stosunku do wcześniejszych słuchawek), ale jakość wykonania - wbrew temu co pisała większość osób - pozostawia wiele do życzenia. Posiadam Icemat'y trochę ponad pół roku i w kilku miejscach są już posklejane taśmą i poobwiązywane (różową:D) nitką... Jedna ze słuchawek rusza się w dowolną stronę, kawałki drugiej się odłamały w niewiadomy sposób... Myślę, że kupując nowe słuchawki drugi raz bym się na nie nie zdecydował. Z tego co wiem wiądącą pozycję na rynku zajmują produkty Sennheisera i Plantronicsa, a sam wybrałbym prawdopodobnie Steel Sound 5H.

Mysz - od półtora roku posiadam myszkę Razer Diamondback i, może nie z całkiem, czystym sumieniem mogę ją polecić. W miejscu koło rolki jest jakaś "niedoróbka" i po popatrzeniu pod odpowiednim kątem światło z wewnątrz myszy świeci mi w oczy. :/ Miałem również bardzo często problemy z czułością(sama się zmieniała, o czym pisałem też w wątku na ESP). No i poza tym starły się trochę napisy i ślizgacze, ale jest to oczywiście rzeczą naturalną. Kupując nową mysz zdecydowałbym się na Razera Copperheada, może z tego względu, że nie lubię zbytnio myszek Logitecha(konkurencyjna G5).

Podkładka - Steelpada QcK posiadam tyle samo czasu co wyżej opisaną mysz. Diamondback spisuję się na niej świetnie, zaś sama podkładka jest bardzo wygodna, nie rusza się po biurku. Jest dla mnie trochę za mała, ale to już indywidualna sprawa. Co prawda z dwóch boków nie da się już korzystać(były tak długo używane, że się zawinęły), ale tak jak w przypadku ślizgaczy i napisów jest to naturalna kolej rzeczy.

Reasumując, myślę, że wybór tych wszystkich rzeczy jest zależny od indywidualnych upodobań/przyzwyczajeń. Mój zestaw wyglądałby tak:
Razer Copperhead
Steelpad 5L
Steel Sound 5H
+płaska klawiatura Logitecha
Pewnie są jakieś literówki, ale szybko pisałem:P

__

VIP
3Months?ping500

2006-06-25 21:00:53

ja mam 2 mysz logitecha, najpierw mx500 teraz mx518 i stwierdzam ze IE3.0 jest niezastapiony.

__

VIP
-=eXe=-

2006-06-25 21:02:35

[url=http://www.allegro.pl/item110066343_sennheiser_hd_650_od_reki_gwar_pl_f_vat_warszawa.html]słuchawki[/url]
[url=http://www.allegro.pl/item109799536_biometryczna_mysz_optyczna.html]mysz[/url]
[url=http://www.allegro.pl/item111072661_logitech_g15_nowosc_dla_graczy_g_15_warszawa.html]klawiatura[/url]

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

Użytkownik
freak

2006-06-25 21:03:29

Victim dajesz rady jak jakiś nawiedzony pro-gamer =P

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-25 21:20:58

dzięki za wszystkie, dotychczasowe odpowiedzi ;) mam pewne dylematy, co do podanego przez Was sprzętu. każdy proponuje co innego i dlatego też wacham się, co wybrać... np., jeśli chodzi o mysz, wacham się między Razerem Copperheadem a którymś z produktów Logitecha - G5 bądź MX518, zaś jeśli chodzi o podkładkę, waham się między szmacianką, gdzie moimi faworytami są Steelpad QcK+ oraz Razer Mantis, a bardziej "trwałą" podkładką, jak Steelpad 5L czy Icemat 2nd Edition. W kwestii słuchawek, wybieram głównie pomiędzy jakimś Steel Soundem, Sennheiserem oraz Siberią. czekam zatem na dalsze propozycje :D

__

VIP
-=eXe=-

2006-06-25 21:46:20

[url=http://www.q21.pl/go/_info/reviews.php?id=420&item=4&sess_id=59c61584afefe524e2e62d8216ea0205#menu]słuchawki w sam raz dla ciebie i do tego w promocji :D[/url]

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

VIP
V!ct!M

2006-06-26 01:05:04

Lubie sobie raz na jakiś czas napisać długiego posta:P (->temat o telefonach)

__

Użytkownik
coolfon

2006-06-26 11:25:31

Od siebie polecę taki zestaw:
[list]
[*]mysz: Logitech MX 518
[*]podkładka: Steelpad QCK
[/list]
Sam na takim gram i nie mam powodów do narzekań... Z podkładek bardzo ciekawi mnie jeszcze Steelpad 5L, ale aktualnie szkoda mi takich funduszy na podkładkę. Co do myszek to chciałbym sprawdzić jak sprawuje się Creative Fatal1ty 1010, ale to też raczej nie teraz :)
Natomiast jeśli chodzi o słuchawki (jeśli naprawdę cena nie gra roli) to kup sobie np. Sennheiser HD570.

Jeśli tylko masz możliwość to wybierz się do jakiegoś sklepu gdzie będziesz mógł "przymierzyć" myszki nad którymi się zastanawiasz. Kupna w ciemno nie polecam. Sam wahałem się nad MX518 i Diamondbackiem ale gdy tylko wziąłem je do ręki problem sam się rozwiązał.

__

Użytkownik
shimzee

2006-06-26 15:56:22

Mantisa mam i jestem bardzo zadowolony. Mam też diamondbacka i pasuja do siebie wspaniale.. Mialem w rece copperheada i jest lepszy od diamonda. Ciekawy może też być zestaw IE 4.0 z jakaś podkłądeczką.. Słuchawki kup za 50 zł i reszte wydaj na piwo..

__

VIP
Pajda

2006-06-26 18:36:03

Plantronicsy sie nie umywaja do Sennheiserow. Mam wlasne dsp-300 i .audio 60, dodatkowo korzystalem z .audio-90 i zadowolenie srednie. Po pierwsze sa ciche wiec zasadniczo poza gra i komunikacja srednio sie sprawuja, mikrofon na poczatku bylem bardzo zadowolony... do czasu az nie kupilem osobnego za 12zl ktory okazal sie byc lepszy ;) Najgorsza jednak ich wada jest wytrzymalosc. Najbardziej notoryczna przypadloscia wszystkich jest pekajace lozysko sluchawki (nie wiem czemu ale zwykle prawe peka) i slaby kabel (lubi padac w glupich trudno dostepnych miejscach). Podczas jednej (jednej "z"...) napraw kabla trzeba bylo otworzyc pilota (co sie przy okazji zakonczylo polamaniem jego zabkow/bolcow) cyfrowych dsp-300... ludzie jaki tam bajzel i niechlujstwo! Zamiast sprawdzac polaczenia i kabelki po prostu wszystko przelutowalismy od nowa by bylo porzadnie. To nie jest to czego czlowiek oczekuje po sluchawkach, ktore swego czasu kosztowaly 500-600zl.

Po jakims czasie sie wkurzylem i sie szarpnalem na Sennheisery HD 555. Jakosc dzwieku nieporownywalna do czegokolwiek przeznaczonego dla graczy.

__

VIP
Pajda

2006-06-26 18:46:31

5L mnie zaczarowal wygladem... do czasu gdy po nim przejechalem myszka :P Nic nadzwyczajnego imo. Natomiast od Icematow trzymal bym sie z daleka. Naprawde czary mary jest dla mnie ich czesta dobra opinia... albo autosugestia z uwagi na cene, albo brak porownania :P Poza tym kupujac ja trzeba sie szykowac na obelgi ze strony uczestnikow lanow ;)
Ze sluchawek jesli maja sluzyc do czegos wiecej niz grania i rozmow to zdecydowanie Sennheiser. Szczegolnie jak komus zalezy na sluchaniu muzyki (no chyba ze slucha hiphopu albo discopolo:P).

Co do myszek to zalezy od tego jaki ksztalt wolisz i szczegolnie uklad przyciskow. Jesli toleruszej gornie ustawione przyciski boczne lub nie zalezy Ci na nich w ogole to Logitech bedzie ok. Ja ostatnio szukalem zastepstwa dla Duala i tylko Copperhead mi spasowal.

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-26 19:01:10

dzięki za wszystkie rady :) z Waszą pomocą podjąłem decyzję:

mysz: [url=http://www.abcgracza.pl/projector.php?product=1133826095]Razer Copperhead Tempest Blue[/url] (229zł)
podkładka: [url=http://www.abcgracza.pl/projector.php?product=1135117408]Razer Mantis Control Pad[/url] (103zł)
słuchawki: [url=http://www.abcgracza.pl/projector.php?product=1133814463]Steel Sound 5H USB[/url] (329zł)

nie wybrałem Sennheiserów, ponieważ nie są dostępne w tym sklepie, a cały sprzęt chciałem zamówić z jednego... czy są warte tego, aby sprowadzać je z innego sklepu i dopłacać za dostawę? :)

__

VIP
Pajda

2006-06-26 19:32:14

Sluchawki dla graczy, jeszcze swoje kosztujace, nie podane nawet THD ? Nie dziekuje :P
Pomijawszy fakt, ze to ten sam producent co Siberia, to jestes pewien, ze potrzebna Ci ta dzwiekowka na usb ? Tam wcale nie siedzi nic lepszego niz pointegrowane na plytach, a w dodatku zero funkcjonalnosci poza polaczeniem ze sluchawkami.

Tych sluchawek nie porownasz do dobrych Sennheiserow, nie ta klasa sprzetu po prostu. Chyba, ze mowisz o modelach dla graczy czyli serii PC, ale na ich temat sie nie wypowiem gdyz po prostu z nich nie korzystalem jeszcze. Jezeli to nimi jestes zainteresowany to nie lepiej po prostu kupic wszystko w innym sklepie np. h4g zamiast placic 2x za wysylke ?

Ja jednak goraco namawiam na porzadne sluchawki do audio, a nie dedykowane dla graczy.

__

Użytkownik
coolfon

2006-06-26 19:45:21

Po co Ci słuchawki z kartą dzwiękową? Co do Sennheiserów nie ma co porównywać, bo to po prostu nie ta klasa... Jeżeli masz zamiar wydać tyle na słuchawki to Sennheisery bierz bez zastanowienia, przykładowo model HD-555 lub HD-270.

A co do razera to miałeś możliwość wzięcia go do łapy? Bo niektórym naprawde ta mysz nie leży w dłoni:)

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-26 20:33:58

mnie nie leżą wszystkie logitechy mx i G5 / G7 ;\ gram na Logitechu G1 i wydaje mi się, że Razer ma podobny kształt... hm? ;>

__

Były Redaktor
so0fka

2006-06-26 20:53:37

szukam, szukam i znaleźć nie mogę. czy istnieje sklep, w którym dostanę Razera Copperheada, podkładkę Razer Mantis i słuchawki Sennheiser z serii HD? jeśli nie, to gdzie w ogóle dostać te Sennheisery z serii HD? szukam też płaskiej klawiatury, zaznaczam, płaskiej, ale o standartowym wyglądzie - chodzi tu przede wszystkim o strzałki, a nad nimi sześć klawiszy - Insert, Home, Page Up, Page Down, End oraz Delete. aha, zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz - klawiatura [url=http://h4g.pl/product_info.php/cPath/27/products_id/364]Cyber Snipa Game Pad[/url]. grał ktoś na tym? znowu dziękuję za poprzednie rady i czekam na następne ;)

EDIT: oj sorki, to nie miała być odpowiedź do Ciebie ;)

__

Użytkownik
shimzee

2006-06-26 21:26:44

NApewno razerowi bliżej do g1 niż g5. Razer jest dobry tylko przez 3 dni trzeba się przyzwyczaić. Ja na niego przeszedłem z x718 i mniej wiecej tyle mi to zajelo.

__

Użytkownik
ShoguN

2006-06-26 21:54:27

co do sluchawek to polecam Sennheiser hd-212pro, sa po prostu genialne tyle ze trzeba wydac ponad 200 zeta.

__

Użytkownik
Linkin

2006-06-26 22:07:07

słuchawki jakies słabe dałes.. Sennheiser ma takie fajne za 45 kawałków ;>

__

Użytkownik
Linkin

2006-06-26 22:10:32

są warte!!!

__

Użytkownik
vh

2006-06-26 22:28:58

mnie rowniez na pierwszy chwyt ani diamondlabk ani copperhead nie lezaly, po jakims czasie dalo (podkreslam dalo) sie grac, w koncu oddalem koledze jak wrocil z wyjazdu :), a swojemu wnukowi kupilbym mx-310 (ech, moze sie doczekam wymiany wnętrzności, tak jak bylo z mx300 na g1, ech... )

__

Użytkownik
Badin

2006-06-26 22:42:53

MX 518 + QCK+ = MOC :d

__

VIP
FervenT

2006-06-26 23:18:57

mx310 + QcK SteelPad = wypasik ;D

__
^_*

VIP
Pajda

2006-06-27 02:56:59

Nie istnieje.
Z tej definicji, ze sklepy ze sprzetem "dla graczy" sprzedaja glownie sprzet "dla graczy", a nie porzadny sprzet z innych dziedzin jak np. sluchawki Sennheisera.

Alegro.pl i sporo sklepow sie tam oferuje, ja moge polecic MediaCenter oddzial na bemowie (jak sie poklika na oferty to sie znajdzie:P), dobra obsluga i nie ma z niczym zadnych problemow. Aczkolwiek cena najnizsza gdzie bedzie to nie wiem.

__

VIP
Pajda

2006-06-27 03:02:38

To ja jestem dziwny jakis bo mi Copperhead przy pierwszym chwycie lezal w rece juz :P

__

VIP
-=eXe=-

2006-06-27 12:00:57

najdroższe jakie były na allegro ale w #13 dałem lepsze

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

Użytkownik
shimzee

2006-06-27 13:02:32

Diamondbac + mantis + zakurzony pokoj = dużo sprzatania ;)

__

Użytkownik
Rhonin

2006-06-27 18:20:09

IE 4.0 (+ miceskatez) + Icemat Black = wypasik, ALE po roku uzywania musze klikac 10 razy zeby myszka cokolwiek zalapala. juz chyba czas na zmiane mychy ;asd

__

VIP
Shiro_4

2006-06-27 19:10:37

"Karta USB w komplecie Steel Sound 5H USB, to wysokiej jakości zewnętrzna karta dźwiękowa stwarzająca wirtualny efekt dźwięku przestrzennego 7.1"

szkoda, ze nie 15.2. Wezcie nie kupujcie tego pedalskiego sprzetu dla graczy (sluchawki), ktory kosztuje nie dosc, ze w *** siana to jakoscia odbiega zdecydowanie od sredniej klasy sluchawek audiofilskich.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8043 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie