QuakeWorld - co i jak ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
arfis

2006-05-12 13:57:23

Witam, w szkole byl zainstalowany eQuake, zagralem z nudy i mi sie spodobalo [ wczesniej gralem troszke w Q3 ] Co jest potrzebne zebym mogl pograc 1on1 z kumplem ? Instalki, patche, mody, mapy, antycheat ?
ps. Jak sie robi BH ?

__

Użytkownik
GogettO

2006-05-12 14:03:56

http://www.fuhquake.net/ - najlepszy klient qw imo

__

VIP
troll

2006-05-12 14:07:24

Antyczitow nie ma - tzn sa tamn jakos standartowo wbudowane , ae u nas raczej nikt nie czituje - tzn jest jeden czech , ale on ma pseudo AIMBOT (:D) wiec raczej kazdy wie, ze on gra z aimbotem :D

__

Użytkownik
El-Mo

2006-05-12 14:13:18

jak ma eQuake to jest już fuh =)

__

Użytkownik
GogettO

2006-05-12 14:26:40

no tak :P zapomnialem, ze e-quake ma wbudowanego fuha :P

__

VIP
Grmx

2006-05-12 14:57:35

LamerPRO , pamietam jak sie wkur****na niego B<
a co do qw.. to eQuake , sciagasz zrobiony cfg i jedziesz ;]

a co do BH, to lewo klawisz lewo myszka prawo klawisz prawo myszka :)... to trzeba wyczuc, a po drugie na serwach są mapy spycjalne do trenowania movementu...a i filmikow jest 1000. ;]

__

Użytkownik
El-Mo

2006-05-12 15:04:49

może powiedzieć że to coś jak w cpma, ale na prostych nie trzymasz +forward tylko biegniesz wężykiem i można też brać zakręty trzymając +forward (wtedy obracasz się w strone środka kółka ktore zakreślasz). ogólnie to trzeba wszystko wyczuć i nie ma czegoś takiego jak defrag gdzie pokazuje jakie klawisze naciska koleś w którym momencie oraz po jakiej ścierzce biec by zyskiwać jak największą prędkość.

__

Użytkownik
arfis

2006-05-12 15:40:07

moze jakies linki ? albo nazwy map/filmów to poszukam przy udziale przyjaciela zwanego google.pl

__

Użytkownik
El-Mo

2006-05-12 18:56:32

zobacz 'ezquake' to nowszy niż fuhquake klient i ma więcej bajerków i opcji w tym widok z paru pov-ów jednocześnie na ekranie (np. w 1v1 można ustawić minipov w rogu ekranu jak w cpma). co do filmów to najlepszy jaki widziałem to 'quakeworld reloaded'. demka są na ch-tv =]

__

Użytkownik
boro71

2006-05-13 06:35:59

jak w fuh quake wyłączyć auto switch weapon?

__
.

Użytkownik
El-Mo

2006-05-13 16:24:08

ostatnio gdzieś na jakimś forum ktoś zadał to samo pytanie i sam do tej pory nie wiedziałem =)
w_switch "2"

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2006-05-13 16:42:10

a skad moge sciagnac najnormalskiego quaka? bo torrentow ni ma:D

__

Użytkownik
arfis

2006-05-13 17:06:48

z promocji na emule :]

__

Użytkownik
El-Mo

2006-05-13 17:10:41

[url=http://www.newnova.org/get/199647]niema?[/url]
to chyba jest obraz -płyty z muzą itd.

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2006-05-13 20:29:14

ok dzieki, juz sobie poradzilem:D ale masz [+]

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-01-19 16:00:32

Postanowiłem pograć w po raz pierwszy w QuakeWorlda. Przeszukując tutejsze forum udało mi się znaleźć stronę z klientem ezQuake. Coraz lepiej zaczynam pojmować zasady rządzące rozgrywką w tej grze, ale mimo to mam kilka pytań. Proszę o pomoc dla kretyna. :O

1. Jak się zakłada serwer, by był widoczny tylko w sieci lokalnej? Czy wystarczy do tego "Create Game"?

2. Jak sprawdzić, czy w sieci lokalnej są jakieś serwery?

3. Jak wybrać podczas zakładania serwa dodatkowe mapki (zamiast obecnych od początku DM1-DM6)?

4. Jak zainstalować i użyć w grze Frogbota? Ściągnąłem pierwszą paczkę [url=http://www.parboil.quakeworld.ru/files.php]z tej listy[/url], ale nie wiem, czy postąpiłem właściwie. Może wystarczy to archiwum wypakować do katalogu z grą?

5. Jak się "kica"? Już chyba wiem, jakie klawisze wciskać, ale zastanawiam się, co zrobić, żeby nabierać szybkości. Póki co równie szybko podskakuję trzymając wciśnięty klawisz "do przodu".

6. Mam problemy z zapisaniem zmian w opcjach. Po ustawieniu szybkości połączenia z Internetem, celownika, przezroczystości broni itp., po ponownym uruchomieniu gry włączają się domyślne ustawienia. Da się temu jakoś zaradzić?

__

Użytkownik
El-Mo

2008-01-19 16:57:10

serwer zakładasz wpisując poprostu 'map Xnazwa.mapyX', co do tego by widać było go tylko na lanie to nie wiem niestety
4. wypakowujesz do katalogu głównego jak mod, potem odpalasz przez skrót z parametrem (najlepiej jak przeczytasz readme)
5. na początku trzymasz do przodu, a potem w odpowiednim momencie puszczasz i poruszasz się wciskając tylko strafe i zakreślając półkola (biegniesz wężykiem).
6. ja mam wszystko ustawione w konfigu który ma nazwę autoexec.cfg dzięki temu jest ładowany przy każdym odpaleniu gry, tu trzeba wklepać komendy niestety. a jak sie robi by były zapisywane zmiany dokonane w menu to nie wiem (zobaczę zaraz i wyedytuje post jak coś)

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-01-20 00:14:47

Dzięki za pomoc i poproszę o więcej. :-) [+]

__

Użytkownik
ezekiel

2008-01-20 15:08:56

co do serwera to najlepiej jest grac na najnowszym mvds (http://kubus.rulez.pl/files/index.php?sort=name&order=desc&path=q1/mvdsv/)

robisz skrot do pliku mvds.exe i uruchamiasz go z parametrem "+gamedir ktprosrv" (jezeli oczywiscie grasz na ktpro), klikasz 2 razy i powinno uruchomic sie okno z tekstem. teraz juz wlaczasz gre, laczysz sie na serwer wpisujac /connect localhost i powinno smiagac :) pozdro

jak cos to info na quakeworld.pl albo na #qw.pl albo na forum.quakeworld.pl.

__

Użytkownik
mbronka

2008-01-20 19:05:52

Duela? ;D

__

Użytkownik
El-Mo

2008-01-21 04:42:41

moje skillsy nie miażdżą, ale jak będę miał czas to odezwę się na gg =]

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9128 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie