A4Tech X-718

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
blacktyger

2006-03-05 10:03:01

Witam, mam pytanie. Otóż nosze się od jakiegoś czasu z zamiarem kupna myszki. Początkowo miało to być coś naprawdę z górnej półki - Razer, Logitech etc. Niestety (właściwie dlaczego? - stety) fundusze te postanowiłem przeznaczyć na wakacje. Nie mniej myszkę należałoby wymienić. No i pojawił sie ten A4. Czytałem wszystkie recenzje etc., ale bardzo ciężko znaleść jest zwykłe odczucia zwykłych ludzi / graczy. Myszka ta jeszcze nie jest zbyt popularna i nie wiele osób ją posiada.

Dlatego mam prośbe, czy mogliby ujawnić się wszyscy Ci z ciemnej strony mocy, którzy nie uważają, iż razer / log > plebs i powiedzieć mi czy jest sens i dlaczego kupna tej myszki? Z góry dziękuję!

__

Użytkownik
veste

2006-03-05 09:39:58

Mogę Ci polecić tą myszke [url=http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12420]Logitech Ultra X[/url] cena niska, ale myszka bardzo dobra. Co do A4Tech to miałem jedną, dobrą myszkę, z którą ciężko było mi się rozstać [url=http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A4TECH+RFSW-25]A4Tech RFSW-25[/url]szkoda, że nie ma ver. optycznej :(

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 09:52:39

Liczba guzików dyskwalifikuje :(. Mini. 5.

__

VIP
Van Helsing

2006-03-05 10:19:01

Z tego co widziałem w M1 ta mycha jest za 100, mogę się oczywiście mylić, ale raczej to ta myszka. Włąsnie wybrałem się do M1 specjalnie po myszke i niestety nie kupiłem. chopin ma Logitech G1 i jest z niego bardzo zadowolony, a kosztuje tyle samo co ten A4Tech, więc ja ide po myche w tygodniu :-D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Shiro_4

2006-03-05 10:21:07

on sie nie pyta o liczbe guzikow tylko o wrazenia tych ludzi ktorzy ja maja.

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 10:28:58

W sklepach internetowych 70-80 zł + przysyłka więc na pewno taniej niż 100 zł. A co do G1 to poczytam, ale skoro A4 porównują z Razerem / G5 to imo ...

__

Użytkownik
(xtm)robak

2006-03-05 15:54:56

ja niedawno kupiłem A4Tech X-710 (model starszy of corse :-D) i jestem strasznie zadowolony z niej, więc X-718 na pewno będzie równie dobra, jak nie lepsza skoro jest nowsza :-) Moja smiga bez zarzutu.

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-05 16:21:35

nie rozumiem twojej wypowiedzi... a raczej uzytego na koncu skrotu...

A co do G1 to poczytam, ale skoro A4 porównują z Razerem / G5 to imo ... co oznacza na koncu to imo?

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 18:13:48

Sam skrot oznacza in my opinion, a uzylem go poniewaz skoro g5 porownywany jest z a4, to g1 jest znacznie gorszy i drozszy od a4.

__

VIP
Logitech`noone

2006-03-05 18:36:24

Ja kupilem 718.

Wiec tak, co do optyki to jest ona naprawde na duzym poziomie, sama optyke bez problemu zamienilbym z 518, bardzo porownywalna. Napewno jakosc optyki / cena to najwiekszy atut myszy.

Co do rzeczy ktore rzucily mi sie w oczy jako pierwsze, dosc ladnie zrobiony update sterownikow, pomyslalem a wrzuce versje 6.95, za ta 6.90 na plycie nie oczekiwalem rzadnej zmiany a byly dosc duze. To mile ze cos robia.

Ciekawy jest tez kabel od w/w jest on dokladnie tej samej grubosci co kabel od pokretla glosnosci do sluchawek w Sennheiserach 150 np.

Przyciski tu plus i zarazem minus. Wiec plus za naprawde ladnie chodzace mouse1 i mouse2 oraz chyba najladniej sie obracajacym kolkiem. Teraz minusy to po pierwsze wciskanie tego kolka, moim zdaniem powinno byc okolo 10-20% latwiejsze. Nie jest zle ale wygodniej by mi bylo jakby bylo lzej. Natomiast problemm jest klawisz najblizej nas, pod kciukiem. Otoz w/w klawisz nie wiadomo czemu ma "luz" czyli nie ma odrauz cykniecia, tylko jest okolo 5mm luzu i dopiero klik. Dowiedzialem sie od producenta ze ma to utrudnic przypadkowe nacisniecie klawisza. Powiem tak, dlugo musiale sie przyzwyczajac, z 2 dni.

Dalej tak, boczne przyciski malo sa estetyczne, aczkolwiek oprocz powyzszego problemu nic nie zauwazylem.

Wykonczenie i obudowa. No coz tu sie mozna rozpisywac, mi osobiscie podoba sie, z wygladu choc jak z trwaloscia nie wiem bedzie, wizualnie nie jest zle moze troche taniej niz hologramy Logitecha, ale nie jakos odbiega.

Ksztalt. No tu znajduje sie moj podstawowy problem, ogolnie naleze do osob ktore trzymaja myszke palcami a nie cala dlon. Opisywal to jakis czas temu f4t4lity w jakiejs kolumnie. Niby wszystko jest ok, mysz jest mala i lekka, ale.. No wlasnie ale o dziwo jest niska. Pierwszy raz cos takiego mi doskwiera w myszy jest po prostu duzo nizsza od wszystkich mx'ow. Mx 518 czy G5 to przy niej giganty. Po 1,5 tygodnia uzytkowania musze powiedziec ze jest juz coraz lepiej i tak jak myslalem po prostu musze przyzwyczaic sie do troche innego ulozenia. Powyzsza sprawa wystepuje praktycznie przy kazdej zmianie myszy. Wyjatek 500-518.

Swiecace kolko teraz pojdzie pod noz. Duzo osob zagadywalo mnie czy mam dyskoteke w pokoju bo jak wiemy kolorki zaleza od DPI. To nie jest tak, fakt swieci sie, ale nie jest ledem dajacym po oczach. Swiatlo nie jst jaskrawe pozatym znajduje sie pod gumowa przezroczysta rolka, zastanowcie sie wiec jakie swiatlo moze przebijac przez 2cm gumowej rolki. Pomijajac to, grajac nie zauwazylem ani razu swiatla, dokaldnie zaslaniaja je palce ulozone na klawiaszach mouse1 i mouse2. Dlatego tez dla tych co mowia ze swiatlo rozprasza podczas gry to mowie zdecydowane nie.

To chyba wszystko co moge ci napisac, myszke kupilem z allegro dla proby.

Na zakonczenie chce zaprosic wszystkcih na strone teamu Logitech, www.uvm.owned.pl i oczywiscie zapraszam do sklepu Logitech ;)

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 19:09:10

O kutwa dzięki fryta :). W sumie po opiniach coraz większej ilości ludzi na serwerach jestem juz pewien, że ją kupie. Takie pytanie, ile zapłaciłeś?

__

VIP
Logitech`noone

2006-03-05 19:35:47

Jakos 72zl + przesylka kolo 79 wyszlo, teraz widzialem taniej. Kupilem w www.arche.net.pl bodajrze.

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-05 19:52:09

ale to znaczy moim zdaniem wiec wdrozmy to w tekst

W sklepach internetowych 70-80 zł + przysyłka więc na pewno taniej niż 100 zł. A co do G1 to poczytam, ale skoro A4 porównują z Razerem / G5 to moim zdaniem...

nie czaje ;p

btw. wiem co znaczy ten skrot tylko uzycie chyba nie wlasciwe ;/

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 20:00:33

Ahhh czyli jednak musze się rozpisać.

W tym wypadku owe 'IMO', miały być aluzją do tego, że kupowanie G1 w takim stanie rzeczy to bezsens. [...] to moim zdaniem kupowanie go nie ma sensu. Może tak być :)?

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 20:00:57

Ahhh czyli jednak musze się rozpisać.

W tym wypadku owe 'IMO', miały być aluzją do tego, że kupowanie G1 w takim stanie rzeczy to bezsens. [...] to moim zdaniem kupowanie go nie ma sensu. Może tak być :)?

__

Użytkownik
tomtech

2006-03-05 20:15:41

tak samo słyszałem o tej myszce jak bedzie fundusz to moze przejde z taniego optyka na tego X-718

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-05 21:09:59

ok ok czaje ;D

__

VIP
blacktyger

2006-03-05 21:13:24

[+] za zrozumienie mojego dość trudnego stylu ;-DD.

__

Użytkownik
chopin

2006-03-06 01:55:11

Mimo wszystko wole logitecha G1 za tą cene. a4 tech mialem cale zycie i razi mnie tendetny wyglad : P Tworzywa sa kiepskiej jaklosci.. Wiem ze nikt nie bedzie patrzec na mysz podczas grania ale jakos A4 tech pachnie mi bazarem ^^

__

Użytkownik
wojmen

2006-03-07 19:31:14

Ja kupiłem tą myszke za 70 zł (w sklepie za rogiem) przesiadłem śię z kulkowego beprzewodowego logitecha i stwierdzam że wyrób wart ceny. Ładny wygląd, jedyne co może razić to to żę jakość wykonania jest dość niska w porównaniu z ligitechem.Ale w stosunku jakość\cena daje jej 5

__

VIP
blacktyger

2006-03-07 20:28:30

Ta ja tez zauwazylem, ze pod oknem mam za 70zł, a na allegro najtaniej 69.99 + przesylka ;-D.

__

VIP
Pajda

2006-03-07 22:00:53

W szkolach juz nie ucza do czego sluza trzy kropeczki ? :P

__

VIP
Pajda

2006-03-07 22:04:20

Styl nie byl trudny, po prostu widocznie szkoly sie obijaja :P

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-08 00:38:07

W szkolach juz nie ucza do czego sluza trzy kropeczki ? :P

wlasnie nie ucza :( moze ty mnie nauczysz?

__

Użytkownik
:: [DeL!] ::

2006-03-15 12:00:03

Co do ergonomii to mi jedynie przeszkadza ulozenie bocznych przyciskow - imo powinny byc troche cofniete do tylu (tak jak mialem w MS IE 3.0A), bo ciezko mi siegnac do tego dalszego bez odrywania nadgarstka (jesli ktos gra stylem palczastym to raczej tego problemu nie odczuwa).

Jesli chodzi o sterowniki to wciaz wymagaja udoskonalenia. Pierwsze czego mi braklo po przesiadce z produktu MS to globalne programowanie klawiszy. A wiec nie mozemy stworzyc kilku profili bindowania klawiszy do wybranych przez nas aplikacji :X

Z drugim problemem spotkalem sie podczas proby zbindowania klawiszy bocznych w FEAR (nie gram teraz w inne fpp wiec nie jestem pewien czy tylko tego tytulu ten problem sie tyczy). Chodzi o to, ze standardowo na bocznych klawiszach mamy zbindowane polecenia do tylu/do przodu, czyli na odwrot niz u wiekszosci pozostalych producentow (MS/Logitech). Przeszkadzalo mi to (glownie w przegladarce) wiec postanowilem zamienic je jak na lezy. Jakie bylo moje zdziwienie, gdy pozniej podczas gry w FEAR zaden z bocznych przyciskow nie dal sie zbindowac pod zadne polecenie co zmusilo mnie do przywrocenia ich pierwotnej konfiguracji ;C

To tyle moich narzekan na ten produkt. Reszta to same plusy. Bardzo szybko przyzwyczailem sie do sterowania nowa myszka i zdaje sie, ze bedzie to moj gryzon na najblizsze lata.

Najnowsze sterowniki oferuja dobranie dowolnej rozdzielczosci zarowno w pionie i poziomie co bardzo mi odpowiada, poniewaz przewaznie szybciej ruszamy kursorem w poziomie niz w pionie, a nie wszystkie gry oferuja indywidualne ustawienie tych parametrow.

Co do rozdzielczosci to za krotko ja testowalem zeby powiedziec cos o roznicy w grze z DPI 600 a DPI 2000. Z tego co widze w broszurze to producent zaleca nastepujace tryby odpowiednio do rozdzielczosci na ekranie:

400 DPI - 800x600
800 DPI - 1024x768
1200 DPI - 1152x864
1600 DPI - 1280x960
2000 DPI - 1280x1024

Wynika z tego, ze w grach nie bede wykraczal poza 800 DPI, ale czy rzeczywiscie tak bedzie to wykaza moje osobiste testy XD

Zaplacilem za ta mysz 69.99 zl + przesylka i nie ma szans, ze za taka cene dostaniecie cos lepszego. A na pytanie czy warto wydac 100 zl wiecej na produkty Logitecha czy Razera powinniscie odpowiedziec sobie sami :P

__

Użytkownik
NOX5TRON

2006-03-15 17:04:52

jak mozesz to sprawdz jak to jest z tym DPI, bo sie wlasnie przymierzma do zakupu tej myszki, i nie wiem czy się opłaca. bo jesli to naprawde zalezy od rozdzielczości to chyba kupie X-710 gdzie jest 1000 DPI i bedzie musiało mi wystarczyc.

__

Użytkownik
icee

2006-03-15 17:45:22

z tą rozdzielczością to chyba pierdoły, ale kto tam wie :D

__

Użytkownik
e2

2006-03-15 18:37:27

Hmm jak sprzedam Razera to kupuję właśnie tego a4techa. Także napewno będzie wtedy recenzja ;) Wszystko zależy od tego czy sprzedam moją mychę czy nie ;)

__

VIP
blacktyger

2006-03-15 18:39:57

Chętnie poczytam nim kupie ;))).

__

Użytkownik
Karix

2006-03-15 19:37:49

Sluchajcie meczy mnie jeden problem a widze, ze z Wami tutaj mozna normalnie pogadac...
Bardzo sie napalilem na ta myszke bo widze ze zalet ma mnostwo i te osiagi...
Ale chodzi o jeden minus o jakim slyszalem po ktorym sie zalamalem i nie wiedzialem juz czy ja kupywac... chodzi o to czy rzeczywiscie nie jest dobrze wywazona? (Tyl jest ciezszy) i jak sie z tym czujemy czy kontrola nad myszka jest troche inna?
Lekkim ruchem reki nie przesuniemy calej myszki tylko najpierw jej przód?
Pomocy bo nie wiem co mam teraz zrobic jak sie o tym dowiedzialem...
Karix

__

VIP
Logitech`noone

2006-03-15 23:23:22

Szczerze mowiac nei spotkalem sie z myszka ktorej tyl ni ebyl minimalnie ciezszy od przodu, wogole ciezko okreslic mi gdzie jest os przeciecia dzielaca przod / tyl. No ale poprzesuwalem wlasnie myszke na QcK tam i spowrotem jak glupi i powiem ci ze wrecz przeciwnie nie umiaem tak zrobic zeby najpierw przesunal sie przod pozniej tyl, jedynie to odwrotnie mi wychodzilo.. albo rownolegle.

Takze w kwestii wywazenia to nie mam pojecia o czym mowisz. Inna sprawa jest natomiast rownowaga myszy na twardych poweirzchniach, o ile ja na qck, ani o dziwo na blacie nic nie zauwazylem, to o tyle Del grajacy na 4S mowi ze lekko mu sie chwieje miejscami jak rusza sobie myszka w miejscu. Ja takiego czegos nie zaobserwowalem wiec nie mam pojecia o co mu chodzi. Podpobno podlepil mouse surfery jakies i jest ok.

Tak czy siak to z tym przodem to nie wiem kto ci powiedzial, absolutnie tak nie jest, gdyby tak bylo napomnial bym jako 1 bo trzymam myszke jedynie palcami, nie cala reka.

__

Użytkownik
no1se

2006-03-16 11:09:31

Co prawda grałem na tej myszce tylko u kumpla jakieś 20 minut, ale wadą na pewno jest śliski plastik użyty w obudowie - niektórym to przeszkadza, innym zupełnie nie, ja jestem jednym z tych pierwszych [w domu mam ten sam problem, bo gram na mx518, ale ta przynajmniej z boku nie jest śliska :D].

__

Użytkownik
El-Mo

2006-03-16 11:31:03

Mały off-topic:
[hide=LOL?]http://amzn1.webpark.pl/razer.gif[/hide]
W Direct Input Mouse Rate jest ok, ale i tak się zdziwiłem jak to zobaczyłem =)

__

Użytkownik
no1se

2006-03-16 11:50:17

Podkrecales mouse rate switcherem? Bo u mnie jest do 1000 max xD

__

Użytkownik
e2

2006-03-16 12:18:47

Lekkim ruchem reki nie przesuniemy calej myszki tylko najpierw jej przód?

to ona się na pół dzieli? :D

__

Użytkownik
Karix

2006-03-16 16:07:27

NoOne Dzieki za info!
To chcialem uslyszec ! :-]
Poprostu spotkalem sie z dwiema takimi opiniami... Dzieki ci wielkie jescze raz za odpowiedz!
POZDRAWIAM ALL!

__

Użytkownik
Roman89

2006-03-30 19:29:44

Może już jutro zacznę zabawę tą mychą (czekam aż dojdzie paczka z Allegro) i nieomieszkam dać wam znać jak mi się nią gra.

PS witam wszystkich, to mój 1. post tutaj :)

__

Użytkownik
Roman89

2006-03-30 19:29:53

Może już jutro zacznę zabawę tą mychą (czekam aż dojdzie paczka z Allegro) i nieomieszkam dam wam znać jak mi się nią gra.

PS witam wszystkich, to mój1. post tutaj :)

__

VIP
vaf3l

2006-03-31 13:20:25

No ja naprawde nie wiem o co chodzi z tym sliskim plastikiem. Przezucilem sie na a4tech 1000 dpi z mx 310 i to na logitechu pozostawaly smugi i reka sie bardziej pocila. Przy a4techu problem zniknal. Pozbylem sie wszelkich stereotypow co do tej myszki i powiem wam ze jest naprawde dobra. Gram na niej w cpma gdzie potrzebna jest naprawde dobra mysz i nie mam z nia zadnych problemow. Polecam, szczegolnie za ta cene.

__

VIP
vaf3l

2006-03-31 13:25:29

No ja naprawde nie wiem o co chodzi z tym sliskim plastikiem. Przezucilem sie na a4tech 1000 dpi z mx 310 i to na logitechu pozostawaly smugi i reka sie bardziej pocila. Przy a4techu problem zniknal. Pozbylem sie wszelkich stereotypow co do tej myszki i powiem wam ze jest naprawde dobra. Gram na niej w cpma gdzie potrzebna jest naprawde dobra mysz i nie mam z nia zadnych problemow. Polecam, szczegolnie za ta cene.

__


Warning: getimagesize(http://amzn1.webpark.pl/razer.gif) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1323 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie