phpBB vs. vBulletin vs. Invision

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
igor

2006-03-04 00:33:44

Które forum Waszym zdaniem jest najlepsze i dlaczego?

__

VIP
Pajda

2006-03-04 01:45:30

vBulletin z uwagi na ogolna wygode i komfort uzytkowania. Mozliwosci rozszerzane kopa hackow tez ciesza.

uzytkujemy je od 2001 na forum.unreal.pl wiec troche juz zmian w updatach sie przeszlo, szczegolnie mile wspominam dawne wersje, licencja byla full wypas opcja z tego co pamietam

phpBB natomiast zdzierzyc nie moge, jasne ze duzo zalezy od konfiguracji, ale w porownaniu do vBulletina jakos odpychalo mnie zawsze. Natomiast Invision trudno powiedziec, nigdy nie uzytkowalem dluzej jakiegos popularnego fora na tym, na pierwszy rzut oka na schematach wole vBulletina.

swoja droga to mam slabosc do tablic dyskusyjnych czyli for bardziej na styl tego co jest na esp i ladnych prostych drzewek
dobrze sie na takich dyskutuje, w porownaniu do duzych for ktore czesto sa przerostem formy nad trescia

piec milionow ikonek do wstawienia, tona przyciskow funkcyjnych i dwa razy tyle opcji :P do tego wyrazne oderwanie fora od strony na ktorej jest umieszczone

__

Użytkownik
unit10

2006-03-04 02:53:33

Ja sie na tym za dobrze nie znam, ale nie wiem czy nawet by był sens zmieniania fora na eSp.pl bo większość osób się przezwyczaiło do tego co tutaj jest(phpBB tak?).

Za to świetnym pomysłem i tu gratz dla autora stronki czy tam kogoś za to odpowiedzialnego jest to ze forum nie jest oderwane od stronki, jest to dużo wygodniejsze i milsze dla oka.

Jakby ktoś mógł to podajcie przyklady tych forum z vBulletinem i Invisionem. ;]

__

Użytkownik
e2

2006-03-04 07:32:57

[url=http://forum.radiopol.com/]vbulletin[/url]
[url=http://forum.dvhk.pl/]invision[/url]

znalezione na googlu by Ci pokazać :)

__

Użytkownik
*Jaras

2006-03-04 09:26:53

Jakie phpBB :O? Kolo musisz byc rowny typ zeby tu gdzies widziec phpBB

__

Użytkownik
yareq

2006-03-04 09:52:48

Dales link do swietnego przykladu jak nie uzywac Invision :ASD.

http://forum.pclab.pl/

Na PCLab zwroccie uwage na liczbe postow ktora przekroczyla juz 2 miliony, ponad 32 000 uzytkownikow, srednio 600-1000 uzytkownikow online nawet w srodku nocy ;). IPB bez problemu sobie z tym radzi.

http://forums.invisionpower.com/
http://forum.tweak.pl/

Btw. Tam w tym linku co podales na dodatek jest baaardzo stara wersja 1.3.x - ostatnia ktora byla dostepna za darmo. Teraz IPB przekroczylo juz 2.1.x ;).

__

Użytkownik
yareq

2006-03-04 10:03:09

Invision miazdzy, prostota, funkcjonalnosc, ladny wyglad, bardzo mile w administracji. Szkoda tylko ze platne, ale w tym wypadku to nie ma znaczenia podejrzewam.

phpBB to imo od razu odpada jesli porownywac do IPB czy vB, jedyna jego zaleta jest to ze jest darmowe.

vBulletin jakos mi nie podchodzi, to samo jest w IPB tylko ze lepiej i ladniej ;).

IPB zawsze bylo my favorite zarowno jesli chodzi o uzytkowanie jak i administracje, ma "to cos" ;].

__

Użytkownik
yareq

2006-03-04 10:18:48

swoja droga to mam slabosc do tablic dyskusyjnych czyli for bardziej na styl tego co jest na esp i ladnych prostych drzewek
dobrze sie na takich dyskutuje, w porownaniu do duzych for ktore czesto sa przerostem formy nad trescia


Dokladnie.

__

Użytkownik
yareq

2006-03-04 10:19:43

swoja droga to mam slabosc do tablic dyskusyjnych czyli for bardziej na styl tego co jest na esp i ladnych prostych drzewek
dobrze sie na takich dyskutuje, w porownaniu do duzych for ktore czesto sa przerostem formy nad trescia


Dokladnie.

__

PRO
igor

2006-03-04 11:02:59

Nie ma mowy o zmianie forum eSports.pl. Pytam z innego powodu :).

__

PRO
igor

2006-03-04 11:05:14

Jest jeszcze coś takiego jak phpBB by przemo.

__

VIP
mavv

2006-03-04 11:28:28

najlepsza rzecz:) jesli chodzi o forum

__

Użytkownik
unit10

2006-03-04 11:57:14

Tak jak mówiłem nie znam sie na tworzeniu stronek, programach do tgo celu przeznaczonych, ee forum itp co innego sprzet komp.. dlatego chce się doksztalcić.;) A phpBB wziąłem z tego jak zakładasz nowy topic na forum jest jakiś pomocnik BBcode i mi sie skojarzyło;) cmok :)

__

Użytkownik
unit10

2006-03-04 11:59:02

czyli pclab i tweak maja ivision?? bo obsługa pisania na nich postów jest w 100% identyczna ;)

__

PRO
igor

2006-03-04 12:04:15

tylko dziala jakies 4 razy wolniej :D

__

Użytkownik
yareq

2006-03-04 12:38:08

Jup.

__

VIP
d00mer

2006-03-04 12:49:29

ee nie zawsze, phbb by przemo to zdecydowany krok naprzód :)
btw. wyszła juz ver 2?

__

Użytkownik
Tymek

2006-03-04 13:24:55

invision zdecydowanie najlepsze, ale w polsce wciąż króluje phpbb :->

__

Użytkownik
PiWo5z

2006-03-04 15:28:48

wlasnie invision kroluje :)
phpbb jest za wolne i za syfiaste

__

VIP
mavv

2006-03-04 15:53:27

bo to rpzeciez masa dodatkow i ulepszen.. w porownaniu z normalnym phpbb.. dziala wolno po jakims czasie, gdy masz 10 biliardow postow:DDD ogolnie ja nie narzekam:P

__

PRO
igor

2006-03-04 15:56:09

korzystasz z wszystkich tych dodatkow?

__

VIP
mavv

2006-03-04 15:58:18

nie:>, wlasnie teraz robie stronke i forum dla skejtparku w olsztynie:P i takze skorzystam z phpbb by przemo:P

__

Użytkownik
Tymek

2006-03-04 15:58:51

chodziło mi o to, że niestety najwięcej osób używa phpbb, na szczęście coraz więcej serwisów przerzuca się na invision :D.

__

PRO
igor

2006-03-04 17:38:15

Skoro nie korzystasz ze wszystkich modów, to duzo lepiej jakbys zainstalowal sobie podstawowe phpBB i tylko potrzebne hacki. Wersja przema duzo bardziej obciaza serwer, trudniej doinstalowac nowe hacki, wieksze pradopodobienstwo jakis bledow, itd... :D

__

VIP
mavv

2006-03-04 17:44:25

etam:) mam dobry serwer, nie odczuwam tego wogle:P

__

Użytkownik
yareq

2006-03-05 00:55:56

Przekombinowane jest imo. Moze i znajdziesz tam to co potrzebujesz ale calosc przypomina smietnik - kupa wielkiego, wolnego, niestabilnego i w wiekszosci niepotrzebnego gowna, kolejny projekt typu "ilosc > jakosc".

Btw. "w ogóle" :P.

__

Użytkownik
CaS

2006-03-05 10:10:10

phpbb invision powerboard i vbulletin to jak porownywanie maluchow do porshe..
vbulletin wygrywa z racji na mozliwosc rozbudowy, funkcjonalnosc, stabilnosc i przede wszystkim bezpieczenstwo uzytkowania.. traci jednak kilka punktow biorac pod uwage ze nie jest protokolem darmowym, a kosztuje jednak te swoje ciezkie dolary (nie orientuje sie teraz w cenach)..
jezeli chodzi o pojedynek maluchow to sama funkcjonalnosc zalezy od konfiguracji modulu. zarowno phpbb2 jak i invision moze w tej sytuacji prowadzic. owszem invision oferuje nieco wiecej opcji, ale sam w sobie jest trudniejszy w konfiguracji, wiec jezeli ktos zaczyna przygode z php polecalbym phpbb2, gdyz jest darmowy i naprawde prosty w obsludze, dorzucajac do tego modyfikacje by przemo, ktory uproscil instalacje modulow, oszczedzajac czas i dajac mozliwosc osobom "zielonym" w temacie orientacji na temat zakladania for internetowych..

co do tematu formy nad trescia, mowiac ze niektory wielkie serwisy maja doskolanle moduly for nie majac tresci. przeciwienstwem do tego jest forum (board o_O) serwisu cs.pl. forum ma o ile mi wiadomo ponad 20.000 uzytkownikow, jest popularne, wszyscy zachwycenie ach ach, ale jednak ktos sie wlamal i (niechcacy ?) wykasowal baze.. czego to wina ? admina nie potrafiacego odpowiednio zabezpieczyc swojego forum przez tego typu atakami.. w wypadku tak duzego serwisu prawdopobobienstwo atakow ze strony pseudo hackerow jest wysokie biorac pod uwage baze danych uzytkownikow.
pzdro.

__

Użytkownik
tomtech

2006-03-06 21:05:30

ja tam uzywam forum na PhpBB, jak dla mnie jest wystarczający

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2710 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie