Kapitan FearFactory oszukiwał?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
pawelloo

2006-03-01 19:00:49

Całkiem niedawno na stronie poświęconej Call of Duty 2, [url=http://www.codjumper.pl]www.codjumper.pl[/url] pojawiła się informacja o domniemanym oszukiwaniu [flag=pl] inFerno. Fear Facotry ATI od początku jest w ścisłej czołówce polskiej sceny CoD2. Potwierdzili to dobrym występem w EuroCup XII, wychodząc z grupy i tym samym grając w playoff. Dowodem na rzekome używanie czitów jest demko, które zostało poddane obróbce z włączonym wallhackiem i jest w formacie avi. Filmik trwa 1m36sek, zajmuje aż 43,9mb.

Polecam obejrzeć film i samemu wyrobić sobie zdanie na ten temat. Ze swojej strony nikogo nie osądzam, chcę tylko żeby więcej ludzi mogło wypowiedzieć się na temat tego zajścia. Miejmy nadzieję, że zarzuty się nie potwierdzą i nie będzie żadnych podejrzeń. Jednak proszę żebyście sami ocenili, czy to przypadek czy jakiś inny powód. Filmik jest krótki, ale pozwala mieć wątpliwości. Zapraszam do pobrania pliku i wyrażenia swojej opini.

[url=http://srodek.pl/codjumpers/pliki/INFERNO.avi]Popisy inFerno[/url]

[source=http://www.starzaki.eu.org/~dws/]CoD2[/source]; [source=www.codjumper.pl]CoD jumper[/source]

__

Użytkownik
bytek

2006-03-01 18:04:11

powiem jedno... nigdy nie oceniajcie na podstawie filmow, ktore sa zlepkiem wycinkow akcji z dema... szczegolnie jezeli jeszcze nie ma dzwieku... wycinajac kilku czy kilkunastosekundowe akcje z kontekstu calego dema z kazdego mozna zrobic wh usera... kolesia nie znam nawet nie gralem w cod2... mowie to na podstawie tego co sie dzialo kilkakrotnie na boardzie counter-strike.pl... zazwyczaj osoby, ktore robia takie "filmy" chca po prostu aby osoby, ktore go obejrza wyrobili sobie "odpowiednie" zdanie... to tyle ode mnie

__

VIP
mrozu

2006-03-01 18:10:26

ktos tu szuka taniej sensacji, nieudana proba

__

PRO
sxl

2006-03-01 18:10:31

waffel, sorry chłopie ale nie podobają mi się takie newsy. Serwis wygląda z nimi jak Fakt, brukowiec. Po co na główną stronę dodawać plotki, które równie dobrze moga być farsą? Starajmy się pisać poważe rzeczy, a takie topici na forum. Gdyby było potiwerdzone, gracz zbanowany - wtedy jako potwierdzona wiadomość na główną stronę serwisu.

__

VIP
Sh1eldeR

2006-03-01 18:20:25

CoD jest mi praktycznie obce, ale na graniu sie znam i sam jestem tzw. pro graczem - mi to wyglada bardzo podejrzanie; czasem gosciu przygotowuje sie do oddania strzalow, ktorych w oparciu o to co widac na ekranie nie mogl przewidziec. Jednakze, parafrazujac slowa pewnego starego i bardzo poteznego mistrza, profesjonalni gracze posiadaja wiele umiejetnosci, ktore niektorzy uwazaja za nieludzkie :-P.

Nie ma na filmiku dzwieku, a akcje sa pourywane (to zrozumiale, przeciez taki film nie moze trwac 2 godzin) - byc moze niektorzy wrogowie byli widoczni kilka sekund wczesniej i inferno celowal w mozliwe wyjscie? A moze bylo ich slychac? Albo to sa statystycznie bardzo czesto uzywane pozycje? Sam wiele razy w kazdym meczu robie w q3 akcje, ktore dla newbies bylyby dowodem uzywania zbota, a dla zwyklego, przecietnego gracza sa czyms normalnym. Po prostu czesto gdzies sie wskakuje, lub wejscie w jedne drzwi oznacza zwykle wyjscie innymi itp.

Na filmiku w jednym momencie (blisko poczatku) Inferno wychyla sie i strzela we wroga przechodzacego ponizej - wyglada podejrzanie, ale IMO (a nie znam sie zupelnie na tej grze) bardzo prawdopodobne, ze po prostu bylo go slychac. W koncu byl blisko. Innym razem dziwnie wyglada akcja na dachu, ale jestem prawie pewien, ze on chwile wczesniej po prostu widzial kladacego sie tam goscia. Podobnie w kilku miejscach strzaly wydaja sie po prostu wypracowane. Moj brat (a wielki proplejer to z niego nie jest) po dwoch tygodniach grania w AA mial juz opracowane po kilka przydatnych strzalow na kazdej mapie, wiedzial gdzie przyspamowac granatem czy seria z mg i czasami udawalo mu sie tak zdobyc fraga. A mowimy tutaj chyba o bardzo doswiadczonym, topowym i grajacym w niezlym klanie (FF) graczu?

Pare strzalow jest jednak cholernie podejrzanych. Wydaje mi sie, ze momentami on zaczyna robic korekte zanim jeszcze zobaczy cel. Cos takiego nie jest w ogole mozliwe. Mozna miec wypracowany strzal i gdzies sie wychylic, mozna czasem sfarcic, ze przeciwnik znajdzie sie _dokladnie_ na celowniku, ale wydaje mi sie malo prawdopodobne, by bedac za sciana zaczac sie wychylac i zaczac precyzyjna korekte mysza dokladnie w miejsce, gdzie zaraz pojawi sie wrog. Jeszcze ta komenda na koniec - whoohoo. Moze uzywal bota wczesniej, do celow testowych ;) i zostalo mu to zbindowane, ale dla mnie takie cos niczym sie nie rozni od pospolitego cziterstwa.

Gdybym mial takie odczucia jak mam teraz i bylbym doswiadczonym graczem CoD, uznalbym go za cheatera. Ale nie jestem, wiec nie uwazam sie za wystarczajaco kompetentnego zeby kogos oceniac.

Moze to byc gracz wielkiej klasy, a moze byc pospolity cziter. Nie wiem, co jest gorsze - bycie przylapanym na cziterstwie po ilus latach gry (w koncu sie cheaterowi nalezy!), czy byc o nie falszywie posadzanym przez kogos "zyczliwego". Cziterow trzeba tepic bezwglednie, ale dopiero po bardzo solidnym udowodnieniu winy...

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-01 18:29:09

racja... ale nie zawsze mozna skazywac na podstawie solidnych dowodow... czasem skazuje sie za poszlaki. Teraz nie ma pb i zadnego anticzita w cod2 wiec takie solidne udowodnienie jest nie mozliwe dlatego ta komenda i pare akcji moze dawac do myslenia. Ale jeszcze raz mowie, nikogo nie posadzam o cziterstwo tylko oddaje pod "sad ludu" xD + za taki dlugi komentarz ;d

__

VIP
w1tek

2006-03-01 20:00:21

co to za walek leciw tle?

__

VIP
Pajda

2006-03-01 20:55:46

W UT czasem widuje akcje jak dobrej klasy gracz trzyma celownik na przeciwniku, mimo ze ten jest za sciana i pruje po niej, a gdy ten wychodzi zza niej dostaje idealnie... czity ? Alez skad, po prostu idealne przewidzenie, gracz po prostu w glowie "widzial" przeciwnika przez sciane i wczesniej rozkrecal miniguna, badz w ogole go nie zatrzymywal itp.

W sumie slyszalem o tym filmie, zaraz chetnie sie z nim zapoznam, ale poki co chyba zorientowani w grze supervisorzy CB nie znalezli nic w tym.

__

Użytkownik
icee

2006-03-01 21:08:59

Naszło was na te afery ;[

__

Użytkownik
unit10

2006-03-01 21:16:33

Jest kilka akcji podejrzanych oraz ta komenda-ale jej chyba nie przyjęło czy mi sie zdaje?
Imo nie jest to dowód i nie będzie afery nr.2 w 4 RP ;PP

__

VIP
Pajda

2006-03-01 21:22:23

Obejrzalem i imo:
1. pierwsza akcja totalnie nic nie mowi, to moga byc wypracowane miejsca.
2. druga akcja... pokazuje idealne powtorzenie pierwszej, wyczekanie ze snajpa na przestrzal i mimo ze nie ma drugiego przeciwnika zmiana pozycji idealnie jak w pierwszej akcji i... urwanie filmu... co to ma byc ? to tylko potwierdza ze to wypracowane zachowania i ze ktos robiac film kombinowal chyba
3. celuje najpierw gdzies gdzie w ogole przeciwnikow nie ma mimo, ze na krawedzi ekranu widac kawalek przeciwnika... jakby byl wallhack to by sie chyba spojrzalo co tam sie klebi zielonego na dole a nie patrzalo w dal ? strzal z ruchu nic nie mowi, rezygnuje z celu w momencie gdy ten zostaje zabity przez kolege, koles wchodzacy po drabinie zostaje namierzony juz w momencie gdy stal sie widoczny po czym wycelowanie w to miejsce "a noz idzie za nim drugi?"
4. koles lezacy na dachu, przyznaje strzal wyglada dziwnie, jednak ponownie to nie jest cala akcja, nie wiemy czy identyczne sytuacje nie zdarzaly sie tez wczesniej itd.
5. zobaczyl przeciwnika, kucnal, wstal i dopiero wtedy wycelowal... a raczej zrobil zwyklego reaction shota, niedokladnego w dodatku bo chybionego, chowa sie za sciane zeby przeladowac i wychodzi zza niej celujac W MIEJSCE W KTORYM PRZECIWNIK BYL GDY GRACZ CHOWAL SIE ZA SCIANE, widac przeciez ze przeciwnik sie nie ruszyl od tego momentu, w dodatku bylo to na pograniczu sciany, nie bylo dodatkowych ruchow :P drugi koles za skrzynkami... przeciez widac po prawej kolegow z zespolu i ze jest walka... istnieje cos takiego jak teamspeak przeciez
6. odwraca sie do celu w momencie gdy go nie widac nawet z wallhackiem - info od kolegi ? drugi koles to obchodzi do okola pozycje co chwile celujac w mozliwe pozycje

na deser komenda, faktycznie dziwna, ale sie nie znam specjalnie, a nie mozna np. wywolac jej w trakcie ogladania dema ? no i skoro to mial i uzywal wtedy to dlaczego zwrocilo ze nieznana ?

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-03-01 21:58:20

"nie ma pb ani zadnego antychita" nooo wlasnie... trafiles w samo sedno. imo jezeli gra nie posiada czegos takiego scena powoli sama zaczyna sie "wybijac" wzajemnymi podejrzeniami poco wogole grac w gre bez antychita ? w Polsce!?

__

Użytkownik
nOx

2006-03-01 22:21:22

Hmmm... mowicie ze nie znacie sie na cod i przeszlosci gracza rowniez nie znacie... Padly slowa "tania sensacja" ...a moze fakty? Wiec najpierw przyblize wam postac samego gracza: iFn zaczynal kariere w coda od wywalenia go z servera przez pb za cheaty ( chyba wtedy wh )... no nic, chlopak zmienil nick, gral dalej. Nieco pozniej znowu wylecial z servera tym razem za sama probe wpisania komendy na odpalenie cheatow ale oczywiscie tlumaczyl sie tym ze przypadkiem mial takiego binda w starym cfg ( smieszne prawda ? :) ) Oczywiscie nic sobie z tego wszystkiego nie robil i gral dalej. Teraz ta niejasna sytuacja w CoD2, dziwne NP1 z ktorego tlumaczenia jasnego do tej pory nie otrzymalismy... screen i NP1 nie wystarczylo to zrobiono filmik. Dla mnie w zupelnosci wystarczy zeby wyciagnac wnioski. Kiedys slyszalem ze ludzie nie zmieniaja sie nigdy...

Niestety nie ma AC, ktos powie ze nie ma wystarczajacych dowodow i iFn bedzie gral dalej... niestety dla tego pana z powodu ze dostarczono tylu dowodow scena tym razem wszystko dobrze zapamieta.

__

Użytkownik
slw_xenon1

2006-03-01 23:01:25

brawo dla n0xa, pierwszy koment do rzeczy. inf to cziter i tyle, nie wierze ze to NP1 wywalilo mu z innego powodu, szczegolnie ze uzywa sie tego do walla, dziwne ze na moich demach nie ma takich cudow. Poza tym ogolnie wiadomo ze czitowal wczesniej, a tacy ludzie sie nie zmieniaja, najbardziej wkurzajace ze nie mozna takiemu ***.. nic zrobic, "ziomki" z ff go na pewno nie udupia;]

__

VIP
fronki

2006-03-01 23:21:10

mialem nie komentowac ale 'zal dupe sciska'
nie jestem jego ziomkiem, nie bornie go bo go lubie. intersuje mnie tylko kwestia czy czitował czy nie.

a fakty sa takie, ze film ten został zrobiony na podstawie dema z meczu CB.EU vs polarity, rozegranego 10 lutego. Po meczu FF od razu uploadowalo dema. Admin CB na podstawie calego dema (a nie urywków na filmie) zdecydowal ze wszysko było ok i roztrzygnal konflik na korzysc FF.

mozecie sobie pisac ile chcecie i rozumiem ze was to boli ze on gral w EC, ze on na LANie wygral monitor LCD (final w krakowie) za 1,5 kafla, a xenon nie przeszedl nawet eliminacji (tez na lanie)

Pytam sie jeszcze raz? dostał bana w CB ? Wywalilo go podczac meczu z cheata?

Pozdro n0x, ale szkoda ze Cie nie bylo na pga 2005 bys mial okazje zobaczc ifn'a na lanie 5on5 (tez sobie poradzil, prawda?).

pozatym watek tego filmu juz raz byl poruszany w inny topicu, tam temat upadl tak samo jak sprawa bana dla ifn w cb. PO CO PO RAZ DRUGI pisac o tym samym skoro nic nie w tej sprawie nie zmienilo?

w4ff3l czyim waflem jestes?

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-01 23:21:40

niestety zawsze znajdzie sie wytlumaczenie... najlepiej zeby ktos sie przyznal, albo wyjasnil chocby co to bylo z ta komenda... nikt nie szuka taniej sensacji, chcemy zeby scena cod2 byla w miare czysta od takich zagran...

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-01 23:23:15

ahmamhm hmm? ;D

__

Użytkownik
nOx

2006-03-01 23:30:28

pisze to co mysle o tej sprawie ( zreszta chyba mi wolno... ) Co do tego calego konfliktu to uwierz mi ze juz kazdy o nim zapomnial i zostaly podjete inne dzialania ( btw pozdro KumarA ). Sprawa jest w toku wiec tu masz przestarzale informacje.

Pozdro fr0nki i nie szkoda mi ze nie bylo mnie na pga 2005 ( no chyba szkoda mi tylko tego ze nie spotkalem sie z toba ale jeszcze pewnie bedzie okazja ) i nie bylem w stanie zobaczyc ifn'a na lanie 5on5 bo chyba nic ciekawego wtedy nie pokazal.

__

Użytkownik
nOx

2006-03-01 23:32:11

Tylko ze iFn tlumaczy wszystko procz tego czym jest to cale NP1 ktore pojawilo sie na jego demku.

__

VIP
fronki

2006-03-01 23:38:35

nono a ja jednak pamietam jak mowisz ze zalujesz ze Cie z nami nie ma :)

fajnie bylo, a ifn pokazal sie, nie dosc ze to on losowal (grrr) to jeszcze potem niezle mu szlo razem z bstr (21-17 w 1/4 z FF przegrali, dla niekumatych inf gral w bstr wtedy)

ja nie zajmuje sie dyw. cod2 a info mam takie jakie wycztam od was albo sprzwdze na cb czy ban jest czy tez go nie ma :D

a co do okazji to głowa do dziury, bedzie nie jedna

__

VIP
Pajda

2006-03-02 00:15:06

Nie udupia bo nie maja ku temu powodow. Dostarczcie jakis konkretnych dowodow i zlozcie zazalenie do zarzadu FF ATI z prosba o rozpatrzenie tej sprawy, bo ten filmik nie pokazuje kompletnie niczego co moglo by byc ku temu podstawa.

__

VIP
Andrzej :)

2006-03-02 00:29:40

Nie, ta komenda wyskoczyla u niego i ogladajac demo nie masz na to wplywu. Wystarczy ze sam sciagniesz demo i obejrzysz.

__

VIP
Andrzej :)

2006-03-02 00:44:04

W tym filmiku nie chodzi wlasciwie o te akcje ale o ta komende. To czym tlumaczyl sie ifn jest irracjonalne dla wiekszosci graczy, wlasciwie do tej pory nie potrafil wytlumaczyc po co/na co ten bind - ja oskarzony o cheaty mysle mialbym na to jasna odpowiedz, niestety jego odpowiedzi nie zadowalaja nikogo, ani graczy ani adminow, ale by go zbanowac widocznie admini potrzebuja miec wieksza pewnosc.Same akcje moga czasem dac komus do zastanowienia, ale na ich podstawie nie da sie chyba wykazac WH. Za to inna sprawa z bindem ja naleze do tych, ktorzy nie wierza w tlumaczenia ifna, a jego przeszlosc daje do myslenia. Wiekszosc osob, ktore tu sie wypowiadaja nie sa ze sceny CoD 2, wiec dla nich moge podac informacje, ze wszystkie najlepsze klany (z tego co mi wiadomo) nie liczac oczywiscie FF doszly do wniosku ze to co jest nam wiadome daje wystarczajaca pewnosc do uznania ze cheatowal. Sam admin CB ktory uznal ze demo jest czyste jest teraz na cenzurowanym innych adminow CB, ktorzy maja conamniej mieszane opinie na ten temat. Kazdy w swoim sumieniu odpowie sobie na pytanie czy dla niego ifn to cheater czy nie. Zobaczymy kto bedzie chcial zagrac przeciwko FF - to bedzie chyba test tego czy ludzie ufaja ze kapitan FF jest czysty. Sprawa trafila tez tu - http://www.junk52.com/v1/index.php?p=forum&c=2&id=94 jesli ktos jest zainteresowany zdaniem innych graczy - glownie europejskich.

__

VIP
Andrzej :)

2006-03-02 00:45:56

Twoje argumenty moznaby rozumiec, ale trzeba patrzec na to tak ze ifn pokazal pewnie ze nie jest lama i potrafi grac na pewnym poziomie, ale to samo z siebie nie wyklucza ze w ktoryms meczu nie mogl uzyc cheata. To ze ktos potraqfi dobrze grac bez cheatow nie znaczy juz ze bez nich gra zawsze.

__

VIP
Pajda

2006-03-02 00:56:40

Oczywiscie, ale lepiej byc jednak ostroznym, w koncu w przypadku bodajze Scoobiego ten zostal zbanowany w CB i argumentem tez byl filmik z wallhackiem. Co wiecej ten filmik wygladal znacznie bardziej przekonywujaco od tego, mimo to dzieki wsparciu scen Scooby zostal odbanowany, a dzis jest gwiazda juz nie tylko Q2.

__

VIP
Pajda

2006-03-02 01:04:25

Widzisz masz racje. Nie jestesmy z coda2, nie mamy mozliwosci samodzielnego obejrzenia dem, a np. ja nie znam tlumaczen oskarzonego. Jednak na podstawie tego co pokazal film, obiektywnie nie moge w zaden sposob stwierdzic, ze oskarzony uzywal wallhacka.

Komenda jest owszem dziwna... ale jednoczesnie ciekawi mnie jednak w jaki sposob oskarzony mialby uzywac tego wallhacka skoro jak widac komenda nie zadzialala.
Zbanowac za samo posiadanie niedzialajacej komendy w konfigu ? Rownie dobrze nalezalo by zbanowac tego kto przygotowal film bo przeciez zainstalowal i uzyl wallhacka.

ps. zeby wejsc na podana strone trzeba byc zarejestrowanym, ja niestety podziekuje.

__

Użytkownik
unit10

2006-03-02 01:16:06

Śledze Waszą dyskusje i muszę powiedzięć że czuje się jak w sądzie, głownie chodzi o słownictwo jakiego używacie ;-DD

__

VIP
vaf3l

2006-03-02 01:42:31

W ogole co to za v4ffell? vafel jest jeden i niepowtarzalny :D

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-02 01:45:25

haha xD

ja jestem w4ff3l ;p troche inaczej

__

VIP
vaf3l

2006-03-02 01:46:44

jakims sposobem mi sie skojarzylo z moim nickiem. nie wiem jak :F

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-02 01:48:26

moze dlatego ze podobnie brzmi :S

__

VIP
vaf3l

2006-03-02 01:51:48

wczteryfyfytrzyl nie brzmi podobnie do vafel :O

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-02 02:13:45

zalezy jak na to spojrzec... ;P

__

Użytkownik
unit10

2006-03-02 03:59:06

..tylko dzieci czata poprawnie odczytają twój nick..

__

Użytkownik
dRaZe

2006-03-02 06:48:03

Komenda nie zadziałała u tego, który odtwarzał demko.

__

VIP
vaf3l

2006-03-02 08:14:11

ten z komentarzem pod nami chyba ma problem... :D

__

Użytkownik
slw_xenon1

2006-03-02 09:08:49

Fronki nie bylo mnie na zadnym lanie w krakowie, a jak byl w wawie to bylem w półfinale, tylko co to ma do rzeczy?, rozumiem ze inf to kumpel wiec nie moze czitowac:), ale dla mnie ewidentnie cos jest z nim nie tak, szkoda ze na scenie sa rowni i rowniejsi, ale takie zycie:)

__

Użytkownik
powerslave

2006-03-02 11:27:12

i znowu smieszne komentarze "filmik nic nie pokazuje" "inf wymiata na lanie" itd.

inf czitowal, ale poniewaz FF jest znane uszlo mu to na sucho, zreszta on sam glupi nie jest i nie sledzil dokladnie przeciwnika skanujac sciane, grunt to dobra sciema i dzieki temu duzo osob mu wierzy i go broni

__

Użytkownik
pawelloo

2006-03-02 11:52:42

ciekawe... ale co to wnosi do dyskusji?

__

VIP
Andrzej :)

2006-03-02 16:04:01

Nie, komenda nie zadziala u ifna, a nie tego ktory odtwarza demo.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

310 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie