Call of Duty

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
booled

2003-11-10 18:23:25

wrazenia z gry, plusy i minusy, itp.

ja osobiscie przeszedlem cod w 3 dni i uwazam, ze gra jest stanowczo za krotka. nie zmienia to faktu, ze jest to chyba najlepsza gra o tematyce wojennej jaka do tej pory widzialem. nie sprawdzalem jeszcze multiplayera, ale moze pare slow o tym co w singlu widzialem:
- przede wszystkim klimat - jestesmy doslownie rzuceni w wir walk, bitew, ulicznych potyczek. najlepszym fragmentem gry jest imho przeprawa przez wolge i walki o stalingrad. wszechobecna propaganda, nkwd za plecami itp... po prostu majstersztyk. utkwil mi tez w pamieci motyw podczas jednej z misji, gdzie trzeba bylo utrzymac jakis most do czasu przybycia posilkow. totalne okrazenie, czolgi, ckm-y, zewszad wybiegaja hiterowcy i nagle w momencie totalnej beznadziei pojawia sie taka spokojna, cicha muzyczka a'la cienka czerwona linia. powala!
- grafa - podkrecony silnik q3 daje rade. grafika jest bardzo fajna ale na kolanka nie rzuca.
- roznorodnosc misji dodaje grze rumiencow, ze sie tak wyraze ;] ucieczka ciezarowka po gorskiej drodze, obsluga dzialka przeciwlotniczego, czy misja z czolgami to calkiem fajne przerywniki
- animacja postaci - to wlasciwie to co najbardziej rzuca sie w oczy. ludziki zapier*** jak zywe :D motion capture w pelnej krasie. czasami az milo przystanac i popatrzec jak sie z gracja meczy na polu walki sztuczna inteligencja;]

to raczej plusy. niestety sa takze minusy. jak powiedzialem na wstepie gra na pewno za krotka. moglbym to jeszcze scierpiec, gdyby nie ta liniowosc. praktycznie nie ma sensu grac po raz drugi bo nic nowego juz nie zobaczymy. misje leca wlasnym torem i wiele "po swojemu" zwojowac nie mozemy. mimo wszystko jednak gra warta polecenia, a przynajmniej zobaczenia ;]

__

Użytkownik
madq

2003-11-14 13:08:05

ciekawe, ale gdybys opisal jeszcze multi playera po necie to by bylo super ;]

__

Użytkownik
booled

2003-11-14 20:25:34

jak znajde chwile to bede musial obczaic jak to na serwie wyglada. tymczasem licze na reakcje tych ktorzy juz grali po sieci ;]

__

VIP
hodzio

2003-11-16 18:26:39

no ja zaraz siadam do gierki, wiec sie okarze czy jest dobre czy taka sobie ;]

__

PRO
sxl

2003-11-16 18:41:42

ja nie widzialem, ale slyszalem ze bardzo dobra. ponoc w multi tez bardzo dobra

tyle ze ja juz nie moge patrzec na tematyke 2 wojny swiatowej.... sux0rz

__

VIP
hodzio

2003-11-17 15:47:26

powiedzmy tak, gra jest dobra, zajebiste efekty, klimatowa muza, tylko korwa ona nie jest krotka ona jest strasznie krotka ;/ w ciagu dwoch dni, grajac po 3 godziny przeszedlem ja ;/, musze sprobowac w multi, tylko chyba mi sie nie uda bo juz ja wywalilem ;]

__

Użytkownik
booled

2003-11-17 19:55:16

no... korwa... krotka

__

PRO
sxl

2003-11-17 20:19:18

a odkad takie maniaki jak wy graja w SP? :PPP

__

Użytkownik
GrEaTEyE

2003-11-17 21:15:25

dodają ją do neostrady+ :P

__

VIP
hodzio

2003-11-18 21:20:37

jak nie mozna grac w necie przez sasiadow to trzeba probowac w sp ;]

__

Użytkownik
GrEaTEyE

2003-11-22 00:33:01

heh jak ktos jest łaskawy to prosze o linki do tego COD'a :P

__

VIP
Krypton

2003-11-22 01:29:43

Za duzo po prostu sie shooterow w tym temacie pojawilo. A szkoda, 1 ewentualnie 2 tytuly i by sie chcialo grac. A tak to nawet sie odechciewa interesowac czymkolwiek na ten temat :(

__

VIP
Pajda

2003-11-22 04:07:21

Ciekawy jestem klimatu tej gry. W tej chwili najlepszy klimat wojenny w grach jakie gralem mial Vietcong. Jako, ze scena z wolga i walki w stalingradzie sa zywcem przeniesione ze swietnego filmu "Wrog u bram" to mam nadzieje, ze zaserwuje mi chociaz czesc tego co mozna bylo zobaczyc w filmie i bedzie lux.

__

Użytkownik
BanDIT

2003-11-24 16:10:32

Także przeszedłem w 3 dni i tak samo sadze ze jest gra za krótka ale już dawno zadna gra mnie tak nie wciągnęła za co Congrats dla twórców.

Jakby ktoś rozkminił MP to ja moge sie pisac na jakies potyczki.

__

Użytkownik
booled

2003-11-25 16:48:14

powiedzmy ze CoD byl wzorowany m.in. na "Wrogu..." wiec raczej sie nie zawiedziesz ;]

__

Użytkownik
DaTrixo

2003-11-26 19:20:12

No kurde ja to maniak jestem tej gry wiec co nieco napisze :) Najpierw wyrazenia z singla a pozniej co nieco o mp :)

Singiel to jes takie cudo jakiego nigdy na oczy nie widzialem ! Niesamowity klimat szczegolnie podczas kampani rosjanami gdzie juz na poczatku jestesmy przewozeni na droga strone wyspy , ludzie chca uciekac z lodek, straz zabija, na okolo naloty, ginie mnostwo zolnierzy ... przybijamy do portu, stoimy w kolejce po bron i amunica a pozniej cala masa ludzi biegnie na smierc pod osczalem ufortyfikowanych niemcof !
Ciarki takie przechodzili mnie ze to trzeba koniecznie przezyc samemu ! Co wazniejsze to w grze niema monotonnych misji gdzie lazisz w kolko bezsensu ... Nastepny plus ze niejestes mega bohaterem i niewybijasz wszystkich sam jak to gdzie niegdzie bywalo, wszedzie sa twoi sprzymierzency !:]
Sam koniec czyli podbicie Berlina i tryjumf stojac na dachu glownego gmachu razem z flaga rosyjska, a na okolo okrzyki radosci przyprawiaja o lezke w oczku i zal ze to juz niestety koniec tego arcydziela.

!! No po prostu kurwa nie ma huja zeby nieprzejsc singla ze tak sie brzydko wyraze :D !!

Po naprawde skrocnej wersji refleksji sp czas na chaotyczny opis MP :D

Tu niestety gra traci na swoim klimacie.Obecnie przyjety tryb gry to sereach and defuse :) Jedni podkladaja bombe a drudzy rozbrajaja.
Sama gra to brak samolotow, jezdzacych czolgow, bazuki, a w zamian bedziecie prowadzili wojne pozycyjna.Tu na ogol jedna strona osiada w dobrych pozycjach i czeka na wrogow :) Oczywiscie jest i tak ze strona ktora powinna atakowac jest gnieciona przez strone broniaca.

W CoD MP niema zadnych klas itd.Jak stracimy zycie niema mazliwosci jego dopelnienia.Mozemy nosic snajperke jak i bron automatyczna ktora mozemy wziasc po zabitym gosciu i odwrotnie :P

Dynamika gry ulega strasznej zmianie.Na mapach takich jak pavlow trzeba sie przygotowac na cierpliwosc jesli chce sie byc snajperem :)

Na zasluge ma sie tu bardzo dobry system dzwiekow.Slyszalny jest nawed dzwiek otarcia o liscia.Co niektorzy gracze po prostu nienauczyli sie wykorzystywac dzwieku i odrazu o walle cie oskarzaja.

Po drodze idac wiara ktora przyszla z mohaa do coda jest wprost oburzajaca.Juz na stracie uznali FF za cziterow chodz niemaja wogole dowodow , voty sa co 20 sekund co do nerwicy doprowadza a bez kltoni na servie to sie chyba obejsc nie da :D Co ciekawe zostalem oskrazony o czita przez kolege z klanu gdy se pod fakenikiem gralem :D Ale to byla taka mala dygresja :p

No tak MP mimo iz nie taki fasynujacy jak single nie jest to i tak wciaga i bije na leb wszystkie inne gry.Mysle ze ta w niedlugim czasie bedzie bardziej popularna niz CS.Ma zaledwie 2 i pol tygodnia a juz jest 1500 servow na swiecie ,a Polska niestety zacofana i ma 3 na krzyz na ktorzych da sie normlanie pograc(czyt.bez lagow i org cdkeja) :D

To teraz wszyscy w lapki coda, przechodzic singla i pozniej stac w polgodzinnych kolejkach na miejsce na servie :D

__

Użytkownik
cZAx

2003-12-04 12:21:02

orginalny cod w Polsce dopiero 5 grudnia w sklepach dlatego jest tak malo serverow :)
A co do lamerstwa na serverach to juz sie zrobil wzgledny porzadek, jak widac admini zadzialali. W tej chwili w europie jest ok 1000 serverow no i 500 klanow w cb ladderze eu zarejestrowanych. Ruszyl juz rowniez polski ladder w ktorym jest juz 45 klanow ( przypominam ze w pl jeszcze nie wyszedl orginal :D ).

__

Użytkownik
MrVonFetysz

2003-12-09 11:52:44

za krotka :( zdecydowanie ale jest nadzieja ze bedzie tyle dodatkow co do mohaa :D

__

VIP
scR

2003-12-09 12:59:06

mohaa 100x lepsze

__

Użytkownik
booled

2003-12-09 16:13:25

nie-e

__

PRO
sxl

2003-12-09 16:29:51

gr8 ty wiesz co ty piszesz?
chcesz link do gry ktora kotszuje niecale 200zl?

>_

__

VIP
OnliNE

2004-02-11 21:25:40

Call of Duty good girka .. bardzo wciągająca ale tylko 2 dni grania w singla ;/

__

VIP
OnliNE

2004-02-11 21:25:53

Call of Duty good gierka .. bardzo wciągająca ale tylko 2 dni grania w singla ;/

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1867 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie