Fenomen CS'a ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
slitzer

2005-11-16 21:38:15

Na czym polega fenomen cs'a ? gra ma pare lat na karku, z kazdym rokiem przybywa graczy, a taki Q3 poszedl juz dawno w zapomnienie, czemu tyle ludzi gra w cs'a ? co jest w nim takiego czego inne gry nie maja ?

__

Użytkownik
PiWo5z

2005-11-16 21:40:30

gra jest dla noobow :)
w cpm musisz sie nauczyc biegac itp itd a tu juz cos umiesz :P i jak masz to walisz hedy :DDDD

__

Użytkownik
kaboom

2005-11-16 21:59:38

"Q3 poszedl juz dawno w zapomnienie"

chyba Cie posrało :D

__
Cybersport.pl

Użytkownik
sianko

2005-11-16 22:06:31

piwosz ma rację, możesz umieć tylko machać myszką a i tak będziesz farcić, zabijać w wyniku czego będzie Ci się chciało grać ale czy to jest ten fenomen to nie wiem;D

__

VIP
kai

2005-11-16 22:10:38

widac ze duzo w cs'a nie grales

__

VIP
kai

2005-11-16 22:11:15

taa piwosz ty zawsze mnie zadziwiales :D i te twoje podejscie do cs'a :P

__

VIP
samolot

2005-11-16 22:17:30

cs jak kazda inna gra jest trudna tak samo jak np q3

a fenomen to moze to ze zostala zrobiona przez amatorow i jest calkowicie inna od wszystkich innych tytulów ?

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2005-11-16 22:26:40

ja tutaj żadnego fenomenu nie widze...imho jeśli chodzi o gry to fenomenem jest q2 i UrbanTerror :] cóż :] każdy ma prawo mieć swoje zdanie ;)

__

Użytkownik
reurion

2005-11-16 22:30:16

hmmmm cs jest realistyczny cs jest bardzo fajny cs ryje psichike potem masz chore klimaty cs jest bardzo prze zaje*** fajny ma dokładnie odwzorowne bronie q3 śmierdzi moczem i starymi ludzmi a poza tym ma to coś w sobie:) jak się wciagniesz to niewyjdziesz tak łatwo:)

__

Użytkownik
reurion

2005-11-16 22:38:57

jestes super:):):) za takie podejście do cs:) :D:D:D

__

Użytkownik
reurion

2005-11-16 22:40:07

jestes glupi czy takiego udajesz???? bo jesli ja machne myszka i HS walne to ja tego nieumie nauczysz mnie???

__

VIP
vader

2005-11-16 22:41:27

agreed with piwosz ;-)

__

Użytkownik
reurion

2005-11-16 22:44:03

zdrajca:P za to niebiore steela:P

__

Użytkownik
Bh3liom

2005-11-16 22:55:58

piwosz ma racje... pierwszy raz wszedlem na serwer CS i mimo ze gra jest srednia to sie wciagnalem troche bo nie jestes karany przez wszystkich tylko mozesz pozdobywac pare fragow.. a w q3 jak wchodze na server mimo ze gram juz z 2 miesiace to i tak na TDM mam net srednio -40 i pare fragow zdobytych fartem czasem jak ja mialem 100hp/100 armor i wszystkie bronie a przeciwnik sie akurat kolo mnie zrespawnowal :P ja tu fenomenu nie widze zadnego :)

__

Moderator
mefikh

2005-11-16 23:00:29

Fenomen CS'a polega na tym, ze gra w to prawie kazdy dzieciak majacy internet. W tej grze masz najwieksze prawdopodobienstwo, ze nawet na niezlych serwerach kogos zabijesz. W "oslabionym juz q3" (rotfl) i podobnych quakach nie ma takiej opcji :) Gier nie mozna porownac zreszta, ale zawsze bedzie Quake > CS.

Teoretyczna sytuacja:
1.Ktos gra caly czas w Q3 i jest naprawde dobry - moja hipoteza: taki ktos szybko bedzie dobry w CS'a, bo ma prawdziwego skilla z Q
2.Ktos gra caly czas w CS i jest naprawde dobry - moja hipoteza: nie ma wiekszych szans na szybkie zrobienie kariery w Q, nie wiadomo nawet czy bedzie dobry choc troche.

Skill Quaka > Skill CS'a

__

Użytkownik
Tymek

2005-11-16 23:14:44

bo w cs'a najszybciej zdobędziesz (pseudo!) 'skilla', przecież nawet w enemy territory trudniej dojść do wysokiego poziomu, bo jak wejdziesz na serwer pierwszy raz to skończysz mapę ze statystykami 1 do 20, o q3 nawet nie wspomnę... :P

__

VIP
`iKs`

2005-11-16 23:44:43

co do realizmu.... wlacz sobie Americas Army i mow o realizmie ;]

A co do CS, to gra po prostu wsysa... ludzi przyciaga jej pozorna prostota oraz to ze nie strzelamy kosmicznymi broniami, a znanymi kazdemu z nas :] Pozatym, to najwieksza scena w polsce : ))) chociaz malo kulturalna :/



__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 01:22:59

sory weszlem na server w ET pierwszy raz na mapce takiej z działem na torach na śniegu i mialem statys 15;13 wiec mi nie mów ze w et sie trudno gra bo to dziwna strasznie gra 0_O

__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 01:24:30

grałem wole cs:)

__

VIP
Dz!ku

2005-11-17 01:45:31

Szkoda, ze z polskiego takich statsow nie masz ; D

__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 01:46:51

z polskiego mam 3 0_o ale za to w cs'ie mam dużo wieksze:D :F

__

Użytkownik
gÓpek

2005-11-17 07:23:02

smieszy mnei wasze podejscie " ta gra jest fajna , a wszytskie inne smierdza moczem" :-D Nie podoba ci sie jakas gra , to nie gram i wcale nie musze tego podkreslac poprzez wyzywanie czlonkow innej sceny i ich platformy o_O .

__

VIP
blacktyger

2005-11-17 07:57:13

Dla mnie cs nie ma zadnego fenomenu. Mozna go sciagnac z neta i grac czyli jest latwo dostepny i kazdy kto zaklada internet sciaga cs. Jest to tez pewien standart, od paru lat slyszysz od starszych kumpli cs, cs, cs. Gra nie jest skomplikowana, nie ma sie co czarowac, oraz ma nieduze wymagania. Poza tym nawet poczatkujacy jesli zauwazy pierwszy kogos idacego tylem - zabija. To go jara, zeby grac dalej i juz.

Q3 ? Q3 to zupelnie inna historia, tam sie nie strzela w wroga, tylko tam gdzie on zaraz bedzie, trzeba znac doskonale mapy i kazde przejscia, oprocz strzelania dochodzi jeszcze rozwiniety movoment, ktorego tez trzeba sie nauczyc. Poza tym Q3 ma patche, mody etc. trzeba o tym troszke poczytac posciagac. Bardzo zniechecajace jest na poczatku jak lataja kolo Ciebie jakies pajace i z nikad zabijaja.

ET - Powiedzialbym kompromis. Dlaczego wole ja od cs i q3? Na pewno dlatego, ze sa normalne bronie - nie przypadly mi do gustu lasery. Movoment, tak jak w kłejku (w koncu ten sam silnik), jest znacznie bardziej rozwiniety nizli w cs, aczkolwiek nie tak bardzo jak w Q, gdzie mi czasami wydawalo sie ze jump>shot. Poza tym sa odpowiedajace mi klimaty - IIw.s. - co nie swiadczy o tym, ze doszukuje sie w grze realizmu. Dla mnie szukanie realizmu w grach o zabijaniu jest chore ...Sam aiming w et jest imo najbardziej rozwiniety. Tzn powinien byc rozwiniety u gracza. Tu nie ma znaczenia kto kogo pierwszy zauwazy, jesli skille graczy nie sa rowne. Słabszy, nawet jak wpakuje z plecy pol magazynku i tak zginie, kiedy po odwroceniu sie enemy dostanie 3hs. Jednym slowem w et nalezy posiadac bdb rozwiniety aim i conajmniej db movoment. Opcja for me.

__

Użytkownik
revers

2005-11-17 08:56:32

czesc z was nie grala w cs'a albo zagrala 5min, w cs nie ma skilla ? to biegaj i wall fullauto z ak47, w q sie liczy jedynie aim bo rail / rakietnica nie ma rozrzutu

fenomen cs'a ? proste jak konstrukcja cepa, w cs uczysz sie panowac nad rozrzutem broni , tego nie ma w Quake, UT itp..

inna sprawa to ligi, ciagle aktywne etc.. a q3 ?

__

Użytkownik
revers

2005-11-17 08:59:58

do cs'a tez sa mody ? amx_mod / meta_mod / clan_mod itp ?
"idzie i zabija" fajnie tylko ze taki dzieciak wywali 30naboi z m4 zanim zabije "prosta gra" zagraj cw z srednim klanem ktory ma opanowane TP,

__

Użytkownik
revers

2005-11-17 09:02:16

1.Ktos gra caly czas w Q3 i jest naprawde dobry - moja hipoteza: taki ktos szybko bedzie dobry w CS'a, bo ma prawdziwego skilla z Q

ta hipoteze mozesz sobie rzucic w kat, taki typ z Q3 bedzie latal i walil fullauto, tak samo grazce UT ...

__

VIP
blacktyger

2005-11-17 10:53:42

A q3 tez ... nie mowie, ze nie ma aima w cs. Na tym ta gra polega, ale dla mnie jest za wolna i tyle. Za duzo kampienia etc. Denerwuje mnie, ze jak podskakuje to postac porusza sie wolniej :C. Poprosru, dla mnie et>q>cs i tyle.

__

Użytkownik
_Morgoth

2005-11-17 11:22:54

blacktyger widocznie nie wiesz nawet co to jest bh czy sj ...
gdzis tam wyzej bylo "w cs tylko aim a w q3 trzeba umie skakac itd"
Ja w q3 strejfow nauczylem sie w jakis miesiac (przynajmniej na takim poziome, ze spokojnie doskakuje do raila na dm6, czy na dm7 (chyba 7) przeskakuje ta przepasc jednym skokiem: P a w cs bh robie co chwile i tak czasem nie chce kompletnie wyjsc ; ). Zaraz mi ktos powie, ze bh w cs jest niepotrzebne - no trudno mozna tak myslec, ale mi sie nie chce rozpisywac i mowic, ze sie przydaje.
Mowienie, ze cs jest gra dla noobow ... lub odwrotnie q3 gra dla noobw, omg wtf, kazdy gra w to co lubi i tyle, zazwyczaj jest tak, ze man wybiera ta gre w ktora mu lepiej idzie.
a strategie sa dla kompletnych noobow bo tam nie trzeba miec aima i skakac tez nie trzba umiec - z waszego punktu widzenia (nie wsxzystkich of korz) taki wniosek mozna napisac.

a i wlasnie, blacktyger cs to gra postawiona bardziej na realizm wiec trudno, zeby sie dalo tak kicac jak w q3.

__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 11:26:39

w cs nie ma realizmu? m4 ak? usp? to co te bronie nie istanieja awp też nie?? a rail istanije może?? pozatym frakcje terorystyczne instnieją naprwde lub jednostki spec

__

Użytkownik
sianko

2005-11-17 13:03:18

grałem i to długo ale przerzuciłem się na cpma które dla początkującego jest 100x trudniejsze
chodzilo mi o to, ze cs dla poczatkujacego jest duzo latwiejszy

__

Użytkownik
zenon

2005-11-17 13:52:36

Rofl znowu sie zaczyna. Od razu wychodzi Wasz stopień uzależnienia i to że gry są dla Was najważniejsze w życiu... Dlaczego? Dyskusji tego typu było wiele (chodzi mi o porównywanie). Nie wiem zresztą o czym tu dyskutować, bo Q3 i CS różnia się prawie pod każdym względem. To raz. Dwa - jesteście twórcami tych gier? Bo każdą obelgę swojej gry traktujecie co najmniej tak jakby Wam rodzine zabijali... Po co tyle nerwów? Każdy gra w to co lubi i na tym koniec.

Argument "CS jest bardziej realistyczny". NOI CO Z TEGO? Q3 w zamierzeniu nie miał być realistyczny, bo to gra z dziedziny tych futurystycznych (czy jak tam się zwą). Poza tym od kiedy gra realistyczna (chociaż nie powstała taka) musi być lepsza od tej mniej realistycznej? Jedni lubią banany, drudzy jabłka :(

Główny argument strony przeciwnej (Q3). "W CSa grają noskille i ogólnie CS to noskillowa gra." Skoro jest noskillowa to dlaczego taki Pentagram wszystkich napierda*a?? No przecież co to za problem ich dogonić. No chyba że dla Was o skilu świadczy fakt że po wejściu na serwer wszystkich sie ogrywa. W ogóle ten argument jest równie z dupy jak ten strony przeciwnej, bo nawet gdyby CS był rzeczywiscie grą dla noskilli to jaki wynika z tego wniosek? Przecież w to co gramy, gramy dla przyjemności (sądze jednak że jestem tu jedną z nielicznych niestety osób które tak myślą :/) więc dlaczego się tak burzycie?? każdego kto coś złego powie na Waszą grę będzie napierdal*ć? ZRESZTĄ I TAK NIE PRZEKONACIE DO SWOICH RACJI NIKOGO ZE STRONY PRZECIWNEJ BO TO TACY SAMI FANATYCY JAK WY WIĘC DO NICH NIE DOTRĄ WASZE (MARNE) ARGUMENTY. Ja jakoś grałem i w CSa i Q3 i ET i chuj mnie to obchodzi co sądzicie o tych grach i to czy jestem noskillem. Nawet Was z widzenia nie znam, Wy w większości też się nie znacie. Amen

Rozpisałem się ale ostatnio jak napisałem że niektórzy to się z przedszkola urwali i zabawki się im rozsypały to zostałem znukowany i wyrzucano mi niekulturalne zachowanie :P Więc prosze, lubicie - z tego co widze - farmazony więc pewnie nie będzie stanowiło problemu przeczytanie tego wszystkiego.

Za wszelkie błędy sorry jednak nie każdy ma tyle czasu na gadanie o bzdurach co Wy :P

__

Użytkownik
zenon

2005-11-17 13:53:26

Rofl znowu sie zaczyna. Od razu wychodzi Wasz stopień uzależnienia i to że gry są dla Was najważniejsze w życiu... Dlaczego? Dyskusji tego typu było wiele (chodzi mi o porównywanie). Nie wiem zresztą o czym tu dyskutować, bo Q3 i CS różnia się prawie pod każdym względem. To raz. Dwa - jesteście twórcami tych gier? Bo każdą obelgę swojej gry traktujecie co najmniej tak jakby Wam rodzine zabijali... Po co tyle nerwów? Każdy gra w to co lubi i na tym koniec.

Argument "CS jest bardziej realistyczny". NOI CO Z TEGO? Q3 w zamierzeniu nie miał być realistyczny, bo to gra z dziedziny tych futurystycznych (czy jak tam się zwą). Poza tym od kiedy gra realistyczna (chociaż nie powstała taka) musi być lepsza od tej mniej realistycznej? Jedni lubią banany, drudzy jabłka :(

Główny argument strony przeciwnej (Q3). "W CSa grają noskille i ogólnie CS to noskillowa gra." Skoro jest noskillowa to dlaczego taki Pentagram wszystkich napierda*a?? No przecież co to za problem ich dogonić. No chyba że dla Was o skilu świadczy fakt że po wejściu na serwer wszystkich sie ogrywa. W ogóle ten argument jest równie z dupy jak ten strony przeciwnej, bo nawet gdyby CS był rzeczywiscie grą dla noskilli to jaki wynika z tego wniosek? Przecież w to co gramy, gramy dla przyjemności (sądze jednak że jestem tu jedną z nielicznych niestety osób które tak myślą :/) więc dlaczego się tak burzycie?? każdego kto coś złego powie na Waszą grę będzie napierdal*ć? ZRESZTĄ I TAK NIE PRZEKONACIE DO SWOICH RACJI NIKOGO ZE STRONY PRZECIWNEJ BO TO TACY SAMI FANATYCY JAK WY WIĘC DO NICH NIE DOTRĄ WASZE (MARNE) ARGUMENTY. Ja jakoś grałem i w CSa i Q3 i ET i chuj mnie to obchodzi co sądzicie o tych grach i to czy jestem noskillem. Nawet Was z widzenia nie znam, Wy w większości też się nie znacie. Amen

Rozpisałem się ale ostatnio jak napisałem że niektórzy to się z przedszkola urwali i zabawki się im rozsypały to zostałem znukowany i wyrzucano mi niekulturalne zachowanie :P Więc prosze, lubicie - z tego co widze - farmazony więc pewnie nie będzie stanowiło problemu przeczytanie tego wszystkiego.

Za wszelkie błędy sorry jednak nie każdy ma tyle czasu na gadanie o bzdurach co Wy :P

__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 14:15:00

boże ales sie rozpisał ale ok powiem ci tak jesli wciagniesz sie w cs poprostu stajesz sie uzależniony..... ja co jaksi czas musze zagrac i tak prawda dyskuje tego typu maja sens:D okazuje sie ile jest fantykow chodzi mi oto ze niemozesz siedziec spokojnie jak muwi ktos o twojej kochanej grze mnamicum kocham cs :) a pozatym niechce mi sie pisać bo nie mam argumentow i dla mnie jestes noobem jak jak mi muwisz ze cs to noskill jak jesteś taki dobry to doruwnaj TP jak muwisz ze to takie ławte i przyjemne dla mnie jestes smieszny hehehehehe "CS był rzeczywiscie grą dla noskilli" dla mnie jestes tempy.....

__

Użytkownik
Tymek

2005-11-17 14:17:43

nie udawaj głupiego, dwie gry fpp moża porównać, ale nie da się trgo zrobić w przypadku fpp i strategii...

__

Użytkownik
Tymek

2005-11-17 14:21:57

OMG, jaki fenomen? po prostu, aby nauczyć się grać w cs'a potrzeba najmniej czasu, a większość nastolatków dostaje frustracji, kiedy aby osiągnąć jakiś cel muszą włożyć w to trochę więcej czasu i być cierpliwym, bo na początku 'dostają pod dupie'...

__

Użytkownik
de_MarK

2005-11-17 14:25:05

Musiales czesto chorowac gdy byly zajecia z polskiego... :/

__

Użytkownik
gÓpek

2005-11-17 14:26:47

co masz na mysli nauczyc sie garc ? bo jesli TYLKO posiadanie dodatnich statow na ffa to sie zgodze ;- >

__

Użytkownik
gÓpek

2005-11-17 14:30:57

Reurion im nie chodzi o bron z jakiej strzelasz ani o model jakim grasz - te sa faktycznie takei jak w rzeczywistosc , ale jezlei chodzi o realizm to wazniejsze są : model obrazen , "kontuzji" oraz fizyka gry , ktore bardzo roznia sie od tych "realistycznych" : -D

__

Użytkownik
reurion

2005-11-17 14:35:01

bo wbicu noża w brzuch dalej facet tak też jest w rzeczywistosci..... noż wojskowy bojowy ocziwiscie...

__

Użytkownik
Tymek

2005-11-17 14:43:26

o to mi chodzi, myślą, że są elo, bo mają dobre staty, a prawdziwego skilla i tak nizgdy nie zdobędą...

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7531 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie